Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Finanční poradna iDNES.cz

Poradna

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

David Kučera ze společnosti Partners

David Kučera působí ve společnosti Partners od roku 2007 a se svým týmem provozuje VIP poradenskou kancelář v Brně. Poskytuje komplexní služby v oblasti osobního a firemního finančního poradenství a plánování. Je držitelem prestižního evropského odborného certifikátu EFA. Čtenářům radí s rodinnými a osobními financemi.

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

Úvěry a půjčky
Dobrý den, konci nám fixace u hypotéky a chceme přejít na úvěr ze stavebního spoření u Raifeisenn stavební spořitelny. Je možné u úvěru ze stavebního spoření jakoby někdy přejít eventuálně jinam k jiné bance (pokud by klesaly sazby), tak jako je třeba možné přejít vždy při končí fixace u banky jinam? A mohu u úvěru ze stavebního spoření kdykoli třeba poslat na účet víc peněz a nebo je nutné posílat jen přesně dané splátky a pokud bych chtěla např vložit navíc 5 tis Kč musím žádat o mimořádnou splátku? Moc děkuji za odpověď. Novotná
Novotná
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, mezi bankami a spořitelnami můžete se svými úvěry přecházet libovolně, v době konce fixace bez sankcí. Hypoteční úvěr je třeba splácet předepsaným způsobem dle úvěrové smlouvy. Za mimořádné splátky mimo roční výročí (max. 25 % roce původní výše úvěru) a mimo konec fixace může být účtována sankce 1 % z předčasné splátky. Zjistěte si tedy v úvěrové smlouvě, zda nemáte stanoveno mírněji.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na následující: Mám zkonsolidovaný úvěr u jedné banky, který byl 140000 Kč. Úrok byl na smlouvě myslím kolem 16%. Úvěr splácím již od poloviny roku 2019 (byla pauza v období covid atd), ale platím měsíčně dost vysoké splátky , a to 2800 kč. Mohu se zeptat, jak to, že mi i po tolika splátkách stále neklesá jistina??? Zůstatek k doplacení mám stále 130000 Kč. Už nehodlám banku krmit svými penězi, jsem v ID a těžce si na splátky vydělávám. Co mám podle Vás dělat???? Děkuji Kateřina
Kateřina
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, sice jste neuvedla splatnost, ale výpočtem dle uvedených údajů ji odhaduji na 83 měsíců. Po 11 měsících řádného splácení bez přestávky by byla zbývající jistina cca 129 tis. Kč. Jistina klesá pomalu ze začátku úvěru, protože se více splácí úroky - přibližně v polovičce doby splácení byste splácela stejnou část úroků jako jistiny v rámci splátky. Protože máte dost vysoký úrok, tím pomaleji jistina (zůstatek) klesá. Máte-li tu možnost, doporučuji úvěr konsolidovat, úrokové sazby se nyní pohybují kolem 6-8 % p.a.
Úvěry a půjčky
Dobrý den,
mám (patrně hloupý) dotaz od nezkušeného. Chtěl bych si od banky půjčit peníze na koupit auta, max 250 000. Zajímalo by mne, zda-li mohu peníze využít dle své libosti, anebo nutně musí být všechny utraceny na auto? Např. z 250 koupím auto za 200, 50 000 mi zbyde, přičemž s těmito penězi mohu nakládat dle libosti.
Anebo musím nutně všechny peníze použít na nákup automobilu?
Nevyznám se v tom, proto prosím o radu.
Děkuji
František Skála
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, pokud je poskytnut úvěr bez uvedení účelu, pak můžete využít na cokoli. Pokud by v úvěrové smlouvě byla uvedena identifikace vozu, tedy by se jednalo a klasický úvěr nebo leasing na koupi vozu, pak se peníze uvolňují na účet prodejce dle kupní smlouvy.
Úvěry a půjčky
Dobrý den,má přítelkyně je zaměstnaná nově na dobu neurčitou,čistý měsíčně příjem ji činí 20 000,-,je možné již po 3 měsících si zažádat o půjčku mezi 1 -1,5 mil. Korun ? Je bez jakýkoliv dluhy s tím ale,že je tohle její první zaměstnání.Děkuji předem za odpověď.
Petr Novák
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, vzhledem k výši už se bude muset jednat o neúčelovou hypotéku, nebo úvěr bez zajištění, ale se spoludlužnkem. Je možné, že bonita bude dostačující, ale závisí nejen na příjmu, ale délce úvěru, sazbě apod. Na základě detailních údajů si nechte propočítat svým finančním poradcem.
Úvěry a půjčky
Mám spotřební úvěr od provident.chtěla jsem se zeptat když budu chtít úvěr předčasně splatit kolik si můžou účtovat poplatek za předčasné splacení. Úvěr na 50 000 zaplaceno 4×3700 délka splácení úvěru 24 měsíců děkuji
Marcela Horvathova
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, pokud se jedná o úvěr na rodné číslo, pak poplatek za předčasné splacení by neměl přesáhnout 1 % z výše zůstatku úvěru, pokud nejsou na úvěr navázány jiné služby.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, jsem maminka na RD a dostala jsem se do začarovaného kruhu. Vzala jsem si dvě nebankovní půjčky a momentálně nemám na zaplacení tak vysoké částky naráz. Chtěla bych si u někoho půjčit 25000Kc a tím splatit nebankovním společnostem a zároveň tomu kdo by mi půjčil splácet max do 1500kc/měsíc, ale jsem zoufalá nevím na koho se obrátit.Moje banka mi kvůli RD nevyhoví i když u nich řádně splácím přes 4 roky. Nevíte na koho bych se mohla obrátit? Nechci se dostat na seznam dlužníků, u nebankovních společností platím poplatky za odložení a jsou pro mě celkem dost vysoké, měsíčně mě odklad vyjde na 5 tisíc a pak mi z výplaty nic nezbyde. Predem děkuji za odpověď
Tereza
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, bohužel zde nemohu dávat doporučení na jakékoli finanční instituce. Doporučuji, abyste si vybrala nějakého finančního poradce a s ním začala spolupracovat, protože by k takovéto situaci vůbec nemělo dojít. Už jen ton, že si půjčujete od nebankovních společností svědčí o tom, že správa vašich financí není v pořádku.
Úvěry a půjčky
Dobry den chci se zeptat když jsi ve u půjčku ze stejné banky můžu z ní zaplatit půjčky co mám abych splacel jenom jednu dekujiza odpověď
Martin
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, pokud myslíte splacení úvěru banky jiným úvěrem u tytéž banky, pak to možné je, případně i konsolidace (sloučení) více úvěrů do jednoho.
Úvěry a půjčky
Dobrý den , s přítelkyní chceme založit firmu , ale je potřeba do začátku finanční obnos který bychom si rádi půjčili od banky pro začínající podnikatele . Ale já jsem před rokem a půl měl řádně ukončenou insolvenci a vše z finančního hlediska mám v pořádku . Je to překážkou pro úvěr na s.r.o. ? Když jeden z jednatelů má záznam v registru ? Děkuji za odpověď
Jakub
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, banka si bude velmi pravděpodobně zjišťovat, zda z některý ze společníků není, nebo nebyl v insolvenci. Bude to posuzovat individuálně, ale v případě podnikatelského úvěru vám vůbec nemusí sdělovat, z jakého důvodu úvěr neschválila. Doporučuji řešit s finančním poradcem, který tento typ úvěrů dělá, aby vám v tom pomohl domluvil s konkrétní bankou strategii řešení a případně předkonzultaci úvěru se schvalovatelem.
Úvěry a půjčky
Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli mi půjčku schválili když jsem jí už elektronicky podepsal tu smlouvu děkuji
Tomáš
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, nevím. Podrobnosti máte v textu návrhu smlouvy nebo smlouvy, popř. instrukcích zaslaných e-mailem. Informujte se na instituci, kde jste úvěr sjednával, obecně nelze odpovědět bez znalosti detailů.
Úvěry a půjčky
Dobry den som obcan Slovenskej rep.Zijem v Ceskej republike 10 rokov. Ked mam exekuce na Slovensku mozem si brat hypoteku v Ceskej republike?
Tomas Kendy
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, s exekucemi v zahraničí nebude hypoteční úvěr v ČR schválen - prohlašujete v žádosti, že žádné nemáte. Případné neuvedení takové skutečnosti je považováno za pokus o úvěrový podvod. Některé banky vyžadují výpis z úvěrových registrů i ze SR.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, vzala jsem si půjčku z té si koupila automobil, po té napsala na přítele, pojištění mám na dědečka, auto provozuji a jsem na mateřské dovolené. S přítelem jsem se rozešla a teď mi chce auto vzít. Nevim co mám dělat, aby mi auto zustalo, stale splacim půjčku, poradíte mi děkuji
Andrea
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, pokud jste auto napsala na partnera, pak jste musela doložit registru (při přepisu vozidla) na základě jaké smlouvy. Jednalo-li se např. o dar, pak je vozidlo přítele. Pokud např. přítel podepisoval kupní smlouvu, ale vy jste složila peníze ze svého úvěru, stejně tak je vozidlo přítele, není-li mezi vámi dohodnuto jinak. V daném případě se pro konzultaci obraťte na právního zástupce, protože toto nespadá do oblasti finančního poradenství v rámci této poradny.
Úvěry a půjčky
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat kde se dá zjistit u jake společnosti mám vedenou úvěrovou nebo kreditní kartu . Fyzicky žádnou nemám a nevyuzivam. Krom té z moji banky. Děkuji
Milan Volf
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, nechte si udělat výpis BRKI a NRKI, viz www.cncb.cz. Jiný registr není dostupný.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, mám jeden úvěr a dvě půjčky. Dá se navýšit úvěr tím že by se ty dvě půjčky převedly do banky a tím úvěrem zaplatily? Děkuji předem
Lukáš
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, pokud máte namysli spojení (konsolidace) dvou úvěrů do jednoho, který byl navýšen o další prostředky, tak to možné je. Platilo by to i pro více úvěrů současně. Řešilo by se zcela novým úvěrem. Jinak je rozdíl mezi zápůjčkou (dříve tako používaný termín půjčka) a úvěrem (definici najdete na internetu) - je třeba rozlišovat, aby byl zřejmý váš záměr.
Úvěry a půjčky
Dobrý den. Chci se zeptat. Jestli bych potřeboval větší půjčku, ale nemám čím ručit..
Počítám tak 10 000 000.Existuje něco jako, že představím svůj plán někomu a on mi půjčí. Píšu zjednodušeně. Děkuji
Richard Sikora
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, tato poradna je učena na finanční poradenství, nikoli doporučování konkrétních produktů. Máte-li dostatečné příjmy nebo obrat z podnikání, pak lze řešit jako podnikatelský projekt, pokud k takovému účelu jsou prostředky určeny. Jinak nelze s velkou pravděpodobností očekávat, že by kdokoli nabídl takovouto sumu bez zajištění.
Úvěry a půjčky
Zdravím,

mám za sebou již 3 splacené bankovní úvěry bez prodlení, byly to částky max do 100 tisíc, nyní mám aktivní 2 úvěry a splatím je oba najednou v březnu 2021, bohužel v 10. měsíci 2020 jsem byl v prodlení se splátkama až o 15 dní u obou úvěrů, splátky šly do dalšího měsíce takže jsem v registru, nyní jsem na normální splatné linii a uvažoval jsem že po skončení těchto 2 úvěrů si vezmu nový s větší částkou okolo 300 tisíc, s platem není problém , spíš jestli mi bude banka tolerovat tento prohřešek jeden nebo mám útrum? Solus mám bez záznamu a myslím že 3 předešlé úvěry dají navrch k bonitě a tento prohřešek smetou ze stolu a místo zamítnutí se dočkám spíše větších úroků? Jde o EquaBank.

Děkuji za odpověď,

Jiří
Jiří
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, obecně lze očekávat, že pokud jste byl v prodlení se splátkami, jak uvádíte, pak bude úvěr zamítnut nehledě na bonitu. Záleží na nastavení tolerance schvalovacího systému banky. Úvěry bez zajištění nemovitostí jsou daleko přísněji posuzovány na opožděné splátky. Pravidlem bývá, že min. posledních 12 měsíců musí být konsolidované nebo původní úvěry řádně spláceny, pokud se v minulosti vyskytly nějaké "drobné" delikvence.
Úvěry a půjčky
Dobrý den,

potřebuji poradit, mám nějaké dluhy(sociální pojíštění, splátky a kreditka), chtěl bych si půjčit u banky okolo 100 000,- abych zaplatil vše najednou. Mám ale jeden problém, pracuji na IČO a dohodu o provedení práce, průměr na fakturu dělá 26000,- a na dohodu vždy 8 500,. po zdanění, banky mi odmítají půjčit, jelikož podle daňového přiznání mám zisk 92 000,.( doprava a ostatní pozemní přeprava dělá 60%), takže průměrně 7000,- na měsíc a moje výdaje(elektřina a další) dělají 6000,. , tím pádem mi ,,zůstává´´ jen 1000,. na měsíc, což je málo, banky údajně nerespektují dohodu o provedení práce, dohoda a faktura je od stejného zaměstnavatele, takže na sobě vázaná. Nevíte co s tím? Měl jsem nápad, pokusit se snížit dohodu na polovinu, tj. 5000,-, tím pádem bych měl kolem 12000,- zůstatek a 6000,. podle daňového přiznání, to by mi už mohli půjčit banky nemyslíte? Samozřejmě až za rok, ale to už je jedno. Nebo pomohla by mi paušální daň? Nemusel bych řešit daňové přiznání a banky by mohli tu půjčku dát, nebo se mýlím?

Děkuji moc za radu.

Michal Sekera
Michal
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, pro bankovní instituce je problémem dluh na sociálním pojištění, proto si na jeho úhradu nemůžete u nich půjčit. V žádosti o úvěr většinou prohlašujete, že nemáte žádný dluh vůči státním institucím, nebo jeho výši, pak je takový úvěr neschvalitelný, protože jste již nespolehlivý plátce. Více obecně nemohu poradit, obraťte se případně na šikovného finančního poradce pro posouzení vašeho případu.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, potřebovala bych si půjčit 700 000 korun kvůli vyrovnání dědictví, ale moje banka je ochotna mi půjčit pouze 300 000 přesto že nikde jinde nemám žádné závazky ani půjčky. Jsem zaměstnaná a čistý příjem mám 23000. Neplatím žádné trvalé příkazy, nemám děti ani nic podobného. U Zoonky mi také nechtěli půjčit celou částku z důvodu, že jsem ještě půjčku neměla a nemají jistotu jak řádně budu splácet. Jak je tato situace možná řešit?
Barbora
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, bohužel, suma 700 000 Kč u úvěru bez zajištění a pouze s jedním žadatelem je poměrně nereálná. Jedná-li se ale o vyrovnání dědictví, můžete žádat např. o účelový úvěr ze stavebního spoření, máte-li nemovitost k zajištění, pak i o hypoteční úvěr. V takovém případě je reálná potřebná suma. Ideálně oslovte finančního poradce pro zjištění možností dle vašich detailních dat.
Úvěry a půjčky
Dobry den uz 9let pracuji jako sezonní pracovnik v zahranici a potrebuju pujcku pro rodinu mam nejake moznosti?dekuji za odpoved
lukas
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, z těchto údajů rozhodně nelze posoudit, zda můžete nějaký úvěr získat. Obraťte se s detaily na svého finančního poradcem nebo banku, kde mohou posoudit vaši bonitu a předložit možnosti financování vašeho záměru.
Úvěry a půjčky
dobrý den mám dotaz. Je mi 18 let a nepracuji. Pobírám na své jméno Příspěvek na péči. Příspěvek do mé zletilosti pobírala matka na své jméno. Ted po mé zletilosti přichází příspěvek na mé jméno. Chci se zeptat jestli je možné dostat půjčku? Ne velikou částku max 30 000kč děkuji
pujcka
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, bonitu vždy posuzuje banka. Protože příspěvek na péči není klasickým příjmem ze zaměstnání, ale sociální dávkou, může jej považovat banka za neakceptovatelný z hlediska dlouhodobé udržitelnosti. Informujte se na své bance, zda je takový příjem akceptovatelný.
Úvěry a půjčky
Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jestli cízí člověk můze vzit jakoukoliv půjčku na tvé jmeno? Když on má tvé číslo OP a rodné číslo?
Denys
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, ne, jinak se jedná o úvěrový podvod dle trestního zákoníku s trestní sazbou odnětím svobody až na 2 roky.
Úvěry a půjčky
Dobrý den měla bych otázku ohledně půjček. Kde všude můžu dohledat společnosti které jsou oprávněny tuto činnost vykonávat?
Měla jsem totiž zájem ale nevím zda jim věřit. Na webovém portálu mají uvedeno že půjčky jsou s licencí, avšak tuto společnost jako jednatel vede jedna paní či slečna na IČO. A jinde jsem se dočetla že na IČO se to nesmí.
Vyplněné osobní údaje odcházejí do reklamního sdělení společnosti Elephant Orchestra..
A v sekci kontakty je napsáno toto:
Finanční portál Ammado nevystupuje jako prostředník a věřitel. V případě zájmu o umístění reklamy nás prosím kontaktujte.
Ammado CZ
Advertising and publishers
Chief publisher: Tereza Grulichová
Letohradska, Praha 170 00
IČO: 07286686
Info@ammadopujcky.cz
V tomhle se opravdu nevyznám.
Je to pouze prostředník, co sjednává půjčky od jiné společnosti, či jde o soukromý sektor, nebo společnost, která má oprávnění ze svého zdroje poskytovat půjčky?
Petra
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, detailní analýzu vyjmenovaných subjektů nemůžu z časových důvodů provádět, protože se nejedná o konkrétní dotaz v rozsahu a poslání této poradny. Ekonomické subjekty si můžete prověřit v ARES (odkaz ZDE), např. zadáním IČO. Zjistíte, k jakým činnostem mají oprávnění. Zároveň je lépe řešit úvěr přes klasické bankovní subjekty, kde lze očekávat dodržování podmínek v souladu se zákonem o spotřebitelských úvěrech. Pokud je tato možnost z různých důvodů vyloučena, pak doporučuji řešit jakékoli půjčky se soukromými osobami po konzultaci s právníkem nebo věci znalým finančním poradcem.
Úvěry a půjčky
Dobrý den,
chtěla bych se optat.? Půjčila jsem svému bývalému příteli přes sto tisíc korun. Půlku peněz mi zasílal zpět. Již dva roky , ale nezaslal ani korunu a stále se vymlouvá. Nemáme spolu žádný dokument o půjčení. Je nějaká cesta z této situace, nebo se mám s penězi již rozloučit? Děkuji Nikola
Nokola
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, i ústní smlouva je smlouvou, ale je třeba doložit, že částka skutečně byla zapůjčena a nevrácena v plné výši, např. výpisem z účtu, nějakou formou komunikace... V této věci se obraťte na právního zástupce.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, chci se zeptat, podepsal jsem smlouvu o úvěru, předtím zaplatil poplatek, který je i ve smlouvě a poté když mi měl být úvěr vyplacen, tak po mne paní chtěla dalších 18 000,- jako bankovní jistinu, což ve smlouvě není a ani nebylo předem řečeno. Jak to je nyní s platností smlouvy, když mi ani úvěr nebyl vyplacen?
Dominik
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, smlouvy se řídí svými podmínkami, které jsou v nich definovány, stejně je tomu i u úvěrových. Ty navíc reguluje zákon o spotřebitelských úvěrech. V úvěrové smlouvě musí být obsaženy zákonné údaje, tj. úroková sazby, RPSN, výše splátky apod., a to i poplatky, které se s vedením a sjednáním smlouvy pojí. Jestliže jste poplatek za vyřízení úvěru dle smlouvy uhradil, pak jej nemohou požadovat opakovaně. Zkontrolujte si, zda jste poplatek zaslal přesně v souladu se smlouvou, a že se skutečně jednalo o účet instituce poskytující úvěr. Také si zkontrolujte, zda se dle smlouvy nejedná o jiný druh poplatku, které je po vás dále požadován. V souladu se smlouvou nechť vám daná instituce vysvětlí, proč poplatek požaduje - ideálně písemně.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, chci se zeptat jestli mi daji půjčku když jsem si vzala mobil na splátky.
Radka Brincková
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, na základě těchto údajů nelze posoudit. Banka splátky na mobil bude brát jako nutný výdaj, tedy bude zasahovat do výpočtu bonity, tj. spláceníschopnosti. Bonita se posuzuje na základě čistých příjmů a nezbytných výdajů, do kterých patří náklady na bydlení a splácení jiných úvěrů apod.
Úvěry a půjčky
Dobrý den,
zdědila jsem po otci účet, na tomto účtu byl úvěr 135 tisíc a hotovost 60 tisíc ke dni úmrtí (úmrtí otce jsem v bance hlásila - mám doklad) Otec měl úvěr pojištěn pro případ smrti. Když jsem došla na banku se domluvit co a jak, bylo mi sděleno, že účet byl bankou zrušen a zbytek pohledávky byl předán vymahačské službě. Nemyslím, že to bylo správně. Byl pojištěn pro případ smrti a i kdyby dál strhávali splátky od smrti do dědického řízení mělo by na kontě zůstat cca 35 tisíc.
Děkuji za radu
Petra
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, bezprostředně po okamžiku úmrtí bylo ideální tuto skutečnost nahlásit bance, aby mohlo být zahájeno řízení k pojistné události. Banka postupuje v souladu s úvěrovou smlouvou, a pokud dlužník, nebo pozůstalí nereagovali, pak úvěr zesplatní a může pohledávku odprodat. Pokud jste skutečnost hlásila bance, pak podejte oficiální stížnost bance a žádejte na příslušné pojišťovně výplatu pojistného plnění k úvěru ve výši dlužné částky. Banka bude muset pak učinit takové kroky, pokud nejednala oprávněně, aby uvedla vše do souladu. V takovémto případě, pokud by banka nekonala, pak se obraťte na finančního arbitra, jehož kancelář vám poskytne právní službu a rozhodne ve váš prospěch, je-li oprávněný. Správně, v okamžiku bezprostředního nahlášení úmrtí měla banka postupovat u pojištěného úvěru tak, že požádá o výplatu pojistitele a úvěr ukončí s nulovou pohledávkou. Většinou banka u tzv. bankopojištění vystupuje jako pojistník (nutno ověřit v pojistné smlouvě), tedy jedině ona je oprávněna požádat o výplatu pojistného plnění.
Úvěry a půjčky
Dobrý den,
Chci si vzít nebankovní půjčku, schválily mi to a teď po mě požadují kopii Op, řidičák a výplatní pásky a ještě k tomu 13tis. Prý pojska kvůli bonite. Je to vůbec možná, měl bych něco platit předem když si chci půjčit? Děkuji za odpověď
Aaa
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, pokud máte podepsanou úvěrovou dokumentaci, pak žádné takovéto doklady nemusíte dokládat, pokud nemáte ve smlouvě stanoveno jinak. Tyto doklady se vždy dokládají při žádosti o úvěr. Ověřte si, pokud nemáte úvěrovou smlouvu podepsanou, že byl vůbec úvěr schválen. Dalšímu dotaz je dost nespecifický. Samozřejmě, že sjednáním úvěru mohou být spojeny poplatky, např. za vyřízení. S poplatky musíte být předem seznámen, a to v předsmluvní dokumentaci.
Úvěry a půjčky
Dobry den.Prosím o radu,Měl sem insolvenci a včíl mě škončila a mám hypotéku na dále a chtěl by se zeptat jestly včíl po insolvenci můžu revinancovat hypotéku.děkuji
VLASTIMIL
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, můžete žádat po insolvenci o refinancování úvěru, ale je třeba počítat s tím, že budou v úvěrových registrech negativní záznamy, související s úvěry, které byly součástí insolvenčního řízení. Právě na základě nich zřejmě nebude refinancování schváleno. Zamítnutá žádost pak bude dalším negativním záznamem. Můžete tedy požádat o výpis registrů BRKI (viz https://www.cbcb.cz/) a NRKI, pak konzultovat se zástupcem banky/stavební spořitelny, zda má vůbec smysl žádost o refinancování podávat.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, přítel má nebankovní půjčku spolu s rodičema jsou tam vedený jak tři dlužníci podepsána v roce 2012, přítel se o nic nezajímal jen dával peníze matce a ta všechno zařizovala. Teď jsme se začly zajímat a zjistily jsme že byla s matkou uzavřena dohoda asi ústní na snížení splátek + úrok z prodlení ale na otázky nového splátkového kalendáře a výše úroků mu odpověděly at se zeptá matky že s tou se dohodly..Je možné že s ním komunikovat nebudou a kde potom zjistíme informace o půjčce ???
Eva
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, pokud je přítel na smlouvě uveden jako spoludlužník, pak má právo se informovat na stav smlouvy u dané instituce. Spoludlužníci by se změnou museli souhlasit, jsou-li ve smlouvě uvedeni, tedy by nemělo dojít k žádné změně, aniž by o ní věděli. Pokud již byl vystaven splátkový kalendář, je možné, že úvěr zanikl pro neplacení a byl předán k vymáhání a dohoda byla učiněna s exekutorem nebo společností, která pohledávku odkoupila.
Úvěry a půjčky
Dobrý den
V srpnu 2018 jsem uzavřela smlouvu s buřinkou na koupě chaty na 500 tisíc.Chatu využívám k trvalému bydlení ,všechny polatky včetně popelnice mám zaplacené.Buřinka mě ujištovala že si to mohu dát do daní , tak jsem i udělala s potvrzením od buřinky.Bohužel na finančním ústavu jsem se dozvěděla že na chatu se odečet nevstahuje.Letos opět přišlo potvrzení od buřinky chci se zeptat zda opravdu mám nárok na uplatnění na odečet.
Předem moc díky za odpověd s pozdravem Petra
Petra Šmídová
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, rozhodnutí o odpočtu má v rukou správce daně. Pokud vám zamítl přijetí tohoto dokladu, pak jej nelze uplatnit ani v budoucnu. Je třeba zdůraznit, že se musí jednat o nemovitost na bydlení, ve které ideálně máte trvalé bydliště. Rekreační nemovitost nezmiňuje zákon o daních z příjmů.
Úvěry a půjčky
Dobrý den.Prosím vás chci se zeptat.přítel si vzal půjčku z banky a již 5let jí splácí ale v poslední době má finanční problémy a chtěl by převést zbytek dluhů na jinou osobu která to bude splácet dál.Je to možné? děkuji
Lada
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, termín převést, resp. převzít, je jasně specifikován, tedy s převodem by musely souhlasit ony finanční instituce. Je to nestandardní a nemusí vyhovět. Daná osoba si může požádat o nový neúčelový úvěr, kterými vaše úvěry splatí.
Úvěry a půjčky
Dobrý den mám dotaz jestli dostanu někde úvěr ručení nemovitostí jsem na ú. práce a pobírám vdovecký důchod mám záznam v Solusu? Já blbec jsem řešil půjčku další půjčkou a už nevím jak dál ? Děkuji H.V.
Honza- V?
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, jsou společnosti, které nabízí výši úvěru oproti zástavě až 50 % hodnoty nemovitosti. Doporučuji se obrátit na zkušeného finančního poradce, aby vám poradil u koho lze realizovat a zda se jedná o solidní podmínky.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, chtěla jsem si půjčit na nové auto. Ale ještě jsem neměla žádnou půjčku a paušál na telefon byl firemní. Takže mi žádost zamítli, protože neví jak budu splácet. Mám šanci si vůbec půjčit? Je mi 26let a do teď jsem si na vše na šetřila, příjde mi to nefér, když vidím kolik lidí má půjčky na půjčky a mě půjčit nechtějí..
Markéta
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, ano, toto omezení u některých bank existuje. Je dobré se informovat na jiné bance s uvedením popsaného, zda takovým klientům peníze poskytují. Patrně jejich podmínkou bude i převedení platebního styku k této bance. Nebo požádejte o radu zkušeného finančního poradce, který vám úvěr u banky zprostředkuje. Bohužel, nemohu zde jmenovat žádné instituce, ale vězte, že jsou banky, které vám úvěr poskytnou, i přestože nemáte úvěrovou historii. Řešením také je, že budete využívat kontokorent nebo kreditní kartu uvážlivě a ekonomicky, a tím si vytvoříte pozitivní úvěrovou historii i pro vaši banku, zpravidla postačuje 6 měsíců.
Úvěry a půjčky
Dobry den, prosim Vas, vzal jsem si zapujcku od p2p platformy (bankerat) a odstoupil jsem ve lhute 14 dnu, jenze uz mi ze zapujcky bylo strzeno odmena portalu ve vysi 5% z celkove castky, pokud jsem odstoupil ve lhute, tak mam pravo pozadovat tuhle castku zpet a nebo ne? A jeste bych se chtel zeptat, kdy zacina bezet lhuta 14 dnu, kdyz smlouva byla uzavrena 29.7. Tak prvnim dnem se pocita 30.7.? Dekuji
Lukáš
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, lhůta je 29. 7. + 14 dní, tedy končí 12. 8. Částku odměny za zprostředkování požadujte zpět, protože fakticky úvěr nebyl zprostředkován, pokud jste od něj odstoupil v zákonné lhůtě. Přečtěte si však podmínky portálu, zda jste se nezavázal k tomu, že např. náklady spojené s administrativní činností portálu uhradíte nehledě na schválení, podpisu, či čerpání úvěru.
Úvěry a půjčky
Dobrý den,

dne 1.7.2019 jsem si u společnosti Provident zažádal kvůli neplánovaným výdajům o půjčku 30tis kč. Týden na to jsem změnil zaměstnavatele – to jsem při žádosti o půjčku ještě nevěděl (můj dřívější zaměstnavatel se rozhodl činnost pozastavit, dohodli jsme se na okamžitém rozvázání DPČ a já jsem byl přijat jinde na hlavní pracovní poměr), pročež jsem 14. den (tj. 15.7.2019) odstoupil od smlouvy o spotřebitelském úvěru. Měl jsem v plánu původně půjčku refinancovat po zkušební době (u banky), nicméně jsem si na poslední chvíli všiml, že vzhledem k poplatku za zápůjčku bych i tak přeplatil více než dost. Bohužel jsem však byl nucen kvůli neočekávaným výdajům většinu peněz použít ještě před odstoupením od smlouvy (jakou hloupost jsem udělal, jsem si bohužel uvědomil až poté).
Musím tedy uhradit do týdne 30 tis. Kč., jenže je bohužel nemám nyní k dispozici. U nového zaměstnavatele mám hrubý měsíční příjem rovněž 30 000kč měsíčně. Vzhledem k tomu, že jsem do nového zaměstnání nastoupil 8.7.2019 a zkušební lhůta mi skončí až za měsíc, nepřipadá mi moudré žádat o půjčku v bance (dříve jsem v bance pracoval, takže je mi jasné, že by to nebylo možné), navíc mám pracovní úvazek na dobu určitou (jeden rok).
Splácím pouze cca 1191kč měsíčně u úvěru mBank (až na pár zpoždění v rámci dní vcelku bez problému), u mBank mám také kontokorent 10 tis. Kč.

Exekuční řízení proti mně není zahájeno, zda mám záznam v SOLUS nevím. Bohužel si ani nemůžu zažádat o půjčku online – obvykle jsou potřeba 2 doklady totožnosti. Mám samozřejmě občanský průkaz, ale nikoliv řidičský průkaz (nejsem řidič), ani pas (nejezdím do zahraničí) či rodný list.

Obdržel jsem dopis s informací o tom, že společnost Provident mou žádost obdržela s tím, že mám peníze uhradit, ale není jasné kam (zda převodem, či osobně – půjčka mi byla předána v hotovosti), nicméně ve smlouvě stojí, že to lze udělat v kterékoliv provozovně Providentu, není-li dohodnuto jinak.

Rád bych se zeptal, jaké mám možnosti postupovat. Jednak jsem ve zkušební lhůtě, navíc mám smlouvu na dobu určitou. Co mě čeká, resp. co by bylo nejrozumější nyní podniknout? Kdybych mohl odvolat odstoupení od smlouvy, bylo by to ideální, ale bohužel to nejspíše není možné.

S díky a přáním hezkého dne

H.K.
Hynek Kováč
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, v prvé řadě uvádíte, že až "na pár zpoždění v rámci dní vcelku bez problému", což bude znamenat negativní záznam v bankovních registrech BRKI, což je důvod k neschválení dalšího úvěru u bank v době 6, ale i více měsíců. Pokud byste chtěl odstoupit od spotřebitelského úvěru, pak byste musel do 14 dnů od data podpisu smlouvy a vrátit v plné výši vypůjčené prostředky dohodnutým způsobem, což není dle vašeho sdělení reálné. Banky zpravidla neposkytují úvěry ve zkušební lhůtě zaměstnance-žadatele, tedy by vám ji musel zaměstnavatel zkrátit. Doporučuji se obrátit na nějakého šikovného finančního poradce, který vám může pomoci celou situaci rozklíčovat a navrhnout nějaké řešení, protože z kontextu cítím, že je situace složitější, než popisujete.
Úvěry a půjčky
Dobry den dnea jsme byli v planeu elektro si pořidit přenosnou klimatizaci a 1 se nam zalibyla a za hotove to stalo 4000 a na splatky 3199 tak jsem oslovil prodavače že by sme ai to na splatky na 11 měsicu za 350 kč tak jsme ai sedli pani si začla vypisovat iniciale moje a začla mi davat ppdepisovat smlouvi myslel jsem si že je to sjednani těh splatek ale ne oni mi za zady sjednali uvěr aniž bych stim byl seznamen a když jse se ptal kdy bude 1 aplatka bylo mi řečeno až mi dojde karta dom s čislem a vs. Kdy6 jsem dosel dom čekal mé email od home credit za sjednani uběru načerpani pujčky 19000 ! 3545 si strhlo planeo elektro a ja misto toho abych platil 3199 kč zaplatim na uvěru 22 xxx což je akoro 7000 a chci se zeptat zda mam narok vratit to z5 planeu a odstoupit od smlouvi z kterou jsem nebyl seznamen a informovan že mi bude zřizen
Spotřebic na splatky
David Kučera ze společnosti Partners
Dobrý den, od sjednaného spotřebitelské úvěru můžete odstoupit do 14 dní od podpisu smlouvy. K úvěru byste měl obdržet předsmluvní informaci, kde je uvedena výše splátek, úroková sazby, splatnost, RPSN apod., včetně podmínek odstoupení od smlouvy. Na základě předsmluvní informace se spotřebitel rozhoduje, zda realizuje úvěr či nikoli. Při odstoupení od úvěru jste povinen předmětnou sumu vrátit v uvedeném termínu (dle smlouvy), tedy v podstatě uhradit zboží z vlastních prostředků. Pokud Vám bylo zboží předáno v prodejně a předvedeno, pak nemusí prodejce přijmout zboží zpět, pokud byste je chtěl také vrátit.
Úvěry a půjčky
Dobrý den pane Kučero,
chci se jen zeptat zdali je lichva to, když mi sama protistrana které jsem půjčil peníze nabídne, že dluh ode dne první splatky bude nabývat o 50%denně do té doby dokud mi to nesplatí, navrhla to protistrana ne já jendá se o lichvu nebo s prominutím "vypatlaný mozek" protistrany děkuji. - otázka upravena poradcem
Honza H.
David Kučera ze společnosti Partners
Vážený pane, lichva není zákonem stanovena ve smyslu výše, ale jsou stanoveny obecné parametry. Podívejte se na charakteristiku ZDE. V případě osob, které mezi sebou uzavírají smlouvu o zápůjčce pak její parametry závisí na dohodě oněch osob, nicméně za lichvu lze považovat denní úrok 100 % apod. Výši, kterou uvádíte, už může dlužníka velmi rychle dostat do situace nesplatitelné půjčky. Záleží na Vašem zvážení, zda tuto nabídku akceptujete, protože by mohla být pak jako nepřiměřená využita proti Vám. Protože mluvíte o "vypatlaném mozku", pak si uvědomujete, že dlužník nemusí být duševně způsobilý situaci řádně posoudit, což by opět mohlo být v budoucnu využito proti Vám.
Úvěry a půjčky
Dobrý den,
chci koupit pole (cenu ještě nevím, jde o aukci, 200 000 - 400 000Kč) a rád bych si nechal poradit, kde by pro mě bylo nejvýhodnější si vzít půjčku. Z důvodu aukce budu peníze potřebovat do 50ti dnů po ukončení aukce. Byl bych rád za co nejnižší měsíční splátky. +- do dvou let po půjčce budu schopen celou půjčku předčasně zaplatit.
Filip Novák
David Kučera ze společnosti Partners
Vážený pane, pak se obraťte na některou ze stavebních spořitelen a využijte úvěr, který může být bez zajištění zástavou. Nebo můžete využít některý ze spotřebitelských úvěrů účelových, které nabízejí některé banky s nižší úrokovou sazbou (než u neúčelových), ale účelem musí být nějaká forma podpory bydlení, do čehož patří i nákup pozemku.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, co mám dělat když jsem si vzala úvěr a bohužel nám strašně velký úrok, protože jsem úvěr navýšila dvakrát a nechtěla bych kolik peněz přeplatit ?
Aneta
David Kučera ze společnosti Partners
Vážená paní, vyhledejte zkušeného finančního poradce, ať Vaše úvěry posoudí a dá Vám doporučení, zda je refinancování úvěru reálné a výhodné. Podle uvedeného nelze posoudit, co myslíte velkým úrokem, kolik peněz byste chtěla platit atd.
Úvěry a půjčky
Dobrý den,
chci se zeptat z jakych možných důvodů manžel nedostane úvěr. Pracuje na dobu neurčitou ve firmě pátý měsíc. Příjem má 17900,-, tento měsíc dokonce dostal přidáno na 18900,-. Jediné co platíme je společný úvěr se splátkou 8800,-, kde on figuruje jako spolužadatel. Jiný úvěr nemá. Jediné, co nás napadlo je že v únoru měl prodlení s fakturou za mobilní služby, ale ta už je zaplacena. Jestli je to ono? A dá se případně proti tomu něco udělat? Záznam v registru dlužníků Solus také není to jsme si nechali udělat výpis. Nebo myslíte, že by na to mohlo mít vliv z dřívějšího úvěru prodlení splátek? (Cca 6-7let zpátky). Moc děkuji za odpověď.
Děkuji
Kateřina
David Kučera ze společnosti Partners
Vážená paní, pokud banka zamítne žádost na základě informace z úvěrových registrů BRKI nebo NRKI, nebo registru Solus, pak je povinna Vám sdělit, na základě jakého záznamu tak došlo. Můžete se pak ujistit, zda skutečně k něčemu takovému došlo, nebo zda se jedná o omyl, který mohl vzniknout historicky, např. i vinou nějaké instituce. Negativní záznam v Solus může být příčinou neschválení úvěru, i když byla faktura dodatečně uhrazena - závisí na počtu dní z prodlení. Pokud ovšem finanční instituce zamítla úvěr z jiného důvodu, tak ten již uvádět nemusí. Je možné podat žádost na ústředí instituce o prozkoumání případu a vyjádření se k němu, ale opět nemusí být konkrétní informace sdělena. Zpravidla informace z registrů využívají instituce až 5 let zpátky. Na poskytnutí úvěru není právní nárok.
Úvěry a půjčky
Dobry den, -Mam uver v bance,jsem majitel nemovitosti (byt) nebydlim v CR, potrebuji zjistit kolik jiz bylo na uveru zaplaceno. V bance mi tuto informaci nechteji sdelit po telefonu. Jak mam postupovat. Bydlim v Saudske Arabii. Dekuji.
Michal
David Kučera ze společnosti Partners
Vážený pane, měl byste mít přístup k informací o úvěru ve svém bankovnictví. Pokud nemáte, pak si můžete nechat zaslat informace o úvěru na korespondeční adresu, kterou jste uvedl při sjednávání úvěru. Je již běžné, že se volí i forma elektronického doručování, např. e-mailem. Pokud je banka schopna Vás po telefonu identifikovat pomocí domluvených bezpečnostích indentifikátorů, pak si můžete zkusit změnit formu doručování výpisů k úvěru, a to na elektronickou. Pokud Vás banka není schopna domluveným způsobem identifikovat po telefonu, pak se žel budete muset dostavit na pobočku banky. Banky nesdělují zůstatky ani jiné konkrétní informace o platbách do telefonu. Můžete se případně informovat o tom, zda by banka akceptovala úředně ověřenou žádost místními úřady o změnu formy doručování korespondece. Vaší povinností při sjednávání úvěru je mít korespondeční adresu na území ČR pro zasílání pamírové korespondence.
Úvěry a půjčky
Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu. Přítel si vzal hypotéku na dům s tím, že jsem mu poskytla určitý obnos,který nám pomohl na nemovitost dosáhnout. V katastru je zapsán on jako jediný vlastník nemovitosti.Lze sepsat nějaký dokument o tom, že mu mnou byly poskytnuty peníze, který by mne do budoucna ochránil v případě rozchodu, aby jsem o své peníze nepřišla ? Mnohokrát děkuji.
Ivana Nováková
David Kučera ze společnosti Partners
Vážená paní, můžete zvolit např. možnost zápůjčky, jako smlouvy, kdy Vám musí být prostředky do určitého data vráceny, a to případně i včetně úroků. Předpodkládám, že prostředky byly převáděny z Vašeho bankovního účtu, tedy je to doložitelné, nebo je třeba mít ve smlouvě uvedeno, že vydlužitel prostředky přijal v době podpisu smlouvy. Tím, že nejste vlastníkem a nejedná se o společné jmění manželů, pak si na nemovitost nebo případně finanční prostředky z jejího prodeje nemůžete klást nároky, proto doporučuji oslovit právního zástupce, který případně připraví dokument, který bude definovat smluvně dohodu o případném finančním narovnání, pokud byste se rozešli.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, jsem matka samoživitelka a s bývalým přítelem jsem si vzala 2 půjčky a jeste mam kreditní kartu. Celkova vyse pujcek je kolem 110000. Momentálně jsem nezaměstnána ale mam stálý měs. Prijem 8800( příspěvek na péči)+ 2000alimenty. jenže vzhledem množství půjček se dostavám pomalu do dluh. Pasti. Muzete mi prosim poradit jak co nejlépe se z pasti dostat. Chtěla jsem si sjednotit půjčky, ale můj příjem se prý nedá započítat ke schvaleni zadosti. Nyni splácím skoro na 5tis. Kc mes.a nezvládám splácet v čas. Sla bych alespoň na Brigádu jenže dceru mam stale nemocnou a vice casu tráví doma, než ve školce. Za každou radu Vám moc děkuji.
Irena
David Kučera ze společnosti Partners
Vážená paní, věřím, že Vaše situace je za takové bilance příjmů a výdajů tíživá, ale bohužel banky konsolidaci neprovedou, zejm. když splácení je nepravidelné a v úvěrových registrech jsou o tom záznamy. Doporučuji Vám, abyste si zažádala ještě o příspěvek na bydlení, který by mohl částečně pomoci rodinnému rozpočtu. Protože jste si brali půjčky s přítelem, o kterém nezmiňujete, zda přispívá, měla byste jej o tuto pomoc požádat. Pokud nepřispívá, a ani nechce, do rodinného rozpočtu, doporučuji zvážit právní kroky vymáhání alimentů apod. Poslední možností je podání žádosti o osobní oddlužení, ale v takovém případě byste musela být zaměstnaná. Za této situace jste bohužel odkázána na sociální pomoc, nebo pomoc rodiny a přátel.
Úvěry a půjčky
Přeji hezký den, obracím se na Vas s dotazem.
V září mi skončí tří měsíční zkušební doba. V tu dobu bych si ráda pujčila. Jenže se jedná o částku 150 000,-
Můj měsíční příjem činní 13 400,- plus navíc 10 000,- v podobě dýšek, které ovšem nehrajou při půjčce žadnou roli. Samozrejme ziji ve spolecne domacnosti s pracujicim partnerem.
Když si tedy vemu, že mam praci teprve cca 4měsíce a k tomu malý příjem 13 400,-, nedávám si moc velké naděje, že by mi pujčili tak velkou částku, i presto, ze bych dokazala splacet.
Mohu se tedy prosim zeptat odbornika, zda ma cenu to aspon zkusit?
Dekuji moc. - otázka upravena poradcem
Lucka
David Kučera ze společnosti Partners
Vážená paní, vždy je třeba mít ukončenou zkušební dobu - to je pro banky zásadní. Příjem je dostačující na takovou výši závazku, pokud nemáte ještě jiné. Bohužel spropitné není uznatelný příjem, tedy po započtení životních nákladů není Váš příjem dostačující pro schválení úvěru. Zkuste svou banku, zda na základě obratu na svém účtu nemáte předschválený úvěr. Doporučuji vkládat hotovost na účet, což by mohlo Vaše obraty zvyšovat. Většinou po cca 6 měsících u nových účtů je banka schopna nabídnout na základě obratů spotřebitelský úvěr. Zvažte, zde je skutečně nezbytné nyní o úvěr žádat, když pracujete v novém zaměstnání pouze 4 měsíce, protože je to poměrně krátká doba na činění významných finančních rozhodnutí.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, chtěl bych koupit starší lesnický stroj v hodnotě 750 000,-kč. Na rozjezd podnikání ale nemám nic na akontaci! Je to možné realizovat bez akontace a jak? Děkuji za odpověď. Karel
Karel
David Kučera ze společnosti Partners
Vážený pane, ještě závisí také na tom, jak vypadalo Vaše daňové přiznání za rok 2016. Píšete o rozjezdu podnikání, pokud tedy nemáte DAP 2016 a nelze určit Váš obrat z předchozího daňového období, pak patrně nemáte šanci úvěr získat. Pro začínající podnikatele se bez zajištění poskytují úvěry do cca 300 000 Kč až 500 000 Kč (u vybraných profesí). Pokud byste měl nemovitost k zajištění, pak byla šance dosáhnout až na 50 % výše hodnoty nemovitosti, a to i bez prokazování příjmů (pokud je žadatelem podnikatel) - umí zafinancovat některé firmy na trhu, ale je třeba pečlivě prostudovat podmínky. Bez akontace nelze ani očekávat, že by Vám byl poskytnut např. leasing na nákup stroje.
Úvěry a půjčky
Dobrý den, prosím o radu. Splácím spotřebitelský úvěr na 100.000 Kč s úrokovou mírou 15%. Měsíční splátka činí cca 2.300 Kč. Zbývá mi doplatit 67.000 Kč. Mám možnost uhradit částku jednorázově. Otázka : vyplatí se co nejrychleji částku uhradit nebo již není takový rozdíl mezi jednorázovým uhrazením a měsíčními splátkami.

Děkuji za odpověď

Karel
Karel
David Kučera ze společnosti Partners
Vážený pane, při uvedených parametrech Vám zbývá ještě cca 37 měsíců splácení. Za toto období zaplatíte ještě cca 18 000 Kč na úrocích. Pokud by činila sankce za předčasné splacení 1 % z výše jistiny, jak je běžné u spotřebitelských úvěrů pro fyzické osoby, pak předčasnou splátkou ušetříte cca 11 000 Kč. Nechte si vyčíslit poplatky spojené s předčasným splacením, a pokud budou nižší než uvedené úroky, které byste jinak uhradil za zbývající dobu splácení, pak má smysl úvěr splatit předčasně.
Úvěry a půjčky
Dobrý den potřeboval bych poradit. Scháním půjčku od lichváře nebo nebankovní. Půjčit 5000-10000 na ruku s podepsáním smlouvy doma a bez poplatků. Jsem evidovaný na úp a mám ještě přívydělky okolo a dohodu u Petrofu Hk . byla by pro mě nějaká možnost děkuji. Bez dokládání příjmu a registru.
Štefan Stašák
David Kučera ze společnosti Partners
Vážený pane, pokud jste v takové finanční situaci, že byste akceptoval i půjčku od lichváře, pak Vám raději doporučuji vyhledat odborníka na dluhovou problematiku, resp. předlužení, např. http://www.obcanskeporadny.cz/. Žádnou půjčku charakteru, který zmiňujete, Vám nemohu doporučit.
Úvěry a půjčky
Dobrý den,pane Urbánek.
Chci se zeptat,dnes už bývalý přítel si na mě vzal půjčku,a já o ní nevěděla,až do dnešních dnů,kdy mě přicházeli papíry od věřitelů.Jelikož jsem nevěděla,že nějaká půjčka je,a bohužel jsem se ocitla v registru neplatičů,chtěla jsem si vzít půjčku,a zaplatit to vše,a mít jen jednu půjčku a mít klid.Ale bohužel mě bylo,právě kvůli registru odmítnuto.Co mohu udělat,abych neskončila v exekuci.Splácím co můžu,a na živobytí moct nezůstává.
Děkuji P.
Petra B.
Lukáš Urbánek působí ve společnosti Partners od roku 2008 na pozici VIP...
Dobrý den, Petro, 
pokud jste o půjčce nevěděla, tak se jedná o podvod a řešil bych to s právníkem. Ten Vám poradí, jak postupovat. Je zbytečné, abyste splácela dluhy někoho jiného.

Úvěry a půjčky
Vzal jsem si úvěr od ve money bank při koupi auta z bazaru 86 000 kč na 5 let úrok byl 27,65 měsíční splátky činí 2 693 za 5 let 160 000 to vysoký úrok jsem důchodce poradí te mi
Petr Znamenacek
Lukáš Urbánek působí ve společnosti Partners od roku 2008 na pozici VIP...
Dobrý den, Petře, 
doporučuji zvážit možnost refinancování úvěru. Nejlépe by to mohlo vyjít u Vaší banky, kde máte vedený účet. Jinak se můžete řídit reklamou. Banky si v tomto segmentu hodně konkurují a přetahují se o klienty. Určitě doporučuji porovnávat celkové náklady a neřídit se pouze úrokovou sazbou a RPSN. Porovnat půjčky si můžete také prostřednictvím portálu na iDNES.

Úvěry a půjčky
dobry den ,chci se zeptat jsem u svého zamestnavatele jiz patym rokem ale z organizacnich duvodu jsem musela podepsat zmenu v pracovni smlouve . pul uvazku mam na dobu neurčitou a pul uvazku na dpp s tim ze se bude prodlužovat podle potřeby ,.zajímalo by me jestli je v takovem pripade mozne si zažádat o půjčku do 100 000 .muj prijem dosahuje 22 000 hrubého .dekuji za odpověď
petra
Lukáš Urbánek působí ve společnosti Partners od roku 2008 na pozici VIP...
Dobrý den, Petro, 
doporučuji to zkusit u banky, kam Vám chodí výplata. Banka by měla být schopna Vám půjčit pouze na základě obratu.
Půjčku si prosím pečlivě promyslete a zvažte, jestli ji opravdu potřebujete a proč ji potřebujete a jestli není možné najít také jiné řešení.
Úvěry a půjčky
Dobrý den chci se zeptat, mám nějakou dobu dvě půjčky, na jedné úrok asi 14 procent a na jedné 12. Pořád v reklamách vídam že některé banky nabízejí úrok třeba už od 7mi procent. Chtěl sem se zeptat jestli má cenu si půjčky sloučit a platit jen jednu s menším úrokem když už je část zalacená. Protože z každé zaplacené částky se ztrhává část úmor a část úrok. A když přejdu na novou půjčku abych zas neplatil jen úroky a úmor nebyl malý a tím sem si to sloučení půjček naopak nezdražil i když bych měl menší procenta úrokové sazby. Děkuji za odpověď
Karel
Lukáš Urbánek působí ve společnosti Partners od roku 2008 na pozici VIP...
Dobrý den, Karle, 
pokud máte vysoký úrok u stávajících půjček, tak konsolidace má určitě smysl. Nový úvěr by měl ovšem by měl být nastaven tak, aby jste v celkových nákladech opravdu ušetřil. Důležité je vědět, kolik máte ještě celkem zaplatit a potom se na stejné nebo nižší číslo dostat také u nového úvěru. Jinými slovy, bude potřeba správně zvolit délku nového úvěru (vážený průměr by Vám mohl pomoci).
Konsolidace bych se tedy nebál.


Finance.iDNES.cz radí

Víte, že půjčku můžete vyřídit kompletně on-line?

Další rady k nezaplacení

Směnárenská kalkulačka