Podnikatelé vydávají knihy. Bernard píše o pivu, Korec o realitách

  10:50aktualizováno  10:50
Není tak časté, že podnikatelé v tuzemsku píší knihy. Teď však vycházejí rovnou dvě. Majitel pivovaru Stanislav Bernard vydává knihu, v níž popisuje svou podnikatelskou cestu a glosuje českou politiku. Knihu vydává také šéf developerské firmy EKOSPOL Evžen Korec. Radí v ní, jak investovat do realit.

Obal knihy Stanislav Bernard - Tvrdohlavý muž | foto: koláž iDNES.cz

Majitel humpoleckého pivovaru Bernard líčí v knize Tvrdohlavý muž své začátky v roce 1991, popisuje překážky, které musel překonat, i úspěchy. Pivovar v posledních letech navyšuje objemy výroby a podniká bez dluhů. Už obálka knihy prozrazuje, že své vyprávění pojal s osobitým nadhledem. "Pivo dobré, majitel magor," chlubí se s jednou ze štiplavých poznámek, které za léta sklidil od lidí.

Biografie začíná úvěrovým thrillerem a vydražením humpoleckého pivovaru. Podnikatel se zamýšlí nad spornými privatizacemi a zákony, reklamou, mediálními bublinami, politickou korupcí a Evropskou unií, ale také nad rodinnými vazbami a životními prioritami. Stanislav Bernard (nar. 1955) stál mj. u vzniku Nadačního fondu proti korupci, který otevřel kauzy rozkrádání Dopravního podniku hl. m. Prahy nebo zadávání IT zakázek na ministerstvu práce.

Kniha Tvrdohlavý muž z nakladatelství 65. pole stojí 348 korun, na trhu se objeví odpoledne v 16 hodin v pražském Paláci knih Luxor.

Obal knihy Co je v domě, není pro mě

Obal knihy Co je v domě, není pro mě

Do psaní se pustil i další dobře známý podnikatel ve svém oboru, šéf developerské firmy EKOSPOL Evžen Korec, který je s mluvčím Milanem Jankovským podepsaný pod titulem "Co je v domě, není pro mě". Investování do realit je v české kotlině méně populární téma než pivo, vydavatel to ale kompenzuje obálkou, kterou pochopí každý. A je možné, že obálka zaboduje i v soutěži Sexistické prasátečko. Dostupná je kniha i svou cenou 79 korun. EKOSPOL titul vydává vlastním nákladem.

A o čem vlastně je? Kniha vysvětluje, jak investovat do nemovitostí s cílem jejich pronájmu, ukazuje, jak se touto investicí zajistit na stáří a má být praktickým návodem, který poradí, jak nemovitost pronajmout, komu, jak se vyhnout rizikům nebo podat daňové přiznání. Kniha obsahuje i vzorové dokumenty a smlouvy.

Spoluautoři podotýkají, že jim nejde o zisk, ale o kultivaci trhu. "Vydáním knihy reagujeme na rostoucí trend nákupu bytů jako investice a prostředku zajištění na stáří. Jen u naší společnosti vzrostl za poslední dva roky podíl nákupů na investici z 12 na téměř 30 procent. Naším cílem tedy je, aby si knihu přečetlo co nejvíce lidí, kteří uvažují o nákupu bytů na investici," vysvětluje Evžen Korec.

Populární design a srozumitelné podání se zřejmě autorům vyplácí. Knihy se krátce po uvedení prodalo už 500 výtisků.

Knihy o smyslu života i uplácení

Čtenář se s knihami z pera českých podnikatelů mohl setkat už v minulosti. V celostátní distribuci je například několik knih Tomia Okamury, politika, ale zároveň jednatele cestovní kanceláře Miki Travel. Do psaní se také pustila dvojice ekonomů Vladimír Pikora a Markéta Šichtařová, kteří v knize Všechno je jinak zkritizovali důchodovou reformu. Šéfka analytické firmy Next Finance Šichtařová zároveň vydala kuchařku Citlivá kuchyně, určenou pro lidi se zdravotními potížemi jako celiakie či Crohnova choroba.

V roce 2005 se stala hitem kniha uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře s prostým názvem Radovan Krejčíř. (více čtěte zde)

Autor:

Nejčtenější

Čech vyhrál v loterii Eurojackpot 1,4 miliardy, k výhře už se přihlásil

Ilustrační snímek

V evropské loterii Eurojackpot v pátek vyhrál sázející z České republiky 1 411 860 488 korun. Je to druhá nejvyšší...

Podnikatelský „zázrak“ socialismu. Za úspěchem JZD Slušovice stála StB

JZD Slušovice - socialistický zázrak 80. let

Fenomén, socialistický zázrak – tak se o třítisícových Slušovicích obvykle mluví. Legenda praví, že JZD Slušovice byl...

Obchod s vyřazeným zbožím skupuje věci, které nechtějí ani některé řetězce

ilustrační snímek

Skleničky, hrnečky, brýle, baterie, džíny, sekačky na trávu, sponky do vlasů nebo krém na ruce, to je jen zlomek toho,...

Zemřel Štěpán Popovič, uznávaný manažer, který pomohl Petru Kellnerovi

Předseda představenstva a generální ředitel AGC Flat Glass Czech Štěpán Popovič

Ve věku 73 let zemřel Štěpán Popovič, nejvýraznější polistopadový manažer, který působil na severu Čech, a jeden z...

Jak vyvést stamiliony z dopravního podniku? Plán vznikal už v roce 2016

Bývalý ředitel DPMLJ Luboš Wejnar, jehož v roce 2017 spolu s Pavlem Šulcem...

MF DNES rozplétá složitou korupční síť, kdy se lidé napojení na firmu BusLine pokoušeli vytunelovat a zničit liberecký...

Další z rubriky

Máme se dobře a naše země vzkvétá, soudí podle průzkumu CVVM Češi

Ilustrační snímek

Více než polovina Čechů považuje životní úroveň svojí domácnosti za dobrou. A téměř polovina lidí hodnotí kladně i...

Banky hlásí další „dobrý ročník“. Za čtvrt roku vydělaly 18 miliard

Ilustrační snímek

Bankám a spořitelnám v Česku v prvním čtvrtletí stoupl čistý zisk meziročně o 128 milionů na 18,34 miliardy korun....

Čech vyhrál v loterii Eurojackpot 1,4 miliardy, k výhře už se přihlásil

Ilustrační snímek

V evropské loterii Eurojackpot v pátek vyhrál sázející z České republiky 1 411 860 488 korun. Je to druhá nejvyšší...

Najdete na iDNES.cz