Kraje rozdaly autobusovým dopravcům miliardy bez tendru

  3:49aktualizováno  3:49
Kraje pod vládou ČSSD potichu rozdělily na dalších deset let dotace autobusovým dopravcům v řádu desítek miliard korun. Těsně před termínem, po kterém by už musely vypisovat veřejné soutěže, prodloužily smlouvy na dobu určitou až do roku 2019. Většina krajů tak současně i oddálila konkurenční boj mezi dopravci a dala dosavadním provozovatelům linek jistotu deseti let ježdění za krajské peníze.

Dopravci připouštějí, že kvůli menší ceně za kilometr omezí nákup nových autobusů. Ilustrační foto | foto: Markéta Bušková, MF DNES

Nejde přitom rozhodně o malé sumy – z krajských rozpočtů dostanou ročně dopravci po celé republice na úhradu ztrát z autobusové dopravy přes čtyři miliardy korun, tedy zhruba polovinu toho, co dostávají České dráhy za regionální vlaky.

Nová pravidla jsou sice na první pohled pro autobusové dopravce výhodná, ale ne všichni jsou spokojení. Cestující totiž budou ve většině případů jezdit s firmami, které od krajů už roky pobírají peníze na základě zvykového práva, místo aby obstály v soutěži s jinými dopravci.

"Stačilo stávající smlouvy prodloužit a připravit se na výběrová řízení podle nového nařízení Evropské unie," říká šéf českého zastoupení společnosti Arriva Ivan Procházka. Firma má v Česku tři dopravní společnosti, hlavně ve středních Čechách. Podle něj jsou smlouvy nevýhodné i pro kraj.

"Je to pro nás výhodnější, snížili jsme náklady ročně o padesát milionů korun," tvrdí naopak náměstek středočeského hejtmana pro dopravu Robin Povšík. Kraj sice podepsal desetiletou smlouvu, ponechal si však právo ji bez udání důvodu s jednoroční lhůtou vypovědět.

Smlouva na deset let

MF DNES oslovila všechny kraje s dotazy na délku smluv, neodpověděly tři: Vysočina, Olomoucký a Královéhradecký. Desetiletou či devítiletou smlouvu podepsalo šest krajů. Na deset let chtěl uzavřít smlouvu i Karlovarský kraj, ale nakonec od toho couvl.

Jak se kde jezdí

Na kolik let mají kraje smlouvu a kolik platí

Jihočeský kraj
smlouva do roku 2019
388 mil. (letos) / 364 mil. (2010)

Jihomoravský kraj
smlouvy končí v letech 2010 až 2015 (vznikly po soutěžích)
543 mil. / 533 mil.

Karlovarský kraj
smlouva na dobu neurčitou
133,1 mil. / 132,6 mil.

Liberecký kraj
smlouva do roku 2014
229 mil. / 220 mil.

Moravskoslezský kraj
smlouva do roku 2018
443 mil. / 408 mil.

Pardubický kraj
smlouva do roku 2019
218 mil. / 218 mil.

Plzeňský kraj
smlouva do roku 2019
265 mil. / 285 mil.

Středočeský kraj
smlouva do roku 2019
736 mil. / 700 mil.

Ústecký kraj
smlouvy do roku 2014 (vznikly po soutěžích)
433 mil. / max. 443 mil.

Zlínský kraj
smlouva do roku 2019
242 mil. / 255 mil.

"Naše požadavky na příští rok budou vyšší, než kdybychom měli dlouhodobou smlouvu. Smlouva měla nastavit standardy v autobusové dopravě," tvrdí ředitel společnosti Autobusy Karlovy Vary Zdeněk Suchan.

Některé regiony podepsaly smlouvy na kratší dobu – například v Jihomoravském kraji jezdí většina linek na základě šestiletého kontraktu a podobně to je v Ústeckém kraji.

Vypsání soutěže přikazuje krajům evropské nařízení, ale jen v případě, že neměly podepsány dohody před 3. prosincem 2009. Stejně napilno kraje měly, když podepisovaly smlouvy s Českými drahami – v případě autobusů však kontrakty nevzbudily takový povyk, protože se o osmimiliardový balík podělí více firem.

Peníze na nové autobusy nebudou

Řada krajů však zároveň omezí na autobusy přísun peněz.. Zatímco platby drahám se navýší, autobusoví dopravci často odcházejí z nových smluv s nižšími sazbami za kilometr. Dopravci proto připouštějí, že kvůli menší ceně za kilometr omezí nákup nových autobusů. "Problém to bude, investice do vozového parku budou menší," připouští František Neterda, šéf Probo Bus.

Škrty čekají například ve Středočeském kraji nebo v jižních Čechách. "Kraje postupovaly při jednáních s autobusovými dopravci jinak než s Českými drahami. Autobusovým dopravcům platí jen tolik, co jim zbylo v rozpočtu," dodal Procházka.

Česká regionální autobusová doprava je stále ještě roztříštěná, ale postupně vznikly silné skupiny dopravců. Dotované linky lákají i zahraniční dopravce, v Česku už působí například Veolia, Arriva nebo pobočka nizozemských železnic. Doba, kdy cizí firmy skupovaly bývalé závody ČSAD, skončila. "Další investice v Česku teď vzhledem k vývoji v krajích zvažujeme," říká Procházka.

Cestujících v autobusech na pravidelných linkách po Česku dlouhodobě ubývá. Podle Ročenky dopravy loni jelo v autobusech 338 milionů lidí. Od roku 2000 počet cestujících klesl téměř o osmdesát milionů lidí.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Škodovka rozdává tučné bonusy. Každý zaměstnanec dostane k výplatě 65 tisíc

Ilustrační snímek

Přes třicet tisíc kmenových zaměstnanců společnosti Škoda Auto dostane k výplatě za duben bonus 65 tisíc korun....

Z práce o půlhodiny dřív. Budeme pracovat méně, shodují se politici

Bankéři Goldman Sachs už kravatu do práce už striktně nosit nemusí.

Dobrá zpráva pro zaměstnance: politici ostatních velkých stran jsou ochotni bavit se o nápadu ČSSD zkrátit Čechům...

Už žádné inzeráty. Aplikace Letgo v Česku koncem března končí

Ilustrační snímek

Pokud jste v posledních dnech chtěli cokoliv prodat přes aplikaci Letgo, měli jste smůlu. Bezplatná platforma pro...

Slavná Íránka nenosila hidžáb, firma Nike jí ho přimalovala a sklízí kritiku

Íránská matematička Maryam Mirzakhaniová

Íránská matematička Maryam Mirzakhani si po celý život, který prožila v zahraničí, demonstrativně nevzala na hlavu...

Nenechte se podvést a koření kupujte vcelku, radí expertka na potraviny

Stres u zvířat snižuje kvalitu masa, říká auditorka bezpečnosti potravin Leona...

Nejen med a víno, často se se šidí také koření a ryby. „Podvádí se hlavně u mletého koření,“ říká auditorka bezpečnosti...

Další z rubriky

Za poštovní balík černé barvy připlatíte 19 korun. Čtečka nepřečte adresu

Třídírna balíků, kterou provozuje Česká pošta v Plzni - Křimicích. (17....

Od března si zákazníci České pošty musí za zaslané balíky připlácet, protože firma změnila ceník balíkových služeb....

Manažer JCDecaux ladil noty s politikem ODS. Firma mu platila statisíce

Radnice Prahy 1

Česká dvojka na trhu s venkovní reklamou JCDecaux má problém. Její manažer Tomáš Tenzer čelí obvinění z korupce a...

Stávka se nekoná, odbory Škoda Auto vyjednaly další zvýšení mezd

Ilustrační snímek

V automobilce Škoda vzrostou od dubna tarifní mzdy o 2 500 korun měsíčně. Dohodly se na tom tamní Odbory KOVO s vedením...

Najdete na iDNES.cz