Nová generace výletních lodí zabaví turisty ponorkami i virtuální realitou

aktualizováno 
Provozovatelé výletních lodí se předhánějí v tom, co svým klientům nabídnout, čím je zabavit, překvapit či šokovat. Nově nabízí například horskou dráhu, planetárium, osobní ponorky či motokáry na palubě.

Planetárium na lodi Viking Jupiter | foto: vikingcruises.co.uk/

Výletní lodě se v poslední době ocitly na pranýři kvůli znečišťování životního prostředí, masovému turismu i nepohodlnému cestování. Jejich provozovatelé proto vytáhli ty největší trumfy a předhánějí se v tom, kdo dokáže své klienty víc rozmazlovat, šokovat či pobavit. Představujeme vám ty nejlepší zážitky, které můžete v rámci cesty na výletní lodi zažít.

Loď na baterky

Láká vás dovolená na výletní lodi, ale zároveň vám záleží na životním prostředí a nechcete jej zbytečně zatěžovat? Od července letošního roku má vaše dilema řešení.

Na svou plavbu se totiž vydala výletní loď Roald Amundsen, která je prvním výletním plavidlem poháněným částečně elektrickými bateriemi. Loď na hybridní pohon patří norské cestovní agentuře a pluje z Norska na Aljašku a poté k břehům Antarktidy.

Fotogalerie

Loď Roald Amundsen dokáže plout čtyřicet až šedesát minut pouze na baterie, a i když ji z velké části pohání stále lodní palivo podobné naftě, tento systém dokáže ušetřit spotřebu pohonných hmot a emisí až od dvacet procent.

Elektrický pohon navíc znamená i minimalizaci hluku při plavbě na moři. Přitom cestující na lodi mají k dispozici veškerý luxus, jako jsou například panoramatické sauny, bary, restaurace, soukromé vířivky i nekonečný bazén. Na lodi je pro pasažéry připraveno i vědecké centrum, kde se budou moci setkávat s posádkou i členy expedičního týmu.

Osobní ponorka

Jsou vám cesty po vodní hladině málo a toužíte po expedici do podmořského světa? V červnu 2021 zahájí provoz loď Seabourn Venture, která bude vybavená luxusními osobními ponorkami.

Každá ponorka má kapacitu šesti lidí (plus „řidič“) a je vybavená luxusními koženými křesly, klimatizací, chladicím zařízením na šampaňské, stereo systémem, podvodním kamerovým systémem, nebo LED světlomety.

V červnu 2021 zahájí provoz loď Seabourn Venture, která bude vybavená luxusními...

V červnu 2021 zahájí provoz loď Seabourn Venture, která bude vybavená luxusními osobními ponorkami.

Roald Amundsen je první výletní lodí poháněnou částečně elektrickými bateriemi.

Roald Amundsen je první výletní lodí poháněnou částečně elektrickými bateriemi.

Ponorky jsou schopné dostat se do hloubky až tři sta metrů a jejich prostřednictvím pasažéři prozkoumají nejen podmořský život, ale například i vraky potopených lodí. Na palubě expediční lodi budou cestující moci navštívit víc než sto padesát destinací od Antarktidy až po Amazonii.

Luxus na moři

Pokud máte zbytečných sto sedmdesát pět tisíc dolarů (tj. přibližně 4 133 000 korun), můžete se vydat na cestu, kterou nabízí norská společnost SeaDram Yacht Club.

Na rozdíl od klasických výletních lodí, u nichž je cestování veskrze masovou záležitostí, se na lodi Innovation, na které můžete v roce 2021 navštívit sedm kontinentů, nachází pouhých sto deset kajut, z nichž každá má fantastický výhled na moře.

Na rozdíl od klasických výletních lodí se na lodi Innovation nachází pouhých...

Loď Innovation od společnosti SeaDram Yacht Club

Na každého cestujícího připadá jeden člen personálu a pasažéři se během devadesátidenní plavby určitě nudit nebudou, protože každá z devíti palub nabízí spoustu aktivit. Na horní palubě jsou například horké vířivky nebo luxusní „kabiny“, které nabízí spaní pod širým nebem. K dispozici je také velký plavecký bazén na palubě, ale i mořský bazén přímo na hladině, nebo třeba tři „přístavy“, kde se mohou cestující věnovat nejrůznějším vodním sportům, jako je například plachtění, jízda na vodních lyžích nebo na kajaku. Většina jídel je servírovaná v restauracích pod širým nebem.

Planetárium i lunapark

Pokud hledáte plavbu s mimořádným zážitkem a je vaším koníčkem vesmír, budete zcela jistě nadšeni lodí Viking Jupiter. Její součástí je planetárium, kam se vejde šestadvacet lidí. Součástí planetária je například zlatý dalekohled, nebo planetární model. Během plavby je na lodi také přítomný astronom, který cestujícím poskytuje odborné přednášky a výklady. Pro pasažéry jsou k dispozici i dva bazény, lázně, nebo osm restaurací.

Na lodi Mardi Gras společnosti Carnival Cruise Line zabaví turisty horská dráha...

Na lodi Mardi Gras společnosti Carnival Cruise Line zabaví turisty horská dráha dlouhá téměř 250 metrů.

Společnost Carnival Cruise Line se rozhodla, v rámci zabavení svých pasažérů, pro počin vskutku ojedinělý. V roce 2022 vypluje na vodu jejich loď Mardi Gras, která na své palubě ponese horskou dráhu dlouhou téměř dvě stě padesát metrů.

Při rychlosti víc než šedesát kilometrů v hodině se budou pasažéři prohánět ve výšce téměř šedesáti metrů nad mořem a užívat si přitom jedinečného výhledu ze všech myslitelných úhlů. Na loď Mardi Gras se vejde 5 200 cestujících a kromě horské dráhy nabídne cestujícím mimo jiné i lanové centrum nebo aquapark.

Plavbu na lodi Norwegian Encore ocení zejména lidé, kteří holdují virtuální...

Plavba s virtuální realitou

Plavbu na lodi Norwegian Encore ocení zejména lidé, kteří holdují virtuální realitě a hraní počítačových her. Jejich Galaxy Pavilion nabízí na víc než devíti stech čtverečních metrech simulátory i únikové hry.

Jako bonus mohou cestující využít na palubě motokárovou závodní dráhu, aquapark nebo divadlo, které má na programu světově známé muzikály z Brodwaye. Samozřejmostí je fitness centrum, lázně nebo kasíno. Loď pojme víc než 4 600 pasažérů, kteří se mohou občerstvit v šestnácti restauracích. 

Autor: pro iDNES.cz
  • Nejčtenější
Premium

Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí

Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla...

Dvacet hodin ve vzduchu. Z New Yorku míří první přímý let do Sydney

Z letiště v New Yorku letí první let bez mezipřistání s destinací v australském Sydney. Letadlo australské aerolinky...

Tak vypadala minulost. Dnes se do Krušných hor vrací krása i zašlá sláva

Krušné hory už dávno nejsou zkroušené. Ba naopak. Jsou tajemné, báječné a tak trochu neobjevené. Těžce zkoušené přírodě...

Barokní skvost u Orlických hor. Unikátní schody do nebe čekají na záchranu

Městečka a vesnice v podhůří Orlických hor formovaly svoji tvář v období baroka. Vznikaly v nich unikátní stavby, které...

Dokonalé letiště pro milovníky létání. Do Curychu můžete vyrazit i bez kufru

Mezinárodní letiště Curych-Kloten spojuje Švýcarsko se 170 destinacemi ve více jak šedesáti zemích světa. Za špičkový...

Premium

Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí

Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Marocká metropole Rabat. Příjemné město uhrane pevností v maurském stylu

Marrákeš, Casablanca, Fez. Tato tři města asi napadnou člověka, který se chystá do Maroka, nejdříve. Za návštěvu však...

Dvacet minut a pauza. Hoďte se do klidu v největším termálním jezeře Evropy

Není to od nás daleko. V maďarském Hévízu můžete zažít dokonalý relax protkaný neopakovatelnou atmosférou. Však bylo...

Nová generace výletních lodí zabaví turisty ponorkami i virtuální realitou

Provozovatelé výletních lodí se předhánějí v tom, co svým klientům nabídnout, čím je zabavit, překvapit či šokovat....

Šanghaj není jako Brno. Netradiční pohled na život v čínské metropoli

Navštívit Šanghaj je něco jako jet na seznamovací kurz na škole. Probudí ve vás zvědavost, poznáte plno nového a...

Najdete na iDNES.cz