Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Předplacené služby autoservisu šetří peníze i starosti

  7:30 – ADVERTORIAL
Náklady spojené se servisem vozidla mohou být někdy trochu neočekávané. I proto se v posledních letech prosazují různé služby, které pomáhají tyto náklady řidičům rozložit v čase, umožňují výdaje za servis auta lépe předvídat a celkově náklady snížit. Příkladem takových služeb jsou tři úrovně servisních smluv, které zákazníkům nabízí značka Mercedes-Benz.
Servis Mercedes-Benz

Servis Mercedes-Benz | foto: Mercedes-Benz

Návštěva servisu se nevyhne žádnému vozidlu, ať už je nové, nebo řadu let staré. Tradiční pravidelné servisní prohlídky, které výrobci u svých vozidel předepisují, by měli jejich majitelé dodržovat, a to nejen u zánovních aut, která jsou stále ještě v záruce. Pravidelný servis pomáhá prodlužovat životnost vozu a jeho částí a také může odhalit některé počínající potíže, jejichž včasné odstranění může být méně nákladné než pozdější řešení.

Preventivní péče a pravidelná údržba jednoduše pomáhají řidičům šetřit peníze, ale také starosti. Přitom motorista nemusí při každé návštěvě servisu sáhnout do peněženky pro hotovost nebo platební kartu. Například Mercedes-Benz nabízí servisní smlouvy, díky nimž má majitel určité služby spojené s péčí o vůz předplacené, a při samotné návštěvě servisu tak již nic nehradí.

Služby v tomto ohledu nabízí automobilka s třícípou hvězdou ve znaku v zásadě tři, každou určenou pro trochu jiné situace a s jiným účelem a využitím. Tou nejběžnější a nejčastější je služba ServiceCare, což není nic jiného než dopředu předplacené pravidelné servisní prohlídky. Zákazník si v případě ServiceCare sjedná počet prohlídek, jež si chce předplatit (standardně 2, 3 nebo 4), a když pak nastane doba, kdy by mělo auto do servisu zamířit, stačí si domluvit termín, auto do servisu dovézt a o nic dalšího se majitel nemusí starat. Veškeré předepsané úkony, které mají v dané servisní prohlídce proběhnout, má předplacené, ať už jde o výměnu oleje, filtrů, svíček, či další činnosti spjaté s pravidelnou údržbou.

U smlouvy ServiceCare pak není rozhodující, jak často si auto servis vyžádá. Typický předepsaný interval je u vozů Mercedes-Benz 25 000 kilometrů nebo jeden rok, podle toho, co nastane dříve (u vozů Mercedes-AMG jsou intervaly kratší, elektromobily Mercedes-EQ mají intervaly delší). Záleží tedy na tom, jakou porci kilometrů vůz najede. Pokud nestihne za rok najet 25 000 kilometrů, pojede do servisu jednou ročně, a smlouva mu tak vystačí na dva až čtyři roky, podle zvolené varianty servisní smlouvy.

Čím víc prohlídek si takto zákazník předplatí, tím výhodnější pro něj služba je. Například u oblíbených modelů GLE a třídy E vyjde ServiceCare 2 (tedy předplacení dvou prohlídek) na 20 000 korun bez DPH, tři prohlídky stojí 29 000 bez DPH a čtyři 37 000 bez DPH. Službu lze sjednat kdykoli, bez ohledu na to, zda je vůz v záruce, nebo již po ní, ať už ji předtím měl majitel sjednánu, či nikoli.

E 300 de na elektřinu poskytuje zcela dostatečnou dynamiku pro běžnou jízdu v...

Kdo si ovšem jeden z modelů GLE nebo třídy E, které nám slouží jako názorný příklad (a které patří k nejprodávanějším vozům značky), pořizuje jako zbrusu nový, může si pořídit servisní balíček velmi výhodně: takovým zákazníkům totiž Mercedes-Benz nabízí smlouvu ServiceCare 6 se šesti předplacenými prohlídkami, která vyjde na 45 000 korun bez DPH. „Celková úspora pro zákazníka je významná, vyčíslit ji ale přesně nelze. Hodinová sazba, kterou by zákazník bez servisní smlouvy platil, se v autorizovaných servisech může místo od místa lišit. Jen úspora na dílech se ale pohybuje ve výši 25–30 %,“ říká specialista servisních smluv českého zastoupení automobilky Martin Dejmal.

Pro klid duše

Vedle služby ServiceCare nabízí Mercedes-Benz i další služby, které přinášejí zákazníkovi určitý klid v duši a zmenšují starosti, které se s provozováním osobního vozu nerozlučně pojí. Jednou z takových služeb je prodloužení záruky, tedy WarrantyExtension. Tuto službu si mohou sjednat zákazníci, jejichž vůz Mercedes-Benz je stále ještě krytý dvouletou zárukou.

„Může se jednat například i o zánovní vůz ze zahraničí a zákazník nemusí být prvním majitelem vozu, podmínkou je však stáří do dvou let od počátku záruky,“ zdůrazňuje Dejmal. Službu pak popisuje jako pokročilé pojištění náhradních dílů. U našich modelových mercedesů vyšší střední třídy pak vyjde prodloužení záruky o jeden rok na 8900 korun bez DPH, o dva roky na 17 900 korun bez DPH a o tři roky na 30 900 korun bez DPH. „Ceny platí pro všechny motorizace vyjma AMG,“ dodává Dejmal.

GLE 350 de zvenku vypadá jako běžná verze – kovově modré čelní sklo prozrazuje...

Kdo chce mít starostí se servisem auta a výdaji za něj nejméně, může u vozů, které jsou mladší jednoho roku a ještě nebyly na první servisní prohlídce, zvolit i komplexní službu CompleteCare. Tu zástupci Mercedesu doporučují sjednávat ideálně již s koupí nového vozu. Ceny jsou v těchto případech individuální. Majitel auta nicméně v případě CompleteCare získává předplacený téměř kompletní servis auta na sjednanou dobu, tedy ať již pravidelné záruční a pozáruční servisní prohlídky, tak následně i opravy po uplynutí záruky.

Existují samozřejmě věci, které nekryje ani CompleteCare, nicméně starosti o vůz a jeho servis jsou skutečně minimalizovány. CompleteCare zákazníka nezbaví například starostí o akumulátor nebo o pneumatiky vozu, podobně jako jiné služby nekryje CompleteCare ani opotřebení kol, karoserie, skel, zrcátek či běžné opotřebení interiéru. Na druhou stranu tu je předplacen spotřební materiál jako brzdové destičky, kotouče nebo lišty stěračů, což běžné servisní smlouvy nekryjí. CompleteCare tedy v zásadě kombinuje prodlouženou záruku a předplacené servisní prohlídky s dalšími výhodami, díky kterým bude váš vůz Mercedes-Benz vždy ve skvělé kondici.

Autor:
  • Nejčtenější

Italové zadrželi zásilku fiátků z Maroka. Budou strhávat nálepky s vlajkou

20. května 2024

Italská policie zabavila víc než 130 vozů značky Fiat dovezených z Maroka na základě podezření, že...

Všechna Kabaňova auta. Poznejte výtvory génia, kterého ulovili Číňané

16. května 2024,  aktualizováno  9:46

Čtyřlístek, české sklo, kubismus, poštovní obálka, iPhone. Tím vším se při tvorbě svých aut...

Umělá inteligence obchoduje s auty líp než člověk. Umí i mluvit se zákazníky

20. května 2024

AURES Holdings překonává třicetileté prodejní rekordy díky nasazení umělé inteligence do svého...

Nejprodávanější Škoda nemá tříválec a dostala funkci, kterou si snad ještě rozmyslí

16. května 2024

Octavia je nejúspěšnější škodovkou všech dob, ve čtyřech novodobých generacích jich od roku 1996...

Distingovaní gentlemani táhli Prahou, jízdu vedl prezident Pavel

20. května 2024

Už po jedenácté projela Prahou Distinguished Gentleman’s Ride, tedy jízda distingovaných...

BMW prohrálo soud s budějovickým prodejcem ojetin o právo na použití loga

21. května 2024

Exkluzivně Může nezávislý prodejce ojetých aut používat na provozovně logo automobilky, i když s ní nemá...

CNG stále dává smysl, ale automobilky s ním už nepočítají, potvrzuje Škoda

21. května 2024

Koncern Volkswagen, stejně jako třeba značky Opel nebo Fiat, už před časem oficiálně ukončily éru...

VW ukončil námluvy s Renaultem. Patálie s levným elektromobilem pokračují

21. května 2024

Volkswagen ukončil jednání s francouzským konkurentem Renault o společném vývoji levného...

Distingovaní gentlemani táhli Prahou, jízdu vedl prezident Pavel

20. května 2024

Už po jedenácté projela Prahou Distinguished Gentleman’s Ride, tedy jízda distingovaných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Nejhorší noční můra, řekla žena, která v botě syna objevila cizí AirTag

Mého syna někdo sleduje. S takovým pocitem několik týdnů žila žena z Floridy poté, co na svůj iPhone začala dostávat...

Zemřel Vlastimil Harapes. Baletní mistr Národního divadla i českých filmů

Ve věku 77 let zemřel tanečník a herec Vlastimil Harapes. Dlouhá léta byl sólistou baletu Národního divadla. Zahrál si...

Anální sex je výzva. Nejvíc tabu je však v Česku jiná praktika, říká průzkum

Erotické hračky nepředstavují podezřelou exotiku, v ložnicích jsou jako doma. Ostatně jako masturbace. I orální sex....

Svěrák se na mě nedíval jen jako na hezkou buchtu, říká Radka Pavlovčinová

Jan Svěrák ji vidí jako robotku. Radka Pavlovčinová v nové hře filmového a teď už i divadelního režiséra hraje umělou...

Zásnubní šaty elegantní princezny. Spustily Kate efekt, návrhářku zničily

Seriál Když si jeho šaty oblékne některá z členek královské rodiny, obvykle to každý návrhář oslavuje jako životní úspěch....