Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 18. ledna 2022 Vladislav

Češi a skupinový sex: Chodí na něj samí slušní lidé, říká majitel swingers klubu

Je jich u nás asi tisíc a k dispozici mají dva swingers kluby v hlavním městě a asi pět mimopražských. Skutečně hromadnému sexu se však oddává jen část z nich. "Některé páry jen chtějí vidět a být viděny, další se spokojí jen s jedním párem či trojkou," říká Petr, majitel pražského klubu Fantasy.

Swingers scénu tvoří v Česku domácí srazy, klubová scéna a jednorázové akce v pronajatých prostorách | foto: Profimedia.cz

Pojďme si projít, jak vypadá návštěva swingers party od začátku do konce. Vstupuji tedy do klubu a očekávám, že tam najdu spletenec nahých těl, který mě okamžitě svleče a vcucne. Je to tak?
To je představa řady lidí: hned se tam na mě vrhnou naháči, strhají ze mě šaty a divže nezneužijí. Realita je ale o poznání decentnější.

Co mě tedy za dveřmi čeká?
Uvítáme vás, přezujete se, pokud jste úplně nový pár, provedeme vás celým prostorem, udělám s vámi kolečko po pokojích, vysvětlím, k čemu ten který je. Pak se vrátíte na bar, popíjíte a rozkoukáváte se.

Hromadný sex? V Česku se spíš kupičkuje

SÓLO MUŽI JEN NĚKDY

"V Česku jsou swingers akce párová záležitost, v cizině na ně často mohou i samotní muži," vysvětluje majitel pražského klubu. "U nás jdeme cestou speciálních akcí. Děláme europarty, na něž chodí páry, které stojí o převahu chlapů. Na ně přijde patnáct párů a tři čtyři samotní muži. A potom gangbang party pro ženy, které mají rády sex s více muži."

Svlékání pořád není na agendě?
Až po jedenácté, kdy míváme program, například striptýz. Pak už si lidé odloží, jdou do bazénku a lítají tady v osuškách nebo prádle. V zahraničních klubech jdete do prádla hned po příchodu, tam je to do erotiky posunuto rovnou. My ale na lidi nechceme tlačit, pro řadu z nich to je i tak obrovský skok. Takže tady se to řeší po česku.

Česká cesta k hromadnému sexu.
Tady se jde pozvolněji, není to hned sexuální, lidi potřebují určitý čas na aklimatizaci, aby se naladili. Nemají rádi, když je někdo někam cpe. Atmosféra je tady víc odpočinková, nenucená. Hodně lidí náš klub považuje za něco jako welness, kavárnu.

Kvůli relaxu tady ale přece jen nejsme. Jak se vlastně seznámíme s potenciálními partnery?
Buď na pokojích, nebo u bazénku. Každý komunikuje trochu jinak, pomoci může i personál, zeptáme se, zda by si ti, které si vyhlédnete, nechtěli sednout k vám, pošleme jim od vás panáka. Je ale na vás, zda výměnu partnerů skutečně chcete.

Od toho přece swingers party jsou, ne?
Vůbec ne výlučně, lidé sem chodí ze tří důvodů. Jednak klub navštěvují páry, které jsou celý večer jen spolu. Prostě styl vidět a být viděn. Máme tady dokonce jeden pokojík, kam může vždy jen jeden pár a z něhož je vidět do sousedních. Druhá skupina jsou lidé, kteří chtějí zapojení někoho jiného, ale jsou opatrnější, takže si vyhlédnou jen jeden pár a zábavu stráví s ním.

Třetí jsou vyznavači hromadného sexu?
Tam už nejde až tak o osobní sympatie, ale spíš hlavně o živočišnost, dotyky, těla. V Česku se ale přímo hromadný sex tohohle typu příliš často neodehrává, tady je to spíš takové kupičkování. Tuhle jsou dva páry, tamhle další dva… Často si pár chce i jen vypůjčit ženu do trojky.

"Tady se vyřizují osobní účty," uvádí do místnosti pro soft sadomasochistické hrátky klienty Petr. "Tak to tady budeme celou noc," odvětila prý lakonicky jedna z návštěvnic a přejela pohledem svého partnera

Nebudou se ale na mě s partnerkou dívat ostatní zle, když se budeme věnovat jen sami sobě?
Vůbec ne. Čas tady má každý strávit podle svých představ, ne podle představ někoho jiného. V prostředí klubu ale nemá odmítnutí negativní konotace. Někoho odmítnete vy, někdo jiný může odmítnout vás.

Jak dlouho tady pár zůstává? Užije si hodinu a odejde, nebo prohýří celou noc?
Někdo se zdrží hodinku dvě, jiní si užijí, odpočinou si na baru a jdou zase na pokoje. Je to různé. Páni ale tvrdí, že se tady dostávají do úplně jiných výkonů než doma.

Čím víc lidí, tím lépe

Odkud k vám jezdí klienti?
Z celé republiky. Lidi z Olomouce, Ostravy, Brna. Samozřejmě ne každý týden. Jednou za měsíc za dva si udělají hezký večer a přijedou.

Přes celou republiku?
Raději přijedou do Prahy, než aby riskovali, že se ve svém městě potkají se sousedem. No, občas se s ním potkají tady u nás. (smích)

Pražské překvapení.
Jenže pak jsou na stejné lodi. Dívají se na sebe a říkají si: Tak, a oni to o nás vědí. Ale my o nich taky, tak to asi nikdo z nás nebude nikde roztrubovat, ne?

Jak vypadá skladba vašich hostů, spíš manažeři, nebo i prodavači?
Chodí sem i normální lidi, kteří vydělávají normální peníze a chodí sem jednou za dva měsíce. Víme, že lidi nechodí tak často, jak by chtěli, a je to kvůli penězům. Známe i lidi, kteří na to vysloveně šetří. Generalizovat se nedá. Někdo si tady objednává pití celý večer, jiný utratí padesát korun za kávu a za vodu, užije si a jde domů.

Řada párů se spokojí se sexem ve třech se ženou.

Má se zájemce o party připravit na mladé krásky z fitness a svalovce z posilovny?
Někdy jsme až překvapení, jací hezcí a mladí lidé sem chodí. Nejčastější věk je od pětadvaceti do pětatřiceti, čtyřiceti. Máme nejmladší klientelu v republice. Chodí sem ale i lidi v padesáti.

Zapadne sem i ten, kdo nesplňuje ideál krásy? Není to zde jen svět pro lidi jako ze žurnálů?
Ženy občas řeší, jak vypadají, a stydí se za svou postavu. Je to ale zbytečné. Chodí sem tak pětadvacet párů a dohromady se dají lidi, kteří si věkově či vzhledově sednou.

Takže platí, čím víc lidí, tím lépe. Tím mám větší šanci, že si s někým padnu do oka.
Přesně. "A to byste si jako užívala se všemi?" ptal se jeden pán návštěvnice, která si stýskala, že kdyby bylo ten večer v klubu místo dvaceti párů čtyřicet, bylo by to lepší. "Samozřejmě že ne," vysvětlila mu, "ale bylo by lepší koukání a vybírání." I to je problém klubů v menších městech. Když tam přijde sedm osm párů, je to hodně. Se swingers kluby v zahraničí se nemůžeme srovnávat, tam chodí i dvě stě tři sta párů.

Kde to žije nejvíc?
Německo, Francie, jen v Paříži je na sto dvacet swingers klubů. Málokdo ale ví, že hodně lidí chodí na party v Belgii, tam je to skoro bez předsudků. Jít na swingers je jako strávit večer na diskotéce.

Stanovte si mantinely a nepodlehněte euforii

Co byste radil novým zájemcům, aby jejich první zkušenost se swingers party nedopadla špatně?
Předně musejí chtít oba. Prioritní jsou i mantinely, pár si musí říct, tohle chceme, to nám nevadí, tamto je už pro nás nepředstavitelné. A hranici nesmí překročit, minimálně ne na první party. A o tom, na čem se shodnou, nesmí pár licitovat, žádný barter ve stylu: OK, já překousnu, že půjdeš s cizím pánem, ty zase, že budu mít sex s jinou ženou.

Zde se řádí ve velkém. Vzadu je průzor do pokojíku pro voyeury

Stává se, že lidé zajdou dál, než chtěli?
Mladší páry občas přestřelí a nezvládnou to. Tomu je potřeba se vyhnout. Nejdůležitější je neublížit si, ne že se v euforii odtrhnu od přítelkyně a vrátím se k ní po dvou hodinách.

Měli by se nováčci připravit i na to, že ne všechny jejich představy se realizují?
Určitě. Splnění představ se nedá zaručit. Vše, co se tady děje, je dobrovolné, ne placené, takže záleží na sympatiích, skladbě účastníků… Většina nováčků však volí opatrnější přístup, napoprvé se drží jen spolu a jen se koukají, tím si neublíží. Dál to případně posunou až při druhé, třetí návštěvě.

Musíte řešit sexistické, oplzlé chování?
Sem chodí slušní lidé. Výjimečně dojde k tomu, že řešíme nesoulad. Příklad: pár se spolu miluje, přijde pán a pozoruje je z neúměrné blízkosti. Pár se zvedne, odejde na jiný pokoj, ale on zase za nimi. Jemu to přijde normální, ale jim vadí, že se na ně dívá až takhle. Takže přijdou za mnou a řešíme to.

A co na to "soudce"?
Vždycky platí pravidlo: vychází se vstříc tomu, komu to vadí. Pravdu by měl pár.

Na swingers v Česku jsem si zavřel cestu

Jak jste se k provozování swingers klubu dostal? Čistě náhodou, nebo jste znal party jako účastník?
To druhé, chodili jsme na akce s manželkou.

K jaké skupině jste v typologii návštěvníků swingers akcí patřili?
Byli jsme spíš pozorovatelé, vychutnávali jsme si prostředí, erotickou atmosféru.

Aha, už chápu, kde se vzal nápad na voyeurský pokojík.
Věděli jsme, že se uplatní, z vlastní zkušenosti. I my patřili k těm, kdo chtěli mít přece jen trochu soukromí.

Správný barman si dá občas se štamgasty panáka. Když je člověk provozovatelem swingers klubu, odběhne si čas od času s hosty na pokoj?
To nejde. Striktně se držíme toho, že se barmanky ani já se ženou nesmíme míchat se zákazníky. Ne že by to někdy nebylo žádané, ale tohle pravidlo dodržujeme. Když máte vilku, pozvete si tři čtyři páry a užijete si všichni. V klubové scéně už jste to vy a zákazníci. Jste na druhé straně.

Takže na akce chodíte ke kolegům do jiných klubů?
Ani to ne. Jednak na to není čas a potom, protože je u nás scéna hrozně malá, našli bychom tam de facto tytéž lidi, kteří chodí i k nám. Zbývá nám vlastně jediná cesta, do zahraničí.

K českým akcím jste si zabouchli dveře, zbývají spanilé jízdy do ciziny.
V tomhle jsme šli proti sobě. Mimochodem, známe jeden pár, který si též otevřel klub a najednou zjistil, že se ocitl na druhé straně. Co byla předtím zábava, byla najednou práce, z potenciálních partnerů byli zákazníci. Úplně jiná situace. I to byl jeden z důvodů, proč podnik zavřeli a vrátili se do role těch, co si to užívají jako potěšení.

Když potkáte ve městě svého zákazníka či zákaznici, hlásíte se k nim, nebo je mimo klub neznáte?
To je tenký led. Pokud je neznám skutečně dobře, zachovávám diskrétnost. Nevím třeba, zda žena, s níž ho potkám, o jeho návštěvách ví.

HISTORIE MODERNÍHO SWINGERS SEXU

Sex s výměnou partnerů se vine celou historií, jeho moderní dějiny se podle Terryho Goulda, autora knihy The Lifestyle: A Look at the Erotic Rites of Swingers, pojí s komunitou amerických vojenských pilotů a jejich žen za druhé světové války. Tvořili tak těsné společenství, navíc dotčené vysokou úmrtností pilotů, že vojáci přistupovali k manželkám svých zabitých druhů nebo kolegů, kteří byli vysláni do akce, jako ke svým partnerkám, jak po citové, tak sexuální stránce. Tato verze je však zpochybňována, protože manželky piloty doprovázely na jejich zahraničních misích jen zřídka.

Rozmach zažil swingers sex za šedesátých let, díky sexuálnímu uvolnění, ale i vynalezení antikoncepční pilulky. Ve svobodomyslném San Francisku tehdy vznikla organizace Sexual Freedom League, později začala swingers kluby zastřešovat North American Swing Club Association. V Anglii se stal sex s výměnou partnerů populární v polovině sedmdesátých let.

Podle wikipedia.org

Na swingers party bych

celkem hlasů: 8724

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 středa 16. března 2011. Anketa je uzavřena.

šel 4222
nešel 3897
už mám zkušenost 605
Autoři: ,
  • Nejčtenější

Ženy před objektivem: Když činžák ukrývá milovnici BDSM

Je to jako nahlédnout do života neobyčejné obyvatelky obyčejného domu. Fotoset slovenské modelky Patrície naznačuje, že...

Už víme, která část mozku je propojena s klitorisem. Vědci zdolali výzvu

Byla to velká neznámá. Zatímco odpověď na otázku, kam se v mozku otiskují reakce penisu, již vědci znali, kam míří...

Za pachateli jsme jezdili do basy. Zpětná vazba je neocenitelná, říká Josef Mareš

Premium Býval elitním vyšetřovatelem, šéfem 1. oddělení, tedy pražské mordparty. Po 29 letech služby však Josef Mareš, tak...

Kostlivec šňupající z poprsí byl zlý nápad, kála se žena

Než ono dílko předvedla, několikrát se ujistila, zda jsou mistři tatéři pořadu Tattoo Fixers Extreme připraveni na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Hentai i romantika. Server shrnul, co vládlo pornu v roce 2021

Jeho trendy často odrážejí, čím žijí konzumenti porna, ale leckdy i to, co se odehrává ve společnosti. I proto mu v...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

  • Další z rubriky

Jak na ženský orgasmus? Víc se při milování líbejte, říká studie

Líbání je prosté, ale jeho souvislosti jsou tak rozmáchlé, že si je do hledáčku bere i věda. Aktuální studie zjistila,...

Bič, pouta a obojek. Nesuďte BDSM, zlepšuje sexuální spokojenost, říká studie

Premium Nepatří do zapovězené zóny, jsou docela normální součástí sexuality. Vyzkoušel je nebo po nich zatoužil každý třetí. A...

Hentai i romantika. Server shrnul, co vládlo pornu v roce 2021

Jeho trendy často odrážejí, čím žijí konzumenti porna, ale leckdy i to, co se odehrává ve společnosti. I proto mu v...

Láska, sex a něžnosti ve zvířecí říši. Tučňáci chodí za úplatu, králíci nemají dost

Premium Nevěry, znásilňování, maratony orgií, prostituce i sexuální kanibalismus. Pářicí praktiky jsou ve zvířecí říši tak...

Co bolí nejvíc? Ani porod, ani kopanec do varlat. Lékaři sestavili žebříček

Bolí nejvíc porod, nebo když muže nakopnete do varlat? Ani jedno. Podle průzkumu britské Národní zdravotnické služby...

Ženy před objektivem: Když činžák ukrývá milovnici BDSM

Je to jako nahlédnout do života neobyčejné obyvatelky obyčejného domu. Fotoset slovenské modelky Patrície naznačuje, že...

Chybné ceny Lega vyvolaly vlnu nákupů. E-shop objednávky stornoval

První lednový víkend byl plný slev napříč všemi kategoriemi. Ovšem pro milovníky Lega se stal infarktovým momentem. Na...

Zemřela Adalia Rose. Holčička, která předčasně stárla

Adalia Rose byla velkou bojovnicí. Podle lékařů měla zemřít kvůli progerii krátce po porodu. Dožila se ovšem patnácti...

Německá pošta startuje diesely. Elektrododávky v zimě nevyjedou kopec

Německá Deutsche Post DHL provozuje největší flotilu elektrických dodávek, které si navíc sama vyvinula. V horském...