Menšinoví akcionáři Dynama chtějí prodat podíly v pardubickém hokeji

  15:41aktualizováno  15:41
Zdá se, že by se mohla měnit struktura majitelů HC Dynamo Pardubice. Hned tři menšinoví akcionáři Dušan Salfický, Petr Čáslava a Jaroslav Šuda totiž rozeslali přes právnickou společnost nabídku na prodej svých podílů v hokejovém klubu. Řadě politiků se jejich krok nelíbí.

Martin Charvát, Dušan Salfický a Petr Čáslava. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Ačkoliv začátek další extraligové sezony je poměrně daleko, na posledním zasedání pardubického zastupitelstva se hodně nahlas mluvilo právě o hokeji.

Může za to rozhodnutí menšinových akcionářů Dynama prodávat svůj podíl v klubu, který v dubnu udržel extraligovou příslušnost v baráži.

„Byl jsem pověřen minoritními akcionáři hokejového klubu HC Dynamo Pardubice Dušanem Salfickým, Petrem Čáslavou a Jaroslavem Šudou a dovoluji si Vás tímto oslovit jako potenciálního zájemce o nákup akciového podílu v klubu HC Pardubice,“ napsal v e-mailu zástupce právnické kanceláře Pelikán Krofta Kohoutek Jan Krabec.

A právě citované řádky vyvolaly na jednání politiků poměrně silné emoce.

„Zaskočila mne informace o tom, že menšinoví akcionáři chtějí prodávat své podíly. U dvou to možná chápu, ale u našeho kolegy zastupitele Dušana Salfického doopravdy ne. Často tady říkal, že za klub bude bojovat, a tak tomuto kroku nerozumím, mrzelo by mne, kdyby nyní z klubu odcházel,“ kritizoval kolegu z koalice radní za KDU-ČSL Vít Ulrych a dočkal se ostré reakce.

„Jsem rád, že by vás, jako mého největšího kritika na sociálních sítích, můj odchod z klubu mrzel. Můžu vám pouze říct, že si jen zjišťuji cenu akcií, jejich skutečnou hodnotu,“ bránil se Salfický.

Haas: Bili se v prsa, teď už víme, že falešně

Další pohled na možný prodej akcií pak podal zastupitel za ODS Karel Haas. A servítky si také nebral.

„Právně je to asi na hraně, ale lidsky to považuji za chybu. Měli jsme před dvěma týdny uzavřené jednání, tak bych čekal, že se tam takhle důležitou věc dozvíme. Považuji to za lidský faul od Dušana, měl nám říct, že hodlají akcie prodávat, když se tady bili v prsa, že za klub budou bojovat a dýchat. Teď už víme, že to bylo falešné,“ uvedl Haas, podle něhož měli akcionáři o svém kroku nejprve informovat většinového majitele, tedy město.

Politici totiž právě Salfickému a Čáslavovi před dvěma roky umožnili získat podíl v klubu a nyní se cítí oklamáni.

Podle Dušana Salfického však není zatím jisté, že držitelé zhruba šestnáctiprocentního podílu budou své akcie prodávat.

„Šli jsme do hokeje s Petrem Čáslavou s tím, že mu chceme pomoci, a jsem přesvědčen, že jsme udělali maximum. Otázka je, jak se ty dva poslední roky choval většinový akcionář, tedy město. Když jsem to tady sledoval, tak jsem necítil potřebu vás nějak informovat. Dostal jsem se do situace, že zvažuji odchod z hokeje, ale je to v tuto chvíli jen záměr,“ doplnil emotivně Salfický.

Haas navíc upozornil na to, že Čáslava ani Salfický se zastupitelům moc neodvděčili, ačkoliv mohli v organizaci i po zpackané sezoně zůstat. „Navíc kdybych toto věděl, tak bych byl určitě tvrdší v tom, že jsme pro Dušana Salfického a Petra Čáslavu našli umělé pozice v klubu,“ doplnil Haas.

Naráží na to, že do klubu přišel nový šéf Martin Sýkora nebo sportovní manažer Jaromír Kverka. Ovšem nikdo neodešel. „Bude legitimní se ptát, zda posílení managementu o několik lidí není pro klub až příliš finančně náročné,“ dodal radní Ulrych.

Nejčtenější

Šachista si chtěl na památku vyfotit soupeře, partii okamžitě prohrál

Na letošním šachovém festivalu Czech Open se odehraje na osm tisíc šachových

Kuriózní situaci řešil rozhodčí během šachového turnaje na festivalu Czech Open, který se v těchto dnech hraje v...

Piloti během loňské nehody Boeingu v Pardubicích nebyli pečliví

Boeing, který si cestovní kancelář Travel Service pronajala od americké letecké...

Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod uzavřel případ z loňského srpna, kdy na pardubickém letišti vyjel...

V rybníku Buňkov je opět herpes virus, desítky tun ryb míří do kafilerie

Rybáři na Buňkově opět likvidovali ryby zasažené herpes virem. (19. července...

V rybníku Buňkov ve Břehách na Pardubicku se opět objevil pro ryby smrtelný herpes virus. Navíc jej veterináři odhalili...

Hasič odjel na dovolenou do Itálie, první den zachraňoval tonoucí dítě

Miloslav Vašák si užívá dovolenou v Itálii, na úvod zachraňoval topícího se...

Pardubický profesionální hasič Miloslav Vašák odjel na dovolenou do Itálie. Odpočinout si a relaxovat. Hned první den...

Rychlou silnici z Pardubic do Hradce zasypala hlína z nákladního auta

Hlína se vysypala do obou jízdních směrů.

Frekventovanou rychlostní silnici mezi Pardubicemi a Hradcem Králové částečně zablokovala u Opatovic nad Labem hlína z...

Další z rubriky

Na kradeném autě poničil kolo, přítelkyni volal na pomoc přes tísňovou linku

Výrazná boční gumová lišta bezpečně chrání lak před ťukanci od dveří vedle

Jednatřicetiletý muž na Svitavsku ukradl majiteli zaparkované auto a odjel s ním na projížďku. Sám pak zavolal policii,...

Kvůli tragickému pádu sochy na dítě policie obvinila šéfku muzea i firmu

Již ukotvené a nainstalované sochy z minulých ročníků.

Loni v září na řezbářském symposiu ve Svitavách usmrtila padající dřevěná socha dítě. Policie nyní kvůli neštěstí...

Šachista si chtěl na památku vyfotit soupeře, partii okamžitě prohrál

Na letošním šachovém festivalu Czech Open se odehraje na osm tisíc šachových

Kuriózní situaci řešil rozhodčí během šachového turnaje na festivalu Czech Open, který se v těchto dnech hraje v...

Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu
Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu

Teploty stoupají a krásné počasí nás zve do stínu stromů zahrad a parků. A to je ideální příležitost něco si ukuchtit. Inspirujte se nejlepšími recepty na grilování od našich uživatelek.

Najdete na iDNES.cz