Policie pracuje s verzí, že Kramný zabil manželku a dceru elektřinou

  11:41aktualizováno  11:41
Dvojici Češek, které zemřely loni v létě v egyptské Hurghadě, mohla zabít elektřina. Policie podle informací iDNES.cz podezřívá Petra Kramného, manžela a otce zesnulých Češek, z toho, že ženy zabil elektrickým proudem, který navedl do koupelny.

Petr Kramný na archivním snímku se svou dcerou Klárou. | foto: archiv P. Kramného

Jak iDNES.cz potvrdil důvěryhodný zdroj, Kramného policisté podezřívají z toho, že zatím blíže neurčeným způsobem navedl elektřinu do koupelny hotelového pokoje, kde rodina loni v létě trávila dovolenou.

"Ano, je to jedna z možných verzí," potvrdil advokát Petra Kramného Jaromír Richter a dodal: "Myslím, že se vyšetřovatelé k této verzi přiklánějí." Právní zástupce nicméně upřesnil, že Petr Kramný, jehož v únoru policie obvinila z vraždy (psali jsme zde) a který je nyní ve vazbě, stále trvá na své nevině.

Když v sobotu po příletu speciálního policejního týmu z Egypta ředitel Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Milan Pospíšek televizi Prima sdělil, že Češky nezemřely na otravu, Jaromír Richter nebyl překvapen.

"Nemám na to v tuto chvíli jak reagovat, protože to nejsou oficiální informace. Sdělení, které zaznělo v televizi, pro mě ale není novinkou. Vím, že se o tom jednalo už v minulosti," komentoval vyjádření Milana Pospíška advokát Petra Kramného.

Nezemřely na otravu, potvrdil i patolog

Ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková tvrdí, že nemá k případu Kramného žádné nové informace. Nechtěla se vyjádřit ani k tomu, co sdělil kriminalista televizi Prima. "Nepřísluší mi komentovat vyjádření vyšetřovatele z policejního prezidia v Praze, musíte se obrátit tam," řekla Holčáková.

To, že matka s dcerou nebyly otrávené, nyní potvrdil MF DNES Igor Dvořáček, přednosta Ústavu soudního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava, kde lékaři těla pitvali.

"Informace o otravě jedy či rozleptání žaludku žíravinou jsou naprosto nesmyslné dedukce. Mluvil jsem s patologem, který obě pitval," říká Dvořáček.

Jak ženy zemřely, říci nechtěl. "Na tyto informace platí embargo až do chvíle, než šéf kriminálky svolá tiskovou konferenci," vysvětlil. Potvrdil ale, že to byli právě ostravští patologové, kteří zjistili, proč ženy zemřely. "Ano, my jsme zjistili příčinu úmrtí."

Verzi o tom, že by dvojici žen zabil elektrický proud, Dvořáček nepotvrdil ani nevyvrátil. "Platí embargo," trval na svém.

Policie veze Petra Kramného k soudu (20. února): 

Advokát Petra Kramného, který podal ke Krajskému soudu v Ostravě stížnost proti rozhodnutí o vzetí do vazby, hned v pondělí dopoledne policii požádal o oficiální stanovisko k posunu ve vyšetřování. "Řekli mi, že je to předčasné, že v tuto chvíli žádnou oficiální informaci nevydali a nic nového do spisu nezaložili," uvedl Jaromír Richter.

I tento týden bude advokát přítomen výslechům svého klienta ve vazbě. Ty totiž stále pokračují. "Samozřejmě to je emotivní. Nejvypjatější byly emoce, když můj klient líčil události v Egyptě," přiblížil atmosféru u výslechů Jaromír Richter.

Tým českých kriminalistů, mezi nimiž byli i zástupci ostravské policie, se z Egypta vrátil v sobotu. Podle informací iDNES.cz tam jeli hlavně proto, aby se podívali na hotelový pokoj, kde rodina trávila dovolenou.

Šestatřicetiletá žena a její osmiletá dcera z Karviné zemřely loni v egyptské Hurghadě v hotelu Titanic Palace. Egyptská policie podezřívala kvůli jejich smrti Kramného a až do října musel zůstat v Egyptě. Kramný, který je od 20. února ve vazbě, vinu od začátku odmítá.

Autoři: , ,

Nejčtenější

Po zavedení QR kódů na popelnicích nosí lidé své odpadky k sousedům

Ilustrační snímek

S plánem snížit náklady na likvidaci odpadů přišla novojičínská radnice. Proto se v uplynulých měsících na všech...

Při nehodě čtyř aut v Orlové jedna žena zemřela, pět lidí je zraněných

Tragická nehoda si vyžádala jednu oběť a pět zraněných.

Jedna žena zemřela a dalších pět lidí se zranilo při ranní nehodě čtyř automobilů v Orlové na Karvinsku. Na...

Festival Colours of Ostrava zahájila kapela Buty, diskutovat přijel indián

V Ostravě začal 17. července 2019 mezinárodní hudební festival Colours of...

V Ostravě odpoledne odstartoval další ročník multižánrového hudebního festivalu Colours of Ostrava. Prvním koncertem na...

Muž po sexu usnul. Komplic ženy mezitím odnesl televizi, stravenky i kýtu

Ilustrační snímek

Seznámení s cizí ženou v jedné z ostravských restaurací vyšlo šestapadesátiletého muže draho. Poté, co spolu u něj doma...

Noví vlastníci ostravské hutě zavádějí změny, sníží výrobu o 20 procent

Nová huť společnosti Mittal Steel Ostrava

Ani požadovaných sto dnů, které si vyžádali na seznámení se s nově získaným podnikem, nepotřebovali manažeři...

Další z rubriky

Manželé přepadali kurýry. Žena je zabavila, muž přiběhl s páčidlem

Zajištěné peníze a stravenky z lupu.

Policie na Novojičínsku dopadla manžele, kteří přepadávali řidiče zásilkových služeb. Plán byl jednoduchý: objednali si...

Ostravský obvod sleduje kouř z huti kamerou, chce dokázat úniky škodlivin

Ostrava - Černé srdce republiky - Ostrava. V sousedství huti Mittal

Komíny ostravské huti ArcelorMittal jsou pod dohledem kamery obvodu Radvanice a Bartovice. Po dobu půl roku pořídí...

Po cyklostezce do lyžařské haly. I to je plán na oživení Karvinska po těžbě

Karvinské moře.

Síť cyklostezek, místa k rekreaci i zábavě, ale i možnosti pro nové ekonomické využití prostoru postiženého těžbou uhlí...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz