Vodafone v Česku spouští GigaSíť. Na první půlrok dává slevy

  14:22aktualizováno  14:22
Vodafone přináší od pondělí první nabídku po převzetí operátora UPC. Sdruženou pevnou a mobilní síť obou operátorů vzletně pojmenoval GigaSíť. Spojuje prodejní kanály a informační linky.

Vodafone (ilustrační fotografie) | foto: Vodafone

Pro zákazníky je prvním výsledkem spojení Vodafonu a UPC společná nabídka pevného internetu. Prakticky to znamená, že u Vodafonu si zákazníci mohou pevný internet volit i z portfolia UPC, pokud je na jejich adrese služba dostupná. A opačně zákazníci UPC mohou volit mobilní tarify Vodafonu.

V praxi to znamená, že zákazníci Vodafonu mají nyní možnost aktivovat pevné internetové připojení s rychlostí až 500 Mbit/s. Nabídka záleží na místě bydliště, pro reálné ceny je nutné zadat adresu. Základní nabídka na stránkách Vodafonu zmiňuje tři tarify: 20 Mbit/s, 300 Mbit/s a 500 Mbit/s. Ceny startují na 399 korunách měsíčně za nejpomalejší připojení.

Další tarify stojí na první půlrok fixně také 399 Kč, dále však budou zákazníci platit plné ceny. Tedy třeba u zmíněných tarifů 300 a 500 Mbit/s to je 629 a 929 korun měsíčně. Podle adresy se však mohou zobrazit i další tarify UPC s rychlostmi například 30, 50 nebo 100 Mbit/s v cenách od 429 korun. U těchto tarifů však plošná sleva na první půlrok inzerovaná není. U všech tarifů UPC je v ceně i kabelová televize s třiceti kanály. Další lze dokoupit za příplatek. 

Jelikož Vodafone spojuje nabídku s UPC, podívali jsme se na nabízené tarify i na webu UPC. V našem případě nám byly nabídnuty tarify s rychlostmi stahování 50, 150, 300 a 500 Mbit/s. Vyjma nejpomalejšího zde platí ona sleva na první půlrok a ceny jsou u dvou nejvyšších logicky stejné jako u Vodafonu. Tarif 150 Mbit/s vyjde na 529 korun a základní 50 Mbit/s pak na 429 korun. Je tedy levnější než na webu Vodafonu. Tady asi spojení nabídky nebylo úplně dotažené. 

Výhoda pro zákazníky UPC

Zákazníci UPC nyní mohou kupovat mobilní tarify Vodafonu a to s případným zvýhodněním, pokud je to kombinace mobilního tarifu a pevného připojení. Taková kombinace je volitelná s výjimkou nejnovějších neomezených tarifů (s neomezeným mobilním internetem s nově zvýšenou maximální rychlostí 10 Mbit/s). Ty Vodafone představil v červnu a vždy vyžadují aktivaci minimálně dvou SIM a současně pevného připojení k internetu.

A právě v této podmínce mají zákazníci UPC drobnou výhodu – pokud mají internetové připojení od UPC, mohou si neomezené tarify zakoupit bez pevného připojení. Takže u dvou SIM zaplatí 1 996 korun, u tří SIM 2 196 korun a u čtyř SIM pak 2 396 korun. Případná každá další SIM vyjde na 599 korun. Přímo Vodafone u každé varianty vyžaduje připlacení pevného připojení v ceně 399 Kč.

Nejlepší sítě tvoří GigaSíť

Spojené sítě obou operátorů se nově jmenují GigaSíť. „Provázání dvou nejlepších sítí nám umožňuje spustit GigaSíť, která posílí spojení mezi obyvateli Česka díky bezkonkurenčním službám a může skutečně přinášet lepší budoucnost,“ říká Quique Vivas, viceprezident Vodafonu Czech Republic pro nefiremní zákazníky.

Zákazníci obou operátorů mohou služby každého z nich pořizovat v prodejnách obou z nich. Spojené jsou nově i infolinky, nabídky najdou na webech obou operátorů. Jak jsme se však výše přesvědčili, v detailech úplně stejné nejsou.

Do budoucna však Vodafone počítá se spojením značek do jedné, a tou logicky bude Vodafone. „Máme také v plánu sjednotit naši nabídku pod jednou značkou, a to Vodafone,“ uvádí Vivas. Kdy se tak stane, ale zatím operátor nezveřejnil. 

Autor:

Nepřehlédněte:

Témata: UPC, Vodafone, operátor, SIM

Nejčtenější

Mají možná nejlepší telefony na světě. Jenže je nemohou prodávat

Huawei Mate 30 systém

Huawei představil své špičkové telefony řady Mate. Jsou to pravděpodobně jedny z nejlepších přístrojů na trhu. Jenže...

iPhony budou vypadat jinak. Nejdřív však přijde levný model

iPhone X

Čerstvě představené iPhony se designem stále hlásí k převratnému modelu X z roku 2017. Už v příštím roce však Apple...

Toto jsou nové nejlepší huaweie. Budou mít jednu vadu

Huawei Mate 30 Pro

Známý únikář Evan Blass zveřejnil krátce před čtvrtečním oficiálním představením všechny čtyři verze chystaného top...

Pozor na veřejné nabíječky. Dáváte všanc cenná data, varují experti

Ilustrační snímek

Baterie smartphonu je vybitá, ale powerbanka i nabíječka leží doma. Na jednu stranu není třeba věšet hlavu, na řadě...

Špičkový Samsung můžete mít už za 14 tisíc. Jen do konce tohoto týdne

Modelová řada Samsung Galaxy S10

Samsung připravil pro české zákazníky další z mnoha slevových akcí. Tentokrát se vztahuje na špičkové modely letošní...

Další z rubriky

T-Mobile nabídne neomezený tarif, navíc ruší úvazky

T- Mobile.

Operátor T-Mobile zařadí od září do své nabídky neomezený tarif, který lze pořídit hned v několika variantách. Ten...

Zájemce o čtvrtého operátora to myslí vážně. Peníze získá prodejem pozemků

Logo operátora Nordic Telecom

Skupina Nordic Investors oznámila, že se dohodla na úzké spolupráci s realitní společností J&T Real Estate v případě...

Prahu postihl výpadek internetových služeb UPC

UPC

Malešice, Strašnice, Vinohrady, Žižkov či Kyje. To je jen malý výčet pražských čtvrtí, v nichž se UPC během středečního...

Pokusní králíci T-Mobilu ukázali, že neomezená data lidi nepálí

Králík

T-Mobile udělal letos v létě ze své sítě laboratoř, kde mu vlastní i noví zákazníci ukázali, nakolik potřebují...

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.

Najdete na iDNES.cz