Operátor UPC se přejmenuje na Vodafone. Převzetí bylo dokončeno

  14:49aktualizováno  14:49
Vodafone dokončil převzetí kabelového operátora UPC. Dosadil nové jednatele, kterými jsou vysocí manažeři české pobočky Vodafonu. Značka UPC v budoucnosti zanikne, služby budou poskytované pod značkou Vodafone.

Vodafone (ilustrační fotografie) | foto: Vodafone

Převzetí operátora znamená i personální změny ve statutárních orgánech UPC. Novými jednateli české pobočky kabelové sítě UPC se stali Petr Dvořák, Milan Kníže a Jan Klouda, kteří působí také na nejvyšších pozicích telekomunikační společnosti Vodafone. Naopak nově zřízenou pozici viceprezidenta pro strategii a integraci Vodafonu bude od 1. srpna 2019 zastávat Petr Procházka, který působil více než deset let na pozici finančního ředitele ve společnosti UPC Česká republika.

Značka UPC zatím zůstává, ale časem převezme operátor název Vodafone. To bude znamenat i sloučení nabízených služeb a dost pravděpdobně i jejich přejmenování. Aktuálně však zůstávají v platnosti weby, sociální sítě a infolinky obou operátorů samostatné.

Spojení bylo součástí větší transakce. Vodafone Group za 19 miliard eur odkoupil část společnost Liberty Global, konkrétně její aktiva v Německu, Česku, Rumunsku a Maďarsku.

„Do nové společnosti přinášíme množství inovací a přístup k optickým sítím. Zároveň novou sloučenou společnost obohatíme o stovky zkušených odborníků, čímž přispějeme k tomu, aby se stala špičkou na trhu,“ řekl ke spojení odcházející ředitel UPC Martin Miller.

Telekomunikační společnost si od spojení slibuje zejména přístup k rozsáhlé optické síti. Spojením s UPC Česká republika se Vodafone ČR rozroste o 1,5 milionu domácností připojených k síti nové generace, která poskytuje více než půl milionu zákazníkům služby vysokorychlostního pevného internetu, 539 000 zákazníkům kabelovou televizi a 200 000 uživatelům pevné telefonní linky. Vodafone v České republice poskytuje služby 3,9 milionu zákazníkům.

Operátor chce po sloučení brzy představit nové balíčky služeb, které budou kombinovat mobilní, internetové a televizní služby. Služby UPC bude možné zřídit i na pobočkách operátora.

U firemních zákazníků zatím zůstanou obchodní zástupci rozdělení pro obě firmy, časem se však sloučí. To povede také k zániku značky UPC, která bude v budoucnu fungovat pod jednotným názvem Vodafone.

Vysokorychlostní optické sítě umožní rozvoj digitalizace a internetu, včetně internetu věcí, stejně jako rozvoj robotizace a umělé inteligence nebo práci s mimořádným množstvím informací. Optické sítě, umožňující přenos velkého množství dat, jsou také nezbytným předpokladem rozvoje technologie 5G a na ni navazujících funkčních aplikací.

Autoři: ,
Témata: UPC, Vodafone

Nejčtenější

T-Mobile nabídne neomezený tarif, navíc ruší úvazky

T- Mobile.

Operátor T-Mobile zařadí od září do své nabídky neomezený tarif, který lze pořídit hned v několika variantách. Ten...

V Česku se spojují dva operátoři. Chtějí být tím čtvrtým na trhu

Ilustrační snímek

Jedním ze zájemců o frekvence pro budoucí 5G sítě v Česku je operátor Nordic Telecom, který chce vystavět vlastní síť v...

Pokusní králíci T-Mobilu ukázali, že neomezená data lidi nepálí

Králík

T-Mobile udělal letos v létě ze své sítě laboratoř, kde mu vlastní i noví zákazníci ukázali, nakolik potřebují...

Note 10 nemá rámeček z oceli. A Samsung si už nedělá legraci z Applu

Samsung Galaxy Note 9

Původně to vypadalo, že nový Galaxy Note 10 bude opravdu exkluzivní smartphone. Samsung u něj uváděl, že má rámeček z...

Do Česka míří další supersmartphone. Od kdysi velmi populární značky

Lenovo Z6 Pro

Po delší odmlce se na český trh vrací mobily značky Lenovo. Od podzimu bude v prodeji i špičkový model Z6 Pro. Má...

Další z rubriky

Pokusní králíci T-Mobilu ukázali, že neomezená data lidi nepálí

Králík

T-Mobile udělal letos v létě ze své sítě laboratoř, kde mu vlastní i noví zákazníci ukázali, nakolik potřebují...

Mobilní trh se regulovat nebude. Úřad neměl přesvědčivé argumenty

Berlaymont, sídlo Evropské komise

Český telekomunikační úřad chtěl regulovat mobilní trh. Jenže jeho závěry, které posuzovala Evropská komise, se ukázaly...

Úřady schválily T-Mobilu vytvoření superoperátora

T- Mobile.

Americká pobočka T-Mobilu se v dubnu dohodla na převzetí konkurenčního Sprintu a úřady nyní její záměr schválily. Vznik...

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na iDNES.cz