OFICIÁLNĚ: Známe konečné ceny Oskarova internetu

Už včera jsme vás exkluzivně informovali o novinkách Oskara. Dnes je doplníme o informace z tiskové konference. Jaké jsou tedy nové datové tarify, kolik bude stát neomezený tarif pro přístup k internetu a v čem se liší EDGE u Oskara od toho u T-Mobilu?

Oskar dnes na  tiskové konferenci ohlásil spuštění EDGE (přesněji tedy EGPRS) a představil nové datové tarify.

Pokrytí by mělo být zatím O tom, jaké bude pokrytí zatím bližší informace nemáme. Zpočátku by se mělo jednat o Prahu, Brno, pravděpodobně i Ostravu a některá větší města. Další lokality se budou odvíjet od datového provozu v síti.

Už v pondělí se nám podařilo získat exkluzivní informace k oběma novým tarifům a zejména pak k novému nonstop tarifu. Dnes je tedy jen potvrdíme a doplníme. Nezaháleli jsme však, a vyzkoušeli jsme Oskarovu novou službu i v praxi. Jak to funguje si můžete můžete přečíst už dnes v článku Jak funguje Oskarovo EDGE v praxi?


WAP za cenu internetu!

První z tarifů přinese GPRS/EDGE pro ty uživatele, kteří chtějí využívat zejména WAP. Měsíční paušál bohužel neznáme, nicméně by měl být pravděpodobně o něco nižší než u současného GPRS Standard (tj. nižší než 200 Kč bez DPH). Cena za WAP má být 0,05 Kč/kB, cena za připojení k internetu pak bude obdobná. Je možné, že tento tarif bude za podobnou cenu jako třeba u T-Mobile tarif WAP, který stojí 49 Kč bez DPH.

Neomezený internet po svém se jmenuje Nadlouho

A nyní k tomu, na co všichni z vás čekali pravděpodobně nejvíce. Ano, Oskar nabízí neomezený přístup k internetu přes GPRS a EDGE. A jeho cena?

Liší se podle objemu přenesených dat. Základní měsíční paušál je 200 Kč bez DPH (238 Kč s DPH). Za tuto cenu můžete měsíčně prosurfovat 0 až 10 MB. Pokud prosurfujete více, a to až do výše 40 MB za měsíc, zaplatíte dvojnásobek, tedy 400/476 Kč (bez DPH/s DPH).

Ti, kteří prosurfují 40 až 70 MB pak zaplatí 600/714 Kč (bez DPH/s DPH). Ti, kteří prosurfují měsíčně více než 70 MB, zaplatí 800/952 Kč (bez DPH/s DPH). Cena za neomezený přístup k internetu přes (E)GPRS je u Oskara tedy 952 Kč měsíčně, tedy o 100 Kč více než u T-Mobile GPRS a o 100 Kč méně než má být od 1. 4. za T-Mobile EGPRS. Co se WAPu týče, tak ten je v rámci tarifu zcela zdarma a nebo se bude zahrnovat do objemu počítaných dat.

Kromě tarifu Připojení Nadlouho  přišel Oskar i s tarifem Připojení Naskok. Ten je určen pro zákazníky, kteří nechtějí platit měsíční paušály a připojují se na internet jednou za čas. Pro ty platí ceny 0,48 koruny za přenesený kB dat ve WAPu a 0,056 koruny za jeden kB v internetu. Tyto ceny platí pro všechny Oskarovy tarify a také pro předplacené karty.

Operátor se snaží svou službu přiblížit uživatelům, kteří se nechtějí dlouho vrtat v počítači, a tak připravil samoinstalační balíček, který si můžete ode dneška vyzvednout na značkových prodejnách a nebo stáhnout z Oskarových stránek. Aplikace se jmenuje Oskarovo Snadné Připojení.

Objem dat (MB) 

Měsíční paušál bez DPH 

Měsíční paušál s DPH 
 0 – 10 200 Kč  238 Kč 
 10 – 40 400 Kč  476 Kč 
 40 – 70 600 Kč  714 Kč 
 Více než 70 800 Kč  952 Kč 

Datové tarify Oskara

Jak si stojí Oskar oproti ostatním?

Nový Oskarův tarif má poměrně zajímavou strukturu, která je odpovědí na širší spektrum GPRS tarifů, které nabízí Eurotel a T-Mobile. Oskarův nový tarif stojí totiž někde mezi tarify T-Mobile Standard, Eurotel Data Plus a T-Mobile Business.

Oskar tím chce evidentně vyhovět zákazníkům, kteří GPRS využívají třeba pouze jako mobilní přístup k internetu a tak každý měsíc přenesou různý objem dat (např. při práci s chytrým telefonem, PDA či notebookem), ale zároveň někdy přenesou dat prostě více (na služební cestě, dovolené apod.).

 Podobná nabídka tak vypadá velmi slibně a částečně reflektuje i novou Oskarovu službu pro firemní zákazníky – BezObav, která také účtuje zákazníkům cenu podle tarifu, který by pro ně byl daný měsíc nejvýhodnější. O té jsme vás informovali již minulý týden.

  Eurotel Data Nonstop  Eurotel Data Nonstop II  T-Mobile Data Unlimited GPRS  T-Mobile Data Unlimited EGPRS 
Měsíční paušál 831 Kč  772 Kč  831 Kč  *1070 Kč 
Volné minuty 60 

Tarify bez platby za přenesená data, * V platnosti od 1.4.2005 

Co se srovnání s konkurenčními neomezenými tarify týče, tak zde bude ležet Oskar poměrně vysoko nad Eurotelem. Ten však zatím nabízí pouze GPRS, vyjma několika testovacích BTS, na kterých má již delší dobu spuštěno volně přístupné EGPRS. Oproti T-Mobilu pak leží cena nového Oskarova tarifu přesně uprostřed.

Na druhou stranu je nutné zdůraznit, že pro ty, kteří mobilní přístup k internetu využívají zejména mobilně má nový Oskarův tarif nepochybně svůj přínos a může být pro ně výhodnější než nabídky konkurenčních operátorů, kde je nutné si rozmyslet objem přenášených dat vlastně "dopředu".

  • Nejčtenější

Musíte si zvolit, jak chcete používat Messenger. Nový účet omezí funkčnost

1. března 2024  6:57

Evropští uživatelé vzájemně provázaných služeb společnosti Meta stojí před zásadním rozhodnutím....

Tyto chytré brýle nerozeznáte od běžných. Pokud máte dioptrie, nevadí

28. února 2024  7:02

Barcelona (Od zpravodaje Mobil.iDNES.cz) Jen málo známá a relativně malá společnost Tooz ukázala na veletrhu MWC v Barceloně své řešení pro...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Novinku přivezli s předstihem potají do Prahy. Potřebovali ji na natáčení

29. února 2024  6:57

Hlavní město České republiky mobilním výrobcům zjevně imponuje. Po Applu, který se do Prahy vrací...

Víme dvě zásadní informace o novém prstenu Samsungu. Už jsme ho viděli

26. února 2024  11:07

Barcelona (Od zpravodaje Mobil.iDNES.cz) Samsung na svém stánku na veletrhu MWC vystavuje očekávaný chytrý prsten Galaxy Ring. Je to nová...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Bude to mistr fotograf? Mobilová novinka půjde přestavět na profi foťák

26. února 2024

Barcelona (od zpravodaje iDNES.cz) Xiaomi vůbec poprvé oficiálně do světa přiveze vrcholový model s přívlastkem Ultra. Zájemci si sice...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Menší pokrok než konkurence, ukazuje skóre foťáku Galaxy S24 Ultra

4. března 2024  7:02

Samsung u svého letošního špičkového modelu Galaxy S24 Ultra měnil u foťáku v podstatě jen zoom,...

Na první pohled vypadá jako specialita, ale je to nejvšestrannější mobil

4. března 2024

Barcelona (od zpravodaje Mobil.iDNES.cz) Loňská novinka od značky Nubia je snad nejvíce všestranný herní telefon. Na veletrhu MWC nám...

VIDEO: Telefon jako náramek. Koncept Motoroly se přizpůsobí outfitu

3. března 2024  8:01

Motorola na veletrhu MWC představila koncept ohebného telefonu, který se dá nosit jako náramek....

Dlouhodobé zkušenosti: Apple iPhone 15 je nenápadně dobrý

3. března 2024

Apple v uplynulých dvou generacích své iPhony rozdělil na dvě samostatné třídy. Modely Pro a běžné...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Okouzlil mě v uniformě pilota a sbalil na Bali, říká Vondráčková o manželovi

Helena Vondráčková (76) zavzpomínala na první seznámení se svým manželem Martinem Michalem (64), kdy ji okouzlil v...

Nikdy jsem nebyla stydlivá, vzpomíná Heidi Janků na focení pro Luckyboy

Zpěvačka Heidi Janků (61) zavzpomínala na pobyt v Monaku, kam se přestěhovala kvůli práci svého manžela Iva Pavlíka. V...

Tělo se na ně neumí adaptovat. Studie odmítla vysoce zpracované potraviny

Není prostor na námitky. Pokud jste čekali na konečné postrčení, proč se opravdu vzdát vysoce zpracovaných potravin...