Kabát porazil Madonnu, na koncert dorazí mnohem víc fanoušků

  2:24aktualizováno  2:24
Přípravy na sobotní koncert Kabátu na pražském Vypichu vrcholí. V předprodejích, které skončily v sobotu, se prodalo 50 tisíc vstupenek, a tak je jasné, že půjde o dosud největší koncert v letošním roce a že na Kabáty přijde víc lidí než na Madonnu. "Zbylé lístky se budou prodávat od 12 hodin přímo u areálu," říká manažer kapely Radek Havlíček z agentury Pink Panther.

Zpěvák Josef Vojtek na zkoušce Kabátu | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Kolik vstupenek přesně bude k dispozici ani do jakých sektorů budou, sami organizátoři nevědí. Koncertní areál podle nich v každém případě pojme až 60 tisíc lidí. Je pravděpodobné, že nejvíce zbylo levných lístků za 390 korun do největšího sektoru ke stání. Pod pódium stály vstupenky 550 korun, na tribuny 790 korun.

V pravé poledne se otevře první část areálu, kde budou desítky stánků s občerstvením včetně pivních stanů a také kolem tří stovek přenosných toalet.Mapa areálu pro koncert skupiny Kabát na Vypichu

Zbytek koncertní plochy organizátoři zpřístupní ve čtyři hodiny odpoledne a pořadatelé návštěvníkům doporučují dorazit na místo včas. "Kabáti budou opravdu začínat úderem osmé hodiny. Lidé by měli počítat, že vstup na koncert může zabrat určitou chvíli," varuje Havlíček.

Pohodlně na kabát

Čtěte desatero rad, jak si užít koncert

Vzhledem k velkému počtu návštěvníků organizátoři také nedoporučují jezdit autem. Parkování v okolí koncertu bude povoleno jen místním. "Využijte záchytných parkovišť na okrajích Prahy a na místo konání přijeďte městskou hromadnou dopravou," vyzývají fanoušky Kabátu pořadatelé.

Dopravní spoje podle nich budou posíleny a vzhledem k tomu, že koncert skončí kolem desáté hodiny večer, tak nehrozí, že by se majitelé nedostali ke svým vozům. Ze stejného důvodu se organizátoři rozhodli, že pódium nebude zahřívat žádná předkapela.

Doprava

Pražský dopravní podnik doporučuje návštěvníkům koncertu využít k přepravě linku metra A s výstupem ve stanici Dejvická. Odsud mohou pokračovat posílenou tramvajovou linkou číslo 36 a po osmnácté hodině také linkou číslo 8. Po ukončení koncertu bude zavedena zvláštní tramvajová linka číslo 72 v úseku Vypich - Vítězné náměstí - Podbaba. Posílen má být také provoz metra.
Vzhledem k uzavření Ankarské, Tomanovy a částečně i Bělohorské ulice budou v této oblasti od 22:00 do půlnoci odkloněny autobusové linky 174, 179, 180 a 191.

Kabáti tráví poslední dny před koncertem, na němž oslaví 20 let hraní v nezměněné sestavě, usilovnými přípravami. "Samozřejmě je to zkoušení, zkoušení, zkoušení," říká zpěvák Josef Vojtek. "Je to jediný výroční koncert a o to je sledovanější. Proto jsou přípravy pečlivější. Neřekneme si jenom, že zahrajeme to a to, a jdeme domů. Zkoušíme opravdu fest," dodává zpěvák.

Koncert vyjde na DVD

Kapela se podle Vojtka na "po čertech velkej koncert", jak celou akci sami Kabáti nazývají, začala připravovat začátkem prázdnin. Technické přípravy však probíhají už více než rok.

Kabát zkouší na megakoncert na Vypichu, pracuje především s novými odposlechyKabát zkouší na megakoncert na Vypichu, pracuje především s novými odposlechy

Ze sobotního vystoupení Kabátu na Vypichu vznikne také obrazový a zvukový záznam v plné HD kvalitě. Podle Vojtka by měl následně vyjít i na DVD a Blu-ray discích. Po odehrání koncertu se Kabáti chystají vrátit do studia, kde už mají rozpracovanou novou studiovou desku.

Autoři:

Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Michael Bublé odehrál svou tuzemskou koncertní premiéru 24.1. 2014 v O2 aréně.

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Michael Bublé, Eros Ramazzotti nebo Ariana...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Ječící fanynky a jalová show. Praze se představila Billie Eilish

Billie Eilish 20. srpna 2019 v pražské O2 areně

Beznadějně vyprodaná pražská O2 arena přihlížela v úterý večer koncertní premiéře hudebního zjevení dnešní doby....

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Další z rubriky

Chystá se Okoř. Festival, kam oddaní fanoušci už vodí i svoje děti

Bubeník Tata Bojs Milan Cais při vystoupení na festivalu Colours of Ostrava....

Festival Okoř, který se v obci pod legendární zříceninou nedaleko Prahy bude konat už podevatenácté, patří k přehlídkám...

Chceme udávat trend, ne se na něm vézt, tvrdí Mirai o desce Arigató

Kapela Mirai hrála 21. března 2018 v brněnském Metro Music Baru.

Debutovou nahrávkou Konnichiwa si kapela Mirai vysloužila Anděla coby objev roku. V září vydá druhou desku nazvanou...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na iDNES.cz