Kabát porazil Madonnu, na koncert dorazí mnohem víc fanoušků

  2:24aktualizováno  2:24
Přípravy na sobotní koncert Kabátu na pražském Vypichu vrcholí. V předprodejích, které skončily v sobotu, se prodalo 50 tisíc vstupenek, a tak je jasné, že půjde o dosud největší koncert v letošním roce a že na Kabáty přijde víc lidí než na Madonnu. "Zbylé lístky se budou prodávat od 12 hodin přímo u areálu," říká manažer kapely Radek Havlíček z agentury Pink Panther.

Zpěvák Josef Vojtek na zkoušce Kabátu | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Kolik vstupenek přesně bude k dispozici ani do jakých sektorů budou, sami organizátoři nevědí. Koncertní areál podle nich v každém případě pojme až 60 tisíc lidí. Je pravděpodobné, že nejvíce zbylo levných lístků za 390 korun do největšího sektoru ke stání. Pod pódium stály vstupenky 550 korun, na tribuny 790 korun.

V pravé poledne se otevře první část areálu, kde budou desítky stánků s občerstvením včetně pivních stanů a také kolem tří stovek přenosných toalet.Mapa areálu pro koncert skupiny Kabát na Vypichu

Zbytek koncertní plochy organizátoři zpřístupní ve čtyři hodiny odpoledne a pořadatelé návštěvníkům doporučují dorazit na místo včas. "Kabáti budou opravdu začínat úderem osmé hodiny. Lidé by měli počítat, že vstup na koncert může zabrat určitou chvíli," varuje Havlíček.

Pohodlně na kabát

Čtěte desatero rad, jak si užít koncert

Vzhledem k velkému počtu návštěvníků organizátoři také nedoporučují jezdit autem. Parkování v okolí koncertu bude povoleno jen místním. "Využijte záchytných parkovišť na okrajích Prahy a na místo konání přijeďte městskou hromadnou dopravou," vyzývají fanoušky Kabátu pořadatelé.

Dopravní spoje podle nich budou posíleny a vzhledem k tomu, že koncert skončí kolem desáté hodiny večer, tak nehrozí, že by se majitelé nedostali ke svým vozům. Ze stejného důvodu se organizátoři rozhodli, že pódium nebude zahřívat žádná předkapela.

Doprava

Pražský dopravní podnik doporučuje návštěvníkům koncertu využít k přepravě linku metra A s výstupem ve stanici Dejvická. Odsud mohou pokračovat posílenou tramvajovou linkou číslo 36 a po osmnácté hodině také linkou číslo 8. Po ukončení koncertu bude zavedena zvláštní tramvajová linka číslo 72 v úseku Vypich - Vítězné náměstí - Podbaba. Posílen má být také provoz metra.
Vzhledem k uzavření Ankarské, Tomanovy a částečně i Bělohorské ulice budou v této oblasti od 22:00 do půlnoci odkloněny autobusové linky 174, 179, 180 a 191.

Kabáti tráví poslední dny před koncertem, na němž oslaví 20 let hraní v nezměněné sestavě, usilovnými přípravami. "Samozřejmě je to zkoušení, zkoušení, zkoušení," říká zpěvák Josef Vojtek. "Je to jediný výroční koncert a o to je sledovanější. Proto jsou přípravy pečlivější. Neřekneme si jenom, že zahrajeme to a to, a jdeme domů. Zkoušíme opravdu fest," dodává zpěvák.

Koncert vyjde na DVD

Kapela se podle Vojtka na "po čertech velkej koncert", jak celou akci sami Kabáti nazývají, začala připravovat začátkem prázdnin. Technické přípravy však probíhají už více než rok.

Kabát zkouší na megakoncert na Vypichu, pracuje především s novými odposlechyKabát zkouší na megakoncert na Vypichu, pracuje především s novými odposlechy

Ze sobotního vystoupení Kabátu na Vypichu vznikne také obrazový a zvukový záznam v plné HD kvalitě. Podle Vojtka by měl následně vyjít i na DVD a Blu-ray discích. Po odehrání koncertu se Kabáti chystají vrátit do studia, kde už mají rozpracovanou novou studiovou desku.

Autoři:

Nejčtenější

TELEVIZIONÁŘ: Herecký král filmu Schmitke objevuje Babylon Berlín

Ze seriálu Babylon Berlín

I když osobně zůstal u nominace, před čtyřmi lety německý herec Peter Kurth s kolegy nadšeně slavil ceny české filmové...

Zemřela Marie Kyselková, představitelka Princezny se zlatou hvězdou

Marie Kyselková a Josef Zíma v pohádce Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Ve věku 83 let zemřela Marie Kyselková, kterou proslavila role princezny Lady v pohádce Princezna se zlatou hvězdou....

KOMENTÁŘ: Takže opět boduje Ordinace, Všechnopárty... A co novinky?

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Televizní svět by občas potřeboval tlumočníka do prozaické řeči smrtelníků. Například již začalo vysílání podle...

TELEVIZNÍ CENY: Máte poslední možnost volit nejlepší seriál či film

TELEVIZNÍ CENY iDNES.cz

Na portálu iDNES.cz máte v pondělí poslední možnost hlasovat ve čtvrtém ročníku televizních cen. Čtenáři mohou vybrat...

VIDEO: Hra o trůny naposledy. Osmá řada bude mít premiéru v dubnu

John, Aria a Sansa se v teaseru na GoT sešli v hrobce Starků

Dlouhé čekání je u konce. Televize HBO odhalila datum premiéry poslední řady seriálu Hra o trůny. Arya Starková, Jon...

Další z rubriky

GLOSA: I pěvkyně Kožená má své limity. Nacházejí se ve světě romantiky

Mitsuko Uchida a Magdalena Kožená po společném recitálu v pražském Rudolfinu

V Praze po čase koncertovala Magdalena Kožená. Tentokrát spolu s proslulou japonskou pianistkou Mitsuko Uchidou. Dámy...

VIDEO: Mobil do ruky. Julian Záhorovský natočil netradiční klip na výšku

Julian Záhorovský v klipu k písni Spolu

Rozum nad láskou vždy zvítězí, to je hlavní téma „vertikálního videoklipu“ Spolu, který pod hlavičkou sólového projektu...

Nadšená telata, co chtěla hrát. Divokej Bill slaví dvacet let v O2 areně

Divokej Bill na festivalu Benátská! s Impulsem 2018

Kapela Divokej Bill oslaví dvacet let na scéně ve čtvrtek v pražské O2 areně. Od prosince je vyprodáno a hudebníci...

Najdete na iDNES.cz