Kabát porazil Madonnu, na koncert dorazí mnohem víc fanoušků

  2:24aktualizováno  2:24
Přípravy na sobotní koncert Kabátu na pražském Vypichu vrcholí. V předprodejích, které skončily v sobotu, se prodalo 50 tisíc vstupenek, a tak je jasné, že půjde o dosud největší koncert v letošním roce a že na Kabáty přijde víc lidí než na Madonnu. "Zbylé lístky se budou prodávat od 12 hodin přímo u areálu," říká manažer kapely Radek Havlíček z agentury Pink Panther.

Zpěvák Josef Vojtek na zkoušce Kabátu | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Kolik vstupenek přesně bude k dispozici ani do jakých sektorů budou, sami organizátoři nevědí. Koncertní areál podle nich v každém případě pojme až 60 tisíc lidí. Je pravděpodobné, že nejvíce zbylo levných lístků za 390 korun do největšího sektoru ke stání. Pod pódium stály vstupenky 550 korun, na tribuny 790 korun.

V pravé poledne se otevře první část areálu, kde budou desítky stánků s občerstvením včetně pivních stanů a také kolem tří stovek přenosných toalet.Mapa areálu pro koncert skupiny Kabát na Vypichu

Zbytek koncertní plochy organizátoři zpřístupní ve čtyři hodiny odpoledne a pořadatelé návštěvníkům doporučují dorazit na místo včas. "Kabáti budou opravdu začínat úderem osmé hodiny. Lidé by měli počítat, že vstup na koncert může zabrat určitou chvíli," varuje Havlíček.

Pohodlně na kabát

Čtěte desatero rad, jak si užít koncert

Vzhledem k velkému počtu návštěvníků organizátoři také nedoporučují jezdit autem. Parkování v okolí koncertu bude povoleno jen místním. "Využijte záchytných parkovišť na okrajích Prahy a na místo konání přijeďte městskou hromadnou dopravou," vyzývají fanoušky Kabátu pořadatelé.

Dopravní spoje podle nich budou posíleny a vzhledem k tomu, že koncert skončí kolem desáté hodiny večer, tak nehrozí, že by se majitelé nedostali ke svým vozům. Ze stejného důvodu se organizátoři rozhodli, že pódium nebude zahřívat žádná předkapela.

Doprava

Pražský dopravní podnik doporučuje návštěvníkům koncertu využít k přepravě linku metra A s výstupem ve stanici Dejvická. Odsud mohou pokračovat posílenou tramvajovou linkou číslo 36 a po osmnácté hodině také linkou číslo 8. Po ukončení koncertu bude zavedena zvláštní tramvajová linka číslo 72 v úseku Vypich - Vítězné náměstí - Podbaba. Posílen má být také provoz metra.
Vzhledem k uzavření Ankarské, Tomanovy a částečně i Bělohorské ulice budou v této oblasti od 22:00 do půlnoci odkloněny autobusové linky 174, 179, 180 a 191.

Kabáti tráví poslední dny před koncertem, na němž oslaví 20 let hraní v nezměněné sestavě, usilovnými přípravami. "Samozřejmě je to zkoušení, zkoušení, zkoušení," říká zpěvák Josef Vojtek. "Je to jediný výroční koncert a o to je sledovanější. Proto jsou přípravy pečlivější. Neřekneme si jenom, že zahrajeme to a to, a jdeme domů. Zkoušíme opravdu fest," dodává zpěvák.

Koncert vyjde na DVD

Kapela se podle Vojtka na "po čertech velkej koncert", jak celou akci sami Kabáti nazývají, začala připravovat začátkem prázdnin. Technické přípravy však probíhají už více než rok.

Kabát zkouší na megakoncert na Vypichu, pracuje především s novými odposlechyKabát zkouší na megakoncert na Vypichu, pracuje především s novými odposlechy

Ze sobotního vystoupení Kabátu na Vypichu vznikne také obrazový a zvukový záznam v plné HD kvalitě. Podle Vojtka by měl následně vyjít i na DVD a Blu-ray discích. Po odehrání koncertu se Kabáti chystají vrátit do studia, kde už mají rozpracovanou novou studiovou desku.

Autoři:

Mohlo by vás zajímat

17. 3. měl premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO
23. 3. proběhlo předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)


Nejčtenější

PRVNÍ DOJMY: Začátek konce. Hra o trůny zatím postrádá jen slony

Isaac Hempstead Wright jako Bran Stark v seriálu Hra o trůny

Sázkaři Chance se přiklánějí k tomu, že na Železný trůn usedne žena - Sansa Stark, podle bookmakerů Fortuny jej získá...

Ministr kultury odvolal ředitele Národní galerie a podal trestní oznámení

Generální ředitel Národní galerie Jiří Fajt

Ministr kultury Antonín Staněk odvolal ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc Michala...

Zemřel Radomil Uhlíř, herec známý z Pupenda, Gymplu i Vejšky

Herec Radomil Uhlíř na premiéře filmu Skřítek (březen 2005)

Krátce po svých dvaašedesátých narozeninách zemřel herec výjimečného zjevu i komiky Radomil Uhlíř, který patřil do...

Komparz ve filmech? Smoljak obsazoval rodinu, Václav Klaus Svěráka odmítl

Fotografie z natáčení snímku Vrchní, prchni. Scénu, kdy vrchní kasíruje známé...

Pro filmová ocenění si obvykle chodí herci v hlavních a vedlejších rolích. Ale bylo by chybou přehlížet i titěrné role...

KVÍZ: Jak pečlivě jste zatím sledovali seriál Hra o trůny?

Carice van Houtenová v páté sérii ságy Hra o trůny

V Západozemí se vše blíží do finále. Vyzkoušejte si, co si ještě po téměř dvou letech od premiéry předchozí série Hry o...

Další z rubriky

Letní slavnosti staré hudby jubilují. Roztančí i kávový servis

Představení Balet o kávě nastudoval polský soubor Cracovia Danza.

Dvacet let existence si letos připomenou Letní slavnosti staré hudby. Nadělí si celkem osm pořadů, včetně zábavného...

RECENZE: Hudební zázrak s baskytarou nese jméno Tal Wilkenfeldová

Písničkářka a baskytaristka Tal Wilkenfeldová

Vyhledávaná baskytaristka Tal Wilkenfeldová, která doprovázela hudebníky zvučných jmen, jako jsou Jeff Beck, Herbie...

VIDEO: Účastnil se SuperStar, teď Štěpán Urban v klipu sází na erotiku

Zpěvák Štěpán Urban

Finalista SuperStar Štěpán Urban představuje první autorský singl Candy doprovázený mírně kontroverzním klipem. Ten...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz