Skupina Kabát táhne na Vypich, prodáno je na 50 tisíc lístků

  10:49aktualizováno  10:49
Možná poprvé od bitvy na Bílé hoře se u obory Hvězda sejde takové množství lidí. Na sobotní koncert skupiny Kabát na Vypichu jich přijde až 60 tisíc. Už teď je prodáno 50 tisíc vstupenek.

Kabát zkouší na megakoncert na Vypichu, zpěvák Josef Vojtek ukazuje nová sluchátka | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Na travnatém pozemku mezi ulicemi Bělohorská a Ankarská už stojí čtyři velké tribuny, od pondělí začne 200 metrů od nich růst pódium. Zatímco fanoušci se na koncert těší a skupují poslední lístky, pořadatelé i místní obyvatelé mají plné hlavy starostí. Srpnový koncert Madonny na Chodově byl prý totiž se svými 40 tisíci návštěvníky slabý odvar.

"Máme prodáno kolem 50 tisíc lístků, chystáme se připravit akci tak, abychom způsobili okolí co nejmenší potíže," prohlásil manažer kapely Radek Havlíček.

Kabát zkouší na megakoncert

Kabát zkouší na megakoncert na Vypichu, pracuje především s novými odposlechyV okolí kladenského kulturního domu Sítná panuje obyčejný prázdninový klid, přitom vevnitř už dva dny bouří hlasitý rokenrol. Na svůj megakoncert k 20 letům ve stejné sestavě, který proběhne 12. září v Praze na Vypichu, se tu v průběhu srpna chystal Kabát.

Hlavní otázka zní: jak všechny dostat na Vypich? Normálně sem zabrousí jen lidé mířící na procházku do Hvězdy, běžci nebo pejskaři. Široko daleko není žádná stanice metra ani parkoviště. "Návštěvníci koncertu by neměli jezdit autem, poblíž Vypichu nezaparkují, doporučujeme ho nechat na Strahově, kde je asi tisícovka míst," řekl mluvčí Prahy 6 Martin Šalek.

Pořádný nával se proto dá čekat v autobusech a tramvajích, které budou muset všechny lidi k areálu dovézt. Dopravní podnik plánuje zvýšit jen počty tramvají a zkrátit intervaly v metru. "Autobusy nijak posilovat nebudeme," informovala Eva Dydová z tiskového oddělení DP. Největší počet lidí podle odhadů dopravce vyrazí na koncert právě tramvají od stanice metra Dejvická.

Na akci budou dohlížet desítky policistů, hasičů a záchranářů. Kromě nich se k oboře Hvězda chystají také hygienici. Budou měřit hladinu hluku v okolí areálu.

Kabát zkouší na megakoncert na Vypichu, pracuje především s novými odposlechy

Pořadatelé slibují, že nepřetáhnou povolenou 22. hodinu, s pokutou za zvýšený hluk se ale nejspíš budou muset smířit v každém případě. "Vládní nařízení o hluku je velmi přísné, k překročení normy dojde u většiny takovýchto koncertů," prohlásila pražská hygienička Zdeňka Stašková.

Pohodlně na Kabát

Desatero praktických informací

1. Zaparkujte na Strahově

Zatímco při srpnovém koncertu Madonny na Chodově byla v okolí téměř tisícovka parkovacích míst a areál byl nedaleko dvou stanic metra, z Vypichu je to k nejbližšímu metru několik kilometrů a parkovat poblíž se vůbec nedá. Pořadatelé spoléhají na to, že lidé přijedou na koncert veřejnou dopravou. "Pokud chce někdo přijet autem, ať ho nechá na Strahově, tam je nejbližší velké parkoviště zhruba pro tisícovku aut," upozornil mluvčí Prahy 6 Martin Šalek.

2. Chcete domů? S dokladem

Aby návštěvníci koncertu nezabírali parkovací místa obyvatelům okolí, chystá policie uzavření vjezdu do rezidenčních ulic poblíž Vypichu. Jde hlavně o ulice v oblasti Bílé Hory. Místní obyvatelé nebudou mít problém se tam dostat, měli by však u sebe mít doklad o pobytu.

3. Kudy neprojedete

Kvůli tomu, že od stanic tramvaje a autobusu půjdou odpoledne a vpodvečer směrem k areálu desetitisíce lidí, budou se muset uskromnit řidiči. V poledne se pro ně uzavře Ankarská ulice od křižovatky s Bělohorskou až po ulici Na Vypichu. Pro pěší bude vyhrazen celý jízdní pás Bělohorské ulice, po němž normálně jezdí auta z centra. "Půjde o úsek Bělohorské mezi ulicemi Na Vypichu a Slezanů, auta tu budou v obou směrech jezdit zbylým jízdním pásem," informoval Luděk Důra z dopravního odboru magistrátu.

Ilustrační mapa

4. Pozor na uniformy

Dopravu na Vypichu a v okolí vezmou do rukou policisté. Protože se koncert koná v sobotu, kdy bývá doprava v Praze mírná, s žádnými velkými kolonami nepočítají. "Je to ovšem tak velká akce a významná dopravní tepna, že bude na místě minimálně několik desítek policistů," uvedla mluvčí pražské policie Iva Knollová. Kromě řízení dopravy budou policisté dohlížet i na pořádek a odtahovat špatně parkující auta.

5. Tramvaj lepší autobusu

Drtivou většinu návštěvníků koncertu přivezou na Vypich tramvaje a autobusy. Protože by při běžném provozu nápor těžko zvládly, chystá dopravní podnik posily. "Mezi šestnáctou a dvacátou hodinou posílíme tramvaje z Dejvické na Vypich, po skončení koncertu v opačném směru," řekla Eva Dydová z tiskového oddělení DP. Všechny linky metra budou mít po skončení koncertu zkrácené intervaly. Autobusy ovšem budou cestující svážet na koncert v normálním režimu, dá se v nich tedy čekat větší tlačenice.

6. Vyhněte se návalu

Koncert začíná sice až ve 20 hodin, pořadatelé ale, jak to tak bývá, doporučují přijít výrazně dřív. Brány areálu se návštěvníkům otevřou už v 16 hodin. "Už od dvanácté hodiny ovšem bude pro lidi na prostranství před areálem připraveno občerstvení, asi i nějaká obrazovka s projekcí, chceme jim zpříjemnit čekání," prohlásil manažer skupiny Radek Havlíček. Kdo přijde těsně před zahájením koncertu, riskuje, že kvůli možnému zdržení na vstupu nestihne úvod.

7. Ponocování prý nehrozí

Kapela totiž na rozdíl od Madonny nehodlá nijak otálet se začátkem koncertu. "Určitě to nebude probíhat jako na spoustě koncertů, kde se začíná hodinu po plánovaném čase. Bude to bez předkapely a začneme hodně brzy," řekl Havlíček. Podle něj se kapela chce držet i konce stanoveného na 22. hodinu.

InsertSingleAudio

8. Hluk namíří do centra

Pódium nasměrují pořadatelé směrem k centru města, nejbližší obytné domy v ulici Slezanů a přilehlých ulicích by tedy hluk z koncertu neměl bezprostředně zasáhnout. Přesto je třeba počítat s tím, že povolenou hladinu hluku hudba skupiny Kabát překročí.

9. Lístky kupte raději hned


V předprodeji zbývaly o víkendu již jen lístky k stání za 390 korun, podle informací kapely se zatím prodalo přes 50 tisíc vstupenek. Jestli půjdou koupit v doprodeji přímo před areálem, není vůbec jisté.

Kabát: Corrida Tour - zpěvák Josef VojtekRock for People 2008 - Kabát

10. Kelímky nevyhazujte

Pořadatelé slibují, že uvedou areál beze zbytku do původního stavu.
I proto plánují prodej piva v zálohovaných kelímcích. Pivo bude stát 35 korun a záloha na kelímek pět korun. "Chtěli bychom to tak udělat, ale všechno záleží na tom, zdali se podaří vyřešit technické problémy s tím spojené," uvedl Havlíček.

Autor:

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Boris Rösner mi radil, ať Ulici beru, vzpomíná Martin Hofmann z Mostu!

Martin Hofmann v seriálu Most! (2019)

Zatímco se všude mluví o seriálu Most!, sedáme si spolu v šatně pražského Divadla v Celetné. Před pěti minutami...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

VIDEO: Poslední díl seriálu Most! posune vysílací čas. Kvůli vulgaritě

MOST!

Sedm dílů seriálu Most! se vysílalo hned po deváté večer, ale jeho osmá, závěrečná epizoda posune v pondělí 25. února...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

RECENZE: Kéž by Černé vdovy měly víc rozumu. Anebo ztřeštěnosti

Propagační fotografie k seriálu Černé vdovy

Jitka Čvančarová, Jana Plodková a Lucia Siposová se v seriálu Černé vdovy zbaví manželů, ale nikoli policisty v podání...

Další z rubriky

VIDEO: Animovaný film Velké dobrodružství Čtyřlístku odhaluje ukázku

Trailer k filmu Velké dobrodružství Čtyřlístku

Nejznámější český komiks Čtyřlístek, který letos slaví padesát let, znovu ožije na plátně. Nový animovaný film vstoupí...

Avantasia míří do Karlína i Vizovic. Je to návrat domů, říká Tobias Sammet

Avantasia se na Masters of Rock vrátí po třech letech.

Jako kluk si představoval, že jednou bude stát na velkém pódiu a zpívat pro tisíce fanoušků. A Tobias Sammet si svoje...

RECENZE: Viklický je jako Motýl. Vzal si do hlavy předělat Šlitra

Emil Viklický

Dobrá skladba se pozná jednak tak, že ji další interpreti mají chuť opakovaně hrát či točit, a potom hlavně podle toho,...

Najdete na iDNES.cz