Na pražský koncert skupiny Kabát dorazilo na 55 000 fanoušků

  12:19aktualizováno  21:25
Desítky tisíc fanoušků dnes přilákal megakoncert rockové kapely Kabát, který začal krátce po 20:00 na pražském Vypichu. Podle pořadatelů se v předprodeji prodalo na 50 000 lístků, dalších 5000 vstupenek pak ještě dnes před koncertem. V návštěvnosti tak Kabáti překonali i nedávný koncert americké zpěvačky Madonny..

Tepličtí hudebníci oslavují na pražském Vypichu velkým koncertem pod širým nebem dvě desítky let hraní ve stejné sestavě. Je to jejich jediné letošní vystoupení.

Přestože koncert začal až večer, na Vypichu byly tisíce lidí už od dopoledne. U turniketů, omezujících vstup do areálu, se mačkaly hloučky desítek lidí s oteklýma očima zabalení do bund a mikin už od noci. Stovky, možná tisícovka lidí vytvořila odpoledne frontu u stánku, kde se prodávaly zbylé lístky.

Publikum na sobotním koncertu skupiny Kabát.

Lidi si jdou na náš koncert zazpívat

Čtěte rozhovor MF DNES

Kabát: Corrida Tour - zpěvák Josef Vojtek"Kdyby mi někdo řekl před 20 lety, že se na náš koncert chystá přes 50 tisíc lidí, tipoval bych, že už mu přeskočilo z chlastu," uvedl Josef Vojtek, zpěvák kapely.

Po dvanácté hodině organizátoři otevřeli první stánky s pivem a klobásami, ale i nafukovacími kytarami nebo pestrobarevnými parukami.

Na místě jsou policisté, hasiči a záchranáři se speciálním kamionem Golem. Dopravní policisté usměrňují dopravu, auta jsou totiž na Bělohorské ulici svedena do jednoho směru. Ulice Ankarská je úplně uzavřena. 

Zpěvák hudební skupiny Kabát Josef Vojtek při vystoupení, kterým 12. září v Praze skupina oslavila 20. výročí své existence ve stejné sestavě.

I když se koncert chystal delší dobu, první zvukové zkoušky překvapily rekreační sportovce nebo rodiče s dětmi, kteří si vyrazili na sobotní odpoledne do obory Hvězda.

V 16:00 organizátoři pro návštěvníky otevřeli zbytek plochy a začali pouštět první stovky nedočkavých fanoušků. Koncert začal ve 20:00 a musí skončit nejpozději ve 22:00. Proto nebude mít Kabát předkapelu. Kapacita koncertního areálu je 70 tisíc lidí.

Fanoušci se shromažďují

Náhlé zdravotní indispozice publika je připraveno okamžitě řešit 40 zdravotníků. V pohotovosti je v areálu stejný počet hasičů, nápor fanoušků má organizačně zvládnout kolem 350 pracovníků bezpečnostních agentur a pořadatelů.

Návštěvníky může překvapit déšť

Bezpečnostními prohlídkami u vchodů do areálu neprošly potenciálně nebezpečné předměty, jako jsou pyrotechnika, sklo, zbraně a spreje. Zakázaní jsou také psi, kočárky a deštníky. Povoleny budou maximálně půllitrové lahve. Fanoušci si mohli ponechat obyčejné fotoaparáty.

Uzavřeny jsou příjezdové trasy ke křižovatce Vypich, konkrétně Ankarská a Tomanova ulice. Tomanova je určena pěším návštěvníkům koncertu, vjezd motorových vozidel není do této oblasti možný.

Pražský dopravní podnik doporučil využít k cestě na koncert linku metra A do stanice Dejvická. Odsud mohli lidé pokračovat posílenou tramvajovou linkou číslo 36 a po osmnácté hodině také linkou 8. Po koncertu bude zavedena zvláštní tramvajová linka číslo 72 v úseku Vypich - Vítězné náměstí - Podbaba. Posílen je i provoz metra.

Přestože je pódium otočené směrem do centra od nejbližších domů, dá se čekat, že obyvatelé zažijí nejhlučnější večer v historii Vypichu. Hladinu hluku v okolí areálu se měří hygienici. Dá se předpokládat, že překročí povolené limity. "To bývá při většině takovýchto akcí, limity jsou nastaveny přísně," tvrdí pražská hygienička Zdeňka Stašková.

Mapa areálu pro koncert skupiny Kabát na Vypichu

Od koncertu si hodně slibují především výrobci piva, očekávají, že před oborou hvězda se vypijí tisíce litrů nápoje.

"Očekáváme, že na tomto koncertě vytočíme víc piva, než se povedlo na posledním koncertu skupiny Rolling Stones na pražské Letné," prohlásil zástupce plzeňského pivovaru Vladimír Kleisner. Aby návštěvníci koncertu vypili všech 900 připravených hektolitrů, musel by každý z nich vypít tři piva, což rozhodně není nemožné.

Kelímky vratné nebudou

Pořadatelé přitom budou mít s úklidem více práce, než předpokládali. Původně totiž chtěli prodávat pivo do zálohovaných kelímků, za které by lidé po vrácení dostali peníze zpět. "Z technických důvodů jsme to zrušili," prohlásila Haberlandová. S úklidem chtějí začít hned po koncertě, podle mluvčího radnice by louka měla být v netknutém stavu do dvou týdnů.

Autoři: , , ,

Volby do Evropského parlamentu proběhnou v České republice 24. - 25. 5.
Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otec se doznal k vraždě dítěte v Pardubicích. Nebyla jiná cesta, řekl

Obviněný otec čeká u soudu na rozhodnutí o vazbě.

Čtyřicetiletý otec se doznal k vraždě svého syna, která se stala v noci na pondělí v Pardubicích. Příčinou úmrtí bylo...

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

VIDEO: Já, zvrhlý pán internetu. Reportér odhalil, jak predátor loví děti

Redaktoři MF DNES s pomocí figurantky nachytali sexuálního predátora. (13....

Říká si „Zralý chlapák“ nebo také „Zvrhlý pán“. Je mu padesát, je rozvedený, žije sám a na internetu oslovuje nezletilé...

Další z rubriky

Sokolům se v Sokolově daří, na komíně chemičky vyvedli tři mladé

Pár sokolů stěhovavých vyvedl na komíně sokolovské chemičky tři mladé.

Západočeské město má sokola ve znaku, teď bude lidem v Sokolově vzácný dravec létat i nad hlavou. Komín v místní...

Silný déšť na Jablunkovsku vyhnal lidi z postelí, zachraňovali zvířata

Extrémní srážky v Nýdku v Moravskoslezském kraji

Proudy vody valící se po svazích, zatopené sklepy i hnůj spláchnutý na fotbalové hřiště. Extrémní déšť ráno vyhnal z...

Kvůli nízké ceně za parcely v Krupce podala opozice trestní oznámení

Policisté vyšetřují prodej pozemků v Krupce. Území známé jako Jabloňový sad o...

Opoziční sdružení Zdravá Krupka podalo trestní oznámení na členy zastupitelstva. Ti nedávno v tajném hlasování...

Najdete na iDNES.cz