Chinaski okoukali od Pink obří show, pro fanoušky chystají speciální pódium

  7:42aktualizováno  7:42
Co mají společného členové kapely Chinaski se zpěvačkou Pink? Prodeje alb ani akrobacie to nejspíš nebudou, nicméně pánové se nechali inspirovat velkolepou show americké rebelky, a tak pro své fanoušky připravili něco skutečně výpravného. První zastávka podzimního turné bude 28. září v Pardubicích.

Michal Malátný ve zkušebně s kapelou Chinaski (Praha) | foto:  Dan Materna, MAFRA

Už příští týden vyjedou Chinaski na turné v americkém stylu, se kterým jim pomáhá spolupracovník světových hudebních hvězd Simon Sidi. Podle nálady v jejich malé pražské zkušebně to však nevypadá, že by se zrovna tahle kapela za pár dnů chystala hrát v šesti halách napříč republikou.

Pod dohledem Mafie a Pink

Místnost je plná nástrojů, kabelů a muzikantů a má atmosféru, i když na zdech tu nevisí plakáty hudebních hrdinů, ale třeba aktuálního pokračování počítačové hry Mafia. Jen nad bicími je k vidění zpěvačka Pink, která Chinaski do toho kolotoče, který vypukne 28. září v Pardubicích, přivedla. "Kluci přišli z jejího pražského koncertu úplně nadšení a začali jsme shánět kontakt na lidi, kteří jí show připravovali," vysvětluje zpěvák Michal Malátný.

Michal Malátný ve zkušebně s kapelou Chinaski (Praha)Chinaski jsou právě uprostřed nacvičování akustické části koncertu a dohromady dávají písničku Šatna. Hledají způsob, jak ji správně vygradovat, kdy přidat smyčce a kde se opřít do kytar, aby to "nanananá" v refrénu vyznělo a zpívala ho s nimi asi nejlépe úplně celá hala.

"Teď už fakt naposled a musím na cigáro," říká po několika desítkách minut, pokusů a variant Michal Malátný. Během pauzy potom vysvětluje, jak to vlastně bude na koncertech vypadat. Celá kapela se těší hlavně na speciální pódium, které se pro ni vyrábí v Ostravě. Vybraní fanoušci a výherci soutěží totiž budou díky jeho konstrukci stát s Chinaski přímo na scéně a sledovat koncert z pohledu hudebníků.

O repertoáru už je skoro jasno, ostatně musí být. Podle nahrávky celého vystoupení ze zkušebny totiž Simon Sidi režíruje finální, neměnnou podobu večera. Kromě písniček z nové desky Není na co čekat kapela vybírá i z řady svých rádiových hitů. "Třeba Dlouhej kouř bych už nejradši nehrál, ale to neprojde. Když jdu na koncert svojí oblíbený kapely, tak chci taky slyšet její nejznámější věci," přiznává Malátný, když sestupujeme zpátky do zkušebny.

Pořádně hlučná Kérka

Je evidentní, že akustického hraní mají všichni za dnešní den až nad hlavu. "Nechcete někdo špunty do uší?" nabízí baskytarista Ondřej Škoch a je jasné, že dosud osiřelá bicí souprava, za kterou usedá Ota Petřina, se dostane ke slovu. "Dáme Kérku, ne?" navrhuje bubeník zbytku kapely a Chinaski za chvíli skutečně spustí patrně nejhlučnější skladbu ze svého nejnovějšího materiálu.

Přímou, jednoduchou a hlasitou rockovou písničku si užívají stejně jako fakt, že místo chytlavých melodií a středního tempa, kterými se jejich kapela proslavila, do svých nástrojů chvíli mohou řezat jako malí kluci.

Slova Michala Malátného o tom, že Chinaski proměnila a znovu stmelila právě tahle zkušebna, kterou si po letech bez přístřeší (tu starou jim vzala povodeň) pořídili, jsou při tom pohledu a poslechu hned srozumitelnější.

Michal Malátný ve zkušebně s kapelou Chinaski (Praha)

Jak bude velikášské turné jedné z našich nejpopulárnějších kapel vypadat ve skutečnosti, se z pár hodin na zkoušce odhadnout nedá. Ale jedno je jasné: Chinaski do něj jdou s vervou a značnou chutí.

Autor:

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Dvoudenní rekord. Sheerana vidělo v součtu víc lidí než Rolling Stones

Ed Sheeran na Letišti Letňany v Praze (7. července 2019)

Dva koncerty zpěváka Eda Sheerana přilákaly do Prahy celkem 150 tisíc diváků. Lístky na vystoupení v pražských...

Další z rubriky

Trochu Queen? Symfoničtí metalisté Rhapsody mění draky a meče za přírodu

Zpěvák Fabio Lione na koncertě Rhapsody of Fire v roce 2017

Sen mnoha milovníků symfonického metalu se naplnil. Italská kapela Rhapsody, která patřila k průkopníkům žánru, se...

Kopce, lesy a areál likérky nám přidávají body, říká ředitel Masters

Pořadatel festivalu Masters of Rock Jiří Daron

Už posedmnácté se metaloví fanoušci vydají do Vizovic, kde se od 11. do 14. července koná další ročník hudebního...

Na Colours už byl každý žánr. Možná kromě metalu, říká Zlata Holušová

Ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová

Od 17. do 20. července přivítají Colours of Ostrava velké kapely jako The Cure, Florence + The Machine či tuzemský...

Najdete na iDNES.cz