Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Město láká do místních firem na Tour de zahrádka a losování účtenek

  11:57
Motivovat zákazníky, aby za nákupy zamířili zrovna k místním živnostníkům, chtějí v Novém Městě na Moravě. Radnice s prvním červnovým dnem spustila netradiční soutěže pro veřejnost. Jedna je zaměřená na restaurace, druhá na místní obchody a služby. Pravidla jsou podobná někdejší státní Účtenkovce.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

„Hlavní myšlenkou je připomenout, že tady žijeme společně jako komunita, která by si měla pomáhat a vzájemně se podporovat. Soutěže navíc mohou i běžnou návštěvu provozoven trochu zatraktivnit, nemluvě o zajímavých cenách, co lidé mají možnost vyhrát,“ řekl novoměstský starosta Michal Šmarda.

Do akce Tour de zahrádka se přihlásilo patnáct podniků přímo z Nového Města i z jeho místních částí, tedy většina těch, jež tu fungují.

Až do konce srpna v nich lidé mohou získat kartičku, na kterou budou následně sbírat razítka z jednotlivých gastro zařízení. Vyplněné orazítkované karty pak stačí s kontaktem a označeným nejlepším podnikem vhodit do schránky městského úřadu, případně je vyfotit a poslat na facebookový profil města.

„Vylosujeme tři vítěze, kteří získají poukazy do oblíbených podniků,“ přiblížila Aneta Linková, referentka tamního odboru školství, kultury a sociálních věcí.

Nápad ve městě není úplně první vlaštovkou - podobný koncept zkoušela radnice již v zimě, kdy však slibně rozjetá Tour de svařák podlehla vládním protikoronavirovým opatřením. „Během krátkého předvánočního rozvolnění stačili tehdy herní list vyplnit razítky jen dva největší rychlíci,“ připomněl Šmarda.

Podporu radnice podnikatelé oceňují. „Není to ani tak o tom, že by k nám soutěž přivedla nové zákazníky. Spíš to vnímám jako nějaké zpestření pro lidi a také jako určitý projev sounáležitosti s místními podniky, což je pro nás ale samozřejmě také důležité,“ uvedl Petr Štěpánek, majitel Hotelu Maršovská rychta v Maršovicích, místní části Nového Města, jehož součástí je i restaurace se zahrádkou.

K losovačce je třeba účtenka a útrata za stovku

Druhá vyhlášená soutěž, Novoměstská losovačka, není omezena pouze gastro tematikou a trvá do konce letošního září.

Které podniky se zapojily

Novoměstská losovačka: Knihkupectví U Salvátora, Domácí potřeby a železářství Neuman, Ivana Rajská - Hračky, papír, Kafé 133, Dobrá kniha, Lékárna U Salvátora, Informační centrum, Kosmetický salon CHARM, K Club, Elektro Pejchal, Papír - Hračky pod nemocnicí, The Black Cup Espresso Bar, Zbraně a střelivo Hlavatý, Cukrárna u Janovských

Tour de zahrádka: Kafé 133, Vrchovina, Hotel Sport, SKI hotel, U Pasáčka, Občerstvení Na hřišti, Horní dvůr, The Black Cup Espresso Bar, Kozlovna U dvou koček, Sun’s Caffe, Cukrárna u Janovských, Maršovská rychta, M&A Bu Cafe, Panský dům, K Club

Zdroj: novoměstská radnice

Zapojit se do ní mohou místní obchody i poskytovatelé služeb, od cukrárny přes lékárnu, papírnictví až třeba po kosmetický salon. Podmínkou však je, aby měl jejich majitel podle živnostenského rejstříku sídlo či trvalý pobyt v Novém Městě na Moravě nebo v jeho místních částech, kde se ostatně musí nacházet i adresa provozovny.

Zákazníci, kteří do daného zařízení zavítají a utratí tam alespoň stokorunu, by si měli pečlivě schovat účtenku. Její snímek s kontaktními údaji pak stačí zaslat na e-mail: losovacka@nmnm.cz, případně donést kopii dokladu do infocentra.

Každý měsíc proběhne slosování účtenek o tisícové i dvoutisícové poukazy do zařízení a prodejen, z nichž pochází účtenka. Dalšími cenami pro vylosované šťastlivce jsou víno, pivo či šátky. Ve finálním slosování všech účtenek na úplném konci soutěže pak může vítězný zákazník vyhrát 10 tisíc korun.

Akce dosud vzbudila zájem necelých dvou desítek novoměstských podniků. „Živnostníkům, kteří se přihlásili, se náš nápad líbil. Věříme, že se jejich počet ještě zvýší. Losovačka je stále otevřená a zájemci se mohou přihlašovat po celou dobu akce,“ dodala Linková.

Žďár nabízí prezentaci na webu, zájem je malý

Podporu lokálních podnikatelů formou předprodeje poukazů zkoušeli loni rozjíždět například i v sousedním Žďáře nad Sázavou. Podle Matěje Papáčka, mluvčího tamní radnice, ale nakonec od této formy podpory město z organizačních a administrativních důvodů ustoupilo.

Na oficiálním městském webu nyní figuruje pouze seznam žďárských živnostníků s odkazem na jejich webové stránky, kde si zájemci případně mohou poukazy pořídit. Pro firmy je to i možnost bezplatné propagace. Nechybí mezi nimi restaurace i obchody se zbožím všeho druhu.

„Prezentace na webu proběhla, nicméně o ni nebyl příliš zájem. Zveřejněných je tam asi šestnáct podnikatelů. Možnost hlásit se je ale stále aktivní a v měsíčních intervalech seznam aktualizujeme,“ vysvětlil Papáček.

Žďárští živnostníci mají podle jeho slov například i výhodnější ceny inzerce v městském zpravodaji, zaveden byl rovněž menší formát pro inzeráty na osminu strany, jenž je cenově dostupný i pro menší podnikatele.

  • Nejčtenější

Dítě se topilo v bazénu, zachránil ho pozorný návštěvník. Policie viní matku

18. června 2024  10:14

Skočila do vody a už se nevynořila. Tak dopadlo nedělní skotačení pětileté holčičky ve vnitřním...

Jako z pohádky. Zámek vysuší malá krabička na zdi, elektřinu nepotřebuje

20. června 2024

Premium Zámek ve Světlé nad Sázavou připravuje nevšední pokus. Majitelé ho budou vytápět celou letní...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Po čelním nárazu v osobním autě uhořel řidič. Nepodařilo se ho identifikovat

19. června 2024  7:18

Jednu oběť si vyžádala úterní večerní dopravní nehoda osobního a nákladního vozidla na silnici I/19...

Na Jihlavsku ráno zemřel po nárazu do stromu řidič auta

15. června 2024  12:36

Řidič osobního auta zemřel ráno při nehodě mezi obcemi Kamenice a Pavlínov na Jihlavsku. Vyjel mimo...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Obchvat toho hodně vyřešil, řekl Kupka v Brodě. Už se pracuje na jeho další části

19. června 2024  6:30,  aktualizováno  17:47

Vláda už pošesté zasedala v regionech, tentokrát zamířila do Havlíčkova Brodu. Ministři jednali o...

Žáby nejsou na mazlení, může jim ublížit, říká mladý chovatel exotických zvířat

22. června 2024  9:33

Když se řekne studentský pokoj, většina lidí si asi představí psací stůl, knihovnu, postel a nějaké...

Brod hodil záchranné lano Jiskře, opozice má pochyby o jejím hospodaření

21. června 2024  14:23

Havlíčkobrodská sportovní organizace Tělovýchovná jednota Jiskra získá od města tři miliony korun....

Festivaly otevírají brány. Smršť letní zábavy už odstartoval Bernard fest

21. června 2024  9:36

Největší tuzemské hudební hvězdy, reprezentující celou řadu žánrů od popu přes rock či rap až po...

Finále se v Brodě vysílá, nesmíme zklamat, hecoval Beránek. Přivezl pohár

20. června 2024  20:44

Co by to bylo za národní mužstvo, kdyby v něm chyběl hráč z Havlíčkova Brodu. Tuto hlášku pronesl...

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...