Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

V Jihlavě už není Horácký zimní stadion, hala nese název sponzora Dukly

  12:33
Když šli ve čtvrtek večer fanoušci Dukly Jihlava podpořit své hokejisty v zápase Chance ligy proti prostějovským Jestřábům, nevstupovali už do útrob Horáckého zimního stadionu, ale nově do CZ LOKO Arény. Právě toto jméno se nyní skví na fasádě budovy.

Někdejší CZ Loko Arenu, bývalý legendární Horácký zimní stadion v Jihlavě, by v budoucnu měla nahradit Horácká multifukční arena (HMA). Její výstavba se však komplikuje. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Název dostal starý stadion ve Smetanových sadech podle nového strategického partnera klubu HC Dukla Jihlava, kterým se od ledna stane společnost CZ LOKO. Ta je druhým největším výrobcem posunovacích lokomotiv v Evropě a v Jihlavě má svůj závod se 180 zaměstnanci, který hodlá dál rozšiřovat a modernizovat. 

Jednání se společností CZ LOKO o strategickém partnerství začalo v květnu letošního roku. „CZ LOKO bylo naším partnerem už v minulosti a nyní spolupráce dostává nový, velmi významný rámec,“ uvedl jednatel klubu Bedřich Ščerban.

Smlouva s tímto partnerem má trvat až do 30. dubna 2025. „Jihlava má v našich podnikatelských plánech významné místo, a proto jsme se s ní rozhodli spojit i touto formou, neboť lední hokej je zde nejpopulárnějším sportem,“ uvedl Josef Bárta, předseda představenstva společnosti CZ LOKO.

Podle jednatele Dukly Ščerbana smlouva počítá se všemi fázemi vývoje klubu, stadionu i budoucí arény, která má vzniknout do roku 2023. A zahrnuje rovněž působení klubu v první lize i extralize.

„Se stavbou nové arény nás čeká velmi hektické období a mohou nastat záležitosti, které teď nedokážeme předvídat. Smlouva proto obsahuje i klauzuli, že se určité záležitosti budou řešit dílčími smlouvami pro dané časové období,“ poznamenal Ščerban.

Největší smlouva v historii klubu

Kolik peněz firma na chod Dukly dá, je podle smlouvy obchodním tajemstvím. „Mohu jenom říci, že to je historicky největší smlouva, jakou Dukla Jihlava kdy měla,“ podotkl Ščerban.

Na výstavbě Horácké multifunkční arény se však CZ LOKO finančně podílet nebude.

Smlouva počítá se všemi fázemi vývoje klubu, stadionu i budoucí arény, která má vzniknout do roku 2023. A zahrnuje rovněž působení klubu v první lize i extralize.

Dresy, název hokejového klubu i jeho barvy zůstanou stejné. „Je to partnerství dvou tradičních značek s mnohaletou historií. Nechceme rozhodně zasahovat do názvu klubu. Tradice je pro nás důležitá hodnota,“ zdůraznil Bedřich Bulička, správní ředitel CZ LOKO.

„Značkou HC Dukla Jihlava a CZ LOKO Arénou se určitě chceme chlubit. Přemýšlíme nad tím, že bychom do budoucna jednu z lokomotiv nalakovali do barev Dukly Jihlava,“ představil některé plány Jan Kutálek, obchodní ředitel společnosti. Vstup strategického partnera uvítalo i vedení města. Jihlava je totiž vlastníkem hokejového klubu. 

„Vítám vstup silného strategického partnera nejen do Dukly, ale do celého veřejného prostoru. Jsem si jistá, že si budeme vzájemně schopni nabídnout i širší spolupráci, protože investorů i partnerství si město velice váží,“ uvedla primátorka Karolína Koubová (Fórum).

Podle radního Davida Bekeho (ODS) to je partner, který přináší know-how i přidanou hodnotu, kterou mnozí investoři nenabízí. „Firma CZ LOKO pomůže Dukle také překlenout dvouleté období, kdy kvůli výstavbě nové arény nebudeme mít žádnou halu,“ dodal Beke. 

Přibudou pracovní místa

V Jihlavě má společnost CZ LOKO velké plány do budoucna. Firma, která má 170 let tradice, chce do Jihlavy přesunout z jejich největšího závodu v České Třebové kompletní výrobu a montáž nových lokomotiv. Závod v České Třebové se pak stane hlavním servisním a údržbovým centrem.

Firma do modernizace a rozvoje závodu v Jihlavě v předchozích letech investovala zhruba půl miliardy korun. Za dalších 90 milionů nyní staví nové výrobní haly, včetně vybavení a technologie. Ty mají být dokončeny v polovině roku 2020.

Vedení společnosti si od toho slibuje zdvojnásobení výroby až na osm lokomotiv za měsíc.

To s sebou přináší i navýšení počtu zaměstnanců v Jihlavě. Firma proto vytvoří dalších nových padesát dělnických odborných profesí. Hledají se svářeči, lakýrníci, mechanici, elektrikáři či elektromechanici. A k tomu ještě další projekční a konstrukční profese.

Firma, jež je nyní ve své branži dvojkou na evropském trhu, se do budoucna chce stát jeho lídrem. „A také Dukle samozřejmě přejeme extraligu, kam patří. Chceme být lukrativním zaměstnavatelem, přilákat nové zaměstnance, zatraktivnit naši jihlavskou pobočku, a i proto tu chceme být vidět víc a víc. Uvědomujeme si, že život není jenom o práci, a proto naše podpora míří rovněž do školství nebo zájmových spolků, včetně těch sportovních,“ dodal Bedřich Bulička.

Společnost CZ LOKO má téměř třímiliardové tržby, přičemž export do zahraničí tvoří přibližně 60 procent. Její hnací vozidla jezdí v 19 zemích. CZ LOKO má už nyní uzavřené zakázky na dva roky dopředu. Do portfolia firmy patří posunovací lokomotivy, elektrické traťové lokomotivy a speciální drážní vozidla.

  • Nejčtenější

Dítě se topilo v bazénu, zachránil ho pozorný návštěvník. Policie viní matku

18. června 2024  10:14

Skočila do vody a už se nevynořila. Tak dopadlo nedělní skotačení pětileté holčičky ve vnitřním...

Jako z pohádky. Zámek vysuší malá krabička na zdi, elektřinu nepotřebuje

20. června 2024

Premium Zámek ve Světlé nad Sázavou připravuje nevšední pokus. Majitelé ho budou vytápět celou letní...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Po čelním nárazu v osobním autě uhořel řidič. Nepodařilo se ho identifikovat

19. června 2024  7:18

Jednu oběť si vyžádala úterní večerní dopravní nehoda osobního a nákladního vozidla na silnici I/19...

Obchvat toho hodně vyřešil, řekl Kupka v Brodě. Už se pracuje na jeho další části

19. června 2024  6:30,  aktualizováno  17:47

Vláda už pošesté zasedala v regionech, tentokrát zamířila do Havlíčkova Brodu. Ministři jednali o...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Archeologický výzkum pod brodským obchvatem měnil historii a naplnil muzeum

16. června 2024  9:08

Doklad o osídlení Posázaví v pravěku. Existence středověkých hutí netušeného významu. Unikátní...

Z přírody mizejí čejky ve velkém. Vzácné ptáky ohrožují i pobíhající psi

23. června 2024  12:02

Čejka chocholatá, jeden z nejrychleji ubývajících tuzemských ptačích druhů, se usídlil v těsné...

Žáby nejsou na mazlení, může jim ublížit, říká mladý chovatel exotických zvířat

22. června 2024  9:33

Když se řekne studentský pokoj, většina lidí si asi představí psací stůl, knihovnu, postel a nějaké...

Brod hodil záchranné lano Jiskře, opozice má pochyby o jejím hospodaření

21. června 2024  14:23

Havlíčkobrodská sportovní organizace Tělovýchovná jednota Jiskra získá od města tři miliony korun....

Festivaly otevírají brány. Smršť letní zábavy už odstartoval Bernard fest

21. června 2024  9:36

Největší tuzemské hudební hvězdy, reprezentující celou řadu žánrů od popu přes rock či rap až po...

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...