Na každého někdy dolehne pocit, že vše je k ničemu a nejradši by neviděl lidi ani sebe. Zkuste s tím trochu bojovat. Vyzkoušejte naše osvědčené tipy, jak si zlepšit špatnou náladu.

Nejdříve je třeba říct, že špatná nálada je stav sice nepříjemný, ovšem v zásadě normální. Ten, kdo ji nikdy nezažívá, je buď neskonalý optimista, totální naiva, či člověk bez špetky citu. Na rozladěnost má tu a tam právo každý. Pokud se vám ale zrovna nabručenost nehodí, zkuste následující postupy. 

Zabírají jak v případech, kdy znáte důvod špatné nálady, tak i tehdy, když ho neznáte nebo jste si ho ještě nepřipustili.

Změňte na chvíli činnost

Přestávky v práci nebyly vymyšleny proto, aby svačinářka přišla k dýšku. Už po celá desetiletí je prokázáno, že dlouhou jednotvárnou činností se unaví mozek i tělo a výkonnost a nálada klesají. Proto nezanedbávejte v práci pauzy, dělejte po tu dobu něco úplně jiného, nebo třeba vůbec nic.

Doma si přestávky většinou nedopřáváme. Makáme „na svém“, a tak se tumlujeme. Několik hodin v kuse uklízíme, malujeme byt nebo pracujeme na zahradě a dílně. Pak se divíme, že přestáváme být dobře naladěni. Změna stoprocentně prospěje. Organismus nám nenáladou hlásí, že chce pauzu.