Tyto čajové nápoje zaženou hlad a zrychlí metabolismus. Hubnutí s nimi je jednoduché a navíc moc příjemné.

Když je venku chladno a vlhko, nic neuvítáme víc než šálek horkého čaje. Je dobré vědět, že nám tenhle blahodárný nápoj také pomáhá zbavit se nadbytečných kilogramů. Naše dva zeštíhlující čaje totiž působí v našem těle přesně ve dvou oblastech, které jsou pro odbourávání tuků rozhodující: ovlivňují hladinu krevního cukru a hormonální rovnováhu.

Jak to funguje? Čaj proti mlsání pijte před jídlem, a když vás přepadne chuť na sladké. Relaxační čaj pijte večer krátce před spaním.

Čaj proti mlsánítlumí chuť k jídlu

Po čem ještě shodíte?

Pro zpestření si můžete připravit i další čaje, které vám také pomůžou s hubnutím: zelený čaj (především matcha) urychluje spalování tuků, bílý čaj (např. jasmín) tlumí tvorbu nových tukových buněk, kořeněný chai zlepšuje trávení a kopřivový čaj má diuretické (močopudné) a pročišťující účinky. 

Máta zahání chuť k jídlu, skořice stabilizuje hladinu krevního cukru. Sladký pomeranč a čokoládové aroma drcených kakaových bobů uspokojí neovladatelnou chuť na sladkosti.

Na 2 šálky: 1 bio pomeranč omyjte horkou vodou, osušte a škrabkou na citrusy z něj oloupejte několik tenkých proužků kůry. Potom ho nakrájejte na plátky. Omyjte 5 snítek máty a vytřepte z nich vodu. Mátu, 1 ruličku skořice, 2 lžíce drcených kakaových bobů, plátky pomeranče a proužky pomerančové kůry dejte do konvice a přelijte 500 ml vroucí vody. Před popíjením nechte zhruba 5 minut louhovat.

Čaj proti stresupomáhá získat rovnováhu

Stresové hormony blokují odbourávání tuků, proto se nedostatek spánku může stát příčinou nadváhy. Přísady tohoto čaje mají zklidňující účinky a zajistí vám hluboký, osvěžující spánek.

Na 2 šálky: 2 snítky meduňky omyjte, vytřepte z nich vodu. Meduňku, 1 lžičku levandulových květů, 3 lžíce sušených růžových plátků, 2 badyány a 1 lžičku medu dejte do konvice. Vše přelijte 500 ml vroucí vody. Před konzumací nechte 5–8 minut louhovat.