Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vietcong CZ - podrobný návod #1

  12:00
Očekávaná česká verze Vietnamské války nedávno dorazila do obchodů a proto logicky přinášíme návod z české verze hry. Pokud tedy nevíte, jak ""doručit olověnou pochoutku pro Vietkonga"", nahlédněte do našeho návodu.

Úvod do hry
Vietcong Válka ve Vietnamu byla tím největším a nejkrvavějším střetnutím v druhé polovině 20.století. Bylo to válečné střetnutí mezi světovým komunismem a svobodným světem a trvala téměř celých dlouhých 20 let. Padly v ní přes 3 milióny Vietnamců a 58 000 amerických vojáků. Děj hry se odehrává v roce 1967, kdy v zemi zuří občanská válka, bojuje se všude, ve městech, vesnicích i v džungli. Ze severu útočí na jih přes nechvalně známou ”Ho-Či-Minovu stezku” komunističtí vojáci a partyzáni, USA tam zase posílají své speciální jednotky, jejichž úkolem je zabránit jim v proniknutí na území Jižního Vietnamu, kde chtějí provádět diverzantské akce. Nejedná se však pouze o americké instruktory, ale o smíšené americko-vietnamské hlídky, které narušují a napadají vše, co se pohybuje po stezkách komunistů. Protivníkem Američanů a jejich spojenců není však jen pravidelná severokorejská armáda, ale neblaze proslulé komunistické partyzánské jednotky, nazývané VIETKONG, známé svojí krutostí hraničící až se sadismem. Odtud tedy název této hry, na níž si dříve, než něco podniknete, můžete zde přečíst zdařilou recenzi.

V Nastavení si v Obecné lze zapnout, či vypnout titulky, doporučuji je nechat zapnuté, neboť ve hře je často takový rachot, že ani v české verzi velmi často nerozumíte tomu, co se hovoří. Možností nastavení je přehršel, však si to vyzkoušejte, vrátit do původního stavu lze vše velice jednoduše, kliknout na Základní. Tento návod je tedy napsán pro hru pro jednoho hráče, ze čtyřech nabízených možností jsem volila obtížnost Normál. Pokud se ale na to cítíte a chcete se vcítit do kůže amerických vojáků v těchto bojích, pak neváhejte a navolte si tu nejtěžší, ocitnete se tak skutečně v pravém pekle. Doporučuji také před samotným vstupem do hry projít si všechny čtyři výcvikové tábory, tam se naučíte vše, co budete potřebovat ve hře samotné, ovládat sebe, sbírat a měnit zbraně, hovořit se spolubojovníky, bude se vám to vše pak nesmírně hodit, i zde totiž platí ono známé a příslovečné ”těžko na cvičišti, lehko na bojišti”. Instruktor je sice hulvát a usurpátor, vyslechnete si spousty nadávek a sprosťáren snášejících se soustavně na vaši hlavu, nezavděčíte se mu, byť byste se činili sebevíce; nechejte raději tyto jeho svérázné projevy bez povšimnutí a zachovejte chladnou mysl. Ještě dříve, než se pustíte do jednotlivých kampaní, můžete si vyzkoušet akci Rychlá bitka, je to jakýsi další trénink, tentokráte však už se vším všudy, tedy naostro. Ve hře je spousta samo ukládacích míst, navíc si můžete ještě hru v každé misi, pokud hrajete Normál, šestkrát uložit pomocí F5 a zpětně ji nahrát klávesou F6. Nezdráhejte se používat mapu (M), dávat rozkazy členům svého týmu (X) a zjišťovat si stále úkoly a jejich plnění (TAB), v tmavých místech používat baterku (L) a prohlížet okolí pomocí dalekohledu (B), to vše jsou vaši velicí pomocníci ve hře. Prohledávejte zabité komunisty, najdete tak nové zbraně, munici a velice důležité obvazy pro obnovení vlastního zdraví. Vpřed lze postupovat dvojím způsobem, spoléhat se jen na sebe a na vlastní mapu, nebo zadávat příkazy k hledání postupových cílů členovi vašeho družstva, Stopaři, který vás pak všechny vede úspěšně vpřed. Já volila ten druhý způsob a velice se mi osvědčil.

Přílet
Po krátké animaci, kdy se ocitnete ve vrtulníku, promluvte si se seržantem a jakmile přistanete v táboře, vystupte si z něj na zem. Nejdříve si běžte promluvit s velícím kapitánem, nalézá se v bunkru, nad nímž vlaje americký prapor. Po rozmluvě ho následujte do okopů, držte se ho jako klíště, jinak zabloudíte. Dovede vás ke střelnici, kde si znovu vyzkoušejte střelbu na terče, pak si promluvte se seržantem. Pošle vás za kapitánem, který vás už očekává u džípu. Vraťte se tedy k němu, před chvílí jste kolem něj prošli a nasedněte si do něj. Podle toho, z které strany si nastoupíte, budete řídit, nebo vás do vesnice odveze doktor.

Lékařský výjezd
Jakmile dojedete do vesnice, budete vyzváni, abyste ochutnali místní specialitu, rýžovou pálenku, chutná prý po benzínu, ale odmítnout nesmíte. Překvapí vás ale komunistický ostřelovač, kterého musíte zlikvidovat vy sami, jinak to nejde. Jakmile se vám to podaří, vraťte se zpět do vesnice a máte úkoly této mise splněny.

Bunkr
Ocitnete se tak v bunkru, kde si prohlédněte vše, co můžete, hlavně pak mapu, briefing pro tři kanóny, vyzkoušejte si zbraně, můžete si i zajít na střelnici. Až vše řádně prozkoumáte, přejděte pomocí mapy a deníku do následující mise, přečtěte si úkoly, které na vás čekají a tak se dostanete do následující mise. Do tohoto bunkru se budete po úspěšném splnění vždycky vracet, zde si také můžete přečíst vyhodnocení předcházející mis a veškeré statistické údaje, dozvíte se, jaká jste obdrželi vyznamenání, prostě lze zde zjistit velice zajímavé informace.

Výsadek
Vystupte si z vrtulníku a nyní zjistíte, že jste se poprvé stali veliteli družstva, máte k dispozici několik podřízených, kterým můžete udělovat příkazy a disponovat s nimi, podle vlastní vůle. Vyvolejte si mapu, je na ni znázorněna trasa vaší cesty, držte se jí. Vašim úkolem je prohledat okolní kaňony a najít stezku, kterou používá Vietcong. Držte si podřízené u těla a postupujte v džungli podle mapy stále vpřed. Komunikujte soustavně se svými vojáky, každý z nich má jinou specializaci, záleží tedy jen na vás, jak toho dokážete využít. Jakmile vycítíte možné nebezpečí, dávejte jim příkazy (X), k tomu příslušný povel nabídnutými klávesami. Nezapomeňte však na to, že odpovídáte i za jejich životy, tak zbytečně neriskujte. Promluvte si se Stopařem, musíte nyní odstranit pasti. Dojdete tak na místo, kde je přes cestu natažené lanko, jakmile byste se ho jenom dotkli, vyletíte všichni do povětří. Dejte tedy všem příkaz Stát, zleva za stromem uvidíte granát, lehněte si k němu (nula), zaměřte na granát kurzor pomocí myši a klávesou ENTER ho zneškodněte. Pošlete nyní Stopaře vpřed a všichni ho následujte. Stopař se ale zastavuje, pokud Doktora a Radistu nemá v dohledu, musíte jim tedy dát vždy příkaz k následování, teprve pak je Stopař spokojený a pokračuje dál. Narazíte na Vietcongy, přepněte se na agresivní mód, vaši vojáci zaútočí, podporujte je v boji, nesmějí vám zemřít, nebo skončíte také. Jsou sice šikovní, v případě zranění se sami u Doktora vyléčí, mrtvým Komančům odebírají náboje, ale úplně všechno sami nezvládnou. Jste-li raněni vy sami, použijte na sebe obvaz, najdete jich ve hře dost, nebo si zajděte k Doktorovi, vyléčí vás také. Pak pošlete Stopaře znovu dopředu, narazíte na další past. Tentokrát však jsou to špičaté kůly, zprava najděte v podřepu drát a přestřihněte ho. Spadlou past obejděte zleva a pokračujte dál přes most. Následujte Stopaře, dojde k další přestřelce, kamarádí zapracují a můžete pokračovat dál. Dejte povel k útoku a následujte kamarády, vlevo je totiž v zemi past a oni vás tak bezpečně převedou po kamenech vpravo. Radistovi se na vysílačce rozsvítí kontrolka, spojte se tedy přes jeho vysílačku s vedením, dostanete z velitelství nové instrukce a tím tato mise skončí.

Ho-Či-Minova stezka
Hned na začátku narazíte na Vietcongy, dejte příkaz k útoku, potom pošlete znovu Stopaře vpřed. Neuškodí, když si budete cestu kontrolovat i sami pomocí mapy, Stopař vás ale povede dolů kaňonem, narazíte na spousty rudých banditů, takže v tomto úseku si vskutku zastřílíte. Nezapomeňte se nechat ošetřit doktorem, sbírat mrtvým nepřátelům munici a nové lepší zbraně, dávejte však vždy v této činnosti svým kamarádům, ať je máte vždy v té nejlepší kondici. Pokračujte po Charlieho stezce, mrtvým Vietcongům seberte i tajné dokumenty, vašemu velitelství se budou náramně hodit. Přejděte přes most na druhou stranu, pokračujte v likvidaci rudých proklatců, Stopař vás převede pře lávku z klád. Zde použijte dalekohled (B), tak zjistíte místa, kde se skrývají rudí. Sundejte jich pár z okolních skal pomocí granátů a znovu následujte Stopaře. Nyní vás povede korytem potoka, přijměte opět radiovou depeši a následujte Stopaře. Narazíte na divoký odpor Vietcongů, tak se čiňte a nenechávejte vše jen na svých spolubojovnících. Jakmile všechny rudochy postřílíte, dostanete další příkaz najít a zlikvidovat nepřátelské skladiště zbraní a potravin. Následujte tedy Stopaře, dejte mu příkaz, ať vás dovede do vesnice a on vás po úzkých skalních římsách dovede přes lávky až k žebříku. Tak jste se dostali až na vrchol Bravo a přejdete tak do další mise.

Kmen Bahnar
Vietcong Vyšplhali jste se tedy z kaňonů na vrcholek BAHNAR, nejdříve ze všeho přijměte vysílačkou hlášení, hned potom si zjistěte nové úkoly a zadejte je Stopaři, pomůže vám najít Vietcongy, kteří před vámi utekli. Pokračujte vpřed, najdete zraněného civilistu, nechejte doktora, ať ho ošetří. Dozvíte se od něj za oplátku, že komunisté ho postřelili a nyní se chystají přepadnout blízkou vesnici. Takže neváhejte ani chviličku a vzhůru na pomoc vesničanům, pošlete znovu Stopaře dopředu. Ten se však domluví s ošetřeným civilistou a tento vás dovede do vesnice. Po cestě si vyslechněte nové hlášení z velitelství a zároveň si vyžádejte přílet vrtulníku. Jakmile dojdete společně do vesnici, budete napadeni Vietcongy, tak se s vervou pusťte do těch rudých ďáblů a do jednoho je vymlaťte, ozbrojení vesničané vám vydatně pomohou. Jakmile zlikvidujete posledního rudocha, vrtulník přistane, nastupte si do něj a odletíte do další mise, před tím ale se ještě ocitnete ve vašem bunkru.

Bunkr- Půlnoční překvapení
Jak jsem již řekla, jste opět ve svém bunkru, znovu si prohlédněte vše, co lze, můžete si i odskočit zastřílet na střelnici, jakmile to budete mít za sebou, prohlédněte si dokumenty na stole, přečtěte si úkoly, stanovené pro tuto misi a můžete vyrazit. Jakmile ale tentokrát skončí v animaci rozhovor s vaším kapitánem, do bunkru vpadnou ruďasi, takže buďte ve střehu. Jsou i v centru vašeho tábora, proto se aktivně zúčastněte jejich likvidace. Jakmile se vám centrum podaří vyčistit, dostanete rozkaz od kapitána udělat totéž v západním křídle tábora. Je tam i kulomet, zalehněte za něj a udělejte pořádek, prohledejte zde všechny zákopy. Obdržíte další rozkaz vrátit se ke kapitánovi, proveďte to a dozvíte se, že je nutné zlikvidovat nepřátele v celém západním sektoru, no, kamarádi vám rádi pomohou. Jakmile padne poslední ruďas, najděte vchod do podzemního tunelu, kterým se sem tito ďábli prokopali. Podejte vysílačkou hlášení o tomto objevu, obdržíte nálož C4 a rozkaz vchod zavalit. Sestupte tedy dolů po žebříku, skrčte se a pokračujte vykopanou chodbou vpřed. Narazíte na jednoho zákeřníka, na odbočkách se držte stále doprava a tak se dostanete až na konec do menšího prostoru. Na bedny uložte nálož a vracejte se stejnou cestou zpět, odbočujte tedy stále doleva, teď už vám žádné nebezpečí nehrozí. Dojdete tak zpět k žebříku, vylezte po něm nahoru, kamarádi na dálku odpálí vámi položenou trhavinu a pak už jen v animaci spatříte účinek a následky výbuchu. Přečtěte si zprávu a statistiky o výsledku této mise a ocitnete se znovu zpět v bunkru. Zde platí pořád to stejné, takže ještě naposledy vám připomenu, že je možné jít na střelnici, ale to pro pokračování ve hře nemá žádný význam. Důležité je si přečíst znovu dokumenty o dalším poslání a pak přejít do následující mise.

Operace Plechovka
Vietcong CZ V animaci spatříte přílet vrtulníků ke staré francouzské cestě k mostu přes řeku KHE na planinu, jakmile dosednou na zem a ocitnete se v reálu, vystupte si na zem. Dejte příkaz Stopaři, ať vás dovede k druhému výsadku HAD 2, který je u mostu. Vaše krycí pojmenování je HAD 1. Jakmile vás Stopař dovede k mostu, dejte mu příkaz k přejití na druhou stranu, HAD 2 vás bude krýt. Uprostřed mostu přijměte radiovou depeši a pod krycí palbou kamarádů si přeskočte na druhou stranu zborceného mostu. Nalevo je bunkr, vhoďte tam granát, oberte mrtvé rudochy a pokračujte dál. O kousek dál zabočte na cestičku doprava a u druhého bunkru udělejte totéž. Jakmile to budete mít hotovo, zkontaktujte se přes vysílačku s velitelstvím, pak dejte příkaz Stopaři, aby našel skupinu avizovaných nepřátelských tanků. Stopař vás k nim dovede, ale na místě zjistíte, že informace velitelství byly mylné, jedná se o staré zrezavělé francouzské tanky. Podejte tuto zprávu depeší na velitelství, obdržíte nové úkoly k prozkoumání celé oblasti.

Falešný poplach
Vietcong CZ Dejte tedy znovu příkaz Stopaři k postupu, narazíte na silné seskupení Vietcongu (dále už jen VC). Přivolejte si dělostřeleckou podporu, pokud jste úspěšně absolvovali všechny čtyři výcvikové tábory, pak víte, co máte udělat. Jakmile celý prostor před vámi a okolo vyčistíte, v posledním bunkru vpředu oberte dva VC o zápisky a deník, pak můžete dát Stopaři znovu příkaz k postupu. Ten vás dovede do oblasti, kde operovala další skupina HAD 3. Na místě je však spousta VC, zlikvidujte je a pak po jednom prohlédněte všechny mrtvé kamarády z této skupiny. Zjistíte, že jeden ještě žije, ale je těžce zraněný. Promluvte si s ním, nechejte Doktora, ať ho ošetří, dozvíte se od něj, že ruďasi odvlékli sebou dva kamarády z jeho skupiny. Nejdříve se spojte s vrtulníkem, ukažte mu svoji pozici kouřovou raketou, on přistane a odveze zraněného vojáka do bezpečí. Potom dejte Stopaři příkaz k hledání dvou odvlečených vojáků. Dojdete ke starému bunkru, zlikvidujte v něm VC, pak pokračujte dál. Najdete prvního kamaráda, ale tady pozor, je to past. Je obložen granáty, takže je prvně deaktivujte, pak zjistíte, že už mu není pomoci, je mrtvý. Spojte se s velitelstvím, odešlete zprávu, bude vám přislíbena pomoc a dostanete úkol najít posledního odvlečeného kamaráda. Narazíte opět na silný odpor VC, dejte příkaz k útoku a vyčistěte všechny zákopy od těchto padouchů. Pak se přes radistu spojte znovu s velitelstvím, pošlou vám vrtulník, aby odvezl všechny mrtvé kamarády. Dostanete příkaz prohledat podzemní tunely, obdržíte pistoli s tlumičem a výbušninu C4 a můžete se vydat do tunelů hledat kamaráda.

Tunelová krysa
Vietcong CZ Vstupte tedy do chodby, skrčte se a pokračujte vpřed. Cestu vám popisovat nemusím, zde skutečně nemůžete zabloudit, prolezte všechny chodby, postřílejte ruďase a dostanete se do místnosti, kde se spojte s velitelstvím pomocí vysílačky. Hra se uloží a jakmile se ocitnete v reále, především si rozsviťte baterku (L). Jděte pořád dopředu dlouhou chodbou, dojdete až k místnosti s bednami a koši. Z bedny seberte granáty, spojte se s vedením a pokračujte chodbou dál. Uslyšíte hlasy, ale komunisté se už vypařili, přes cestu spatříte lanko, sehněte se a odjistěte granát, abyste nevyletěli do povětří. Z beden vlevo seberte granáty, a pokračujte chodbou dále. Cesta by se mně ale těžko popisovala, jste totiž v bludišti podzemních chodeb, čert ví, jak se v nich ti VC orientují. Místo dlouhého popisování jsem vám nabídla plánek chodeb, doufám, že se v něm vyznáte. Jen berte na vědomí, že po cestě na vás čeká řada pastí, velké množství VC, budete muset prolézt poklopem a dvěma dírami v podlaze, abyste se nakonec ocitli před východem do údolí.

Údolíčko
Přijměte novou depeši, dozvíte se z velitelství, že váš úkol je i nadále nezměněný, musíte dále hledat vašeho odvlečeného kamaráda. Hned před vámi za padlým kmenem je rákosník, po obou vašich stranách dole je po jednom zákeřníkovi. Hoďte tedy na uvedená místa po granátu, ať se jich zbavíte a můžete sejít dolů a zabočit doleva. Už dopředu vás varuji, za každým stromem, keřem, nebo v trávě na vás čeká několik rýže žroutů, tak buďte velice obezřetní, plazte se, krčte se, zkrátka dělejte vše tak, abyste je vždycky spatřili dříve, než oni vás, jen tak máte naději postupovat vpřed. Tak se dostanete až ke spadlé kládě, za kterou cesta pokračuje doleva. Kládu obejděte zprava a na pravé straně ve skále je střílna bunkru, přes kterou zastřelte rákosníka. Pokračujte dál, hned vpravo spatříte vchod do toho bunkru, kde jste přes střílnu picli toho darebáka, vejděte tedy do této chodby a na jejím konci v malé místnůstce odhoďte samopal a seberte rákosníkův kulomet. Vraťte se chodbou zpět a pokračujte doprava stejnou metodou, jako doposud. Tak se dostanete až na konec údolí, kde vlevo spatříte vchod do dalšího bunkru, tam se však ale nedostanete. Spojte se s velitelstvím, dostanete další pokyny, úkol ale zůstává stále stejný, najít onoho zajatého kamaráda. Vraťte se tedy o kousek zpět a nalevo ve stráni je docela špatně viditelná maskovací síť, splývající s okolním terénem. Projděte jí a dostanete se tak do chodby. Pokračujte dopředu, najdete zakrvácený maskovací klobouk vašeho hledaného kamaráda, jdete tedy po správné stopě. Jakmile se k němu přiblížíte, ocitnete se ve tmě a pošlete radiovou depeši na velitelství, příkaz zní, pokračovat dál v cestě.

Podzemní město
Vietcong CZ Rožněte si tedy ze všeho nejdříve baterku, pak pokračujte chodbou dopředu. Je to znovu vám již dobře známé bludiště spletitých chodeb, místo dlouhého a nesrozumitelného popisu kudy kam, si raději prohlédněte obrázek přiložené mapy v tomto návodu a mělo by vám být vše jasné. Tentokrát však nepůjde o to jen projít, budete muset zlikvidovat strategická místa v tomto podzemním městě. Snad jen malé upozornění, po cestě je spousta pastí (trap), musíte prolézat přes poklopy, dostat se na označená místa na mapě, ve škole (school) sebrat plány, z nemocnice (hospital) se spojit s vedením, v důstojnickém pokoji (office) uložit nálož na vysílačku, projít záchodky (toilets), dostat se do skladiště (storage room) a nakonec do žaláře (jail), kde už uslyšíte hledaného kamaráda, jak nadává komunistům. Než se tam ale prostřílíte, bude už vězení prázdné. Odtamtud pak vedou dvě cesty dále, jedna po žebříku, druhá další tunelem. Zkrátka a jednoduše, nejlépe je prolézat všechny chodby, postřílet v nich všechny rýže žrouty, neminout a navštívit všechna strategická místa postupně tak, jak jsou znázorněna na mapě. Tímto způsobem se určitě dostanete až k východu z podzemních chodeb a budete zase o kousek dál, bohužel odvlečeného kamaráda jste ani tady nenalezli.

Řeka KHE BANA
Vietcong CZ Tak jste se chválabohu protáhli znovu na čerstvý vzduch, ocitli jste se v řídkém lesíku s několika stromy a keři. Nejdříve se spojte radiem s vedením, pak se pokuste přivolat vrtulník, vystřelíte dýmovnici, ale vrtulník nemůže najít místo k přistání a odletí. Takže to bude zase jen na vás, horší je, že pokus o přistání vrtulníku přivolal k vám spousty rákosníků, takže je budete muset nejdříve všechny zlikvidovat. Pokud se budete šikovně krýt, neměl by to být tentokrát žádný veliký problém, tak se do toho pusťte raději ihned, škoda každé rány vedle. Prostřílejte se dopředu k bažinám, dostanete depeši, že z tábora LLDB byl už pro vás vyslán člun. Pokračujte doprava, likvidujte rákosníky, dostanete se tak až k mostíku přes řeku, přejděte tudíž po něm na druhou stranu a dejte se opět doprava. Udržujte podle kompasu směr na sever, přijdete do zcela vylidněné vesnice, odkud znovu radiem pošlete zprávu. Dostanete příkaz postupovat dále vpřed na sever, narazíte na větší skupinu rýže žroutů, po jejím zlikvidování přejděte přes řeku na druhou stranu. Zlikvidujte zbytky VC a vlevo u řeky už na vás čekají kamarádi v motorovém člunu. Hledaného seržanta jste tedy nenašli, ale budete odvezeni alespoň do bezpečí. Ještě však nemáte vyhráno, po cestě ve člunu musíte likvidovat pozemní cíle i VC v člunech na řece, proti peklu, kterým jste prošli, to už však je jen příslovečný bonbónek na dortu. Tak se dostanete až k vrtulníku a jaká úleva, v animaci vás zněj přivítají hlasy vašich známých a dobrých kamarádů.

Bunkr
Jste, jak jinak, znovu ve starém dobrém bunkru. Velitel vás i vaše družstvo seznámí s dalšími úkoly, bude nutné najít onoho seržanta, kterého se vám doposud nepodařilo osvobodit. Po rozdělení úkolů, seznámení se s mapou a samozřejmě i po nějaké té peprné připomínce kamarádů, se tedy můžete známým způsobem vydat, tentokráte i se svými spolubojovníky do další mise, pokud si ovšem před tím ještě nechcete zastřílet na střelnici. Také se ještě dozvíte, že jste byli za vaše bojové zásluhy vyznamenáni řádem Stříbrná hvězda, dostane se vám velikého uznání, no za to si toho moc nekoupíte, že ano.

Po krk v bahně
Ocitli jste se znovu společně se svými kamarády v džungli uprostřed noci, baterku nemáte, zřejmě by ani nabylo vhodné ji používat. Musíte se spoléhat jen na svého Stopaře a držet se ho, jako klíště, ať ho v té tmě neztratíte. Pošlete ho tedy vpřed, po chvíli vám nahlásí hlídku VC. Spojte se přes radistu s velením, zlikvidujte Komanče a následujte Stopaře dál. Dvakrát po sobě narazíte na silná seskupení nepřátel, používejte granáty, posílejte kamarády dopředu do boje, ale nezapomínejte na to je krýt. Jakmile zlikvidujete další rudou partu, opět se spojte s velitelstvím, pak pokračujte vpřed. Přes houštiny vás Stopař dovede k vesnici. Spojte se s velitelstvím, dostanete příkaz být nenápadní, neboť pokud vás VC zmerčí, zabijí zajatce.

Válečný zajatec
Vietcong CZ Dejte tedy příkaz Stopaři, ať vás v největší tichosti dovede na pahorek nad vesnicí.Jakmile budete Stopařem upozorněni na předsunutou dvoučlennou hlídku, začněte se plazit dopředu, Stopař zlikviduje toho pravého, vy si vezměte na mušku levého, pošlete ho k čertu pistolí s tlumičem. Potom přistupte k Stopaři a tak si dalekohledem prohlédnete celou vesnici, v které je uvězněn hledaný kamarád a dobře si zapamatujte jednotlivé objekty a rozmístění hlídek. Pak přijměte radiovou depeši, dostanete poslední instrukce a můžete jít na věc. Upozorňuji hned předem na to, že Stopař zůstane zde nahoře, takže ať si zvolíte jakýkoliv způsob záchrany kamaráda, musíte se sem nakonec vždycky vrátit. Existuje totiž spousta možností, jak vězně osvobodit, ale mně po dlouhém zkoušení se osvědčil postup, který vám nyní popíši. Sejděte levou stranou dolů do vesnice, kamarádi mimo zmíněného Stopaře půjdou s vámi dolů, zalehnou sami, upozorňuji na to, že v tomto prostoru jim nemůžete dávat žádné příkazy a střílet můžete jen pistolí s tlumičem. Pak se plazte dopředu, narazíte na osamělého rudokožce, zlikvidujte ho. Plazte se dál dopředu, dávejte pozor, ať vás nikdo nespatří, kolem levé stěny baráku se tak doplazíte k velkému koši. Zde se procházejí tři osamělí hlídači, setkávají se ale v určitém časovém sledu. Jakmile se ocitnou ve tmě, rychle je po jednom skolte, tím máte pokoj. Hlídek u ohně si nevšímejte, nevidí na vás. V okolních chatrčích chrní další VC, ale ti vás také, pokud nebudete tropit hluk, nemusejí vůbec zajímat. Nyní hra nabízí možnost zaměřit kurzor na vězně a pomocí ENTER žádat podporu v boji od svých kamarádů, radím vám jedno, nedělejte to, nedohledáte se jich potom. Opatrně přistupte ke kleci s vězněm a stejnou klávesou ho tak pustíte ven. Známou cestou, jak jste sem přišli, utíkejte zpět ke svým kamarádům, o bývalého vězně se nestarejte, bude vás následovat sám, jako pejsek. Jakmile takto doběhnete ke svým kamarádům, sledujte pečlivě počínání kulometčíka. Dá se do běhu, tak rychle upalujte za ním, ať mu stačíte, kamarádi poběží za vámi, tak se společně dostanete až nahoru ke Stopaři. Jakmile budete všichni pohromadě, spojte se přes Radistu s velením, obdržíte zprávu, že vám posílají vrtulník. Promluvte si se Stopařem, dozvíte se, že už slyší vrtulník, který za chvíli přistane. Nastupte si do něj a pak už v animaci uvidíte nálet USA bojových letounů, které tuto prokletou vesnici srovnají se zemí a dílo zkázy je dokonáno, aniž byste se před tím museli angažovat sami. Možná, že autoři hry ani nechtěli, aby to šlo takto jednoduše vyřídit, ale na co riskovat životy kamarádů a váš vlastní, když o zlikvidování vesnice se nakonec zaslouží americká letadla.

Bunkr
Jak jinak, ocitnete se znovu v bunkru, vyslechnete si pokyny a příkazy velitele do další mise. Vaším úkolem bude vystřídat bojem vyčerpanou jednotku, přitlačit VC ke zdi a přinutit alespoň několik z nich se vzdát a získat tak pro velitelství živé “jazyky” pro získání důležitých informací. Vyslechnete si i řadu vzájemných slovních potyček kamarádů i velice vtipných peprných poznámek, ve stylu “co se škádlívá, to se rádo má”. Pak si můžete jít zastřílet, no snad už toho střílení máte dost, přečtěte si tedy raději zhodnocení mise, dozvíte se, že jste obdrželi další vyznamenání, medaili “Za zásluhy”. Pak už se můžete vydat do další mise, jak jinak, než opět vrtulníkem.

Pokračování již brzy!

Autor:
  • Nejčtenější

Každé zranění postavy zanechá jizvu, hráči se bojí, že budou ovládat zrůdy

novinky 17. 6. 2024 11

Vývojáři netrpělivě očekávaného remaku legendární špionážní hry Metal Gear Solid Delta: Snake Eater...

Děláte z nás hlupáky. Černý samuraj a Japonsko od Ubisoftu se Japoncům nelíbí

novinky 17. 6. 2024 68

Zatímco Ubisoft v uplynulých dnech detailněji představil Assassin’s Creed Shadows zasazený do...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Pašeračka ukryla 350 cartridgí do podprsenky, kontrolou stejně neprošla

novinky 22. 6. 2024 8

Čínští celníci zadrželi ženu, která se do země pokusila propašovat stovky herních cartridgí...

KVÍZ: Tehdy je hrál každý. Poznáte nejslavnější plošinovky z devadesátek?

magazín 20. 6. 2024 17

Plošinovky, hopsačky, skákačky, platformovky nebo třeba dvourozměrné arkády. Ať už je budeme...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Vývojáři strategické hry vyřešili krizi bydlení odstraněním pronajímatelů

novinky 18. 6. 2024 23

Vývojáři povedené strategie Cities: Skylines 2, ve které si hráči mohou postavit vlastní virtuální...

Nastane masové umírání starců, připravují vývojáři na změny ve hře

novinky 23. 6. 2024 1

Pokračování budovatelské strategie Cities: Skylines zatím ukázalo značný potenciál, aby se však...

Pašeračka ukryla 350 cartridgí do podprsenky, kontrolou stejně neprošla

novinky 22. 6. 2024 8

Čínští celníci zadrželi ženu, která se do země pokusila propašovat stovky herních cartridgí...

Remaster Beyond Good & Evil vyjde už příští týden. Na dvojce se pracuje

novinky 21. 6. 2024 7

Oblíbenou, avšak komerčně nepříliš úspěšnou akční adventuru Beyond Good & Evil si budeme moct díky...

Novým hrdinou herního protestního hnutí je hra s opicí

magazín 21. 6. 2024 26

Stejně jako se herní protestní hnutí postavilo za korejský titul Stellar Blade nyní burcuje na...

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...