Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

The Flinstones Bedrock Bowling

  12:00aktualizováno  9. července 2001 3:26
Kreslení hrdinové známého televizního seriálu z období pravěku na vašich počítačích v podobách, v nichž jste je ještě určitě neviděli. Žvatlající Pebbles, pračoklík Dinno či Fred v kamenné skořápce rozrážející kuželky, plašící slepice a sbírající diamanty už se řítí...
The Flinstones Bedrock Bowling

Ještě tomu nejsou ani dva měsíce, co jsem se rozplýval nad připravovaný počinem SouthPeak Interactive - The Flinstones Bedrock Bowling a všechny vás vnadil na tento zábavný mix, takový průnik mezi arkádovitými závody autíček a bowlingu, aby se mi do ruky dostal od distributorů z UbiSoftu a Bohemia Interactive review code této roztomilé hříčky osazené postavičkami ze známého televizního seriálu. Nebudu vás tedy dlouho napínat a v duchu předchozího "Yabadabadooo" preview vás stručně, jasně a výstižně poinformuji, jak to nakonec dopadlo.

Hned po pěkném intru, které jsem popisoval v červnovém preview, přichází na řadu výběr postav a počtu hráčů, kteří budou porážet kuželky, plašit slepice a sbírat diamanty. Na výběr máte celkem pět postaviček - Freda, Barnieho, žvatlající Pebbles, malého pračlovíčka Bamm-Bamma a pračoklíčka (či prapsa,chcete-li) Dinna (až dosud jsem nevěděl, že dinosauři v pravěku vyli jako psi dnes). Dále si zvolíte, kolik lidí bude hrát, případně chcete-li hrát multiplayer po síti. The Flinstones Bedrock Bowling Vzhledem k tomu, že tento jsem netestoval, poznamenám pouze, že hra podporuje klasické TCP/IP a IPX protokoly plus hru přes server MSN Gaming Zone. Toto si však po multiplayer-game na jednom počítači nedokáži dost dobře představit, neboť Flinstouni vůbec nejsou multiplayerová hra a jediné, co vám hra ve více hráčích přinese, je možnost srovnání s ostatními (viz. popis multiplayeru na jednom PC níže v recenzi).

Poté už vás čeká samotná hra a devět bowlingových tratí, jimiž musíte projet v jakýchsi kamenných vykotlaných polokoulích - skořápkách a srážet kuželky, rozhánět z cesty slepice a sbírat diamanty. Pokud se vám podaří srazit všechny kuželky, které vám stojí v cestě, pak máte bonus a podaří-li se vám to vícekrát, otevře se vám bonusová trať, přičemž tyto jsou ve hře celkem dvě. Sečteme-li tedy základní a bonusové tratě, dostáváme se k číslu jedenáct, což není vůbec mnoho a právě tento nízký počet bych považoval za nejvýraznější zápor The Flinstones Bedrock Bowling.

The Flinstones Bedrock Bowling

Možná si budete myslet, že nízký počet tratí v jednotlivých obtížnostech je způsoben tím, že můžete zvolit tři různě náročné tournamenty a že díky tomu je celkový počet tratí vyšší - nenechte se ovšem zmýlit. Obtížnost "hard" se od "easy" liší pouze tím, že kuželky nejsou blízko středu trati, ale jsou různě po krajích tak, aby bylo maximálně obtížné shodit nejen všechny, ale také dostatečný počet na to, abyste se dostali na rozšířenou trať, pro jejíž zajetí si musíte v první fázi delších bowlingových dráh shodit určité množství kuželek (celkově jich je deset). Navíc je v těžších modech více výbušných soudků, po jejichž explozi vám kuželky nespadnou jako v "easy", ale budou stát a vy navíc budete mít problém vybalancovat svou skořápku tak, aby se vám podařilo kuželku shodit.

Když jsme u těch překážek, je jasné, že jezdit v připravených tratích a přitom smetávat z povrchu zemského vše, co vám přijde do cesty, by bylo časem nudné a hlavně již od začátku triviální. Z tohoto důvodu vám cestu ztěžují nejrůznější brouci, kteří vaši kamennou skořápku vymršťují do vzduchu či dinosauři ve všech jejich podobách. The Flinstones Bedrock Bowling Na jedné trati vám mohutný brontosaurus seká ocasem přes cestu, jinde zas probíhá splašený "brontík" a ve městě si můžete vychutnat "plamenosaura" chrlícího oheň či zuřícího skákajícího tyranosaura - každému jak je libo. Ve městě vám navíc budou cestu blokovat projíždějící automobily, konkrétně jeden vás jede srazit úmyslně krátce před kuželkou a pokud ještě nemáte The Flinstones Bedrock Bowling pořádně v ruce, bude vám zpočátku dělat možná problémy (zpočátku říkám proto, že předpokládám, že se ke hře, stejně jako já, budete vracet a tratě projíždět znova a znova). Podobných překážek je ve hře samozřejmě více, avšak právě tato mi utkvěla v paměti nejvíce. Na co bych ještě neměl zapomenout je fakt, že všechno ve hře je samozřejmě maximálně dobové menu počínaje a okolím tratí konče.

Jak už napovídá předchozí popis rozličných překážek a krajinek kolem tratí, grafika The Flinstones Bedrock Bowling je i přes relativně nízké používané rozlišení (640x480) pěkná a fakt, že hru v 800x600 a výše prostě nespustíte, na to nemá vůbec žádný negativní vliv. The Flinstones Bedrock Bowling Prokreslenost, detailnost a v neposlední řadě také rychlost a zábavnost hry vůbec nedají znát, že hra používá stejné rozlišení, jako třeba Diablo 2, kde si ovšem nízké rozlišení uvědomujete na každém kroku. Úvodní intro, samotné mapky tratí, mini-animace před každou dráhou či samotné animace postaviček - s tím vším si v SouthPeak interactive doslova a do písmene vyhráli a na hře je to znát.

Co však nemají Flinstounovi domyšleno je multiplayer. Čekal bych, že když hra tento herní mod nabízí, bude na výběr několik jeho typů, například projíždění jednotlivých tratí ve splitscreenu na čas při započítání shozených kuželek, vyplašených slepic a sebraných diamantů nebo něco podobného, hra však v multiplayer-modu funguje při hře na jednom počítači tak, že jedete tratě kolově, čili pokud hrajete dva, každý z vás si projede první kolo a pak jdete do druhého a podobně. Tento způsob podle mě hodně snižuje hratelnost a když zrovna nejste na řadě a neovládáte svou skořápku, je docela nuda pouze sledovat počínání toho druhého. Ideálně by toto, podle mého názoru, The Flinstones Bedrock Bowling řešil splitscreen a navíc by nebývalou měrou zvyšoval hratelnost v multiplayeru, stejně jako je tomu u spousty dalších podobných her. Abych nezapomněl, jediné vaše vzájemné měření sil v multiplayeru se projeví na konci, kdy je vyhodnocen lepší a horší porážeč kuželek.

Zvuk jsem chválil už v preview - je taktéž velmi kvalitní. Na hudbě nebylo moc co zkazit, neboť jsou použity hudební motivy z televizního seriálu (hra je vytvořena ve spolupráci s filmovým studiem Hanna-Barbera). Ovšem Pebblesino žvatlání, samotné zvuky skořápek v bowlingových drahách a také ty při srážení kuželek, zmateném pobíhání brontosaurů či ježdění pradávných automobilů ve městě jsou perfektní a realistické, takže i v tomto ohledu hra rozhodně neztrácí.

Jak tedy uzavřít tuto recenzi? The Flinstones Bedrock Bowling jsou bezesporu zajímavou a zábavnou hrou, avšak i přesto, že jsem se na ně hodně těšil a v preview je chválil, jsem byl zklamán a to hlavně počtem tratí. Připadá mi, že UbiSoft chtěl prostě jen "plnit plán" a vydat pár titulů "do počtu", což se mu asi povedlo. I Flinstounovi se mu povedli - jejímu zpracování nelze téměř nic vytknout a i zábavnost je hodně vysoká, stejně jako atmosféra. Ovšem ten odfláknutý multiplayer a malý počet tratí se prostě přehlédnout nedá, ani když přivřu obě oči. Je mi líto, ale možná měli UbiSofti nechat game-designérům u Southpeak trošku víc času. Za zahrání to rozhodně stojí, bude-li však hra stát 1500,- Kč, doporučit ji nemohu (maximálně po zlevnění na 500,- Kč).

The Flinstones Bedrock Bowling
Výrobce: Southpeak Interactive
Distributor: UbiSoft
Minimální konfigurace: Pentium 166, 16 MB RAM, 4x CD-ROM, 100 MB instalace
Doporučená konfigurace: Celeron 300, 32 MB RAM, 3D karta
3D karty: ano (Direct 3D)
Multiplayer: ne
Verdikt: Nízký počet tratí a odfláknutý multiplayer při hře na jednom počítači sráží hru mezi šedý průměr. Škoda.
Hodnocení: 67%

Autor:
Témata: Diablo, TCP/IP, Ubisoft
  • Nejčtenější

Co dělají simíci, když se nikdo nedívá? Pořádají sexuální orgie i fetují

Kdo nikdy v prvních simících neodstranil žebřík z bazénu, nechť první hodí kuličkou z myši. Moc...

Změní mi to život, raduje se vývojář poté, co prodal 200 tisíc kopií své hry

Nezávislá strategie Rusty’s Retirement těží z velmi jednoduchých pravidel a minimálních nároků na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Stahujte zdarma vynikající „fantasy Civilizaci“, čas máte jen do středy

Na Steamu je aktuálně zdarma vynikající tahová strategie Endless Legend. Hráči v ní mají za úkol...

Černoch samuraj budí vášně

Ubisoft oficiálně potvrdil nový díl ze série Assassin’s Creed, který se bude odehrávat v Japonsku....

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

KVÍZ: Jak dobře znáte postapokalyptický svět Falloutu?

Také díky povedené seriálové adaptaci patří Fallout i po více než čtvrt století od svého vzniku...

Dohrál slavnou skákačku bez stisknutí tlačítka pro skok. Trvalo to 86 hodin

Po osmadvaceti letech od vydání a desítkách tisíc hodin marných pokusů se komunitě kolem legendární...

Netflix konečně ukázal nového Zaklínače. Vzhled nebude problém, ale co příběh?

Výměna herců v hlavní roli seriálového Zaklínače asi dopadne lépe, než se většina fanoušků obávala....

Známá jména i otravné reklamy. Tyto hry hrají stovky milionů lidí

Hrají je stovky milionů hráčů, přesto se o nich tolik nepíše. Řeč je o mainstreamových mobilních...

75 %

RECENZE: Playing Kafka interpretuje dílo českého velikána formou videohry

Ku stoletému výročí od smrti jednoho z nejvýznamnějších českých spisovatelů vytvořilo české studio...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Nejhorší noční můra, řekla žena, která v botě syna objevila cizí AirTag

Mého syna někdo sleduje. S takovým pocitem několik týdnů žila žena z Floridy poté, co na svůj iPhone začala dostávat...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Anální sex je výzva. Nejvíc tabu je však v Česku jiná praktika, říká průzkum

Erotické hračky nepředstavují podezřelou exotiku, v ložnicích jsou jako doma. Ostatně jako masturbace. I orální sex....

Svěrák se na mě nedíval jen jako na hezkou buchtu, říká Radka Pavlovčinová

Jan Svěrák ji vidí jako robotku. Radka Pavlovčinová v nové hře filmového a teď už i divadelního režiséra hraje umělou...

Klavírista Petr Malásek si zlomil obě ruce. Mohlo to dopadnout hůř, říká

Klavírista Petr Malásek (59) spadl z kola a zlomil si obě ruce. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka popsal nehodu i jaká je...