Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

NBA Street Vol. 2

  12:00
Tak jsme se konečně dočkali! Pokračování oblíbeného NBA Street je tu! A jak vlastně dopadlo se dozvíte z naší následující recenze, ale dopředu prozrazuji, že je to opravdu další parádní nadílka od EA Big.

BonusWeb HIT NBA Street Vol. 2

Basketbal na počítači mě nikdy moc „nebral“. Všechny ty NBA xxxx od EA si byly podobné jako vejce vejci s tím, že se rok od roku mírně vylepšovala grafika a zhoršovala prezentace. Tak to byl začátek mé recenze na Street Hoops, poměrně vyvedený a až do morku kostí „černý“ street basket, který mě z této averze na neutuchající série EA pěkně rychle vyvedl. Pozapomněl jsem ale, já popleta, na zcela vydařený kousek od EA Big (tedy ne EA Sports) - NBA Street. A teď, když jsem se stal konečně legendou streetového basketu a zvládám taková „komba“, až soupeřům praští všechny kosti v těle a oční bulvy jim divoce hopkují po asfaltu, dštím síru na svou oholenou hlavu ještě více! NBA Street 2 je prostě bombastická hra. Proč, to se vám pokusím osvětlit v dalších řádcích…

Především musím upozornit ty hráče, kteří zkysli u NBA Hoops, že kousek, co jsme si dnes vzali pod lupu, s tímto počinem má společnou tak akorát sportovní tematiku a ujetého announcera, který, jakožto poměrně známá hvězda velmi zdařile komentuje vaše pachtění po courtu. Zapomeňte na syrovost, s níž duněli z beden oblíbení Cypress Hill, zapomeňte na umorousanou grafiku a špínu na každém centimetru virtuálního hřiště. Zapomeňte také na drsné týpky a vaši snahu opentlit tyto pokud možno co největší gramáží vzácného kovu, řetězů a mapami tattoo! Znáte přece série EA Big a proto vám asi bude jasné, že tahle hra půjde trochu jinačí cestou…

NBA Street Vol. 2

První jasná věc je přepestrá a vypiplaná grafika. To, co předvede vaše černá skřínka, obzvláště, pokud patříte k těm šikovnějším hráčům a pořídili jste si kvalitní RGB kabel, vám doslova vyrazí dech. Kdo projezdil megakilometry na prkýnku v zasněžených korytech SSX Tricky jistě pochopí, odkud severní vítr vane. Přehnané barvy, lehce komiksově naladěné postavičky (tedy vlastně spíš jejich obličeje a určité tělesné proporce ve srovnání s reálem) a megatuny parádních optických efektů. Hra světla a stínu a neuvěřitelně zpracované boosty - gamebreakery a replaye (o těch později). Zvláštní a lehce (někdy až trochu těžce) přetažené animace. Zkrátka grafici a animátoři piplali, piplali a piplali, až vypiplali skvost, který vám vypálí zorničky, jak se budete kochat. A kochat se budete poměrně často, to mi věřte!

Zvuková stránka se také drží standardu EA Big. Příjemné nejen hip-hopové kousky (Nate Dogg, Just Blaze, Benzino, Lords Of The Underground ad.) variují v návaznosti na to, jak šikovně hrajete - oblíbená to featura; interaktivní hudba. Všechny ostatní zvuky jsou, jak už také bývá zvykem, nadstandardní. Hlášky hráčů, reakce publika, občas i poměrně vtipné zazvonění mobilu, to není třeba komentovat. A když jsme u toho - co musím vyzdvihnout je opravdu velmi vtipný komentář Bobbity Garcii, který byl buďto „zhulenej jako doga“ nebo je od přírody opravdu skvělý bavič. S takovým zápalem pro věc jsem ve hře snad ještě nikoho neslyšel; bravo! Ještě jedna maličká poznámka; doporučuji všem těm, kdož ještě nemají optický kabel NBA Street Vol. 2 a nějaké to miniaturní domácí kinečko, aby si v rámci této hry uvedené pořídili. Kromě kvalitního prostorového nazvučení si totiž oproti analogovým „péeskářům“ budou moci vychutnat kompletní soundtrack a navíc v normě DTS!

Jakpak se to ale hraje, ptáte se asi. Přátelé, musím vás uklidnit, zábavy si užijete ažaž! EA Big byli kromě lehce průšvihového Sled Stormu, kde šlo spíše o nevhodně zvolenou tematiku pro sportovní hru, a místy těžce nehratelného crossu ve Freekstyle vždy zárukou výtečné hratelnosti. Všichni známe systém boostování a provádění ultratriků např. v sérii SSX. Ani zde tomu není jinak. Jen si autoři vypůjčili poněkud omšelý výraz od hokejových kolegů - GAMEBREAKER. V praxi se jedná asi o toto; běháte po courtu, provádíte jeden dechberoucí trik za druhým, soupeř nestíhá a když už stíhat začne, tak mu bloknete míč a boost meter vesele nabíhá. Jakmile se dostane do maxima, počne hrát speciální hudba, obrazovka začne modrat a vy máte šanci zaskórovat s až 5ti bodovým náskokem a graficky - animační finesou, která stojí za vidění. Anebo si tento první Gamebreaker uschováte tlačítkem Select a snažíte se znovu naplnit boost meter. To už jde samozřejmě podstatně hůř a je to hlavně bitva s časem. Pokud se ale povede napodruhé, dočkáte se nyní za pomoci stisku speciální tlačítkové kombinace takové přehlídky, na kterou jen tak nezapomenete… Chytré, že? Nemluvím ani o inteligentním replayi, kterýžto uzříte, když se povede opravdu vychytaný NBA Street Vol. 2 koš. Radost pohledět! Cože nás ještě čeká za překvapení kromě tohoto zajímavého systému? Nu třeba další nové typy přihrávek (kupříkladu o soupeřovu kebuli), tuny speciálních pohybů, či úchvatné způsoby driblingu, o nichž jsme si nechali v díle prvním pouze zdát. A to jsem se ještě nezmínil o herních módech! Zde nemohu také jinak, než pochvalně. NBA Challenge, Street School, to snad ani nepotřebuje komentář. Vychytávkou ale budiž zábavný mód Be A Legend. To si vytvoříte vlastního ballera, přidělíte mu základní vlastnosti, obleček, nějaké ty reálné proporce, přidáte k němu do vlastního týmu ještě nějaké ty nýmandy a hrrr do ulice! Nejprve se utkáte se slabšími shluky hráčů. Pak vám ale začne stoupat reputace - hele, kámo slyšels, že Karel s Oldou a Béďou natrhli pr… Washingtonům?, síla, co! A podle pravidel si budete moci vylepšovat vlastní specifikace a přebírat do týmu lepší a lepší spoluhráče. A až se stanete legendou, budete mít v kapele zajisté taková esa, jako je Biggie Little, Whitewater a další. Já vám ještě neřekl, že se tu potkáte s reálnými legendami? Stará škola potkává tu novou, to je motto NBA Street 2. Sbírání karet s podobiznami vám dá malou lekci z NBA a poučíte se, kdože to byl takový Pistol či Stretch. Celkem 25 kousků!

Další zajímavou věcí je nastavení obtížnosti, které přímo souvisí s ovládáním a přístupností lepších triků. Klasické rozložení na kombinaci zadních R a L tlačítek a zbytku DualShocku jistě nebude činit nikomu, kdo má všechny prsty zdravé a v pohotovosti problémy.

Jak bychom si to tedy shrnuli? S NBA Street 2 si domů odnesete tuny kvalitní zábavy, obalené výtečnou grafikou a skvělým ozvučením. Různé herní módy včetně excelentního Be A Legend vám nedají několik desítek hodin spát a vy se budete k tomuto titulu stále vracet. A o tom, jaké to je, když se sejdou u stejšnu čtyři pařani s multitapy, psát ani nemusím; skvostná zábava. Berte to všemi dvaceti, jde o "must-buy" titul!

NBA Street Vol. 2
Výrobce/Vydavatel EA Big/EA
Platforma PlayStation 2, Xbox, GameCube
Multiplayer: ano, 2-4 hráči (MultiTap)
Vibrace/Analog: ano/ano
Paměťová karta: ano, 103kB
Verdikt: Vychytaná zábava s magnetickou hratelností, výtečnou grafikou a zvukem. EA Big se opět vytáhli! Hra je přístupná díky hratelnostním finesám dokonce i těm, kdož nemají rádi sporty - důkazem budiž můj kamarád antisporťák, který zpočátku blábolil cosi o nechutném basketu a posléze mi zabavil Dual Shock a nechtěl mě pustit k mašině….
Hodnocení: 90% (info)

Autor:
  • Nejčtenější

Byla oblíbená, teď však 17 let starou hru zasypala negativní hodnocení

Hra Team Fortress 2 patřila dlouhé roky k oblíbencům v multiplayerovém žánru. V posledních letech...

Nástupce Heroes, o kterém se nám ani nesnilo. Recenze Songs of Conquest

O čem zpívají bardi v putykách každého pohádkového království? O chrabrých činech, krutých zradách...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

V novém traileru na Kingdom Come: Deliverance 2 se souloží, popíjí i lynčuje

Vrcholem páteční prezentace Summer Game Fest byl, alespoň tedy pro české publikum, nový trailer z...

Hráči loňského hitu soupeří, kdo se během hry vyspí s více postavami

Od vydání Baldur’s Gate 3 už uplynulo deset měsíců, do nejmenších detailů propracované RPG ovšem,...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Všichni společníci v Dragon Age budou pansexuální. Nahota je samozřejmost

Jak už je u her od Bioware zvykem, zásadní roli v chystaném pokračování série Dragon Age budou hrát...

Remaster Lollipop Chainsaw láká na 29 sexy oblečků i kostým králíka

Legendární braková mlátička Lollipop Chainsaw se po více než deseti letech od vydání dočká...

Generální manažer značky Warcraft opouští studio Blizzard

John Hight, generální manažer fantasy značky Warcraft, která letos oslaví třicet let od vydání...

Z kanceláře u rodičů až k miliardovému Fortnite. Připomínáme historii Epicu

Epic Games je jednou z nejvýznamnějších společností herního průmyslu. Jejich engine Unreal je...

Začala úspěšně, ale po třech letech je onlinovka od Amazonu v problémech

Onlinovka New World od Amazonu začala úspěšně, v průběhu tří let však zájem o ní výrazně poklesl....

Nová Miss Alabama je morbidně obézní. Vítězka váží 150 kilo, lidé se bouří

Vítězkou v soutěži National American Miss je Sara Millikenová. Třiadvacetiletá žena byla zvolena královnou krásy i...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...

Za srážku vlaků únava nemohla, ukázalo šetření. Strojvůdce si chybu uvědomil

Strojvedoucí havarovaného rychlíku RegioJet, v kterém minulý týden zemřeli v Pardubicích čtyři lidé, si těsně před...