Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Oblivion Lost - Outbreak nové generace

  12:00
Nedávno ve světě vyšla taktická akční hra Codename: Outbreak a již sklízí první úspěchy. Její tvůrci z GSC Game World ale nezahálejí a pracují na další podobné hře, v níž se bude opět snoubit rychlý a výkonný engine s propracovanou AI a dalšími prvky, které dělají z průměrné hry hru nadprůměrnou.

Oblivion Lost Společnost GSC Game World určitě znáte. Její jméno vám sice možná moc neřekne, ale při vyřčení jmen Cossacks: European Wars nebo Codename: Outbreak by vám mělo začít svítat. Tato ukrajinská společnost vznikla již v roce 1995, ale vývojem her se začala zabývat teprve nedávno. Vzala to však za správný konec, takže oba výše uvedené tituly patří mezi špičky svých žánrů. Vzhledem k tomu, že taktická akční hra Codename: Outbreak byla nedávno dokončena a datadisk The Art of War ke strategii Cossacks: European War by měl vyjít již počátkem ledna 2002, začaly se v herních kruzích objevovat spekulace o tom, čím se budou vývojáři zabývat dál. Nyní to již víme - společnost GSC Game World totiž odhalila první informace o svém připravovaném titulu s pracovním názvem Oblivion Lost, o němž se šušká již od září tohoto roku.

Pod poněkud tajemným názvem se skrývá taktická akční hra, která je jakýmsi logickým nástupcem titulu Codename: Outbreak. Podíváte se tedy opět do nepříliš vzdálené budoucnosti, ale tentokrát se nebudete pohybovat po matičce Zemi. Jste totiž členem týmu, který za pomoci objevené portálové brány prozkoumává cizí planety. Jak asi tušíte, nepůjde všechno tak hladce, jak byste si představovali, a dojde k ozbrojenému střetu. A nepůjde vždy Oblivion Lost o boj muže proti muži - ke slovu se dostanou také různá vojenská vozidla, bitevní helikoptéry, lodě a další... Vzhledem k ranému stádiu vývoje tvůrci nezveřejnili o příběhu a herním systému žádné další informace, ale již z výše uvedených řádků si můžeme udělat alespoň jakýs takýs obrázek.

Překvapivé množství podrobností je ale známo o použitém enginu X-Ray. Ten si pracovníci GSC Game World vyvíjejí tradičně sami a hodlají jej po dokončení hry licencovat jiným společnostem. Aby bylo toto možné, musí mít engine pochopitelně co nabídnout - a pokud jsou zveřejněné informace pravdivé, tak také má. Pravděpodobně největším jeho lákadlem je schopnost „bezešvého“ zobrazování jak interiérů, tak rozsáhlých venkovních lokacích, a to při zobrazení až 100 000 polygonů za snímek při 60 fps na průměrně vybaveném PC. Uznejme, že to zní velice dobře. Pohrdnout nelze ani pokročilým skeletálním systémem, dynamickým osvětlením a stínováním, precizním vykreslováním i drobných předmětů, pokročilou detekcí kolizí, jež umožňuje zobrazit realistický pohyb i většího počtu objektů po nerovném terénu, nebo kvalitním fyzikálním modelem, který se vztahuje i na částicové efekty.

Oblivion Lost Detailně propracovaná by měla být i AI počítačem řízených jednotek. To ale není žádnou novinkou, protože na tomto prvku si zdejší pracovníci dávali hodně záležet ve všech titulech. Co nám tedy nabídne X-Ray a potažmo též hra Oblivion Lost? Především ještě větší realističnost, než jaké jsme byli svědky v Codename: Outbreak. Vaši protivníci (či spojenci) mají nejen zrak, ale i sluch a hlavně myšlení. To znamená, že reagují na veškeré podněty kolem sebe a zaregistrují-li něco podezřelého, zachovají se podle toho. Do AI jsou též implementovány základní strategie boje o přežití, jako je např. využívání terénu při postupu (jen blázen půjde na průzkum po horizontu), ostřelování či týmová spolupráce.

Zatím to zní všechno zajímavě, že? Aby ne, společnost GSC Game World si pomalu ale jistě vybudovává renomé firmy, která opravdu ví, co hráčům nabídnout. I z tohoto důvodu je tedy všem jasné, že Oblivion Lost bude obsahovat i řádnou podporu pro multiplayer a všechny jeho v současnosti oblíbené módy. Je tedy trošku škoda, že se tohoto titulu dočkáme pravděpodobně až v roce 2003. Je ale pravdou, že je lepší si počkat nějaký ten měsíc navíc, než mít hru plnou chyb a nedodělků. Snad nás tedy Oblivion Lost nezklame.

Autor:
Témata: Země (planeta)
  • Nejčtenější

Vydělala miliony prodejem vody, ve které se koupala. PayPal je odmítal vyplatit

Streamerka Belle Delphine, která na internetu vystupuje i pod přezdívkou Gamer Girl, se před lety...

Změní mi to život, raduje se vývojář poté, co prodal 200 tisíc kopií své hry

Nezávislá strategie Rusty’s Retirement těží z velmi jednoduchých pravidel a minimálních nároků na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Stahujte zdarma vynikající „fantasy Civilizaci“, čas máte jen do středy

Na Steamu je aktuálně zdarma vynikající tahová strategie Endless Legend. Hráči v ní mají za úkol...

Dohrál slavnou skákačku bez stisknutí tlačítka pro skok. Trvalo to 86 hodin

Po osmadvaceti letech od vydání a desítkách tisíc hodin marných pokusů se komunitě kolem legendární...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Poslední díl Farming Simulatoru prodal 6 milionů kopií, teď je k mání zdarma

Farming Simulator 22 je tím nejprodávanějším dílem v patnáctileté historii série, nyní si ho díky...

Rainbow Six přichází na měsíční předplatné, fanouškům se to nelíbí

Po devíti úspěšných letech se populární střílečka Rainbow Six Siege dočká zásadních změn v...

Blíží se smršť herních oznámení. Očekáváme Mafii 4 či nový Doom

Druhý červnový víkend bude ve znamení velkých herních novinek. Série konferencí v rámci duchovního...

Vyšel remake čtverečkového dungeonu Wizardry. Nic pro rozmazlené hráče

Po dvou letech v režimu předběžného přístupu konečně vyšel remake legendárního „dungeonu“ Wizardry:...

Parkurová hra vzala Steam útokem, hráči jsou nadšení

Žádné střílení ani boj, Rooftops & Alleys: The Parkour Game přináší jen parkur. A hráči jsou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

Hoši, nádhera, děkují celebrity za hokejové zlato. Pokáč baví vítěze písničkou

Česká hokejová reprezentace získala po čtrnácti letech zlato na mistrovství světa. Obrovský úspěch nadchl nejen...

Zavřela jsem vagínu a už neotevřu. Když ženy žijí bez sexu a nechybí jim

Premium Stále častěji se můžeme dočíst, že lidstvo se nevěnuje své základní, přirozené potřebě – sexu. Nastupující generace...