Chystá se Homeworld 3, na jeho vývoj můžete přispět i vy

  10:34aktualizováno  10:34
Legendární vesmírná strategie Homeworld se dočká tolik vytouženého třetího dílu. Vývoj sice zabere ještě minimálně tři roky, už teď se však můžete stát drobnými investory a přispět na jeho vývoj na komunitním portále FIG. Není vyloučeno, že se vám vložená částka časem zhodnotí.

Homeworld 3 | foto: Gearbox Publishing

Homeworld je i po dvaceti letech od svého vydání vnímán jako jedna z nejlepších vesmírných real-time strategií všech dob. Přesto už to dlouho vypadalo, že se po neméně skvělém druhém díle z roku 2003 nad touto značkou nadobro zavřela voda. Vydavatelství THQ totiž zkrachovalo a noví majitelé práv z Gearboxu jen značku vyždímali pomocí obligátního remasteru.

Před dvěma lety jsme se však poměrně nečekaně dočkali novinky Deserts of Kharak. Hra to byla bezpochyby povedená (viz naše recenze), ovšem ne každého fanouška uspokojila. Odehrávala se totiž ještě před událostmi z původních her a na místo bitev vesmírných lodí jsme tu měli konflikt v mnohem lokálnějším měřítku, na povrchu jediné pouštní planety.

30.srpna 2019 v 23:08, příspěvek archivován: 02.září 2019 v 10:18

VIDEO: Homeworld 3 is coming! Join us on Fig to get an inside look as it's created and have a meaningful impact on the game development. Learn more on https://t.co/DsGFQ5eavU https://t.co/3pfx5hHfN3

Pro zobrazen� videa mus�te m�t zapnutou podporu JavaScriptu

Homeworld 3 is coming! Join us on Fig to get an inside look as it's created and have a meaningful impact on the game development. Learn more on https://t.co/DsGFQ5eavU https://t.co/3pfx5hHfN3

Fotogalerie

Nakonec jsme se ale oznámení regulérního třetího dílu přece jen dočkali. A i když vývoj bude ještě nějakou dobu trvat (podle dosavadních informací minimálně do konce roku 2022), první informace vypadají skvěle. 

Za Homeworld 3 stojí studio Blackbird Interactive, jemuž šéfuje vedoucí vývoje původního originálu Rob Cunningham. Žádných velikých žánrových posunů se bát nemusíme, klíčové slovo při vývoji je spíš evoluce než revoluce.

Vývojáři spustili crowdfundigovou kampaň na serveru FIG, kde už vybrali téměř půl milionu dolarů (přes deset milionů korun). A to jim do konce zbývá ještě 27 dnů. Zajímavostí FIGu pak je fakt, že vámi zaslané peníze jsou v podstatě investicí, a pokud se hře bude dařit, můžete na svém počínání ještě vydělat. Najde se mezi našimi čtenáři někdo, kdo přispěje?

Autor:

Gamescom 2019

Největší světová herní výstava Gamescom 2019 opět přinesla řadu novinek a ukázek nadcházejících titulů. Velkou pozornost si získaly tituly Death Stranding, Watch Dogs: Legion a samozřejmě Cyberpunk 2077.

Nejčtenější

Dvacet zásadních her roku 1999. Hlasujte, která byla nejlepší

GOTY 1999

Při loňské anketě o nejlepší hru roku 1998 se mohlo zdát, že tehdejší rok neměl v herní historii konkurenci. Letmý...

Excel jako herní platforma, lidé v něm vytvářejí neuvěřitelné věci

Graf v Excelu

Tabulkový procesor od Microsoftu nesmí chybět na žádném pracovním PC a je v podstatě synonymem nudy. Najdou se však...

KVÍZ: Git gut, n00bs sux! Rozumíte mluvě dnešních hráčů?

Grand Theft Auto 5

Stejně jako každá jiná komunita mají i hráči počítačových her svůj vlastní slovník, pro neznalé často nepochopitelný....

VIDEO: Jak by vypadal nový Doom, kdyby vyšel na MS-DOS v roce 1994

DOOM 4 VANILLA

Že se nadšení fanoušci snaží udržet své oblíbené hry při životě a neustále je vylepšují, aby na moderních počítačích...

RECENZE: Blair Witch není horor, ale simulátor nočního venčení psa

Blair Witch

Kultovní filmový horor se ani tentokrát nedočkal adekvátní herní adaptace. Blair Witch obsahuje několik vynikajících...

Další z rubriky

NBA 2K20 dokonale ukázalo, jak nemá vypadat vydání hry

NBA 2K20

NBA 2K20 měl být veliký hit, místo toho má aktuálně hodnocení na Steamu 16 % a na Metacriticu dokonce jen 4 %. Na vině...

Nintendo láká na netradiční fitness kombinované s hraním v Ring Fit Adventure

Ring Fit Adventure

Ring Fit Adventure je další netradiční počin Nintenda. Kombinuje totiž fitness pomůcku s hraním her na konzoli Switch....

První záběry ze hry podle seriálu Narcos příliš důvěry nebudí

Narcos

Souboje drogových kartelů s kolumbijskými policisty jsou sice pro počítačovou hru lákávé téma, první trailer však...

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.

Najdete na iDNES.cz