Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Týden na PH - adventury ožívají

  12:00
Stačí jediný pohled na nadpis tohoto článku a úplně všem bude jasné, jaký žánr tento týden dominoval na PH. Ale nebojte se, mimo adventur jsme tu měli pár akčních kousků a dokonce i jeden docela povedený fotbalový manažer.

Swarmers - hubení hmyzu
SwarmersNázev sobotního článku by mohl být trochu zavádějící, nicméně nemá daleko od pravdy. Při vyslovení spojení hubení hmyzu si asi každý z nás představí něco jiného. Ale asi málokdo by si dokázal představit to, o čem bude dnešní hra. Skutečně se tedy bude hubit hmyz, ale způsob, jakým se to bude provádět, je hodně netradiční a neotřelý, no ostatně posuďte sami: usednete do futuristické vesmírné lodi jménem Bug Buster a spolu s ní se vydáte ničit hnízda stále rodících se mravenců, kteří se snaží zabrat celé vaše území. To vše v docela slušné 3D grafice a pěkném zpracování. Že to je nějaká fantasmagorie, která jakoby vypadla z příběhu nějakého sc-fi románu? Ano, jak vidíte, ve hrách je možné skoro vše.

Rock Solid - zapeklité bludiště
Rock SolidDomníváte-li se, že máte dobrý orientační smysl a jen tak se někde neztratíte, zkuste si následující hru, která nese jméno Rock Solid. V ní najdete opravdu zapeklité bludiště, z něhož budete muset najít cestu ven. V celém bludišti je velké množství kostiček a každá z nich má na sobě vyobrazenu šipku, která ukazuje do určitého směru. Pouze tímto směrem pak lze danou kostičku přesunout, jiným ne. To vám na první pohled nedává velké množství možností k pohybu kostiček, proto si pečlivě musíte promýšlet každičký svůj pohyb, neboť v budoucnu by některá chyba mohla mít nedozírné následky a vám by nezbylo nic jiného než level restartovat. Z grafické stránky je hra spíše průměrná a asi vás nijak moc nezaujme. I přesto si však myslím, že pokud máte rádi logické hry a chcete potrápit svůj mozek, lze vám tuto hru určitě doporučit.

Postman Only Dies Once – na stopě zločinu
Postman Only Dies OnceVíte o tom, že pošťák umírá jen jednou? Samozřejmě, je to taky jen člověk, jako každý jiný, řeknete si. Proč jsem se vás na to ptal? Je to prosté - tak přesně takový je překlad názvu této zajímavé adventure hry, o níž kolega Tomus prohlásil, že je lehce nadprůměrná a jistě vás zaujme. Mně nezbývá než s ním souhlasit, protože kdo z vás by se něchtěl v žít do role soukromého očka jménem Max Griff, jenž je najat pohlednou novinářkou Mikou k vyšetření vraždy místního pošťáka. Případ, který se od samotného počátku jeví jako velmi snadný, se postupně zamotává a ve finále opravdu hodně musíte namáhat mozkovnu, abyste hru úspěšně vyřešili. Skvělou hratelnost doplňuje nepříliš povedená ručně kreslená grafika. Ale jak jistě víte, adventury nebývají stavěny na grafice, ale na kvalitním scénáři a příběhu, který "Pošťák" určitě má.

Mole War - válka s krtky
Mole WarNa začátku týdne jsme hubili hmyz, teď si vezmeme na paškál krtky, s kterými se dozajista setkal každý majitel zahrádky nebo pole. Tito hlodavci dokáží někdy hodně pocuchat nervy a pokud nemáte tu vůli se s nimi vypořádat v reálu, zkuste to v této hře alespoň virtuálně. Celá hra je 3D a tento styl zpracování tu má také své opodstatnění, jelikož Mole War není nějaká hloupá variace na již tak dosti provařené téma Moorhuhn, ale jde svou zcela vlastní cestou. Mole War se odehrává pod zemí, kde žijí všichni krtci v temných norách a vy za pomoci mnoha zbraní, jako je například brokovnice, uzina, plamenomet a další, je vydáte lovit. Jak známo, krtci špatně vidí, proto zde mají velké brejle a navíc na hlavě svíčku, což vám je pomůže ve tmě snázeji identifikovat. Postupem času krtci začnou navíc hrabat další nory, což ztěžuje identifikaci v prostoru. V tomto případě určitě uvítáte možnost nahlédnout do jakési 3D mapy, v níž jsou nepřátelé zaznačeni. Co dodat na závěr? Je to jednoduché, dobře se to hraje a má to výborný nápad.

6 Day Assasin - v roli zabijáka
6 Day AssassinNení tomu tak dlouho, co jsme na Plných Hrách měli adventuru nazvanou Pernament Daylight, která se odehrávala pouze na jediné obrazovce, ale i přesto byla hodně zapeklitá a i průměrnému hráči trvalo dohrání hry něco pod hodinu. Dnes tu máme hru co do počtu lokací stejnou (zase jedna obrazovka :o) a obtížnost také není nijak nízká. Nevím proč, ale tato hra ve mně evokuje vzpomínky na komerční titul jménem Hitman. Snad proto, že hlavní hrdina hry je rovněž nájemný vrah. Při výkonu takového povolání nemáte na růžích zrovna dvakrát ustláno, což ostatně záhy poznáte ihned po startu hry, kdy vám nějaký sniper zastřelí vaši hlavní klientku v jednom bytě. Vaším úkolem pak bude se nějakým způsobem dostat k bytu, kde byla klientka zabita a přitom se vyhnout otevřenému oknu, protože cizí sniper vám chce darovat také kulku a vy mu svůj holý život jen tak nedáte. Zpracování je docela dobré, jen běží v hodně malém rozlišení. Jako tomu bylo v předchozím případě, i zde cením nápad a samotný příběh hry, který je hodně originální a mě samotného zaujal.

Lure of the Temptress - adventure klasika zdarma
Lure of the TemptressJste-li příznivci adventur, jistě vám není jméneo britského týmu Revolution Software neznámé. Tito světově proslulí autoři v čele s podle mnohých geniálním Charlesem Cecilem se proslavili hlavně díky dvěma dílům výtečné adventure hry Broken Sword. Nyní máte jedinečnou možnost si stáhnout jednu z jejich prvních her - Lure of the Temptress. Sice od vydání hry uplynulo již skoro deset let a na dnešní dobu zpracování hry vypadá poněkud archaicky, nelze hře upřít detailnost a pěknou prokreslenost jednotlivých lokací. Nebudu vás tu zahlcovat příběhem, který je dosti složitý, ale pokud vás zajímá, seznámit se s ním můžete v Tomusově rozsáhlé recenzi. Ke hře se dá jen dodat to, že i přes dlouhých 10 let, což je ve světě IT celá věčnost, je stále dobře hratelná a pokud jste pravými milovníky adventur, zpracování jistě překousnete, neboť vás čeká opravdu dlouhá zábava na desítky hodin. Nemáte-li tedy co hrát, zkuste si stáhnout tento adventure skvost.

World Cup Manager - manažerem v Koreji a Japonsku
World Cup ManagerJiž několikrát jsem na tomto místě zmiňoval, jak moc jsou v naší zemi oblíbené sportovní manažery. Ať už je to Czech Soccer Manager od Petra Vašíčka nebo Football Manager od Jiřího Matějky, oba dva si stáhla ve velmi krátké době ohromná kvanta lidí. Jelikož jste i nadále po hrách tohoto typu značně lační, přinášíme vám dalšího zástupce tohoto nepříliš rozšířeného žánru. Nyní se nejdná o český produkt, neboť World Cup Manager je dílkem několika britských nadšenců. Já osobně manažery moc nesleduji, proto nečekejte, že vám popíšu, co hra nabízí a co ne, od toho je tu recenze od Martina Šindlera. Já vám mohu jen sdělit to, že World Cup Manager nabízí simulaci fotbalových zápasů, které se odehrávaly v rámci šampionátu v Japonsku a Koreji.

Autor:
  • Nejčtenější

Vydělala miliony prodejem vody, ve které se koupala. PayPal je odmítal vyplatit

Streamerka Belle Delphine, která na internetu vystupuje i pod přezdívkou Gamer Girl, se před lety...

Změní mi to život, raduje se vývojář poté, co prodal 200 tisíc kopií své hry

Nezávislá strategie Rusty’s Retirement těží z velmi jednoduchých pravidel a minimálních nároků na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Stahujte zdarma vynikající „fantasy Civilizaci“, čas máte jen do středy

Na Steamu je aktuálně zdarma vynikající tahová strategie Endless Legend. Hráči v ní mají za úkol...

Dohrál slavnou skákačku bez stisknutí tlačítka pro skok. Trvalo to 86 hodin

Po osmadvaceti letech od vydání a desítkách tisíc hodin marných pokusů se komunitě kolem legendární...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Poslední díl Farming Simulatoru prodal 6 milionů kopií, teď je k mání zdarma

Farming Simulator 22 je tím nejprodávanějším dílem v patnáctileté historii série, nyní si ho díky...

RECENZE: Knuckles je fajn sonicovský seriál pro malé, zastydlé i retro hráče

Kdo by před pár lety řekl, že zrovna veleslavný hrdina ultrarychlých plošinovek, pojídač chili...

Vydělala miliony prodejem vody, ve které se koupala. PayPal je odmítal vyplatit

Streamerka Belle Delphine, která na internetu vystupuje i pod přezdívkou Gamer Girl, se před lety...

Česká realistická akce Gray Zone Warfare se hraje skvěle, optimalizace vázne

Ambiciózní český projekt vstoupil do předběžného přístupu na Steamu. Trhá rekordy, ale je to...

Letošní díl Call of Duty bude návratem série Black Ops

Ani letos hráči nepřijdou o další díl střílečky Call of Duty. Po restartované trilogii Modern...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Klavírista Petr Malásek si zlomil obě ruce. Mohlo to dopadnout hůř, říká

Klavírista Petr Malásek (59) spadl z kola a zlomil si obě ruce. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka popsal nehodu i jaká je...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

BMW prohrálo soud s budějovickým prodejcem ojetin o právo na užití loga

Exkluzivně Může nezávislý prodejce ojetých aut používat na provozovně logo automobilky, i když s ní nemá žádnou smlouvu? Vrchní...