Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Icewind Dale: Heart of Winter – návod

  12:00
Na osady Desetiměstí se valí pohroma. Barbarské kmeny, obvykle bojující mezi sebou, se sjednotily a válka s lidskými osadníky se zdá být nevyhnutelná. Barbarský válečník Wylfdene povstal z mrtvých, posílen duchem hrdiny Jerroda, a chystá se vést své kmeny za vítězstvím. Šaman Hjollder se však snaží najít hrdiny, kteří by dokázali válku zastavit…

Vítejte u návodu na severské RPGčko Icewind Dale: Heart of Winter. Ovládání je stejné jako u ostatních her z dílny Black Isle, takže nemá cenu se u něj nijak zdržovat. Pauzování mezerou snad všichni znají, jen připomínám, abyste často ukládali hru (hodí se Quicksave a Quickload, standardně na klávesách Q a L). Při hledání skrytých předmětů (v sudech, u koster apod.) používejte klávesu ALT, která inkriminovaná místa zvýrazní.

Osada Lonelywood
Po vylodění vás osloví šaman Hjollder a vysvětlí vám momentální situaci. Slibte mu pomoc a jděte se porozhlédnout po osadě. U studny promluvte s děvčátkem (Hailee Dunn) a slibte, že jí pomůžete. Jděte do domu na SV a promluvte s jejím otcem Tybaldem. Jděte zpět k holčičce a promluvte s ní, řekne vám o magickém zrcadle v hostinci. Jděte do hostince (velký dům uprostřed lokace) a se všemi promluvte. Udělejte kázání Ambere Dunn, od trpaslíka Roalda získejte do mapy údaje o barbarském táboře a s hostinským (Kieran Nye) si promluvte o magické zrcadle. Slibte mu mlčení a získáte možnost obchodovat u něj s magickými předměty. Jděte do chrámu a promluvte si s Quinnem. Lze u něj i obchodovat, také vám dá obchodnickou radu pro Tybalda Dunna. V chrámu je tajná pokladnice v SV části. Jděte za děvčátkem a řekněte mu, že její matka už je doma. Pak jděte k Dunnovým domů (SV) a Tybaldovi řekněte informace, které máte od Quinna. Pak navštivte Baldemara (S uprostřed), v prvním patře s ním promluvte, z truhly seberte dopis a přečtěte si ho. Jděte do lovecké chaty (SZ) a promluvte se všemi bratry. Pak jděte za hraničářem Emmerichem (dům JV) a promluvte s ním. Pokud ještě nemáte v mapě tábor barbarů, zakreslí vám ho, navíc obchoduje se zbraněmi. Ještě si promluvte s lidmi kolem obchodní stanice (J), s loďařem Nedem (Z) a s hrobařem Purvisem (chata V). Z lokace odejděte směrem na V a jděte do lokace Barbarian Camp.

Tábor barbarů
Nechte se strážemi odvést před Wylfdena a promluvte s ním. Slyšení nedopadne příliš dobře, až budete vyhozeni, tak pokecejte se strážemi a zeptejte se na Hjollderův osud. Vraťte se do Lonelywoodu a jděte k jezeru za Nedem. Pokecejte s ním a přemluvte ho, aby vás odvezl na pohřební ostrov.

Burial Island
Projděte celý ostrov a pobijte útočící nemrtvé i zvířecí duchy. Vstupte do věže (JZ) a promluvte si s Edionem Caradocem. Obchoduje s magickými předměty. Pak sestupte některou z několika jeskyní do podzemí. Procházejte hrobky, až narazíte na Mebdingu. Promluvte s ní a pak jí zabijte. Z hrobky poblíž seberte Wylfdene´s Tribal Insignia. V podzemí také pokecejte s magickým brněním. Pokud řeknete, že budete jeho pánem, objeví se ve vašem inventáři. Je však prokleté, takže si ho radši nenasazujte (pozn.: hrál jsem za dobré charaktery, pokud máte v partě zlou postavu, je možné, že ho bude moci nosit). Podzemí opusťte SZ schodištěm. Na malém ostrůvku pokecejte s Hjollderem a řekněte, že máte Wylfdenovo znamení. Pošle vás za věštkyní a zakreslí do mapy novou lokaci. Jděte zpátky za Nedem a nechte se odvézt zpět do Lonelywoodu.

Lonelywoodský vlkodlak
Jděte za lovci a promluvte si s jediným, kterého najdete. Řekne vám o vraždě svého bratra. Jděte si promluvit s Emmerichem, pak s Kieranem a pak opět jděte za Emmerichem. Promluvte s ním, odhalte, že je vlkodlakem a nabídněte mu pomoc. Jděte opět za Kieranem a vysvětlete mu situaci. Dostanete amulet, který dejte Emmerichovi, čímž ho zbavíte lykantropie. Vybavte se na další dobrodružství a jděte do lokace Gloom Frost.

Gloom Frost
Projděte ledová skaliska a pobijte potvory. Nezapomeňte sebrat Tiernon´s Shield. Projděte až do SZ části a vstupte do jeskyně. Přes odporné Remorhazy se probijte až do SV části jeskyně. Promluvte si se slepým trpaslíkem Tiernonem. Zeptejte se ho na věštkyni a slibte, že jí nic neuděláte. Dostanete zrcátko z ledu. Dejte mu štít, který jste našli venku, opraví vám ho. Pokud u sebe máte meč Aihonen´s Blade, vylepší vám ho. Rovněž vám pomůže vyrobit jednu speciální magickou zbraň dle vaší volby. Můžete u něj i obchodovat. Až všechno vyřídíte, jděte na sever a vstupte do další části jeskyně. Pobijte strážné golemy a dávejte si pozor na pasti. Jděte až k ledovým dveřím, máte-li zrcátko, tak se otevřou. Jděte dál a promluvte si s věštkyní. Zjistíte, že Wylfdenovo tělo je ovládáno duchem starobylé dračice. Věštkyně vám poradí, abyste Wylfdenovi ukázali zrcátko od Tiernona. Nechte se teleportovat ven a vydejte se znovu do tábora barbarů.

Tábor barbarů podruhé
Promluvte se stráží a nechte se opět odvést před Wylfdena. Při rozhovoru mu vnuťte zrcátko. Duch dračice Icasaracht opustí válečníkovo tělo a odletí. V nastalé bitvě pomozte barbarům stojícím na vaší straně, po boji jděte k bráně a promluvte s Hjollderem. Řekněte, že se připravíte na cestu a pak se vrátíte. Vydejte se do Lonelywoodu.

Znovu v Lonelywoodu
Jděte do Baldemarova domu. Objevíte mrtvoly a také odhalíte Purvise – nájemného vraha. Uteče vám, tak jděte ven a tam ho zabijte. Pak se jděte prospat do hostince. Když vyjdete z hostince, narazíte na zvědavého čaroděje. Řekněte, že žádného místního mága neznáte a trvejte na tom. Vypukne bitka, až zvítězíte, obohatíte se o zajímavé předměty, které po útočnících zbudou. Pak jděte vše říct Kieranovi. Připravte se na cestu (už se sem nevrátíte) a jděte za Hjollderem do barbarského tábora. Oznamte, že jste připraveni na cestu.

Sea of Moving Ice
V přístavu není nic zajímavého, kromě šamana Jorna, který vám kdykoli poskytne za úplatu léčitelské služby. Projděte celý ostrov a pobijte trolly a další havěť. Z vraku jedné lodi (JV) lze sebrat magickou róbu. Pak jděte k bráně ve skále. Jakmile se přiblížíte ke dveřím, zaútočí na vás golemové. Pobijte je a vstupte. Projděte celou jeskyní, pobijte nepřátele a sbírejte předměty. Promluvte se sahuaginím knězem Xactilem (JZ) a projděte branou z kostí do chrámu. Pobijte útočníky a dávejte si pozor na pasti. Cestu dál blokují golemové, pokud na jednoho zaútočíte, oboří se na vás všichni a ještě přiběhne poměrně početná tlupa sahuaginů. Po tuhé bitce seberte z mrtvoly sahuaginího prince klíč a posbírejte zajímavé předměty. Rozbijte krystal na severní straně jezírka. Pak se dobře připravte, protože finále se blíží (vyspat se musíte o patro výš). Nakouzlete na sebe vhodná kouzla a otevřete dveře severně od jezírka. Vstupte a octnete se tváří v tvář dračici Icasaracht. Promluvte s ní a bojujte. Dračici přiběhnou na pomoc sahuagini, ale měli byste vše zvládnout. Po smrti Icasaracht je nutné ještě zničit („zabít“ v boji) magické krystaly, které se brání kouzly. Vyjděte ven z dračího doupěte (nic proti Altaru). A je tu konec - opět jste zvítězili a zapsali tak do kronik severního Faerunu další legendu.

Autor:
Témata: bitka
  • Nejčtenější

Generuje obrázky do hry pomocí AI, za 10 hodin práce vydělá 350 tisíc

novinky 14. 4. 2024 16

Tvůrci virtuálních kartiček Champions of Otherworldly Magic přiznávají, že vizuální podobu jejich...

Je Fallout nejlepší videoherní seriál? Recenzenti mají jasno

magazín 12. 4. 2024 94

Sci-fi seriál natočený podle populární série her Fallout sbírá v zahraničí skvělá hodnocení. Vypadá...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KVÍZ: Zavzpomínejte si na magická devadesátá léta ve hrách

retro 11. 4. 2024 16

Devadesátá léta patří v oblasti počítačových her mezi zlatou éru. V době rychlého rozmachu...

Nejlepší česká hra dekády se vrací. Kingdom Come 2 vyjde ještě letos

novinky 18. 4. 2024 41

Dlouhých šest let museli fanoušci ohromného českého hitu Kingdom Come: Deliverance čekat na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Nezneužíváme děti, ale těm chudým dáváme možnost výdělku, tvrdí šéf Robloxu

novinky 18. 4. 2024 7

Ředitel společnosti Roblox Stefano Corazza se v nedávném rozhovoru pro magazín Eurogamer pustil na...

Nejlepší česká hra dekády se vrací. Kingdom Come 2 vyjde ještě letos

novinky 18. 4. 2024 41

Dlouhých šest let museli fanoušci ohromného českého hitu Kingdom Come: Deliverance čekat na...

Nezneužíváme děti, ale těm chudým dáváme možnost výdělku, tvrdí šéf Robloxu

novinky 18. 4. 2024 7

Ředitel společnosti Roblox Stefano Corazza se v nedávném rozhovoru pro magazín Eurogamer pustil na...

Digitální láska. Kdo jsou nejzajímavější videoherní milenci

magazín 18. 4. 2024 0

Premium Láska je prý něco, po čem touží spousta z nás. A očividně není řeč jen o reálných osobách, ale...

Vrací se Rayman, ale zase ne tak, jak bychom si přáli

novinky 17. 4. 2024 1

Série Rayman patří k těm nejlepším hopsačkám vůbec, nový díl je ovšem v nedohlednu. Letos se chystá...

Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

Charlotte spí na Hlaváku mezi feťáky, dluží spoustě lidí, říká matka Štikové

Charlotte Štiková (27) před rokem oznámila, že zhubla šedesát kilo. Na aktuálních fotkách, které sdílela na Instagramu...

Vykrojené trikoty budí emoce. Olympijská kolekce Nike je prý sexistická

Velkou kritiku vyvolala kolekce, kterou pro olympijský tým amerických atletek navrhla značka Nike. Pozornost vzbudily...

Rohlík pro dítě, nákup do kočárku. Co v obchodě projde a kdy už hrozí právník?

V obchodech platí pravidla, která občas zákazník nedodržuje. Někdy se navoní parfémem, aniž by použil tester, nebo...

Ve StarDance zatančí Vondráčková, Paulová, hvězda Kukaček i mistryně světa

Tuzemská verze celosvětově mimořádně úspěšné soutěže StarDance britské veřejnoprávní televizní společnosti BBC se už na...