Příjemné úterní odpoledne, vítejte u sledování on-line reportáže z utkání Slovensko - Francie.

Tento duel rozhodne o posledním postupujícím z finské základní skupiny. Slovákům stačí k potvrzení čtvrtfinálové účasti bod, Francouzi by naopak museli vyhrát v základní hrací době.

Francouzi vybojovali postupovou naději včerejší výhrou nad Běloruskem 2:1, necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny o ní rozhodl Auvitu.

Hymny už dozněly a za chvíli začne zápas.

Desrosiers

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Reiber (SUI) - Schulz (GER), Wilmot (CAN)
Počet diváků: 7 481

0:30

Radivojevič mezi kruhy nezpracoval puk.

1:20

Úvod patří Slovensku, soupeř se ještě pořádně nedostal z vlastní třetiny.

2:01

Až teď zavezl puk do útočného pásma Bertrand.

2:36

Milan Bartovič (Slovensko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství), asistence Mario Bližňák a Andrej Sekera. Stav zápasu Slovensko - Francie 1:0
Slovensko jde rychle do vedení! Bartovič měl prostor na levé straně, napřáhl a kotouč propadl za Hueta.

3:40

Za vlastní brankou rozehrává Sersen.

4:15

Hudáček na levé straně nepřešel přes Lamperiera.

4:44

Po protiútoku Francie Slováci vyhodili na zakázané uvolnění.

4:59

Tatar zpoza branky dával kotouč před Hueta, nakonec střílel od modré Baranka.

5:49

Dva Slováci jeli sami na brankáře, Mikúš přihrál Bartovičovi, ale ten nepřekonal Hueta.

6:50

Tomáš Kopecký (Slovensko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství), asistence Branko Radivojevič. Stav zápasu Slovensko - Francie 2:0
První šanci Kopecký nevyužil, ale po několika odrazech puků dostal druhou šanci a z pravého kruhu překonal Hueta.

7:11

Yorick Treille Y. (Francie) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Alexandre Rouleau a Julien Desrosiers. Stav zápasu Slovensko - Francie 2:1
Francouzi nenápadně kombinovali v útočném pásmu, od modré nahazoval Rouleau a Treille ve vzduchu tečoval puk za Laca.

7:15

Při hře 4 na 4 už tedy skórovaly oba týmy.

8:15

Oba týmy jsou kompletní.

9:12

Francouzi nastřelovali puk do útočného pásma, ale místo toho skončil na slovenské střídačce.

9:37

Sekerovo nahození na druhé straně šlo až do ochranné sítě. Buly ve středním pásmu.

10:16

Od modré střílel Besch, k Lacovi se sjelo klubko hráčů, ale slovenský brankář udržel puk v lapačce.

10:45

Střelu Stephana da Costy vyrazil Laco betonem.

11:30

Akce Bartoviče s Haščákem ke střele nevedla.

12:11

Velkou šanci měli naopak Francouzi! Laco reflexivně ramenem zasáhl proti střele Stephana da Costy.

13:14

Meunier dlouho hledal, komu by nahrál, nakonec si najel k modré čáře a vystřelil sám. Laco zasáhl.

14:05

Po buly v obranném pásmu Baranka vyšťouchl puk alespoň do střední třetiny.

14:49

Haščákova přihrávka na pravé křídlo neměla šanci na úspěch.

15:00

Teddy Da Costa (Francie) vstřelil branku (2. gól na mistrovství). Stav zápasu Slovensko - Francie 2:2
Právě Haščák o chvíli později lacině odevzdal puk Teddymu da Costovi, který si od modré sjel mezi kruhy a prostřelil Laca.

16:16

Baranka nahodil puk ze středního pásma a Huet se nepouštěl do rozehrávky.

16:56

Podobně chtěl získat útočné pásmo i Sersen, ale jeho nahození neprošlo.

18:25

Od první vstřelené branky mají Francouzi více ze hry, útočí i v závěru úvodní dvacetiminutovky.

19:10

Barankova rozehrávka zpoza branky do útočného pásma nevedla.

19:33

Z hranice pravého kruhu střílel Mikúš, ale branku netrefil.

20:00

Slováci už v sedmé minutě vedli 2:0, jenže rychle snížil Treille a francouzskou aktivitu korunoval vyrovnáním Teddy Da Costa.

20:15

Treille se uvolnil na modré, nezaváhal a okamžitě pálil. Laco jeho pokus vyrazil.

20:47

Francouzi nutí soupeře k zakázanému uvolnění.

21:32

To vypadalo nadějně! Slováci mohli jít do protiútoku, ale Mikúš nepřesně přihrával na modré. Ofsajd.

21:48

Podobně se provinili i Francouzi.

22:10

Miklík dostal skvělou přihrávku na levý kruh, ale Huet se proti němu vyznamenal!

23:15

Handzuš se z rohu útočného pásma zkoušel natlačit do brankoviště, ale při své snaze posunul branku. Buly ve středním pásmu.

24:01

Meunier už se chystal ke střele od modré, měl dost prostoru, ale nemohl pokračovat ofsajd.

24:44

Roussel se snažil překvapit Laca z ostrého úhlu, ale slovenský brankář byl správně nalepený u tyčky.

25:50

Po střele Cháry od modré zasahuje Huet.

26:11

Po dalším pokusu slovenského obra vyhazují Francouzi na zakázané uvolnění.

27:20

Bellemare byl sice hodně tísněný na levém kruhu, ale přesto vystřelil. Laco však dobře povyjel z branky a puk vyrazil.

28:14

Šatan zamíchal s pukem na hranici kruhů, pak vystřelil švihem, ale Huet spolehlivě zasáhl.

28:41

Ještě jedna střela Šatana, tentokrát z pravého křídla příklepem. Huet byl znovu na svém místě.

29:09

A zase z toho bude hra 4 na 4. Při té předchozí skórovaly oba týmy...

29:41

Před Huetem zůstal volný Bližňák, ale po obtočení s pukem musel hned střílet a trefil gólmana.

30:30

Mikúšova střela z pravého kruhu šla vedle, Chára najížděl před branku zbytečně.

31:04

Fleury se vrátil z trestné lavice a hned mohl dát gól! Zblízka však trefil jen Laca.

31:09

I Sekera už je na ledě, takže oba týmy hrají v pěti.

32:40

U pravé tyčky zůstal volný Francouz Roussel, ale bekhendový pokus neprošel do branky.

34:07
Tresty

Vyloučen hráč Laurent Meunier (Francie), 2 min. za Podražení
Francouzský nápor utnul Meunier zbytečným faulem.

35:13

Vydareného střela od levého mantinelu šla vedle.

35:19

Mikúšova individuální akce středem nebyla úspěšná.

35:26

Michal Handzuš (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Zdeno Chára a Andrej Sekera. Stav zápasu Slovensko - Francie 3:2
Slováci využívají nabídnutou přesilovku! Chára číhal na modré, dostal puk a jeho střelu tečoval Handzuš.

36:16

Už mohlo být zase vyrovnáno! Meunier trefil tyčku.

36:45

Střelu Treilleho zneškodnil Laco.

37:28

Henderson se přes dva Slováky dostal do střelecké pozice. Buly po levici Laca.

38:45

Fleury obral o puk Cháru, ale zastavil ho Handzuš.

39:21

Damien Fleury (Francie) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Laurent Meunier. Stav zápasu Slovensko - Francie 3:3
O chvíli později zůstal Fleury úplně volný mezi kruhy, dostal přihrávku a okamžitou střelou propálil Laca. Už je zase vyrovnáno.

40:00

Francouzi inkasovali ve 36. minutě při zbytečném oslabení, ale 39 vteřin před koncem druhé třetiny je vrátil do hry vyrovnávací trefou Fleury. Třetí část bude hodně zajímavá!

40:25

Proti Treillemu zasahuje Laco hokejkou.

40:39

Branko Radivojevič (Slovensko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství). Stav zápasu Slovensko - Francie 4:3
Ale do vedení jde naopak Slovensko! Radivojevič vzal puk ve vlastní třetině, dojel až k brance a propálil Hueta.

41:15

Rychlík Bartovič se chtěl protáhnout před Hueta, nakonec střílel bekhendem do francouzského gólmana.

41:51

Ještě lepší pozici měl Miklík, ale ani on neuspěl!

43:00

Čtvrtá branka Slováky uklidnila a teď tvoří hru.

43:26

O individuální průnik se pokoušel Meunier, ale Chába byl těžké a velké sousto.

44:30

Po bratrské spolupráci Da Costů střílel Teddy mimo.

45:17

Antoine Roussel (Francie) vstřelil branku (1. gól na mistrovství), asistence Stéphane Da Costa. Stav zápasu Slovensko - Francie 4:4
Francouzi dlouho kombinovali v útočném pásmu, Slováci jen přihlíželi a nakonec je potrestal střelou z ostrého úhlu Roussel.

45:50

Fleury tvrdě vystřelil z mezikruží do Lacovy masky, hra pokračuje bez přerušení.

46:36

Barankovu střelu od modré Francouzi zblokovali.

47:55

Bližňák pronikal do útočného pásma levou stranou a pak trefil oblouk branky.

48:28

Zakázané uvolnění Francouzů.

49:00

Přihrávka Radivojeviče za francouzskou obranu na Kopeckého neprošla.

49:06
Tresty

Vyloučen hráč Nicolas Besch (Francie), 2 min. za Nedovolené bránění

49:45

Miklík na pravé straně útočného pásma neudržel puk a Francouzi ho vyšťouchli do střední třetiny.

50:27

Branko Radivojevič (Slovensko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství), asistence Andrej Sekera. Stav zápasu Slovensko - Francie 5:4
Slováci využívají další přesilovku a znovu se přibližují ke čtvrtfinálové účasti. Radivojevič vystřelil od modré a Huet přes Handzuše příliš neviděl.

51:30

Starostův pokus od modré Huet srazil do rohu.

52:30

V obranném pásmu Francouzů rozehrává gólman Huet.

52:52

Další francouzský útok končí postavením Treilleho v brankovišti.

53:35

Bartovič na levé straně útočného pásma přenechal puk Miklíkovi, jehož střelu zlikvidoval Huet lapačkou.

54:05

Francouzi se ale ještě nevzdávají! Od modré tvrdě pálil Fleury.

55:00

Kopecký nahazuje puk do útočného pásma a slovenská pětka odchází střídat.

55:30

Bartovič se rozjížděl do úniku, ale chyběl mu k němu puk. Šatanova přihrávka totiž neprošla.

56:45

Nahození Auvitua od modré nadělalo starosti Lacovi, ale Slováci to zvládli.