Vítejte na ČEZ Stadionu v Kladně, kde brzy začne utkání mezi domácími Rytíři a Bílými Tygry z Liberce.
Kladenští Rytíři do utkání vstupují s jasným cílem: zlepšit výsledky posledních týdnů. Z posledních devíti zápasů vyhráli jediný, když před deseti dny doma porazili České Budějovice.
Daleko k ideálu mají v poslední době také výsledky Liberce: Bílí Tygři prohráli všechny poslední zápasy. Karlovým Varům a Pardubicím však dokázali sebrat aspoň bod.

Rozhodčí: Pražák (CZE), Sýkora (CZE) - Lhotský (CZE), Ondráček (CZE)
Počet diváků: 3 862

Před utkáním si Kladno připomnělo legendárního brankáře Miroslava Termera, který v úterý ve svých 79 letech zemřel.
0:00
1:48
Kladenský Michnáč po samostatné akci trefil tyč liberecké branky.
3:12
Balinskis (Liberec) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Vlach a Šír
Stav zápasu Kladno - Liberec 0:1

Parádní akce Liberce. Po přihrávce Vlacha se prosadil Balinski.
3:42
Hra přerušena po oblomení kusu plastu v mantinelu za libereckou brankou.
4:34
Po střele kladenského obránce Cibulskise od modré musel lapačkou zasahovat Kváča.
5:10
Vyloučen hráč Dlouhý (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
Kladno bude hrát první přesilovku v zápase.
6:08
Minuta z přesilové hry je pryč a nutno dodat, že Kváča zatím příliš práce neměl.
6:36
Liberec pozorně brání a nyní dokonce dokázal dostat puk až do kladenského pásma.
7:05
Indrák (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Slováček
Stav zápasu Kladno - Liberec 1:1

Do konce přesilové hry zbývalo pět vteřin, když Kladno nekompromisní střelou Indráka po pohotové přihrávce Slováčka dokázalo vyrovnat.
7:35
A další šanci Kladna měl na hokejce Bláha, volný puk však netrefil tak, jak by si představoval.
9:04
První reklamní pauza.
11:37
Liberecký Ordoš se procpal až před brankáře Bowa, Slováček mu puk vypíchl a hostující hráč pak vjel do domácího gólmana.
12:01
A Slováček nyní ukázal, že umí být nebezpečný i na druhé straně hřiště, když si vyjel na ofenzivní výlet. Ale hostující gólman si z jeho pokusem poradil.
12:53
Další reklamní přestávka. Zatím po rychlém vstupu do utkání, ve kterém se střelecky prosadily oba týmy, sledujeme spíše opatrné utkání.
14:13
Kladno má nyní problém založit útok, dostat se vůbec z vlastního pásma.
14:20
Vyloučen hráč Michnáč (Kladno), 2 min. za krosček
A první přesilovou hru si nyní vyzkouší také Liberec.
15:16
Birner (Liberec) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Melancon a Frolík
Stav zápasu Kladno - Liberec 1:2

Tak to je paradox. Zatímco v úvodu oslabení bylo opticky nebezpečnější Kladno, nyní se trefuje Liberec, který podruhé v utkání jde do vedení.
15:53
Kladno pokračuje v ofenzivní práci, ale přihrávka Michnáče na Jakuba Klepiše zpoza branky byla příliš prudká.
16:30
Před Kváčou se v nebezpečné situaci objevil Indrák, hostující gólman však jeho ona jeho pokusy kryje.
18:51
Vyloučen hráč Birner (Liberec), 2 min. za hrubost
Kladno si ještě před koncem první třetiny vyzkouší další přesilovku, na trestnou míří Birner.
20:00
51 vteřin z trestu Birnera se přesune do druhé třetiny, Kladno tak prostřední část hry začne v početní výhodě.
Po úvodních dvaceti minutách je spokojenější trenér Liberce Patrik Augusta. Jeho tým vede 2:1, když se v 16. minutě po chybě Cibulskise v přesilové hře prosadil Michal Birner.
20:00
Podle dostupných statistik bylo nebezpečnějším týmem v úvodní třetině Kladno, které na střely vyhrálo 14:6. Jenže hokej se hraje na góly a na ty vede Liberec. Změní na tom něco druhá část?
20:00
20:28
Brodecki (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Plekanec
Stav zápasu Kladno - Liberec 2:2

Tak takhle si Kladno představovalo vstup do druhé části. Po přihrávce Tomáše Plekance vyrovnává v přesilovce Brodecki.
21:56
Dvakrát během jediného střídání na sebe upozornil liberecký útočník Adam Najman, zejména z prvním jeho pokusem měl Bow hodně práce a kladenská obrana musela být hodně pozorná, aby se k vyraženému puku nedostal některý z hostujících hráčů.
23:35
Kváčovu pozornost nyní dobře vyzkoušel Filipi.
24:48
Bow měl nyní hodně starostí s pokusem Faško-Rudáše.
25:25
Liberec přerušuje hru jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se tak bude u Kváči.
26:03
Vyloučen hráč Brodecki (Kladno), 2 min. za hrubost
Za nedovolený zákrok na Vlacha je potrestán Brodecki. Liberec tak bude hrát druhou přesilovku.
27:00
Melancon měl na holi další přesilovkový gól, když před ním byla odkrytá branka. On však pálil vedle.
28:30
Domácí si nyní hodně zlobí, při akci Klepiše si hosté pomohli stažením. Vylučovat se však nebude.
28:58
Klepiš (Kladno) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Procházka
Stav zápasu Kladno - Liberec 4:2

Tak přeci jen se Kladno dočkalo vedení. Po přesné přihrávce Martina Procházky se prosadil Jakub Klepiš, který se do sestavy Kladna dnes vrací po odpykání čtyřzápasového trestu.
31:12
Hosté, kteří nyní prohrávají 3:2, se pustili do ofenzivní hry. Jejich snaha však končí na brankáři Bowovi.
33:10
Jako by teď Indrák zakopnul o útočnou modrou. Mezi čtyřmi hráči Liberce se neprosadil
34:00
34:40
Po chybě libreckého obránce ujelo Kladno do situace dva na jednoho, jenže Kváča si s akcí Bláhy poradil.
35:30
Liberec byl blízko vyrovnání, jenže se Šírovou ranou si poradil vynikající Bow.
37:11
Kladno teď předvedlo v útočném pásmu parádní ťukes, situace připomínala přesilovou hru. Ale to nejdůležitější, kvalitní zakončení, tomu přeci jen chybělo. S akcí Tomáše Plekance si Kváča poradil.
37:24
Další reklamní přestávka.
39:32
Vyloučen hráč Zikmund (Kladno), 2 min. za držení protihráče
Tak ještě jedna přesilovka bude k vidění ve druhé třetině. V početní výhodě si zahraje Liberec.
40:00
Tak, jak druhou třetinu začínalo přesilovou hrou Kladno, tak si početní výhodu v úvodu třetí třetiny zahraje Liberec. K dispozici budou Bílí Tygři mít minutu a půl.
Druhou část ovládlo Kladno, které díky trefám Brodeckiho a Klepiše otočilo z 1:2 na 3:2. Liberec však bude mít k dipozici v úvodu závěrečného dějství přesilovou hru - a pozor, v nich dnes padly už tři branky - domácí využili dvě ze dvou, hosté jednu z dosavadních tří.
40:00
41:30
Skoro celá přesilovka je pryč a Liberec může jen litovat, že s ní nenaložil lépe.
42:50
Bowa teď prověřil Michal Frolík.
43:15
Když kladenský gólman puk neschová do své výstroje, obrana Rytířů je pozorná a hosty k dorážkám nepouští.
43:44
Tolik nepřesností. Liberečtí hráči často při svých pokusech trefují pouze nejblíže stojící protihráče, případně i spoluhráče.
45:30
Další tyč! Tentokrát z kruhu trefil "břevno" kladenský Ladislav Zikmund.
46:24
Liberec v posledních dvou utkáních inkasoval dohromady dvanáct branek (dvakrát porážka 3:6). Podobnou dardu dnes Bílí Tygři zřejmě nepřipustí. Ale spokojení zatím být nemohou.
47:21
Nejprve kladenský obránce Dotchin, teď ledaři, kontroluji stav ledové plochy za domácí brankou. Je potřeba ucpat vniklou díru.
48:45
Co chtěl víc?! Po totálním kolapsu kladenské obrany, kdy Ladislav Zikund od mantinalu nečekaně "namazal" na hůl soupeři a v mezikruží byl sám Šír, chybu domácích uhasil brankář Bow.
52:25
Po pumelici Jakuba Babky se puk od jednoho z libereckých hráčů odrazil z útočného pásma až k brankáři Bowovi.
53:21
Komerční přestávka. Liberec se může nadechnout k závěrečnému tlaku.
53:21
3860 diváků. Takový údaj o návštěvnosti hlásí na kladenském zimním stadionu.
53:46
Jake Dotchin stojí za kladenskou brankou a vyčkává s rozehrávkou.
54:00
Vyloučen hráč Ordoš (Liberec), 2 min. za sekání
Tak tohle se Bílým Tygrům nemůže hodit. Za zákrok na Plekance putuje na trestnou Ordoš.
54:58
Kladno motá pukem v útočném pásmu, ale k překvapivé přihrávce či střele to nevede. Rytířům stačí udržovat současný stav.
55:47
Vyloučen hráč Frolík (Liberec), 2 min. za hákování
13 vteřin kladenské přesilovky pět na tři. Takový je verdikt po faulu Michaela Frolíka.
56:01
Ordoš je zpátky na ledě, Kladno má klasickou přesilovku pět na čtyři.
56:42
Kladenský Procházka míří s bolestivou grimasou na střídačku. Dostal totiž hokejkou přes ruku. Rozhodčí zákrok neviděli.
58:00
Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.
58:27
Gólman Kváča po očku sleduje svoji střídačku, za má vyjet z branky, aby mohli hosté hrát power play.
58:43
Hosté si vyžádali oddechový čas a Patrik Augusta ukazuje, jak sehrát nejbližší akci tak, aby Liberec skóroval. Bílí Tygři zkusí hru bez brankáře.
58:47
Podle očekávání šli na vhazovaní dva Tomášové: Plekanec a Filipi. Domácí se dostali z pásma jen za cenu zakázaného uvolnění.
59:18
Puk za brankou Kladna. Vymyslí Liberec ještě něco?
59:47
Vyloučen hráč Zikmund (Kladno), 2 min. za podražení
Tohle bylo hloupé vyloučení. Liberec bude hrát ještě jednu přesilovku.
59:47
13 vteřin do konce a vhazování v obranném pásmu Kladna. Bude to Liberci stačit?
59:47
Tak rozhodčí ještě zamířili k videu. Konzutovala se časomíra, Liberec zřejmě dostal k dobru jednu vteřinu.
Kladno drama nepřipustilo. V závěru si výhru 3:2 a tříbodový zisk pohlídalo.

24. 1. 2023 18:00Kladno–Liberec 3:2
11. 12. 2022 16:00Liberec–Kladno 7:3
28. 10. 2022 16:00Kladno–Liberec 3:2
18. 9. 2022 16:00Liberec–Kladno 4:3
4. 2. 2022 18:00Kladno–Liberec 1:3
23. 12. 2021 18:00Liberec–Kladno 3:2
29. 10. 2021 18:00Kladno–Liberec 2:4