Dnes vás netradičně zdravím z hradecké ČPP Arény, kde je na programu letošní druhé východočeské derby mezi domácím Mountfieldem a hostujícím Dynamem Pardubice!
Domácí se na svého soka potřebují vytáhnout. Nejen kvůli tomu, že poslední vzájemný souboj v Pardubicích prohráli 2:5, stejně tak nezvládli posledních pět utkání v řadě a jsou jen pár bodů od posledního místa v tabulce.
Také Dynamo přišlo o své vítězné tažení, v posledním utkání nestačilo doma na Liberec 1:3 a po předchozích třinácti výhrách v řadě bude dnes začínat "od začátku". Hrát bude mimo jiné o udržení prvního místa v tabulce, bodově se na něj totiž dotáhly Vítkovice (54).

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Staňo (SVK) - Rampír (CZE), Synek (CZE)
Počet diváků: 6 408

0:00
Utkání začalo.
0:26
První pětka Dynama se hned nastěhovala do útočného pásma, nahození Davida Musila od modré čáry však končí v lapačce Henriho Kiviaha.
0:40
Zadák Dynama Tomáš Dvořák chtěl z vlastní třetiny o mantinel vyhodit puk, místo toho jej ale napálil na pardubickou střídačku.
1:26
Ve velké šanci se ocitl Kevin Klíma, jenž byl téměř sám před Willem, ale netrefil branku!
2:22
Hradec ještě chvíli držel útočné pásmo, ale Will zůstal bez práce.
3:08
Podobně jako Klíma se po pěkné přihrávce uvolnil i Lalancette, ale s jeho bekhendem Will neměl problém!
4:54
Zakázané uvolnění Dynama.
5:15
Po nahození Jakuba Lva přerušil hru Roman Will a před jeho brankou se strhla drobná mela, obejde se ale bez vyloučení.
6:20
Aleš Jergl se protáhl pardubickou obranou, ale ani jeho pokus nemířil přesně. Pardubice následně dostaly puk na další zakázané uvolnění.
6:47
Po delším čase má zákrok také Kivioaho, kterého z pravého křídla propagační střelou prověřil Adam Musil. Na řadě je komerční pauza.
7:16
McCormack před Willem tečoval nahození od modré čáry, ale hostující gólman zasáhl včas.
8:24
Lukáš Cingel pálil od modré, ale Will si puk i přes několik hráčů před sebou našel.
8:55
Další nahození Cingela si opět stáhl Will a hra je přerušena.
9:40
Zakázané uvolnění hostů.
10:20
Robert Říčka pálil nebezpečně přes obránce a trefil rameno Kiviaha!
10:44
Další zakázané uvolnění Pardubic.
12:56
Prostor se otevřel před Mislavem Rosandičem, který nahazoval puk do mezikruží, nikdo ze spoluhráčů jej tam ale nevyzvedl.
13:39
Hradec je zatím v prvních fázi zápasu jasně lepší, bekhendem před Willa posílal puk Lalancette, ale skončil pouze v lapačce pardubického brankáře.
15:19
Tomáš Zohorna vybojoval puk u levého mantinelu a naslepo před brankou hledal najíždějícího Radila, k němu se ale puk nedostal přes obránce.
16:46
Říčka si na modré šikovně obhodil hradeckého beka, jenže z útočného pásma hostů nestihl vyjet Adam Musil a je z toho pouze ofsajd.
17:47
Zakázané uvolnění Hradce.
18:15
Robert Kousal se po rychlé narážečce ocitl úplně sám před Kiviahem, ale puk uklidil pouze do výstroje hradeckého brankáře!
20:00
Skončila první třetina.
V první třetině se skóre v Hradci neměnilo, domácí však byli lepším týmem. Největší šanci zápasu si ale přece jen vypracoval Dynamo, když byl v 19. minutě Kousal úplně sám před gólmanem, jenže mířil jen do něj.
20:00
Začala druhá třetina.
20:16
Hned zkraje třetiny se před hradeckého gólmana natlačil Lukáš Radil, ale Kiviaho udržel puk před čárou.
21:06
Kelly Klíma dostal nabito mezi kruhy, ale trefil jen Willa!
21:09
Vyloučen hráč Říčka (Pardubice), 2 min. za hákování
Hradec bude hrát první přesilovku, Robert Říčka dostává dvě minuty za hákování.
21:48
Dynamo dostává puk do středního pásma.
22:43
McCormack pálil od modré, ale Will se proti němu dobře přesunul a šanci zastavil.
23:09
Hradec v přesilovce příliš nezahrozil, Dynamo je kompletní.
23:36
Skóre mohl otevřít Marek Zachar, jenž si sjel mezi kruhy, ale Will proti němu vytáhl parádní zákrok!
24:11
25:32
Cingel (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Lalancette a McCormack
Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 1:0

Hradec v útočném pásmu ostřeloval pardubickou branku a zaslouženě jde do vedení! Mezi kruhy napřáhl Lukáš Cingel a nekompromisně z první propálil Willa!
26:31
O druhý gól usiloval Oliver Okuliar, jenž se nastěhoval do brankoviště Dynama, ale Will před ním ukryl kotouč pod lapačku.
26:51
Vyloučen hráč Dvořák (Pardubice), 2 min. za hákování
Hradec bude hrát další přesilovku, rozhodčí ukazuje dvě minuty za hákování pro Tomáše Dvořáka.
27:12
Dynamo má puk na hokejkách a šetří vteřiny.
27:58
Roman Will se přesouval, aby si pohlídal hráče za brankou a Filip Pavlík jen těsně minul levou tyč!
28:51
Druhá přesilovka Hradce už byla o poznání nebezpečnější, Will ale zatím podruhé nekapituloval.
30:03
Také Dynamo bylo po delším čase aktivní v útočném pásmu a Hradec dostává puk pouze na zakázané uvolnění.
31:53
Okuliar z úhlu nahazoval puk před pardubickou branku, ale Will jej má v lapačce.
32:03
Ofsajd Pardubic.
32:35
Will neudržel puk po střele Kellyho Klímy, ten ale naštěstí pro Pardubice propadl mimo tři tyče.
34:25
Pokus Pauloviče od modré čáry byl zblokován do ochranné sítě.
35:21
36:09
Před hradeckou brankou z otočky zakončoval Adam Musil, ale minul.
36:53
Pardubický obránce Jan Košťálek byl poměrně tvrdě atakován u mantinelu a spěchají k němu lékaři. Košťálek ale zdá se bude v pořádku.
36:53
Vyloučen hráč Cingel (Hr. Králové), 2 min. za držení protihráče
A je z toho přesilovka pro Dynamo. Přestupek Lukáše Cingela byl kvalifikován jako držení.
37:53
Rána Čerešňáka šla mimo.
38:04
Z první na levém křídle pálil také Robert Říčka, ale Kiviaho puk vyrazil.
38:56
Košťálek se stal obětí dalšího tvrdého zákroku u mantinelu, napodruhé už to však vypadá vážněji. Hru dokonce okamžitě přerušil sám soupeř.
38:56
Košťálek už nemíří na střídačku, ale v předklonu za pomoci lékaře rovnou do kabiny.
40:00
Skončila druhá třetina.
Mountfield pokračující herní převahu ve druhé třetině přetavil ve vedoucí gól, když se ve 26. minutě prosadil Lukáš Cingel. Dynamo v závěru druhé části sehrálo aktivní přesilovku, ale odpovědět nedokázalo. Navíc přišlo o beka Jana Košťálka.
40:00
Začala třetí třetina.
41:09
Zachar (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Okuliar a Kalina
Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 2:0

Oliver Okuliar poslal puk do jízdy za obranu Marku Zacharovi, který překonal Willa po kličce do forhendu!
41:21
Klíma 34 (Hr. Králové) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Pavlík a Jergl
Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 3:0

Tak to je opravdu ledová sprcha pro Dynamo! Hradec jde do vedení 3:0 poté, co se po pěkné přihrávce od Filipa Pavlíka prosadil Kevín Klíma!
42:27
Vyloučen hráč Jank (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Dynamo může kontrovat v přesilovce, dvě minuty za podrážení dostává Bohumil Jank.
43:40
Z první pálil od modré Tomáš Dvořák, ale Kiviaho má puk v lapačce.
44:12
Na přihrávku a střelu z první číhal i David Cienciala, ale do kombinace se vložil domácí obránce a puk skončil v hledišti.
44:58
Mimo hru se do bitky pustili Kevin Klíma s Ondřejem Válou a hostující obránce složil u mantinelu domácího borce k zemi! Klíma při odjezdu na trestnou hecoval domácí tribuny.
44:58
Vyloučen hráč Vála (Pardubice), 5 min. za bitka
44:58
Vyloučen hráč Klíma 34 (Hr. Králové), 5 min. za bitka
46:17
Po tvrdém střetu u mantinelu zůstal na zemi Mislav Rosandič, vylučovat se ale nebude.
46:29
Vyloučen hráč Jergl (Hr. Králové), 2 min. za nedovolené bránění
Pardubice budou hrát přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění. dostává Aleš Jergl.
46:56
Úplně sám na Willa v oslabení ujížděl Radovan Pavlík, ale hostujícího brankáře překonat nedokázal!
48:20
Střelu Ciencialy z první vyrazil Kiviaho.
48:29
Hradec naposledy vyhazuje puk a je kompletní.
50:20
Dynamo přidalo na důrazu u mantinelu, ale dopředu mu to dnes vůbec nejde.
50:36
Hrádkův pokus od mantinelu v pohodě vyrazil Kiviaho.
51:01
Vyloučen hráč Paulovič (Pardubice), 2 min. za hákování
Matej Paulovič nabízí další přesilovku Hradci, dostává dvě minuty za hákování.
51:01
Zápas v Hradci dnes sleduje 6 408 lidí.
51:26
Dynamo vyhazuje kotouč.
52:34
Vyloučen hráč Kousal (Pardubice), 2 min. za napadení
Pardubice se budou muset 28 vteřin bránit ve třech! Dvě minuty za napadení pro Roberta Kousala.
52:56
McCormack to zkoušel z první, ale Will se proti němu stihl přesunout.
53:31
Okuliar (Hr. Králové) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence McCormack a Klíma 34
Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 4:0

Dynamo už bylo ve čtyřech, ale přesto kapituluje! Po střele z pravého křídla Will nevěděl, kde má kotouč a za brankovou čáru jej dorazil Oliver Okuliar!
55:25
Hradec touží po pátém gólu, po obkroužení branky zakončoval Lalancette, ale trefil jen Willa a Dynamo vyhazuje na zakázané uvolnění.
56:12
Kevin Klíma dostal nabídku k levé tyči, ale nedokázal puk usměrnit za Willa.
56:29
Na modré napřáhl pardubický Martin Bučko, ale Kiviaho má puk v lapačce.
57:18
Příklepem ze středního pásma vyzkoušel pozornost Willa Kalina, ale hostující brankář si puk pohlídal betonem.
57:59
Dobrou šanci měl před Kviahem letošní debutant v pardubickém dresu Tomáš Zeman, ale bekhendem netrefil branku.
59:23
Hradečtí fanoušci vstávají, jejich tým utnul šňůru pěti proher v řadě a jde si pro velmi cennou a přesvědčivou výhru v derby.
Konec utkání.
Mountfield ve třetí třetině definitivně potvrdil svou dominanci a po gólech Zachara, Kevina Klímy a Okuliara vítězí jasně 4:0! V gólové kolonce Dynama tak dnes vůbec poprvé v sezoně po konci zápasu zůstala svítit nula. Pro dnešek je to vše, příjemný vstup do nového týdne vám přeje Marek Votke.