Vítejte u dalšího online přenosu z pardubické enteria areny, kde dnes bude rozjeté Dynamo hostit Olomouc.
Domácí neprohráli sedm zápasů v řadě, naposledy v Mladé Boleslavi navíc brali již třetí letošní vítězství 1:0, tentokrát za tři body. Roman Will udržel první čisté konto v sezoně.
Ani Olomouc ale do Pardubic nepřijíždí jako úplný outsider. Hanáci drží v tabulce solidní čtvrté místo a vyhráli třikrát v řadě. Dobrou formu si přivezl někdejší pardubický útočník Lukáš Nahodil, jenž se prosadil třikrát v řadě.

Rozhodčí: Kika (CZE), Veselý (CZE) - Ondráček (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 8 052

Ještě před startem dnešního utkání proběhne na ledové ploše slavnostní ceremoniál, v rámci kterého pardubický hokejový klub poděkuje záchranným složkám za jejich práci a ikonám Dynama.
0:00
0:31
Kousal v útočném pásmu dobře prohodil puk na Radila, ale ten se do zakončení nedostal.
2:17
K Lukášovi propadlo nahození od modré čáry, ale olomoucký gólman v pohodě zareagoval.
3:00
Zakázané uvolnění Dynama.
3:31
Káňa si najížděl na přihrávku do brejku, ale v rychlosti puk nedokázal zpracovat.
4:18
Kusko nahazoval puk bekhendem před branku, ale Will jej srazil do rohu.
5:53
Vyloučen hráč Černý (Olomouc), 2 min. za zdržování hry
Dynamo bude hrát přesilovku, Tomáš Černý dostává dvě minuty za vyhození puku.
6:32
Říčka pálil z první z kanceláře na pravém křídle, ale Lukáš se proti němu parádně přesunul a puk vyrazil!
7:53
Olomouc je kompletní.
8:15
Po zákroku Willa se za pardubickou brankou strhla drobná mela, následuje komerční pauza.
9:19
Zakázané uvolnění domácích.
10:34
Michal Kunc dostal přihrávku mezi kruhy, ale zakončení mu nesedlo. Roman Will dnes zatím neřešil nic závažného.
12:15
Káňa vystřelil z pravého křídla, ale domácí obránce puk srazil do rohu.
13:24
Do zakončení se dostal Navrátil, ale střela neměla razanci a navíc nemířila přesně.
14:50
15:27
Po souboji u mantinelu zůstal na ledě ležet Tomáš Urban, který nebyl v dobré pozici a na první pohled si nepříjemně vyvrátil nohu.
15:27
Vyloučen hráč Olesz (Olomouc), 5+20 min. za vražení na hrazení
Urbana u mantinelu tvrdě dohrál Rostislav Olesz, který za své počínání inkasuje trest 5 + do konce utkání. Pět minut za něj odsedí Adam Rutar.
15:49
Dynamu se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu.
17:28
Přesilovka Pardubicím nejde, do zakončení se po levém křídle propracoval Jakub Orsava, ale Will má puk v lapačce.
17:44
Olomouc se stále drží v obranném pásmu Dynama.
18:07
Na pravém křídle se k tvrdé střele dostal Kousal, ale Lukáš vyráží.
19:17
Domácím se vůbec nedaří dostat do pásma, fanoušci pískají.
20:00
V závěru první třetiny Dynamo prováhalo dlouhou pětiminutovou přesilovku po faulu Rostislava Olesze, první třetina tak končí za stavu 0:0. Z přesilovky ještě domácím zbývá 28 vteřin.
20:00
20:31
Olomouc už je kompletní, Dynamo v přesilovce kromě jedné Říčkovy střely vůbec nehrozilo.
20:52
Radil to zkoušel z otočky, ale vysoko přestřelil.
21:09
22:22
Kunc měl před sebou prázdnou branku, ale netrefil puk!
23:21
Rákos se uvolnil před brankou Olomouce, dostal přihrávku zpoza ní, ale v dobré příležitosti trefil pouze Lukáše!
24:10
Košťálkovu ránu z první Lukáš vyrazil do ochranné sítě, Dynamo má první náznaky tlaku.
24:56
Ondrušek střílel zleva, ale Will byl připravený.
25:29
Od Lukáše se puk odrazil do brankoviště před Ciencialu, ale ten byl tísněn obráncem a nedokázal zakončit.
27:45
Klimek měl dobrou pozici na pravém kruhu pro vhazování, ale Will puk vyrazil.
28:16
Zohorna se zprava natlačil před Lukáše, ale olomoucký gólman si jeho nájezd pohlídal.
30:32
Dva hráči Olomouce se nepříjemně srazili ve středovém kruhu, na ledě zůstává ležet Jakub Navrátil.
30:32
Olomouckého útočníka lékař a spoluhráč doprovodili na střídačku, vypadá, že bude v pořádku.
31:00
Vála zkusil vystřelit z poměrně velkého úhlu, ale Lukáš puk vyrazil do rohu.
31:25
Paulovič s Matýsem jeli dva na jednoho, ale druhý jmenovaný bekhendem netrefil puk ideálně.
31:39
Koffer (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Musil 11
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 1:0

Mrzet ho to ale už nemusí! Nahodil nejdřív promarnil velkou šanci a na druhé straně se straně se z dorážky prosazuje Filip Koffer!
31:39
Koffer puk za Lukášova záda dostal nohou při brždění, takže situaci ještě kontroluje rozhodčí u videa, ale gól by měl platit.
31:39
Je to tak. Gól je uznán a Dynamo vede 1:0.
32:35
33:03
Z mezikruží nepřesně pálil Silvester Kusko.
34:14
Nahodil dostal dobrou zadovku přímo před branku, ale nemířil přesně.
35:12
Vyloučen hráč Vála (Pardubice), 2 min. za podražení
Olomouc si vytvořila tlak v útočném pásmu a vytěžila přesilovku. Ondřej Vála dostává dvě minuty za podrážení.
35:27
Do brejku se v oslabení málem dostal Zohorna, z čehož ještě v útočném pásma Dynama chvíli těžil Kousal, ale spíš šetřil vteřiny, než aby hledal zakončení.
36:41
Dujsíkovu tvrdou ránu zastavil Will.
37:07
Další Dujsíkův pokus zblokoval domácí obránce a Dynamo vyhazuje kotouč.
38:16
Tvrdá rána Košťálka nemířila přesně.
39:31
Vyloučen hráč Vála (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Olomouc si vybojovala další přesilovku. Na trestnou lavici znovu usedá Ondřej Vála na dvě minuty za vysokou hůl.
40:00
Ve druhé třetině už se skóre poprvé měnilo, když se prosadil Filip Koffer. Olomouc nevyužila přesilovku, z další jí do začátku třetí třetiny zbývá ještě minuta a půl.
40:00
40:31
Jakub Orsava stál úplně sám před Willem, dostal přihrávku, ale tečoval puk pouze do betonu pardubického brankáře!
41:41
V závěru olomoucké přesilovky trefil Knotek bekhendem tyč!
42:36
Dujsík těsně minul branku, Will vůbec nevěděl, kde má puk.
44:16
Navrátil z křídla prověřil Willa, ale ten vyráží.
44:29
46:50
Matýs hledal před brankou Pauloviče, který měl dobrou pozici, ale z první netrefil puk.
48:39
Kousal (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Zohorna
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 2:0

Jan Lukáš vyrobil velkou chybu, když rozehrál k mantinelu přímo na hůl Tomáše Zohorny, jenž poslal puk zpátky před branku a do prázdné jej v klidu usměrnil Robert Kousal!
49:57
Po ofsajdu Olomouce následuje komerční pauza.
50:37
Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 8 052 diváků.
51:04
Matýs s Kofferem vyrazili do přečíslení dvou na jednoho, ale Koffer na puk nedosáhl.
52:19
Olomouc se sice do šancí dostává, ale prostor před Willem dnes skvěle čistí domácí obrana.
53:52
Knotek předložil puk před branku pro Jiřího Ondruška, ale Will si situaci pohlídal.
53:52
Vyloučen hráč Košťálek (Pardubice), 2 min. za hrubost
Bude se hrát čtyři na čtyři. Dvě minuty za hrubost dostává Jan Košťálek.
53:52
Vyloučen hráč Bambula (Olomouc), 2 min. za hrubost
A olomoucký Jan Bambula.
55:38
Kousal to zkoušel přes beka na bližší tyč, ale Lukáš byl připraven.
56:26
Ondruškovo nahození od modré prolétlo těsně kolem branky.
56:31
Po pozdě odpískaném ofsajdu Olomouce se u mantinelu pustil Tomáš Dvořák do Jana Knotka, ale rozhodčí mezi ně rychle skočil a zamezil bitce.
57:29
Vála (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Kousal a Zohorna
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 3:0

Robert Kousal dobře obkroužil útočné pásmo Dynama a přesně našel na modré čáře Ondřeje Válu, který přízemní střelou dává třetí gól domácích!
57:42
Zakázané uvolnění Olomouce.
58:28
Říčka to zkoušel z první, ale Lukáš vyráží.
59:37
Zdálo se, že utkání se dohraje v klidu, ale Lukáš Klimek z frustrace tvrdě dohrál u mantinelu Davida Musila, který se do Klimka pustil, ale hlavně začal běsnit jeho bratr Adam, který olomouckého útočníka řezal hlava nehlava. Klimek odjíždí otřesený na střídačku, Musilové na trestnou.