Vítejte u dalšího online přenosu ze zápasu v pardubické enteria areně. Dynamo dnes v 16. extraligovém kole vyzve Plzeň.
Dynamu bude v první lajně opět scházet Tomáš Zohorna, kterého znovu nahradí v minulém kole dvougólový David Cienciala. Branku domácích bude strážit Dominik Frodl.
Pardubice cílí na šestou výhru v řadě, ani forma Plzně ale není k zahození. Po vlažném začátku soutěže Západočeši stoupají tabulkou, bodovali v posledních pěti utkáních v řadě, tři z ních vyhráli.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Pilný (CZE) - Kis (CZE), Lučan (CZE)
Počet diváků: 8 538

0:00
Utkání začalo.
0:31
Přihrávku k pravému kruhu pro vhazování dostal Kousal, ale jeho střela neprošla přes Kodýtka.
1:00
Po souboji u mantinelu se otevřel prostor pro rozjetého Pauloviče, ten ale z levého křídla mířil přesně do Svobody.
1:05
Po buly v útočném pásmu Dynama tečoval Poulíček nahození od modré přímo do lapačky plzeňského gólmana.
1:12
První zákrok má také Dominik Frodl, který do ochranné sítě vyrazil nahození Ludwiga Blomstranda ze středního pásma.
2:52
Radil (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Musil 8
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 1:0

Rychlý nástup Dynama do zápasu znamená vedení 1:0! David Musil dobře napadal hráče soupeře a přistrčil puk před Svobodu, ten nevěděl, kde je a do sítě jej přijel dorazit Lukáš Radil.
5:02
Ondřej Matýs se protáhl po pravém křídle, ale bekhendem na bližší tyč Svobodu nepřekvapil.
6:07
Válova střela od modré letěla vysoko nad.
7:22
Kotouč odražený od mantinelu napálil Jan Schleiss, z velkého úhlu ale málem trefil pouze rozhodčího v rohu.
8:02
Zakázané uvolnění Pardubic.
8:50
Vyloučen hráč Musil 11 (Pardubice), 2 min. za krosček
Plzeň bude hrát přesilovku. Adam Musil to přehnal u mantinelu a dostává dvě minuty za krosček.
9:16
Z první ostře pálil Petr Zámorský, ale vysoko přestřelil.
9:43
Schleissova střela z levého kruhu pro vhazování neprošla.
10:05
Hrabík (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Kodýtek a Rekonen
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 1:1

A máme vyrovnáno! Plzeň se celou dobu držela v útočném pásmu a důrazu v brankovišti využil Kryštof Hrabík,jenž nadvakrát z dorážky dostrkal puk do prázdné branky.
10:49
Po špatném střídání Plzně jeli chvíli domácí tři na jednoho, ale akci překombinovali.
12:17
Cienciala (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Radil a Čerešňák
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 2:1

První pětka domácích roztočila v útočném pásmu pořádný kolotoč a Dynamo vede 2:1! Od mantinelu nahodil puk před branku Lukáš Radil a za Svobodu jej šikovně tečoval David Cienciala.
14:03
Před Frodla se snažil dostat Rekonen, ale odclonil jej Tomáš Dvořák.
14:19
Vyloučen hráč Houdek (Plzeň), 2 min. za hákování
Přesilovka také pro Dynamo. Michal Houdek dostává dvě minuty za hákování.
14:48
Dynamo se zatím nemůže usadit v útočném pásmu.
15:12
Domácí zastavuje i ofsajd.
15:53
Radil přistrčil puk na Říčku, jeho střelu z první si ale Svoboda pohlídal.
16:19
Plzeň už je kompletní, Dynamo v přesilovce příliš nezahrozilo.
16:57
Martin Lang se protáhl sám až před Frodla, ale v rychlosti nedokázal zakončit ideálně.
17:13
Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Paulovič
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 3:1

A z protiútoku Dynamo odskakuje do dvoubrankového vedení! Také domácí uplatnili důraz na brankovišti a puk za Svobodu dotlačil Patrik Poulíček.
17:19
Vyloučen hráč Hrabík (Plzeň), 2 min. za hru vysokou holí
Dynamo bude hrát další přesilovku. Hned po buly dostává Kryštof Hrabík dvě minuty za vysokou hůl.
18:42
Přesilovka se však domácím znovu nedaří, Plzeň v klidu vyhazuje kotouče.
19:32
Už při plném počtu hráčů na ledě je domácím pískáno zakázané uvolnění.
20:00
Skončila první třetina.
Po první třetině vede Dynamo 3:1, nevyužilo sice dvě přesilovky, ale v plném počtu hráčů se postupně prosadili Lukáš Radil, David Cienciala a Patrik Poulíček. Za Plzeň ještě na 1:1 srovnával Kryštof Hrabík.
20:00
Začala druhá třetina.
21:30
Zakázané uvolnění Plzně.
22:03
Robert Říčka dostal přihrávku do druhé vlny v brejku dvou na jednoho, ale trefil pouze přesunujícího se Svobodu!
22:45
Zakázané uvolnění také na straně Pardubic.
23:26
Urban se snažil dojet dlouhou přihrávku do jízdy, ale je z toho pouze další zakázané uvolnění domácích.
24:01
Cienciala předložil puk mezi kruhy rozjetému Kousalovi, který měl na zakončení dost času, ale trefil jen připraveného Svobodu!
24:52
Vyloučen hráč Vála (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
Plzeň dostane další přesilovku. Dvě minuty za držení si odsedí Ondřej Vála.
25:02
Dynamo hned po buly vyhazuje kotouč.
25:29
V oslabení se do zakončení dral Patrik Poulíček, ale upadl a místo puku skončil za Svobodou sám.
26:08
Kodýtek (Plzeň) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Rekonen a Hrabík
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 3:2

Po pěkné přesilovkové kombinaci se mezi kruhy uvolnil Petr Kodýtek, který za Frodla doklepl nahození Rekonena!
27:20
Vyloučen hráč Vála (Pardubice), 2 min. za hrubost
Bude se hrát čtyři na čtyři. Po rozmíšce za pardubickou brankou dostává dvě minuty za hrubost Ondřej Vála.
27:20
Vyloučen hráč Bitten (Plzeň), 2 min. za hrubost
A také Samuel Bitten.
27:27
Frodl se dobře přesunul proti střele Marka Beránka z pravého křídla.
27:54
Už se zdálo, že Robert Říčka po nahození od modré čáry doklepne puk do prázdné brány, ale nakonec zamířil jen těsně vedle!
28:10
Vyloučen hráč Musil 11 (Pardubice), 2 min. za vražení na hrazení
Čtyři na tři ve prospěch Plzně. Adam Musil dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
29:21
Plzeň už hraje klasickou zkrácenou přesilovku pět na čtyři.
29:47
V oslabení podél mantinelu ujel Vála, ale bekhendem nemířil přesně.
30:17
Frodl vyrazil střelu Jana Schleisse, která mu příliš nesedla. Tou dobou už je Dynamo kompletní.
33:00
Mezi kruhy vystřelil Patrik Poulíček, Svoboda ale jeho pokus vyrazil betonem.
33:44
Po zajímavém odrazu od plexi se do brejku dostal Matej Paulovič, Svoboda ale jeho bekhend vytěsnil!
35:33
Bučko (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kousal a Radil
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 4:2

Dynamo opět těží z práce Lukáše Radila! Už se zdálo, že Plzeň snadno vyhodí puk, ale Radil jej zničehonic zachytil, a založil další útok domácích, po kterém z první přesně pálil Martin Bučko!
37:14
Michal Houdek pálil z dobré pozice příklepem, ale obětavě jeho ránu zastavil Filip Koffer, který se krčí v bolestech.
40:00
Skončila druhá třetina.
Ve druhé třetině padlo po gólu na každé straně. Nejprve za Plzeň snížil Petr Kodýtek, dvougólový náskok ale Dynamu příklepem z první vrátil Martin Bučko.
40:00
Začala třetí třetina.
41:16
Mezi kruhy dostal přihrávku Petr Zámorský, Frodl byl ale připraven.
41:39
Ondřej Matýs dobře vybojoval puk pro Adama Musila, jeho příklep ale Svoboda vyrazil do ochranné sítě.
42:14
Dynamo bude hrát přesilovku, Samuel Bitten inkasuje dvě minuty za hrubost.
43:41
Říčka měl v přesilovce dvě dobré příležitosti, ale ani jedno zakončení mu nesedlo.
44:54
Rákosovu ojedinělou střelu Svoboda vyrazil betonem.
45:46
Ofsajd Plzně.
49:23
Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 8 538 diváků.
49:44
Od modré nahazoval puk Vitaloš, ale neprošel přes obránce.
50:26
Ofsajd na straně Pardubic.
51:07
Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Koffer a Paulovič
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 5:2

Dynamo v pohodě kontroluje zápas. Na 5:2 svým dnešním druhým gólem zvyšuje kapitán Patrik Poulíček, který byl úplně sám mezi kruhy, nejdřív pálil jen do betonu Svobody, ale druhý pokus z otočky už byl přesný!
52:13
Čerešňák (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Matýs a Musil 11
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 6:2

Už je hotovo, v posledních minutách se bude Dynamo bavit. Šestý gól přidává bývalý hráč Plzně Peter Čerešňák, který za Svobodu dorazil puk po předchozím pokusu Ondřeje Matýse.
52:28
Urban (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Rákos a Bučko
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 7:2

Přichází prostor i pro sváteční střelce! Jen pár vteřin po Čerešňákovi na 7:2 zvyšuje Tomáš Urban!.
53:18
Dejte jim deset, žádá si tribuna plná skalních příznivců Dynama.
55:24
Říčka posílal před plzeňskou branku střílenou přihrávku bekhendem, ale Svoboda puk zachytil.
56:08
Urban si hledal pozici mezi kruhy, ale střelou trefil pouze obránce.
56:09
Vyloučen hráč Rákos (Pardubice), 2 min. za hákování
Ještě jedna přesilovka pro Plzeň. Dvě minuty za hákování inkasuje Daniel Rákos.
57:00
Plzeň v přesilovce znovu vykombinovala domácí obranu včetně Dominika Frodla, puk se ale od Hrábíka místo do prázdné brány odrazil jen na branku!
57:42
Zámorský pálí vedle.
58:09
Ofsajd Plzně, Dynamo už je kompletní.
58:43
Adam Dvořák v brejku dvou na jednoho trefuje tyč!
59:38
Domácí mají puk na hokejkách, enteria arena aplauduje ve stoje.
Konec utkání.
Utkání končí, Dynamo nakonec zdemolovalo doma Plzeň 7:2 a bere šestou výhru v řadě. O vysoké výhře rozhodly tři góly Poulíčka, Čerešňáka a Urbana během minuty a půl v samém závěru. Z Pardubic vám příjemný vstup do nového týdne přeje Marek Votke.