Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý den z Budvar Arény! Do Českých Budějovic dnes absolvovali dalekou cestu hráči Vítkovic k zápasu devátého kola extraligy.
Šest zápasů v řadě odešel tým Českých Budějovic z ledu jako poražený a jen dvakrát to bylo po prodloužení. Motor je tak dá se říct zadřený. Slušný start sezony jej ale stále nenechal padnout níže než na osmé místo tabulky.
Vítkovice byly na začátku tohoto ročníku také spokojenější, z pěti posledních duelů si ale odnesli sedm bodů, což tak špatné určitě není. Dvě prohry z Olomouce a doma s Pardubicemi by ale jistě rády hodily za hlavu.

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Pražák (CZE) - Frodl (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 5 276

Hostům stále chybí největší hvězda. Peter Mueller je pořád ve stavu zraněných, chybí však také Krenželok, Půček, Grman nebo Bernovský. I přes množství absencí jsou Vítkocice na třetí příčce.
Na Budějovice si brousí zuby Rostislav Marosz. Na vizitku by si totiž mohl psát specialista pro souboj s Motorem, neboť má proti nim šňůru pěti zápasů v řadě minimálně s bodem.
Jenže statistika také ukazuje, že Ostravané to tu rozhodně nemilují. Tři body odvezly Vítkovice naposledy před 11 lety, kdy Motor v září porazily 5:2.
V brankovištích nevidíme žádná překvapení, oba týmy důvěřují svým jedničkám. Dominik Hrachovina i Aleš Stezka jsou tak opět v permanenci. Lépe si v této sezoně zatím vede mezi brankáři čtvrtý Stezka, drží úspěšnost přes 93 procent.
Hrachovina je na hodnotě úspěšnosti zákroků 90,44 %, což jej řadí na třináctou pozici mezi muži s maskou.
Na pravidla budou dnes dohlížet pánové Pražák a Hejduk společně s čárovými Frodlem a Špůrem.
0:00
Utkání začalo.
0:05
Marosz uspěl na prvním buly a Vítkovice se hned tlačí do ofenzívy.
0:18
Lakatoš o sobě dal rychle vědět, když se pokusil zasunout puk k levé tyči Hrachoviny po nahrávce zpoza jeho klece.
0:38
Na druhé straně už rozchytává Stezku Pech, když pálil z úhlu z levé strany.
1:19
Zakázané uvolnění Vítkovic.
1:36
Ridera přešla rychle do útoku a Fridrich zakončoval z levého kruhu. Hrachovina vyrazil betonem.
2:16
Týmy si vyměňují útoky nahoru a dolů, dopředu opět spěchal Fridrich, Štencel si na něj ale tentokrát počkal ve středním pásmu.
Trestné střílení nařizují sudí po úniku Pecha po pravé straně, kterému zahákoval hůl Prčík.
2:50
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Gulaš (Č. Budějovice) neproměnil
Stezka nechal svůj levý beton u ledu a pomalá klička Gulaše do forherndu nemohla mít úspěch.
3:10
Bindulis musel přidat do kroku, jelikož za pukem kromě něj spěchal po levé straně také Lakatoš.
3:27
Stezka musel krotit puk z pravé strany, poslal jej ale bez problému nad sebe do ochranné sítě.
3:47
Vyloučen hráč Kovář (Vítkovice), 2 min. za zdržování hry
Motor dostane příležitost přesilové hry. Kovář vyhodil puk mimo kluziště.
3:50
Fantastický zákrok Stezky proti ráně z mezikruží, kde byl úplně sám Gulaš.
4:38
Gulaš čekal na puk na vrcholu levého kruhu, ránu ale poslal jen do Stehlíka, který mu ránu blokoval.
5:00
A Stezka opět hlavní hvězdou přesilovky soupeře. Další zákrok, tentokrát proti ráně z pravé strany dokázal vyrazit a pak si puk také stáhnout pod lapačku.
5:30
Budějovice se nechaly vytlačit Vítkovicemi mimo útočné pásmo a v této přesilové hře neuspějí.
6:10
Vyloučen hráč Dzierkals (Č. Budějovice), 2 min. za hru vysokou holí
Bude se znovu vylučovat. Jenže na druhé straně. Dzierkals při napadání neuhlídal svoji hůl a hra se tak přesune před Hrachovinu.
6:19
Puk letí až za branku Stezky. Vítkovice vyhazují.
6:34
Hanzl vystihl rozehrávku soupeře a měl na středu hřiště ještě lépe postaveného Tomečka. Ten pálil na lapačku Stezky, Vítkovický brankář se ale opět zaskvěl.
7:10
Štencel vyhazuje puk z pásma a Budějovice se opět osvobodí.
7:38
Bukarts předal puk Lakatošovi k pravému mantinelu a Lakatoš odtud rád střílí. Zápěstím zkusil prostřelit Hrachovinu, rána ale nebyla umístěná nejlépe a tak Hrachovina zasáhl pohotově a přesně.
8:14
A zase nedoraz v obraně hostí. Po konci tresti ujela do přečíslení tří prtoti dvou Pech s Gulašem a Dzierkalsem, Gulaše si ale pohlídal Gewiese.
8:58
Chlubna čekal na modré na přihrávku od obránců, ta mu ale přeskočila hůl a tak se píská zakázané uvolnění.
9:34
Dej vybojoval puk pro Fridircha za brankou, Vítkovice hrají na hraně pravidel ale oba zákroky jim prošly. Dostanou se tak k puku.
10:00
Vyloučen hráč Lakatoš (Vítkovice), 2 min. za podražení
Jenže Vítkovice budou opět v oslabení, protože Lakatoš podrazil před brankou Hrachoviny zbytečně Štencela.
10:20
Pech vrátil z pravého křídla Šenkeříkovi na osu a obránce nahazoval puk nepříjemně do skrumáže před Stezkou. Ten ale drží puk ve svém klíně.
10:24
Hned po buly pálili domácí další ránu, autorem střely byl Šenkeřík, Stezka ale připisuje další zákrok.
10:50
Marek Kalus vyhodil puk s obranné třetiny, Vítkovice si na chvíli oddechnou.
11:20
Domácím se nedaří založit útok a tak jen nahazují, v přesilové hře to ale bude stačit, Karabáček může hrát s pukem za brankou Stezky.
11:52
Dzierkals si rovnal puk mezi kruhy hodně dlouho a položil si při tom dva bránící muže. Stezka ale měl dost času se proti jeho ráně srovnat.
12:09
Dvě další rány vyprodukovali Valský a po něm Šenkeřík od modré. Stezka je ale zatím dnes vynikající.
12:09
Probíhá komerční pauza. Stezka si přijel pro vodu na střídačku a ztěžka oddychuje. Na nedostatek práce si dnes opravdu nemůže stěžovat.
12:09
Hrachovina na druhé straně se očividně nudí, a tak si nanečisto zkouší přesuny mezi tyčemi a krátí si tak čas pauzy.
12:16
Bindulis poslal puk jen tak ledabyle mezi kruhy a Karabáček se snažil změnit trajektorii nahození tak, aby vyvedl Stezku z míry. Nepodařilo se mu to však.
12:41
Vyloučen hráč Dej (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
Dej trefil čepelí do obličeje Gulaše a Motor tak dostane třetí přesilovou hru v první třetině.
12:48
Vítkovice ale po buly opět dokázaly vyhodit přes celé kluziště.
13:10
Tomečkovi utekl kotouč a hosté se opět dostanou k snadnému vyhození.
13:31
Gulaš chtěl zavést sám puk do pásma, narazil ale na odpor hostujících obránců, kteří jej přes modrou nepustili.
14:10
Dzierkals u pravého hrazení hledá, komu přihrát.
14:23
Valský ale ztratil rovnováhu a kotouč. Chlán mohl zaútočit, ale už byl unavený, a tak jen poslal puk na Hrachovinu.
14:42
Kovář v pokleku pomohl Stezkovi u levé tyče proti Vopelkově střele z otočky. Tím končí další neúspěšná přesilová hra domácích.
15:10
Strnad pálil z pravé strany od modré čáry. Rána ale byla řekněme naslepo, mířila kus vedle pravé tyče Stezky.
15:43
Doudera s Gulašem kombinovali středním pásmem, přihrávek bylo ale až moc.
16:16
Doudera dvakrát střílel od modré, jednou zasáhl Stezka a puk srazil do rohu, podruhé už rána neprošla přes obránce.
17:00
Kalus (Vítkovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Lindberg a Fridrich
Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 0:1

Deset minut tlačily Budějovice soupeře bez výsledku, Vítkovice naopak udeřily z ojedinělé akce. Fridrich zavezl puk přes modrou, předal na střed Lindbergovi, ten poslal kotouč na levý kruh a Kalus jej zametl kolem pravého betonu Hrachoviny do branky.
17:49
Hosté nahazují puk do rohu a jdou vysoko napadat soupeře.
18:25
Budějovice se nemohou dostat do pořádných střeleckých příležitostí. Po inkasované brance vypadají opařeně.
18:46
Dej střílel z pořádné vzdálenosti ve střední třetině. Hrachovina s tímhle nemá žádný problém.
19:20
Pech nahazoval puk od pravého hrazení a Gulaš byl před Stezkou dobře postavený, zblokovaná hůl mu ale nedovolila zakončit.
19:39
Vyloučen hráč Toman (Vítkovice), 2 min. za držení hole
Štencela si přidržel na malou chvilku Radim Toman a dostane za to menší trest.
19:58
Budějovice se dostaly do kombinace, která vyvrcholila ranou Šenkeříka od modré čáry. Pokus zápěstím ale opět drží v lapačce Stezka.
20:00
Skončila první třetina.
Se sirénou ještě Gulaš pálil po buly, Stezka ale neměl těžkou práci. Právě brankář hostí je jistě hvězdou této třetiny. Vychytal trestné střílení Gulaše, tři přesilové hry a jeho spoluhráči pak jednou ujeli a skórovali.
Statistika tyto slova jen dokresluje. Na střely vedou drtivě domácí 18:5.
Toman bude ještě minutu a 21 sekund na trestné lavici.
20:00
Začala druhá třetina.
20:10
Šenkeřík neměl kudy zavést puk do pásma a pak zadovkou nepřesně hledal Gulaše.
20:40
Hosté se opět osvobozují.
21:18
Dzierkals zavezl puk do pásma a konečně získal pásmo.
21:33
Štencel nahazoval na branku a Dzierkals ještě dorážel puk na Stezku.
22:15
Hosté už jsou nějako chvíli kompletní. Hovorka s Chlubnou se nyní snaží je zatlačit zpět do jejich obranného pásma.
22:53
Chlubna dostal puk na pravé křídlo, místo střely ale šikovně přihrál do jízdy Douderovi. Jeho ránu zblokoval se štěstím Stezka před sebe a hosté pak situaci dokázali vyřešit.
23:45
Chlán projel s pukem až do pravého rohu a zadovkou poslal puk Mikušovi mezi kruhy, kam si obránce sjížděl. Gulaš mu ale zabránil ve střele dobrým blokem.
24:33
Rozhodčí pískají zakázané uvolnění domácích. Hra se vrátí před Hrachovinu.
24:43
Dobrá střela z hole Raskoba z pravé strany modré čáry. Hrachovina byl ale povyjetý a puk do něj tak jen zaplul. Vhazovat se bude po jeho levici.
25:13
Budějovice si prodlužují střídání druhé formace, Valský s Hanzlem a Dzierkalsem ale mají zřejmě dost energie, jelikož opět získávají pásmo.
26:53
Stezka vypomohl s rozehrou a třetí formace hostí tak může rychleji přejít do útoku.
27:28
Puk léta dlouhými pasy z jedné strany na druhou, hodně neučesaná pasáž druhé třetiny.
28:13
Tak jestli to byla chvíli nuda, tak nyní to stálo za to. Totální gólovou šanci vychytal Stezka, když skokem s nataženou pravačkou zabránil střele Pecha po křižné přihrávce přes osu.
28:36
Vyloučen hráč Hovorka (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
Hovorka musel ve středním pásmu faulovat Deje, jinak by Vítkovice šly na Hrachovinu v situaci třech proti jednomu.
28:48
Lakatoš u pravého hrazení nyní nestřílí a volí souhru.
28:59
Bukarts z levého hruhu chtěl překvapit Hrachovinu pokusem mezi vyrážečku a pravou tyč. Nenachytal jej ale.
29:31
Vyloučen hráč Bukarts (Vítkovice), 2 min. za hákování
Jenže přesilovka hostům končí. Bukarts zbytečně fauloval v útočné třetině.
29:50
Dzierkals zavezl puk do útočného pásma, Motor ale přišel o kotouč a na druhou stranu jeli hosté. Ty ale zastavuje ofsajd.
30:06
Další ofsajd hostí.
30:39
Motor má nyní k dispozici asi minutovou přesilovou hru.
30:58
Šenkeřík z osy vyzval Hanzla na levém kruhu ke střele, jenže jeho rána byla hrozně nepřesná.
31:33
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Šenkeřík a Dzierkals
Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 1:1

Už to vypadalo, že přesilová hra bude zase nevyužitá, jenže Dzierkals poslal puk Šenkeříkovi na modrou, ten hned z první do levého kruhu a Gulaš trefil golfákem ideálně k pravé tyčce do horního růžku.
32:01
Puk drží Stezka po nahození Mikuláše Hovorky od pravého hrazení.
32:10
Krieger si pomohl přihrávkou rukou a rozhodčí to viděli. Následuje komerční pauza.
32:20
Krieger se chytil s Vopelkou po přerušení hry a už to vypadalo na pěstní souboj. Nakonec se ale dvojice mezi sebou jen poštěkala.
32:58
Vopelka posunul kotouč do levého křídla Vráblíkovi, který podpořil útok a pálil. Stezka ale puk hned schoval ve výstroji.
33:24
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 2:1

Milan Gulaš otáčí sám skóre utkání. Dostal puk do jízdy na pravé křídlo, puk mu ujel a tak přihrával Pechovi pozdě. Jenže nabídku si do sítě tečoval vracející se Lindberg.
33:59
Vítkovice budou muset dopředu, Dzierkals ale dobře vypomáhal u mantinelu obráncům a vytlačoval soupeře. Ten tak situaci řešil ranou Gewieseho z osy hřiště, kterou sebral Hrachovina.
34:18
Koch zahrozil od levého hrazení střelou zápěstím a Hrachovina nemohl vidět zrovna moc. Přesto je ale kotouč v košíku jeho lapačky.
34:35
Vráblík chtěl pomoci útoku, propadl ale a na druhou stranu šla dvojice hostů. V obraně ale kolegu skvěle zastoupil Štencel, když holí v jedné ruce zabránil soupeři v zakončení.
35:29
Chlán pálil od modré, ale Hracohvina zasahuje.
35:55
Přihrávku rukou viděli rozhodčí od domácích a tak se hra přesune před Hrachovinu.
36:10
Karabáček zavezl kotouč po pravé straně do pásma. Lindberg ale svého soupeře pečlivě hlídal.
36:17
Jenže vybojovaný puk pak poslali hosté jen na zakázané uvolnění.
36:22
Bindulis dostal puk z vhazování a měl hodně místa. Vyjel si více do středu a pálil příklepem, jenže klec Stezky přestřelil.
36:49
Hanzl skvěle bekčekoval a mohl pak s Valským a Dzierkalsem zaútočit ve třech proti dvěma, Valský ale puk ztratil.
37:40
Raskob nahodil puk jen tak do útočného pásma, k puku budou mít blíže domácí.
38:09
Bukarts pálil z levé strany, Hrachovina nic neviděl ale Lotyš trefil jen Kriegera před ním.
38:17
Vyloučen hráč Přikryl (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
Přikryl si počínal nedovoleně a zahákoval soupeře.
38:30
Mikuš vyzval od modré čáry na levém kruhu stojícího Bukartse, ten pálil na zadní tyčku. Hrachovina měl ale už připravenou lapačku na správném místě.
38:39
Mikuš nahodil puk zápěstím z osy, Hrachovina jej ale viděl a vyrazil jej do rohu tak, aby se odrazil pryč z útočné třetiny hostujícího týmu.
39:29
Hrachovina se zaskvěl zákrokem levým betonem proti rychle souhře křížem třetinou, na jejímž konci byl Bukarts.
39:55
Krieger (Vítkovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Bukarts a Lakatoš
Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 2:2

Bukarts tentokrát na levém kruhu sjel níže a místo rány nahrál mezi kruhy Kriegerovi. Ten sice padal, ale i v pádu dokázal puk poslat perfektně do levého horního rohu.
40:00
Skončila druhá třetina.
Druhá třetina končí, narozdíl od té první, smírným skóre. Milan Gulaš sice otočil svou přesilovkovou ranou a šťastnou trefou vývoj utkání, Vítkovice ale odpovídají přesilovkovou trefou do kabin.
40:00
Začala třetí třetina.
40:10
Buly třetí třetiny ovládli domácí, Štencel se už s pukem na holi dívá, koho vyslat dopředu.
40:40
Kalus dostal přihrávku na pravé křídlo a pálil zápěstím k levé tyči. Hrachovina se ale přesunul rychle a betonem zasáhl.
41:34
Dzierkals nejprve zahrozil střelou do bloku Patrika Kocha. Následně jej ale za brankou podle sudích fauloval vysokou holí a tak Vítkovice budou hrát přesilovou hru.
41:50
Domácí ale mají chvíli klidu, buly vyhráli hosté přímo do středního pásma.
42:08
Hrachovina vyjel za branku rozehrát, pak ale chyběl v brance a domácí se trochu obávali, že Lakatoš rozehraje puk na levý kruh rychleji než se stačí brankář vrátit.
42:48
Mikuš pálil od modré čáry z osy tvrdě. Hrachovina dobrým zákrokem lapačkou přeruší hru.
43:14
Přihrávka rukou ze strany hostů vykáže hru do středního pásma.
43:35
Přesilová hra Ridery je minulostí a Gulaš už může rozehrávat v kompletní složení.
44:10
Šenkeřík podpořil útok, narazil ale na připraveného Raskoba na modré čáře.
44:54
Krieger se dostal k puku v mezikruží a Hrachovina nemohl proti jeho žabce nic dělat. Přeletěla ale jeho branku Situaci ale zvládl. Proti ráně Raskoba od modré naopak zasahovat nemusel, rána letěla vedle.
46:03
Štencel nahazoval puk Karabáčkovi, ten ale pouze protečoval puk do útočného pásma, kde jej seberou hostující hokejisté.
46:31
Puk je na střídačce či tribuně hostí. Následuje komerční pauza, po které se bude vhazovat po pravici Hrachoviny.
47:24
Ještě před modrou čarou se do puku opřel Vráblík a otestoval pozornost Stezky, ten puk vyrazil levým betonem.
47:50
Šenkeřík s Douderou rozehrávali další situaci. Jejich pas na levé křídlo ale vystihl soupeř.
48:00
Koch nahodil puk po prknech do pásma a Vítkovice se k puku dostanou jako první v pravém rohu jejich útočné třetiny.
48:25
Raskob zkusil hodit obloukem puk na Hrachovinu a tomu kotouč proletěl těsně kolem masky. Byl ale přeci jen trochu vyšší, než by americký bek chtěl.
49:30
Lednický šel dobře za kotoučem a napadal rozehru. Jeho aktivita mu nakonec přinesla i střelecký pokus z blízkosti levé tyče Hrachovinovy klece. Byl ale až příliš blízko.
50:34
Hra je hodně opatrná na obě strany. Budějovice se zkusí prosadit nahodit dlouhým kotoučem.
50:49
A to bylo dobré řešení. Kotouč se odrazil od zadního mantinelu před pravou tyč a Stezka o něm nevěděl. Gulašovi chyběl jen malý kousek k hattricku.
51:35
Lednický dal na levém křídle kotouč do tandemu Lakatošovi, který pálil ostrý projektil. Hrachovina vyráží.
52:12
Fridrich dostal puk na levý kruh ideálně do forhendu a střílel na lapačku Hrachoviny. Ten ji měl ale v pohotovosti a schoval kotouč do rukavice. Proběhne komerční pauza.
52:23
První řada domácích opět zahrozila. Pech zavezl kotouč do pásma a nechal puk na levém kruhu Gulašovi. Ten hned pálil zápěstím a Stezka lapačkou jen tak máchl. To ale stačilo k tomu, aby puk vytěsnil.
52:51
Tři rány Milana Gulaše musel eliminovat Stezka. Po buly z mezikruží a pak dvě z pozice falešného pravého beka dvě rány příklepem.
53:01
Hra už je na druhé straně, Hrachovina přerušil hru, když schoval puk pod lapačkou.
53:28
Domácí vypadají, že mají o výsledek větší strach a hodně se upnuli na bránění.
54:00
Šenkeřík udržel pásmo, ale jen na chvíli, puk je ve středním pásmu, kde jej domácí ale seberou a budou mít další šanci na útok.
54:53
Do hry se vrací první řada Motoru. Trenér Modrý stáhl soupisku na tři formace.
55:14
Jenže dopředu jdou hosté. Krieger dělal starosti obraně, když kroužil s pukem kolem Hrachoviny.
55:42
Domácí se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
55:58
Vítkovice aktivitou vybojovaly puk, do zakončení se ale nedostaly.
56:22
Dzierkals si vzal puk a projel s ním až k levému mantinelu na úroveň čárek kruhů pro vhazování a pálil. Stezka jen kontroloval kotouč.
56:50
Skvělá přihrávka křížem třetiny mířila na levý kruh a Stezka musel vytáhnout další výborný zákrok proti Dzierkalsovi.
57:58
Buly ve středním pásmu zvládl Pech a domácí mohou opět zaútočit.
58:10
Koch vystoupil proti Přikrylovi a dal mu pořádný bodyček po odpískaném ofsajdu domácích.
58:33
Puk je v pravém útočném rohu hostů, kde o něj bojuje Kalus se Štencelem.
59:10
Pech nahodil puk do pásma, ten ale seberou hosté.
59:22
Rozhodčí přerušili hru a chtěli vylučovat na straně domácích. Rozhodčí ale odvolávají trest. Zřejmě po nějaké konzultaci s hráči.
59:50
Bukarts má puk ve své obranné třetině a už nebude mít čas ani chuť útočit.
60:00
Skončila třetí třetina.
Body se dnes budou dělit. Třetí třetina nabídla jiný hokej, než úvodní dvě. Hosté byli určitě aktivnějším týmem a měli blíže k bodovému zisku. Gól ale nepadl ani na jedné straně a tak o všem rozhodne prodloužení třech proti třem či samostatné nájezdy.
Na střely jasně vedou domácí 33:20, na tom ale nyní nesejde. Hodně může napovědět už úvodní buly. Prodloužení v malém počtu hráčů je hodně o držení kotouče.
Na led jde dvojice Pech a Gulaš, doplněná obránce Štencelem. Proti nim jde Lindberg s Dejem a Mikušem.
60:00
Začalo prodloužení.
60:10
Puk získal Mikuš a Vítkovice tak budou tím, kdo zaútočí.
60:18
Dej dostal puk do jízdy na levý kruh zdálo se mi, že byl faulován.
60:45
Nestalo se tak a do útoku šel Motor. Na konci akce byl Štencel, který zakončoval ještě jednou z blízky. Stezka ale vyřešil vše svým pravým betonem.
61:19
Hanzl je u puku a pálil z mezikruží, trefil ale jen bránícího hráče.
61:45
Puk má Krieger, ten ale chce už střídat.
62:03
Koch ztratil puk, to se ale pak stalo i Vráblíkovi
62:30
Kotouč už zase mají domácí a na led se vrátila dvojice Pech a Gulaš.
62:57
Štencel byl zase s pukem mezi kruhy, jenže ho měl na bekhend a z každé strany na něj mířil jeden muž v modrém.
63:31
Akci dvou na jednoho vedl Raskob, puk ale nedostal na svého spoluhráče na pravé straně.
63:53
Kotouč mají domácí, Vopelka dostal puk mezi kruhy, jenže jeho ránu po nabídce Valského dokázal jeden z beků tečovat do ochranné sítě.
64:20
Vítkovice vyhrály buly a dlouze zakládají útok.
64:38
Koch přešlapoval do strany, jenže se do rány z pravé strany nakonec nepoložil.
64:52
Fridrich projel mezi dvěma soupeři a šel sám na Hrachovinu. Snažil se puk dostat mezi betony Hrachoviny, ten ale s touto variantou počítal.
65:00
Skončilo prodloužení.
Zápas rozhodnou samostatné nájezdy. Bude to v této sezoně vůbec poprvé na jihu Čech, co rozhodne tahle speciální disciplína.
Rolba nasucho upraví pruh na středu hřiště. Vítkovice hrají s Budějovicemi psychické šachy. Na ledě je totiž náhradní brankář Lukáš Klimeš, který se nyní rozcvičuje.
Klimeš je stále se Stezkou na ledě a pokračuje v rozcvičce.
To Jan Strmeň má na hlavě kšiltovku a spokojeně si sedí v rohu střídačky. Domácí spoléhají na Dominika Hrachovinu.
65:00
Začaly samostatné nájezdy.
0:0
Marosz (Vítkovice) nájezd neproměnil
Marosz zkusil střelu forhendem a neprostřelil Hracohvinu mezi betony.
0:0
Hanzl (Č. Budějovice) nájezd neproměnil
Aleš Stezka hladí tyč vyrážečkou, Hanzl trefil tu pravou.
0:0
Fridrich (Vítkovice) nájezd neproměnil
Pomalé zakončení přemíchal Fridirch do bekhendu.
0:0
Dzierkals (Č. Budějovice) nájezd neproměnil
Dzierkals forhendem netrefil branku.
0:1
Bukarts (Vítkovice) nájezd proměnil (8 gól v sezóně)
Bukarts zamíchal pukem a forhendem po ledě procedil puk Hrachovinovi pod rukou.
0:1
Gulaš (Č. Budějovice) nájezd neproměnil
Gulaš neuspěl kličkou do bekhendu.
0:2
Krieger (Vítkovice) nájezd proměnil
Kreigerovi vypíchl puk Hrachovina, jenže Američan nezakončil, a tak mohl ještě holí šťouchnout do puku a poslat jej za brankáře.
0:2
Pech (Č. Budějovice) nájezd neproměnil
Pech střílel mezi betony, ale Stezka nepustil ani tento nájezd.
Konec utkání.
Je konec. Vítkovice berou bod navíc po úspěšných nájezdech Bukartse a Kriegera. Je to tak sedmá porážka Českých Budějovic v řadě.
Děkuji za sledování dnešního napínavého utkání a přeji příjemný nedělní večer.