Vítejte u dalšího přenosu z pardubické enteria areny. Extraligová základní část vstupuje do své závěrečné čtvrtiny a Dynamo na domácím ledě vyzve Kladno, se kterým se střetlo už ve středu. V Kladně Dynamo vyhrálo 4:1.
V brance domácích se vůbec poprvé v letošní sezoně představí Milan Klouček, který jinak hájí branku rezervy. Dominik Frodl stále marodí se zlomenou rukou a Roman Will dostal čas na odpočinek, bude jen na střídačce.
Kladno na Dynamo opět vyrukuje s první lajnou ve složení Jágr - Plekanec - Kubík, domácí sestava doznala kromě gólmana i jiných změn. Do druhé lajny se ve svém druhém utkání za Pardubice posune Jan Mandát, ve čtvrté jej nahradí Ondřej Rohlík.

Rozhodčí: Vrba (CZE), Staňo (SVK) - Kis (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 10 008

0:00
0:29
Tomáš Hyka měl na holi první gól zápasu, ale z dobrého místa v rychlosti minul branku!
0:42
Vyloučen hráč Plekanec (Kladno), 2 min. za hákování
Úvodní tlak mohou domácí vystupňovat v přesilovce. Dvě minuty za hákování dostává Tomáš Plekanec.
1:22
Radil dostal puk mezi kruhy, ale přes obránce nezakončil. Dynamo drží útočné pásmo.
2:00
Střela Pauloviče nesedla.
2:28
Dynamo se celou přesilovku drží v útoku, Kladno ani jednou nevyhodilo, Bow však zároveň ani jednou nemusel zasahovat.
2:42
Kladno je v plném počtu.
2:48
Vyloučen hráč Hyka (Pardubice), 2 min. za hákování
A záhy to budou také Rytíři, kdo si vyzkouší početní výhodu. Dvě minuty pro Tomáše Hyku za hákování.
3:07
Hosté se ale zatím v útočném pásmu neusadili.
4:11
V oslabení byl na útočném výletě Adam Musil, ale netrefil branku.
4:44
Indrákovu střelu z první vyrazil připravený Klouček a Dynamo už hraje v pěti.
6:36
Veber nahazoval od modré, ale puk zblokoval domácí obránce.
7:27
Kladno dobře zachytili pardubickou rozehrávku a otevřel se prostor pro Matyáše Filipa, jeho střela ale nemířila přesně.
8:00
Do mezikruží dostal přihrávku úplně volný Tomáš Zohorna, ale Bow proti němu zasáhl výborně!
8:46
Lukáš Radil z levého křídla trefil tyč!
9:17
Ciencialův pokus byl tečován vysoko nad branku.
10:00
Od modré nahazoval puk stříbrný medailista z juniorského šampionátu Jiří Ticháček, ale i jeho pokus skončil v ochranné síti.
10:35
Zprava se na Kloučka řítil Martin Procházka, ale pardubický gólman si s jeho zakončením poradil.
12:39
Do útočného pásma Dynamo pronikl rozjetý Hyka, obkroužil branku, ale jeho přihrávka mezi kruhy nikoho nenašla.
13:18
Vyloučen hráč Poulíček (Pardubice), 2 min. za hákování
Další přesilovka pro Kladno, Poulíček dostává dvě minuty za hákování.
13:36
Jágr číhal na přihrávku mezi kruhy, ale nedokázal zakončit z první.
14:24
O chvíli později už Jágr z mezikruží zakončil, ale trefil jen bránícího Dvořáka.
15:01
Dynamo dostává puk až za Bowa.
15:19
Těsně před vypršením Poulíčkova trestu jel sám na branku David Cienciala, ale puk se mu zadrhl a domácí útočník nezakončil!
16:08
Vyloučen hráč Melka (Kladno), 2 min. za krosček
U pardubické střídačky byl tvrdě atakován Tomáš Hyka a jen těžce se sbíral z ledu. Dvě minuty za to dostane Antonín Melka.
16:42
Paulovič (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Čerešňák
Stav zápasu Pardubice - Kladno 1:0

A nabídnutou šancí domácí nepohrdli! Peter Čerešňák připravil puk na levé křídlo pro Mateje Pauloviče a ten z první mířil přesně.
17:05
Rozhodčí signalizuje další trest pro Kladno a Dynamo hraje ve výhodě.
17:32
Vyloučen hráč Filip (Kladno), 2 min. za podražení
Matyáš Filip podrazil střelce první branky zápasu Mateje Pauloviče a odsedí si dvě minuty.
18:00
Kladno vyhazuje puk až ke Kloučkovi.
18:28
Tomáš Dvořák dobře odvrátil hrozící brejk Jakuba Babky, přesilovka Dynamu ale jinak příliš nevychází.
19:26
Paulovič vymyslel pěknou žabičku pro Radila k levé tyči, ale domácí útočník rozvlnil jen boční síť.
20:00
Druhou přesilovku v krátkém sledu tak již domácí nevyužili a po první třetině vedou "jen" 1:0. Jinou početní výhodu totiž využil Matej Paulovič.
20:00
20:57
Matěj Beran dostal pěknou přihrávku do jízdy a ještě posílal puk před Kloučka, domácí obrana jej ale zametla.
21:24
Bow neudržel střelu Bučka od modré a dorážet mohl Radil, ze vzduchu ale netrefil puk.
22:21
Patrik Poulíček se protáhl mezi dvěma beky a zkusil na Bowa vyzrát pěknou kličkou, ale kladenský gólman nechal beton na správném místě!
23:00
Po objetí branky zakončoval Ondřej Rohlík, ale Bow si prostor u tyče pohlídal.
24:10
Cienciala našel mezi kruhy Sedláka, který ještě střílenou přihrávkou vybízel Radila, ale domácí útočník znovu nezasáhl odražený kotouč!
25:11
Čerešňák mířil na zadní tyč, ale Bow má další zákrok. Milan Klouček na druhé straně je ve druhé třetině zatím bez práce.
26:21
Sedlák (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Hyka a Cienciala
Stav zápasu Pardubice - Kladno 2:0

Dynamo dobře otočilo hru ve středním pásmu, obrana Kladna nestihla zareagovat a je to 2:0! Přihrávku přes beka do druhé vlny dostal Lukáš Sedlák a neomylně propálil přesouvajícího se Bowa.
26:38
Hned záhy se na Bowa hnal Tomáš Zohorna, kladenský gólman měl s jeho ukrytou střelou přes obránce trochu problém, ale nadvakrát ji dokázal zkrotit.
29:21
Po buly posílal nebezpečný bekhend před Kloučka Jaromír Jágr, ale domácí obránci byli znovu připraveni.
29:46
Sedlák trochu naslepo nahazoval od mantinelu puk do brankoviště, kde stál Cienciala, ale i jeho rychlý puk překvapil a nadvakrát nedokázal zakončit.
30:38
Kloučkovu pozornost vyzkoušel ze středního pásma Martin Kehar, ale domácí gólman bez problému zasáhl.
31:06
Vondráček přesnou bekhendovou přihrávkou před branku našel Jana Mandáta, který měl spoustu času na zakončení, ale Bow si s jeho kličkou poradil!
32:06
Vyloučen hráč Jágr (Kladno), 2 min. za podražení
Dynamo bude hrát další přesilovku. Jaromír Jágr to přehnal u mantinelu a dostává dvě minuty za podrážení.
33:05
Sedlák (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Cienciala
Stav zápasu Pardubice - Kladno 3:0

Lukáš Sedlák nepřestává prokazovat zkušenosti z NHL! Mezi kruhy jej našel David Cienciala a domácí útočník obratně tečoval puk do branky.
34:17
Do zakončení se dostal Jágr, ale Klouček byl připraven.
34:47
Milan Klouček vytáhl parádní zákrok betonem vůči kladenskému brejku dvou na jednoho!
35:20
Klouček má další zákrok, lapačkou přerušil hru.
36:38
Sedlák s Hykou se znovu tlačili do zakončení, tentokrát neúspěšně.
37:37
Mandát dostal přihrávku mezi kruhy od Tomáše Zohorny, ale pálil přímo doprostřed branky.
38:43
Jágr předložil puk Martinu Procházkovi, ale s jeho pokusem si Klouček poradil.
39:59
Dotchin zkoušel u mantinelu k bitce vyprovokovat Tomáše Vondráčka, ale ten se rozhodit nenechal.
40:00
Náskok Dynama po druhé třetině je výrazně komfortnější. Dvakrát se totiž prosadil Lukáš Sedlák a domácí vedou 3:0.
40:00
41:03
Beran (Kladno) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Slováček
Stav zápasu Pardubice - Kladno 3:1

Kladno hned zkraje třetí třetiny dává najevo, že nekončí! Pardubickou obranou projel rozjetý Matěj Beran a prudkou střelou nedal Kloučkovi žádnou šanci.
42:46
Kladno s první trefou dostalo chuť, ale domácí obrana je dobře organizovaná.
43:02
Rytíře zastavil ofsajd.
43:38
Mezi kruhy dostal dobrou přihrávku Ondřej Slováček, ale vysoko přestřelil a vyčítavě se jen podíval směrem vzhůru!
44:24
Sedlák nabral rychlost, ale jeho zakončení betonem vybral Landon Bow.
45:05
Vyloučen hráč Radil (Pardubice), 2 min. za podražení
Kladno může zápas ještě více zdramatizovat v přesilovce. Dvě minuty za podrážení inkasuje Lukáš Radil.
45:30
Dynamo vyhazuje kotouč.
46:02
Kubík (Kladno) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Dotchin a Plekanec
Stav zápasu Pardubice - Kladno 3:2

A drama bude! Adam Kubík dostal přihrávku na pravé křídlo a příklepem z první propálil Milana Kloučka.
47:32
Mohlo být vyrovnáno! Ondřej Slováček se přiřítil do brankoviště Dynama, kam dostal přihrávku, ale jen těsně minul!
48:11
Po ofsajdu Kladna následuje komerční pauza.
49:27
Sedlák hledal v útočném pásmu Hyku, jeho střelu zápěstím ale vyrazil Bow.
50:29
Zakázané uvolnění Dynama.
50:55
Adam Kubík z otočky v útočném pásmu trefil tyč!
51:26
Paulovič (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Vondráček
Stav zápasu Pardubice - Kladno 4:2

Dynamo mělo trochu štěstí, ale znovu vede o dva góly! Čtvrtý gól ve třetím zápase dává Matej Paulovič, jeho střelu těsně před Bowem tečoval kladenský obránce a gólman nestačil zareagovat.
52:18
Vyloučen hráč Babka (Kladno), 2 min. za nedovolené bránění
Domácí budou hrát další přesilovku, Jakub Babka odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
53:16
Pardubice se zatím nedokázaly po minutě přesilovky dostat do útočného pásma.
54:12
Druhá domácí pětka na přesilovku už Kladnu trochu zavařila, dvě střely Sedláka i zakončení Ciencialy však zneškodnil Bow.
56:17
Ofsajd Dynama.
56:33
Vyloučen hráč Cienciala (Pardubice), 2 min. za sekání
Kladno dostává jednu z posledních šancí se zápasem něco udělat. Dvě minuty za sekání dostává David Cienciala.
57:13
Bow odjíždí z branky, Kladno bude hrát v šesti proti čtyřem.
57:24
V pardubickém brankovišti byl velmi aktivní Jaromír Jágr, ale Klouček udržel puk před brankovou čárou.
57:54
Radil zkoušel přes celé hřiště trefit prázdnou branku, ale minul.
58:09
Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 10 008 diváků. Podruhé v řadě tak do enteria areny zavítala desetitisícová návštěva.
58:36
Kubíkova tvrdá rána z první neprošla.
58:47
Dynamo už je kompletní, Kladno stále hraje bez brankáře a drží pásmo.
59:15
Další Kubíkova nepřesná střela.
Poslední minuty zápasu Kladno trávilo výhradně ve vlastním útočném pásmu, náskok Dynama už však nedostihlo. Domácí po dvou gólech Pauloviče a Sedláka vítězí 4:2 a porazili Rytíře podruhé během jednoho týdne. Celkově berou pátou výhru v řadě. Z Pardubic se s vámi pro dnešek loučí Marek Votke.

24. 2. 2023 18:00Pardubice–Kladno ?:?
22. 1. 2023 17:00Pardubice–Kladno 4:2
18. 1. 2023 18:00Kladno–Pardubice 1:4
23. 10. 2022 17:00Pardubice–Kladno 6:2
16. 9. 2022 18:00Kladno–Pardubice 4:5
25. 2. 2022 18:00Kladno–Pardubice 3:1
14. 1. 2022 18:00Pardubice–Kladno 4:3
10. 12. 2021 17:00Kladno–Pardubice 4:5