Vítejte u online přenosu druhého čtvrtfinále mezi domácím Dynamem a Olomoucí z pardubické enteria areny.
Zatímco domácí se drží hesla, že vítězná sestava se nemění, na olomoucké straně po včerejší prohře 1:5 k několika změnám došlo.
Branku Hanáků bude dnes hájit Jan Lukáš, z obrany vypadli Tomáš Černý s Alexem Rašnerem, které nahradí Dalibor Řezníček s Fabienem Kočím a z přeskupených útočných formací se poroučel Rostislav Olesz, toho nahradil Lukáš Anděl.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Jaroš (CZE) - Kajínek (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 10 194

Pokud chce Olomouc pomýšlet na úspěch v sérii, musí víceméně od základů změnit svou hru a přestat faulovat. Dynamo včera i podle slov Jana Káni vzalo Olomouc na Matějskou pouť a předvedlo zcela dominantní výkon.
0:00
0:29
První zákrok zápasu má na kontě Roman Will, když jej z ostrého úhlu na levém křídle prověřil Jan Káňa. Lapačkou si na druhé straně na kotouč sáhl také Jan Lukáš.
1:30
Patrik Poulíček přibrzdil olomouckou rozehrávku a je z toho ofsajd Hanáků.
2:16
Olomouc chvíli držela útočné pásmo, ale nedokázala se dostat ze sevření domácí obrany u mantinelu.
3:15
V prvních minutách zápasu se o puk bojuje převážně ve středním pásmu.
3:52
Domácí se dobře vyhnuli ofsajdovému postavení a mezi kruhy se otevíral prostor pro Kousala, puk ale přišel přiklouzal dřív, než Kousal.
4:47
Po důrazné střele zápěstím musel Lukáš zasahovat nadvakrát, ale pokračuje se bez branek.
5:01
Ofsajd Olomouce.
5:50
První pětka Dynama začala utahovat šrouby v útočném pásmu, ale Lukáš dobře zasáhl proti třem střelám.
6:28
Robert Kousal byl velmi tvrdě dohrán u mantinelu, což se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům, ale tohle je play off.
7:04
Zajímavá možnost brejku se rýsovala pro domácího kapitána Patrika Poulíčka, ale ten ze vzduchu nezvládl zpracovat.
7:23
Zakázané uvolnění Olomouce.
7:59
Do zajímavé šance se dostal Lukáš Klimek, který číhal u levé tyče Willovy branky, ale nedokázal zareagovat na prudkou přihrávku.
8:21
Zohorna projel do útočného pásma, ale Lukáš před ním raději přikryl kotouč a přerušil hru.
8:31
Zpoza branky si vybruslil Lukáš Radil a zkusil překonat Lukáše, olomoucký brankář byl ale připraven.
9:29
Adam Musil vybojoval puk ve středním pásmu a dostal se až do zakončení z mezikruží, prudkou střelou však trefil jen tyč!
10:12
Olomouc to zkouší dopředu, ale Will byl zatím víceméně bez práce. Ofsajd.
11:05
Matouš Menšík měl prostor na střelu, ale trefil jen bránícího hráče před sebou.
12:21
Vyloučen hráč Dujsík (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
Po komerční pauze si Dynamo zahraje první přesilovku. Tomáš Dujsík dostává dvě minuty za držení.
12:48
Olomouc zatím Dynamu ani náznakem nedovolila usadit se v útočném pásmu.
13:31
Rozhodčí dnes řeší již několikátý problém s ledem podél mantinelu v útočném pásmu Dynama, hra je znovu na poměrně dlouho přerušena a na ploše jsou údržbáři.
13:31
Problém s ledem je většího rázu, protože rozhodčí se rozhodli předčasně ukončit první třetinu. Šest a půl minuty bude dohráno po osmnáctiminutové pauze. Pokud se podaří led opravit.
13:31
Osmnáctiminutová pauza je u konce, rozhodčí i hráči kontrolují opravený úsek ledu. Olomouckým se evidentně něco nezdá.
13:31
Rozhodčí však uznali plochu za způsobilou a hra může pokračovat. Z trestu Dujsíka zbývá jednapadesát vteřin.
14:21
Dynamo se vůbec nezvládlo usadit v pásmu, Olomouc už je kompletní.
14:31
U levého mantinelu se k puku dostal Lukáš Klimek a zkusil Willa, ten ale zasahuje lapačkou.
14:57
Vyloučen hráč Káňa (Olomouc), 2 min. za krosček
Olomouc se bude znovu bránit ve čtyřech. Jan Káňa dal krosček Lukáši Sedlákovi a dostává dvě minuty.
15:38
Z první pálil Matej Paulovič, ale Lukáš zasáhl betonem, druhá přesilovka Dynama je výrazně lepší.
16:41
Druhá polovina už ovšem tak zářná není. Zdá se, že Olomouc nakonec v klidu přežije i další oslabení.
17:54
Pavel Musil dostal přesnou přihrávku přímo před Willa, ale zblízka trefil jen domácího gólmana!
18:17
Na druhé straně měli domácí možnost brejku dvou na jednoho, Zohorna mohl pálit do prázdné branky, ale nezasáhl kotouč!
18:58
Z mezikruží nepřesně mířil bývalý pardubický útočník Lukáš Anděl.
19:05
Zakázané uvolnění Dynama.
20:00
Teprve teď oficiálně skončila první třetina, ve které jsme gól neviděli. Za okamžik bude hra pokračovat.
20:00
20:38
Tomáš Hyka šlápl do kroku a protáhl se po levém křídle před Lukáše, nakonec ale nemířil přesně.
21:09
Radil zkusil Lukáše znovu překvapit vyjetím zpoza branky, ale opět neuspěl.
22:11
Na modré dostal nabito Jan Kolář, ale jeho pokus z první vyrazil Lukáš.
22:31
Lukáš Anděl mířil do samostatného úniku, ale domácí obránci jej dostihli!
23:43
Střelu přes obránce si připravil Jan Knotek, Will ji vyrazil přímo před Bambulu, ale dorážku schoval do lapačky.
24:17
Na pravém kruhu pro vhazování si puk na střelu zápěstím připravil Tomáš Hyka, ale Lukáš si poradil.
24:41
V samostatném úniku byl rozjetý Robert Kousal, ale trefil Lukáše jen do betonu!
25:23
Na druhé straně Will raději přerušuje hru po nahození od mantinelu.
26:22
Orsava dobře naznačil mezi kruhy a vznikl mu prostor na střelu, puk ale neprošel skrz obránce.
27:29
V útočném pásmu Dynama vybojoval puk Jan Mandát a následně se dostal až ke střele z mezikruží, jenže minul!
29:03
Radil se Zohornou šli znovu do přečíslení, ale ani napodruhé se Zohorna nedostal k zakončení.
31:11
Na levém křídle k tvrdému příklepu napřáhl Jan Švrček, ale Will zaúřadoval betonem.
32:16
Po dlouhém boji o puk u mantinelu v útočném pásmu Olomouce se najednou otevřelo mnoho prostoru před Jakubem Orsavou, ten ale na puk nedosáhl.
33:31
Po zákroku Willa se u pardubické branky strhla mela, ale rozhodčí byli připraveni.
34:44
Vondráček se protáhl mezi dvěma obránci a zkusil to bekhendem, ale Lukáš dobře přečetl jeho akci a stihl se přesunout.
35:52
Na modré čáře se ke střele dostal Tomáš Dujsík, ale Will ji vyrazil.
36:18
V Pardubicích dnes skutečně nastoupila úplně jiná Olomouc, Dynamo má problémy ve vlastní třetině.
36:43
Ofsajd domácích.
37:22
Lukáš Sedlák se zprava protahoval před Lukáše, ale ten se dobře rozložil na brankovišti a Sedláka do šance nepustil. Následně zastavil i pokus Čerešňáka.
39:23
Zakázané uvolnění Mory.
39:51
Roman Will vůbec neodhadl puk za brankou, ten se odrazil od boční sítě, ale olomoucký hráč jej naštěstí pro Dynamo nestihl usměrnit do sítě.
40:00
I po čtyřiceti minutách tak oba gólmani drží čisté konto. Na první gól se stále čeká.
40:00
40:15
Po buly v útočném pásmu Dynama to od modré zápěstím zkoušel Košťálek, Lukáš měl zakrytý výhled, ale puk ho trefil.
41:58
Jan Švrček nahodil nenápadně puk od mantinelu a Will jej stihl srazit do rohu na poslední chvíli.
44:12
Kousal si hledal prostor na střelu, ale příliš otálel a Lukáš se stihl zorientovat.
45:07
Poulíček hledal neúspěšně před brankou Pauloviče.
46:00
Dynamo je i dnes lepším týmem, jenž Olomouc má oproti včerejšku skvěle zvládnutou obranu a domácí téměř k ničemu nepouští.
48:13
Poulíček dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale střela mu vůbec nesedla.
48:31
Ve třetí třetině se téměř vůbec nepřerušuje, Olomouc dostala pod tlak první formaci Dynama, ale Will extra zasahovat nemusel.
50:29
Jan Knotek měl velkou šanci mezi kruhy, Will jeho ránu vyrazil jen na hokejku Bambuly a ten bekhendem málem zakončoval do prázdné!
51:51
Vondráček vyhrál souboj o zdánlivé zakázané uvolnění a ještě se před Lukášem dostal do zakončení, olomoucký gólman ale proti němu zasáhl!
52:53
Hyka se Sedlákem vyšachovali obranu Olomouce, Sedlák připravil puk pro Ciencialu a zdálo se, že ten bude zakončovat v klidu do poloodkryté branky, ale Lukáš se proti němu skvěle přesunul a dál drží nulu!
52:55
I dnes je v Pardubicích vyrovnáno, zápas sleduje 10 194 lidí.
55:19
Dynamo s blížícím se koncem základní hrací doby stupňuje tlak v útočném pásmu, od mantinelu pálili Košťálek i Cienciala, ale Lukáš si puk pohlídal.
56:36
Radil to po dobré kombinaci zkoušel z otočky mezi betony Lukáše, ten byl ale připravený. Dynamo je v posledních minutách lepším týmem.
58:01
Rozběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny.
58:29
Sedlák byl úplně sám před Lukášem, ale byl precizně odbráněn a nedokázal bekhendem trefit prázdnou branku. Neuspěl ani Hyka z dorážky.
59:41
Čerešňák (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Radil a Kousal
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 1:0

Obrovská rána pro Olomouc! Celý zápas se v Pardubicích držela, ale v závěru Dynamo stupňovalo tlak v útočném pásmu, devatenáct vteřin před koncem napálil odražený puk Peter Čerešňák a posílá svůj tým do vedení!
59:41
Olomouc rychle reaguje oddechovým časem a odvoláním gólmana.
59:46
Dvořák (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Sedlák
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 2:0

Je rozhodnuto! Dynamo vyhrálo buly na středu hřiště a ještě ve středním pásmu napřáhl Tomáš Dvořák, který trefuje prázdnou branku!
V Pardubicích dnes nastoupila úplně jiná Olomouc, celý zápas sahala po vyrovnání série, ale Dynamu stačila poslední minuta. Utáhlo šrouby v útočném pásmu, dalo dva góly a do Olomouce si poveze vedení 2:0 na zápasy. Pěkný zbytek víkendu vám přeje Marek Votke.

22. 3. 2023 17:00Olomouc–Pardubice 2:3
21. 3. 2023 19:00Olomouc–Pardubice 4:5
18. 3. 2023 17:00Pardubice–Olomouc 2:0
17. 3. 2023 19:00Pardubice–Olomouc 5:1
3. 2. 2023 18:00Pardubice–Olomouc 4:1
26. 12. 2022 17:30Olomouc–Pardubice 3:2
3. 11. 2022 18:00Pardubice–Olomouc 3:0
27. 9. 2022 18:00Olomouc–Pardubice 1:2