Vítejte u posledního onlinu z pardubické enteria areny v základní části. Domácí Dynamo dnes vyzve Vervu Litvínov.
Pardubice víceméně celou sezonu nepočítaje zranění nastupovaly ve stejné sestavě. Dnes však kouč Radim Rulík do složení jednotlivých formací výrazně "říznul". Rozhodil nejen ustálené dvojice Sedlák-Hyka a Radil-Zohorna.
Domácí využijí, že už jim dnes absolutně o nic nejde, stejně jako Litvínovu, který má zajištěný postup do předkola a má jistotu, že bude začínat venku.

Rozhodčí: Mrkva (CZE), Obadal (CZE) - Hlavatý (CZE), Axman (CZE)
Počet diváků: 9 309

0:00
0:08
Hned v prvních vteřinách zápasu hledal Sedlák před brankou Ciencialu, ale ten se k puku nedostal.
0:32
První zákrok má Roman Will, když vyrazil střelu Matúše Sukela.
1:17
Wesley (Litvínov) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Stránský a Zdráhal
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 0:1

A záhy už jde Litvínov do vedení! Hosté ujeli do brejku dvou na jednoho, Šimon Stránský pěknou bekhendovou přihrávkou našel Wesleyho, a ten poslal puk přímo pod víko.
2:08
Ofsajd Vervy.
3:13
Dynamo brzký inkasovaný gól viditelně rozhodil a zatím marně hledá cestu do útoku.
3:31
Po pravém křídle se podařilo pláchnout Tomáši Hykovi, Zajiček si ale s jeho zakončením poradil.
3:42
V další šanci byl znovu Tomáš Hyka, který našel před brankou úplně volného jmenovce Zohornu! Ten měl spoustu času na zakončení, snažil se ještě Zajíčka vymotat kličkou do bekhendu, ale neuspěl.
4:22
Zakázané uvolnění Litvínova.
5:04
Dynamo zcela zbytečně odevzdává Litvínovu puky ve středním pásmu, naštěstí pro domácí ale Verva zatím netrestá.
7:24
Dynamo má tlak v útočném pásmu, dvakrát z první pálil Paulovič, ale jednou zareagoval Zajíček a podruhé puk zbrzdila na ledě ležící rukavice.
9:26
Puk skončil na pardubické střídačce, hra je hodně rozkouskovaná.
11:24
Dynamo se dokáže dostat do útočného pásma, ale špatnou kombinací se honem rychle zase vyžene ven.
11:52
Jiří Fronk mohl jít do samostatného úniku, ale měl puk daleko a nedokázal si jej zpracovat.
12:26
Čerešňák nahazoval puk před branku, kde operoval Lukáš Sedlá, ale Zajíček si puk stáhl pod sebe.
13:06
Z levého křídla na Willa najížděl Šimon Stránský, mířil mezi betony, ale domácí gólman je včas sklapl.
13:37
Vyloučen hráč Jaks (Litvínov), 2 min. za hákování
Pardubice budou dnes jako první hrát přesilovku. Janis Jaks dostává dvě minuty za hákování.
14:12
Dynamo neotálí se střelbou, ale Zajíček zatím odolává.
15:30
Druhá polovina přesilovka už domácím nesedla a Litvínov vyhazuje kotouč.
16:23
Adam Musil si hledal pozici v útočném pásmu, ale nakonec o puk přišel.
17:33
Zakázané uvolnění Dynama, domácí opět vypadli z tempa.
17:46
Další zakázané uvolnění domácích.
19:08
Tomáš Zeman měl dobrou pozici na zakončení, ale všechno překombinoval přihrávkou navíc pro Adama Musila, který už vystřelit nedokázal.
19:50
K Michalu Hrádkovi se nečekaně odrazil puk, obránce měl před sebou prázdnou branku, ale v rychlosti ji těsně minul!
20:00
V první třetině jsme v Pardubicích moc hezký hokej nesledovali, padl však jeden gól, o který se ve druhé minutě postaral Wesley a Litvínov vede 1:0.
20:00
20:53
Lukáš Sedlák dlouhou přihrávko našel Radila, který uháněl na bránu, obtočil se kolem beka, ale bekhendem trefil jen Zajíčka!
21:43
Z první pálil Říčka, ale střela mu nesedla.
22:26
Přes Koláře se ke střele dostal Ondřej Jurčík, ale Will byl připraven.
22:55
Hlava (Litvínov) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Kudrna a Demel
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 0:2

Davidu Musilovi vůbec nesedla rozehrávka a Litvínov těží! Puku se zmocnil Andrej Kudrna a našel před brankou úplně volného Nicolase Hlavu, který neměl sebemenší problém překonat Willa.
23:25
Zakázané uvolnění Dynama.
24:20
V dobré pozici stál v útočném pásmu Dynama Peter Čerešńák, ale puk mu přeskočil hokejku.
24:33
Robert Říčka dostal po buly v útočném pásmu domácích tvrdou hrazdu do obličeje a Pardubice by měly hrát další přesilovku. Pořadatelé jdou z ledu uklízet krev.
24:33
Vyloučen hráč Říčka (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Vše je nakonec úplně jinak. Říčkův faul jsem asi přehlédl, protože je to právě pardubický útočník, jenž dostává dvě minuty. Vzhledem ke zranění je odsedí Tomáš Zeman.
25:20
Litvínov okupuje útočné pásmo, ale proti několika zblokovaným střelám Will zasahovat nemusel.
25:55
Nárok neměl ani proti střele Nicolase Hlavy, který však trefil břevno!
26:39
Poslední tvrdou ránu od modré bolestivě zblokoval domácí Adam Musil a Dynamo je kompletní.
28:18
Prázdnou bránu měl před sebou Radim Šalda, ale nedokázal trefit kotouč!
29:55
Litvínov vytváří na domácí velký tlak, Dynamo vůbec nedokáže přejít ani střední pásmo.
30:30
Ojediněle se před Zajíčka dostal Lukáš Radil, ale po přihrávce zpoza branky z první trefil jen litvínovského gólmana.
31:24
Ke střele natáhl Robert Říčka, ale netrefil branku.
32:48
Rozhodčí přehlédli ofsajd Lukáše Radila, z čehož mohl těžit Sedlák, ale trefil jen Zajíčka.
33:04
Vyloučen hráč Freibergs (Litvínov), 2 min. za držení protihráče
Dynamo se může do zápasu vrátit díky přesilovce. Ralfs Freibergs dostává dvě minuty za držení.
33:22
Litvínov vyhazuje puk.
34:03
Dynamu se přesilovka vůbec nedaří a domácí fanoušci pískají.
34:53
Andrej Kudrna se v oslabení dostal do samostatného úniku, ale bekhendovou kličkou Willa nepřekonal!
35:32
Sám před Willem byl také Estephan, ale ani on nedokázal na domácího gólmana vyzrát kličkou do bekhendu!
36:24
Na pravém křídle se otevřel prostor pro Tomáše Vondráčka, ale Zajíček zaúřadoval betonem.
36:52
Dobrou pozici měl Andrej Kudrna, ale trefil jen Willa. Následně se píská zakázané uvolnění domácích.
39:26
Sedlák vymyslel přihrávku pro Dvořáka, který okamžitě střílel, ale trefil jen Zajíčka.
39:43
Na pravém křídle měl stoprocentní šanci Robert Říčka, ale Zajíček proti jeho střele z první vytáhl parádní zákrok!
40:00
Litvínov ve druhé třetině dostal domácí pod velký tlak a ještě navýšil své vedení. Po gólu Nicolase Hlavy vede 2:0.
40:00
40:56
Do třetí třetiny Dynamo znovu vstupuje s lehce pozměněnými útoky, do prvního se posunul Adam Musil.
41:39
42:48
Na domácích hráčích je od začátku třetiny vidět touha otočit zápas, ale litvínovská obrana je připravena dobře.
43:28
Verva se dostala do ofsajdu.
44:05
Na modré dostal nabito Tomáš Dvořák, ale z první tvrdě nastřelil Janise Jakse, který sotva odjel na střídačku.
44:46
Zohorna (Pardubice) vstřelil branku (18. gól v sezóně) , asistence Vála a Říčka
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 1:2

Tlak Dynama přece jen ústí v kontaktní gól! Od modré čáry nahodil puk Ondřej Vála a do sítě jej tečoval Tomáš Zohorna.
45:25
Paulovič (Pardubice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Čerešňák
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 2:2

A bleskurychle je vyrovnáno! Matej Paulovič si dobře vedl puk po útočném pásmu, už to vypadalo, že zajede za branku, ale nakonec zvládl puk zasunout do sítě!
45:45
46:41
Dynamo je rázem jasně lepší a na stadionu vládne úplně jiná atmosféra.
47:10
Zajíček vyjel hodně daleko z brankoviště proti Tomáši Vondráčkovy a poslal puk za branku, ten však byl nebezpečně blízko gólu.
47:39
Robert Říčka ostře dohrál souboj u mantinelu a strhla se bitka mezi Davidem Musilem a Giorgiem Estephanem, kterou jasně opanoval domácí zadák.