Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Přeji hezký večer z pražské O2 areny, kde se poprvé v rámci jubilejní 30. extraligové sezony střetne Sparta s Libercem.
Na lavičku domácích se vedle nového hlavního trenéra Miloslava Hořavy, který tým vedl už v Karlových Varech, premiérově staví jeho švédský kolega Hans Wallson.
Liberec v brankovišti místo obvyklé jedničky Petra Kváči sází na Jakuba Neužila, tedy hráče, který ve Spartě působil. Pražané do branky od začátku posílají Jakuba Kováře.

Rozhodčí: Sýkora (CZE), Hejduk (CZE) - Svoboda (CZE), Hnát (CZE)
Počet diváků: 9 279

Sparťané ještě před startem zápasu dodatečně přejí legendárnímu útočníkovi Janu "Gusta" Havlovi k jeho 80. narozeninám.
0:00
0:29
Pražané ihned po vyhraném buly získali útočné pásmo a Neužil musel být poprvé ve střehu.
1:26
Nepovedená Jandusova přihrávka vzduchem znamená icing.
2:08
Domácí nadále pokračují v aktivitě, okamžitě spouští napadání a soupeř zatím odevzdává puky do střední třetiny.
3:17
Kempný se mohl ze strany osamoceně přiblížit k Neužilovi, jenže mu smekla brusle a upadl.
4:13
Sám teď proti Neužilovi najížděl Tomášek, ale svou střelou minul branku!
4:34
Kotouč zaplul na domácí střídačku, vhazovat se bude po Kovářově pravici.
4:48
Neužil kryje puk před ve středním pásmu tečujícím a posléze dojíždějícím Buchtelem.
5:29
Sparta se opět ujímá kotouče, poté však u mantinelu podráží Konečný a rozhodčí zvedá pravačku.
5:33
Vyloučen hráč Konečný (Sparta), 2 min. za podražení
6:27
Liberečtí zatím hrají přesilovku velmi špatně, nicméně jednou zahrozili a Kovář musel zakročit.
6:53
Moravčík na druhé straně zakončoval z bekhendu, Neužil jeho střelu vytěsnil ramenem nad.
7:19
To se moc často nevidí, Liberec zatím jako by mimo Neužila ani nebyl v zápase, Sparta je i ve čtyřech aktivnější.
8:38
Kovář drží Bulířovu střelu ze strany ve výstroji a na řadu přichází komerční přestávka.
8:59
Polášek zkazil rozehrávku, na kotouč se dostávají hosté.
9:09
Nebezpečná střela plachtila v blízkosti Kovářovy branky, následně musel sparťanský gólman zasahovat vyrážečkou. Bílí Tygři začínají hrozit.
10:28
Přihrávka rukou od sparťanů vyhání hru do středního pásma.
10:36
Neužil vsedě vytahuje další zákrok a od fanoušků hostů si vysloužil skandování svého jména.
11:27
Druhá liberecká formace se drží v útočném pásmu, ale nedaří se jí vymanit z blízkosti hrazení.
12:26
Zakázané uvolnění Severočechů.
13:14
Obě mužstva střídají, Liberec má po nátlakové hře elitní sparťanské lajny klid na rozehrávku zpoza branky.
13:23
Fanoušci Sparty během další přestávky na úklid ledové plochy vytáhli choreo s dělníkem a popiskem: "Základ už máme, pojďme na tom stavět." Zřejmě naráží na výměnu trenérů, která by mohla stabilizovat situaci v nyní až dvanáctém klubu extraligové tabulky.
14:05
Rána Melancona od modré letí vedle Kovářovy branky.
15:45
Méně pozoruhodnou sekvenci utnula až střela Kempného z levé strany, kterou však gólman Neužil pokryl.
16:27
Liberecký brankář si držel výhled také na kapitána Řepíka, jehož střelu ztlumil na klíně.
16:58
Navíc se vytasil s dalším pohotovým zákrokem, kdy z něj sice nejprve vypadl puk, ale pak pravým betonem zakročil proti dorážejícímu Moravčíkovi.
17:49
Poradil si i s nahozením tečovaným těsně před brankou Davidem Vitouchem.
17:59
Sparta vyhazuje na icing.
18:12
Vyloučen hráč Safin (Sparta), 2 min. za podražení
Po zákroku Safina ve středním pásmu putují však Pražané do druhého oslabení.
19:03
Kovář si věděl rady s aktivními hostujícími útočníky na brankovišti.
19:32
Balinskis i přes signalizaci čárového sudího tahal puk do útočného pásma, a píská se tak úmyslný ofsajd.
20:00
V úvodní části měla navrch Sparta, která začala aktivně, ale v koncovce už úspěšná nebyla. Postaral se o to i hostující brankář Neužil, jenž hosty drží spolehlivým výkonem. Tým před ním se navíc postupně zlepšuje. Do další části vstoupí s dvanácti zbylými přesilovkovými sekundami.
20:00
20:19
Liberecký ofsajd přerušuje hru.
21:57
Do druhé třetiny už Severočeši vstupují úplně jinak, hrají rychleji a více se drží na puku. Z pár útočných přechodů ale zatím výrazněji nezahrozili.
23:22
MIklišova zblokovaná střela letí za branku hostů.
24:08
Pražané kombinují v útočném pásmu, proti střele Kempného Neužil zasahuje betonem.
24:12
A Liberečtí okamžitě odpalují kotouč na icing.
25:03
Rozhozená sparťanská defenziva úspěšně pozměnila směr Ivanovy střely.
25:28
Další zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
26:45
Hosté napadají, ale následně se po zisku puku dopouštějí dalšího icingu kvůli nepovedené přihrávce.
26:50
Němeček (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Jandus a Sobotka
Stav zápasu Sparta - Liberec 1:0

Navíc vzápětí rychle po vhazování inkasují! Neužila tvrdou ranou od modré čáry překonává obránce David Němeček, když dostal nabito od Janduse.
28:05
Frolík zkoušel střílet z úhlu, Kovář v klidu zasáhl a krátce nato schoval další pokus domácích v lapačce.
28:40
Neužil poprvé zaváhal, když mu puk vyslaný sparťanským obráncem ze středního pásma protekl přes hřbet lapačky na záda. Ke štěstí libereckého gólmana spadl vedle jeho branky.
30:18
Domácí dělají Liberci rychlým pinchingem problémy v jejich obranném pásmu. Hosté se teď těžko dostávají z vlastní třetiny.
31:07
Bílí Tygři se ovšem z nepříjemné situace dostali a sami si vybojovali vhazování před Kovářem.
32:20
Neužil úspěšně zakročil proti Formanově pokusu. Následuje komerční pauza.
33:01
Tentokrát sparťanský útočník najížděl z pravé strany a zkoušel gólmana hostů překvapit z bekhendu, jenže Neužil si bližší tyč dobře pohlídal.
33:11
A domácí čeká první přesilová hra, na trestnou lavici odjíždí Filippi.
33:11
Vyloučen hráč Filippi (Liberec), 2 min. za hákování
33:27
Pražané zblízka pálili do bloků a následně Neužil mrštně vyrazil další střelu, která se odrazila k jednomu ze sparťanských forvardů.
34:20
Řepík (Sparta) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Kempný a Tomášek
Stav zápasu Sparta - Liberec 2:0

Leč další střely do rozhozené liberecké obrany už přináší i gól. Kempný chytře pálil do Neužilova betonu a puk vyplaval před kapitánem Michalem Řepíkem, jenž trefou do poloodkryté branky zužitkoval přesilovou hru.
36:51
Liberečtí uklidňují hru za vlastní brankou a střídají.
37:27
Buchtele ukořistil kotouč v souboji u mantinelu a zaměstnal Neužila, jenž jeho střelu ze zápěstí odrazil pravým ramenem do rohu kluziště.
38:02
Pravou rukou zasahuje na druhé straně také Kovář proti Birnerové ráně.
38:15
Ivan (Liberec) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Ordoš
Stav zápasu Sparta - Liberec 2:1

Ztráta v obranném pásmu znamená poměrně rychlé snížení! Jeden ze sparťanských hráčů přišel o kotouč, jenž doputoval k Ordošovi, a ten jej před volnou klec předložil Michalu Ivanovi.
40:00
Liberec sice úvod prostředního dějství zvládl lépe než start utkání, ale dvakrát proti aktivnější Spartě inkasoval. Pražané využili přesilovku i dobrou práci na buly, jenže si zbytek zápasu hodně zkomplikovali obdrženým gólem v závěru třetiny po své chybě. Srovnají hosté?
40:00
40:56
Tomášek pálil z nadějné pozice do protipohybu Neužila, ale puk poslal vedle.
41:48
Gustaf Thorell po odrazu rychle posílal volný kotouč na libereckého gólmana, ten zůstává pozorný.
42:12
Domácí se dopouští zakázaného uvolnění.
43:27
Frolík předložil puk na brankoviště nedostatečně střeženému Bulířovi, jehož z bezprostřední blízkosti vychytal Kovář!
44:24
Gólman Sparty uklízí do lapačky také Melanconovu střelu švihem z pravého kruhu.
44:45
Ofsajd zastavuje sparťanskou akci.
45:07
Kovář vytasil lapačku proti Nedomlelově ráně a triumfálně ruku podržel ve vzduchu.
45:17
Zatímco jeho spoluhráči z pole opět selhali při přechodu přes modrou čáru.
46:45
Ordoš překvapivě vystřelil od pravého mantinelu, Kovář puk vytěsnil hřbetem své rukavice.
47:09
Hosté vystupňovali tlak až k nebezpečnému ostřelování Kováře zblízka. Sparťanský brankář lehl na led a schoval puk před dalšími dorážkami aktivních libereckých útočníků.
47:47
Liberečtí pokračují ve hře v útočném pásmu, zatím se ale nedostávají k dalším střelám.
48:29
Buchtele rozparádil domácí fanoušky, když povedeným hitem uklidil Balinskise na sparťanskou střídačku.
50:46
Nepřesná přihrávka z obranného pásma vynesla hostům vhazování před Kovářem. Sparťané se dopustili zbytečného icingu.
51:29
Tísněný Řepík zavezl puk z pravé strany až k Neužilovi, jenž si situaci pohlídali.
52:22
Puk v útočném pásmu trefil Erika Thorella, který jej zrovna vyklízel kvůli signalizovanému postavení mimo hru. Proto sudí pískají.
52:22
Hlasatel během komerční přestávky oznamuje, že dnešní utkání sleduje 9 279 diváků.
53:04
Neužil drží Liberec ve hře. Nejprve zblízka vychytal Řepíka, jehož střela se odrazila až k modré čáře, odkud pálil Krejčík – opět na skvěle chytajícího brankáře hostů.
54:17
Liberečtí se v útočné snaze brzdí ofsajdem.
54:26
Rozhodčí se omlouvá za odpískaný icing domácích a hru posílá do středního pásma.
56:10
Neužil přikrývá kotouč, ale hosté by potřebovali hrát na opačné straně kluziště, v posledních minutách se jim to moc nedaří.
57:10
Tomášek (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně)
Stav zápasu Sparta - Liberec 3:1

A v nejméně vhodnou chvíli, kdy nutně potřebují stahovat ztrátu, ještě inkasují. Puk zpoza branky obdržel David Tomášek a procedil jej za Neužila.
57:38
Liberec velmi rychle reaguje, když díky teči před brankou dostává puk do sítě. Hlavní okamžitě míří do boxu časoměřičů, aby se podívali na video! Zřejmě zkoumají zásah vysokou holí.
57:38
Evidentně se jedná o spornou situaci, rozhodčí záběry prohlíží poměrně dlouho, arénou se ozývá pískot.
57:38
Liberecký zásah neplatí! Branky bylo dosaženo vysokou holí.
58:46
Hosté se marně snaží vypracovat šance v útočném pásmu, Sparta velmi dobře brání a trenér Liberce Augusta ani neodvolává Neužila z branky.