Vážení čtenáři, vítejte u textového přenosu zápasu 14. kola hokejové extraligy. V dnešním zápase již podruhé v probíhající sezoně změří síly hokejisté Olomouce a Plzně. V prvním zápase v západních Čechách triumfovali Hanáci 2:1.
Z posledních pěti zápasů mají domácí devět bodů. Hostující Plzeň pět. Kdo bude šťastnější dnes?
0:00

Rozhodčí: Obadal (CZE), Staňo (SVK) - Gebauer (CZE), Axman (CZE)
Počet diváků: 4 335

1:52
Až teď přichází první akce, co by stála za zmínku. Po Bambulově zablokované střele nahazoval na Pavláta Řezníček, který hru přerušuje.
2:33
Ofsajd Plzně.
3:10
Olomoučtí teď efektivně ovšem riskantně rozehráli, jejich útočné snažení ale zastavil signalizovaný ofsajd.
3:45
Teď však kohouti vyhazují na zakázané uvolnění.
4:31
Kunc při střídání podržel kotouč v útočném pásmu, kam přispěchal osamocený Bambula, který tváří v tvář Pavlátovi zaváhal.
4:52
Dujsík (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Ondrušek a Olesz
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:0

Mora jde do vedení. Tomáš Dujsík si po pátečním duelu připisuje druhý zásah v sezoně. Po vyhraném buly mu Ondrušek přiťukl kotouč a olomoucký bek od levého mantinelu propálil všechno, co mu stálo v cestě.
5:04
Houdkovu střelu vyrazil Lukáš.
5:50
Indiáni kazí rozehrávku - zakázané uvolnění.
7:09
Vyloučen hráč Schleiss (Plzeň), 2 min. za hru vysokou holí
7:29
Ondruškovo nahození zblokováno.
8:12
Káňa hledal Klimka, ale do akce sáhl Pavlát. Následně zakončoval Orsava.
8:51
Navrátilovo zakončení skončilo na Pavlátových betonech, z druhé strany pálil nepřesně Škůrek.
9:13
Hosté jsou v plném počtu.
9:57
Kucsera teď převedl u levého mantinelu krásnou individuální kličku, následně však Olesz místo střely zbytečně přihrával.
10:42
Chybu domácích v rozehrávce mohl využít Blomstrand, ale i on špatně přihrál úplně volnému Langovi.
11:15
Káňa přečetl rozehrávku Plzně, následně předal Orsavovi, jehož blafák Pavlát přečetl.
11:20
Trest týmu (Plzeň), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Plzeň evidentně hrála v šesti. Trest za tým odsedí Kvasnička.
19:05
Orsavovu teč Pavlát vykopl betonem.
13:20
Tahle přesilovka se Olomouci vůbec nepovedla. Plzeň je kompletní.
15:20
Rutar ani Černý své nahození neadresovali přesně.
15:49
Lang vypíchnul kotouč a ujížděl sám na olomouckou svatyni, následně však neustál souboj s Rutarem.
17:02
Nahodil a Klimek jeli dva na jednoho, jenže druhému jmenovanému přeskočil kotouč čepel hole.
17:54
Mertl zkusil z úhlu překvapit Lukáše, ale domácí gólman se od přední tyče neodlepil.
18:16
Brilantní zákrok Pavláta! Černý dostal na pravém křídle dostatek prostoru, našel Anděla, jenž si převzal kotouč do protipohybu plzeňského gólmana. Pavlát ale ještě stihl vytáhnout bekhendové zakončení domácího centra.
19:26
Vyloučen hráč Orsava (Olomouc), 2 min. za hákování
Plzeň si taktéž zkusí první přesilovku.
20:00
Skončila první třetina dnešního střetnutí. Plzeň pouze třikrát vystřelila na bránu (Olomouc 12x), a tak se nemohou indiáni divit, že tahají za kratší konec provazu.
20:00
20:25
Mertlova střela minula Lukášovu svatyni. Plzeň stále pokračuje v přesilovce.
20:45
Zámorského rána od modré byla ještě tečována. Jan Lukáš krotil projektil na dvakrát.
21:12
Znovu Zámorský nahazoval, pak ještě Kodýtek z brankoviště hrnul kotouč na Lukáše. Domácí defenziva odolala, ale Plzeň měla obrovský tlak.
22:45
Teď už je Mora v plném počtu.
22:47
Řezníčkova rána skončila po teči v ochranné síti.
23:56
Na Kucserovo nahození Kusko nedosáhl.
25:42
Mertl (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Dvořák
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:1

Z ničeho nic najel Mertl do útočné třetiny, natlačil se před pasivního Nahodila a bekhendem zamířil přímo pod břevno Jana Lukáše.
26:36
Olesz se dostal za obrannou linii Škody, ale chyběla mu rychlost.
27:14
Káňa uvolnil Černého, který měl před sebou dostatek prostoru, ale do jeho rány na poslední chvíli někdo z plzeňských vložil hůl.
28:21
Škůrkovu střelu schoval Pavlát ve výstroji.
28:53
Zámorský, Kodýtek ani Baránek teď neprorazili tvrdý olomoucký beton.
31:08
Vyloučen hráč Mertl (Plzeň), 2 min. za krosček
Mertl krosčekem povalil Dujsíka a odjíždí na trestnou lavici.
31:47
Ondrušek po Orsavově přihrávce míří pouze do obránců.
39:07
Pavlát podržel v lapačce domácí nahození.
33:10
Další tristní přesilovka domácích. Krátce před koncem se k ojedinělé střele dostal Řezníček.
33:16
Olesz s Andělem nachytání v ofsajdu.
33:39
Malát v dobré pozici minul.
34:00
Blomstrand zakončoval po zemi, Lukáš měl betony připravené.
35:33
Vitalošovo sražené nahození stáhl Lukáš ze vzduchu.
35:39
Hrabíkova teč Kodýtkova nahození projela těsně kolem olomoucké brány.
36:14
Lukáš se musel hodně natahovat, aby vytěsnil Zámorského ránu.
37:01
Icing Plzně.
37:06
Černého pokus se zastavil v Pavlátově lapačce.
37:21
Znovu Černého střelu kryje hostující gólman.
38:15
Vyloučen hráč Kusko (Olomouc), 2 min. za podražení
Rekonen končí na zemi a Plzeň dostane k dispozici další přesilovku.
40:00
Skončilo prostřední dějství. V druhé třetině Plzeň vystřelila 14x na bránu, zatímco domácí pouze pětkrát. Po dvou diametrálně rozdílných třetinách přijde za 18 minut poslední dvacetiminutovka. Budeme po ní znát vítěze?
40:00
40:20
Baránek (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Zámorský a Kodýtek
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:2

Plzeň otáčí zápas! Baránek od modré našel místo na přední tyči. Jan Lukáš nemohl vidět vůbec nic.
41:46
Pavlát vylapal tvrdou ránu Kunce.
42:38
Suchý (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Zámorský
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:3

A další gól indiánů! Zámorského nahození na kraji brankovišti ve vzduchu tečoval Suchý, který dává svoji první letošní branku. Skvělý nástup Plzně.
43:01
Vyloučen hráč Kusko (Olomouc), 2 min. za nedovolená výstroj
Kusko se hnal dorážet Řežníčkovu pumelici, ovšem loktem trefil do masky hostujícího gólmana.
43:46
Kunc upláchl v oslabení, ale těsně minul.
45:02
Olomouc v plném počtu.
45:27
Vyloučen hráč Baránek (Plzeň), 2 min. za hákování
Rostislav Olesz si vykoledoval faul a Olomouc má možnost duel zdramatizovat. Její dosavadní přesilovky ale byly trestuhodné.
46:44
Vyloučen hráč Klimek (Olomouc), 2 min. za hrubost
Bitten vyrazil Klimkovi hůl z rukou, což uniklo pozornosti rozhodčích. Klimek ale cítil nespravedlnost a rozhodl se vzít zákon do vlastních rukou. Za šarvátku jdou sedět oba.
46:44
Vyloučen hráč Bitten (Plzeň), 2 min. za hrubost
47:38
Plzeň ubránila další oslabení.
48:20
Po Ondruškově nahození byl před brankovištěm nepřehledný shluk, kotouč nakonec vyplaval za brankou Plzně.
48:53
Olesz ani Mertl na druhé straně neuspěli.
49:07
Pavlát teď neudržel tvrdou ránu, jež přišla ihned po buly, ovšem nikdo z olomouckých hráčů nebyl připraven dorážet.
50:01
Švrček pouze do Kodýtka.
50:37
Dnes podruhé vyjelo po střídání na led šest plzeňských hráčů. Na trestnou lavici odjel Soukup.
51:29
Ondruškova rána z dálky minula cíl. Následně je posunuta plzeňská brána.
52:00
Ofsajd Orsavy.
52:35
Škůrek pálil na dvakrát, Pavlát měl dobrý výhled.
52:48
Další nepovedená přesilovka Olomouce.
53:47
Zámorského střelu ukryl Lukáš ve výstroji.
54:06
Tentokráte pálil prudce Houdek.
55:08
Kusko jen tak tak nedosáhl na Řezníčkovo nahození.
56:19
Čtvrtá formace Olomouce utáhla v útočné třetině zámek a Plzenští vyhazují na zakázané uvolnění.
56:23
Až teď Pavlát přerušil hru, takže jeho spoluhráči mohou vystřídat.
57:13
Po time outu to Olomouc zkusí v šesti.
57:22
Dvořák (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:4

A je hotovo! Adam Dvořák dává gól do prázdné brány a Plzeň si brzy připíše další tři body.