České Budějovice přivítají Litvínov v předehrávce čtvrtého kola. Jihočeši vyhráli oba úvodní zápasy, hosté naopak nemají ani bod.
Motor ponechal složení sestavy beze změn, hostům chybí Freibergs a Chalupa.
Oba celky jsou na ledě, jdeme na utkání.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Hradil (CZE) - Lhotský (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 5 604

0:00
0:49
První střelu vyslal Milan Gulaš, povzbuzený o nedělní hattrick s Kometou. Godla ránu odrazil do ochranné sítě.
1:35
Další akce už byla nebezpečnější, Gulaš se prokličkoval mezi dva obránce, vracel puk Pechovi před prázdnou branku, ale ten na kotouč nedosáhl.
2:01
Vyloučen hráč Helt (Litvínov), 2 min. za hákování
2:15
Pech hledal v mezikruží Hanzla, jeho teč vyrazil Godla k Dzierkalsovi, který zblízka dorážel, ale brankáře neprostřelil.
3:38
Přes minutu a půl byla na ledě první domácí pětka. Tlak měla, ale další větší šance už ne.
4:20
A protože Litvínov přestál i Doležalovu dělovku, dál platí bezbrankový stav. Hraje se už pět na pět.
5:49
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Přikryl
Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 1:0

Domácí střelec a kapitán je při chuti a otevírá skóre. Už se zdálo, že Milan Gulaš prováhal pravý moment na střelu. On však objel branku, vybruslil si do ideální pozice a propálil Godlu.
7:16
Motor je při chuti, Hovorka pálil těsně nad, ale modrobílé dresy se teď po ledě pohybují daleko rychleji než ty žlutočerné.
9:13
Prozatím výjimečně se osmělili i hosté. Kudrna však z úhlu rozvlnil jen boční síť.
10:50
Budějovice mají dál navrch. Teď měla jejich druhá pětka dlouhý tlak, který končí jen vyhozením Litvínova přes všechny čáry.
10:59
Štencel (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Gulaš a Pech
Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 2:0

A už je to o dvě branky. Lukáš Pech vyhrál buly v útočném pásmu pro Milana Gulaše, ten ho vrátil na modrou čáru pro Jana Štencel. Domácí bek se neunáhlil, vystřelil až po chvíli, ale trefil přesně růžek branky.
12:36
Kudrna vypálil bez přípravy z vrcholu kruhu, Hrachovina si připsal důležitý zákrok. Zatím toho na něj moc nešlo, o to víc musí být ve střehu.
14:31
Litvínov se teď přeci jen zvedl. Berka pálil rychle a nečekaně z mezikruží, ale trefil jen jednoho z obránců.
15:36
Další velkou možnost měl Gulaš. Toman ho uvolnil na brankovišti, kde byl domácí kapitán ve velké tísni, ale přesto dokázal zakončit. Trefil jen beton gólmana, který o šťastném zákroku skoro ani nevěděl.
17:28
Namlsaní diváci potleskem oceňují každou povedenou akci Motoru. Domácí s dvěma výhrami v zádech mají očividně sebevědomí a chuť.
18:59
Vyloučen hráč Kachyňa (Č. Budějovice), 2 min. za vražení na hrazení
19:35
Litvínovu se zatím přesilovka vůbec nedaří.
20:00
Budějovice po první třetině vedou 2:0, když se prosadili Gulaš a Štencel. Motor měl hlavně v úvodu výraznou převahu. Litvínov zatím toho moc neukázal, osměluje se jen postupně.
Oba celky zpátky na ledě, jdeme na druhou část.
20:00
20:14
Litvínov čeká ještě minutka přesilovky.
21:25
Nepříjemně pálil od modré Zile, ale Hrachovina si našel výhled na jeho pokus. Z brejku na druhé straně pálil Strnad, ale minul.
22:17
Vyloučen hráč Zeman (Litvínov), 2 min. za podražení
23:43
Domácí si při přesilovce hodně měnili pozice, pálili ale z ne úplně připravených šancí. Platilo to pro Gulaše i Šenkeříka.
24:12
Helt (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Berka
Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 2:1

Hosté naopak v oslabení snižují. Domácí chybu potrestal Berka, který vyslal do úniku Filipa Helta, který mazácky překonal Hrachovinu.
24:52
Možná si byli hráči Motoru chvílemi až moc sebejistí. Kontaktní branka dává utkání nový náboj.
25:02
Šenkeřík byl tvrdě dohraný u mantinelu. Ani však nepotřebuje ošetření a odjíždí po svých. Zákrok to však byl velmi nešetrný a zároveň nebezpečný.
25:38
Už se zase hraje. Pech vysunul Přikryla, ten zadovkou našel Pecha, který nastřelil tyč!
26:27
Gulaš střílí ze všech pozic, Godla se před ním musí mít na pozoru.
27:15
Kudrna (Litvínov) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Zile
Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 2:2

A je vyrovnáno. Podobně jako v první třetině Gulaš si Andrej Kudrna vyjel zpoza branky do ideální střelecké pozice a trefil přesně.
28:37
Litvínovských je najednou plný led a Jihočeši začínají kupit chyby.
29:07
Pech (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 3:2

Domácí si berou vedení zpět. Po buly v útočném pásmu se strhla velká mela o puk, vyšťoural ho Lukáš Pech, který si dokázal nadvakrát poradit i s Godlou.
29:07
Střídání Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Denis Godla, nahradil ho Šimon Zajíček
29:49
Litvínovského Zajíčka poprvé vyzkoušel Šenkeřík, hostující gólman má první zákrok.
30:04
Vyloučen hráč Stránský (Litvínov), 2 min. za hákování
30:53
Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Pech a Šenkeřík
Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 4:2

Budějovice - Litvínov 4:2 a jméno střelce vás asi nepřekvapí. Milan Gulaš, aktuálně neproduktivnější hráč i nejlepší střelec extraligy přidává další zásah. Pech mu připravil ideální pozici a domácí kapitán tvrdou ranou pod břevno skóruje dnes podruhé.
31:49
Litvínov se ale vzdát nehodlá. Už v posledních minutách se trochu přitvrdilo a přibylo různých strkanic a rozmíšek.
34:13
35:55
Dzierkals (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Litvínov 5:2

Gulaš třikrát tvrdě pálil ze své pozice, ale vždy trefil jen obránce. Dlouhý zámek vyvrcholil chybou hostů, kteří nepřesnou přihrávkou našli v mezikruží volného Martinse Dzierkalse, který zamířil přesně k tyči.
36:22
Vyloučen hráč Vráblík (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
36:50
Hrachovinu prověřili exbudějovický Abdul i ostrostřelec Zile, ale budějovický gólman je jistý.
37:49
Jaks od modré neprostřelil Hrachovinu a vehementně si žádá od spoluhráčů, aby brankáři víc clonili.
39:09
Brankář Motor podržel i při nepříjemné tečované střele. Teď se však nehraje, protože Štencel schytal nějaký zásah mimo hru a zůstává na ledě.
39:17
Štencel odchází za doprovodu lékaře do kabiny a nevypadá to s ním moc dobře.
40:00
Jihočeši vedou po dvou třetinách 5:2, když nejprve přišli o svůj dvoubrankový náskok. Pak ale začali znovu pálit hráči Motoru a Pech, podruhé Gulaš a Dzierkals stanovili aktuální skóre.
40:00
41:26
Vyloučen hráč Zeman (Litvínov), 2 min. za sekání
42:53
První pětka domácích byla dlouho na ledě, tentokrát ji však scházela přesnost.
43:35
To byla asi nejslabší dnešní přesilovka Motoru, ale domácím to moc vadit nemusí.
44:25
Litvínov zatím nevypadá, že by s výsledkem zvládl něco udělat. Jasně, času zbývá ještě dost. Ale Motor hlídá průběh duelu.