Hradecký Roman Kukumberg překonává litvínovského gólmana Jaroslava Januse a...

Hradecký Roman Kukumberg překonává litvínovského gólmana Jaroslava Januse a střílí první gól třetího čtvrtfinále. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Zklamaný litvínovský Lukeš: Hradec dobře brání a my zbytečně kličkujeme

• 16
Skřípe to. Hokejisté Litvínova sice čtvrtfinále extraligy načali vítězně, ale už dva zápasy nenašli na Hradec Králové protizbraň. „Soupeř dobře brání,“ odfoukl si litvínovský útočník František Lukeš po páteční porážce 1:4 a hradeckém obratu v sérii na 2:1 na zápasy.

Proč jste se zase neprosadili?
Za stavu 1:2 jsme měli nějaké šance, pak uděláme blbé střídání, oni hrají přesilovku a prohráváme 1:3. To se pak už těžko otáčí. Musíme víc střílet, víc chodit do brány. Oni výborně brání modrou čáru, musíme si to nahazovat a střílet odevšad.

Není od vás až moc kombinací v play-off, které má být spíš urputné?
Ani oni moc nehráli do těla, spíš šlo o souboj o střední pásmo. Byli lepší.

Jak střední pásmo překonat líp?
Podíváme se na to. Musíme si puk víc nahazovat. Snažíme se protahovat přes modrou čáru skrz pět hráčů, to nejde! Musíme dojet na červenou čáru, nahodit kotouč golfákem po mantinelu, jít ve dvou na druhou stranu a bojovat o něj. Nejde, abychom kličkovali ve středním pásmu, vždycky nám to vypíchnou a jedou tři na dva.

Hradec využil dvě přesilovky, zato vy ani dvojnásobnou.
Já v ní měl střelu, netrefil jsem bránu... Oni vypálí, hned se jim puk odrazí zpátky na hokejku, nám střely dobře blokují. Musíme víc o odražené puky bojovat, my vystřelíme a oni to hned vyhodí. Těžké se pak zase dostávat dovnitř. Musíme dát nějakou přesilovku, abychom se udrželi ve hře.

Prohráváte v sérii 1:2. Co s tím?
Musíme hrát úplně jinak, změnit hru. Takhle to nejde. A nefaulovat. I když první zákrok na 2+2 minuty si prý udělal Picard sám o mantinel, jak mi říkal Sörvik. Při druhém byla krev, jasné čtyři minuty, to by se nám nemělo stávat.