Jaškin v poslední minutě první třetiny využil přesilovou hru, když před brankou hostů usměrnil do sítě přihrávku Vadima Šipačova a zvýšil už na 4:0. Lepší střelecký výkon než český reprezentant předvedl v historii KHL pouze Sergej Mozjakin z Magnitogorsku, jenž v sezoně 2016/17 zaznamenal 48 gólů.
Předtím Jaškin asistoval u druhého gólu, který padl rovněž v početní převaze. Dynamo nakonec deklasovalo Avtomobilist 6:0, v brance poražených se vystřídali Vladislav Gross a Leonid Fomin.
Tomáš Hyka si pod dvou „nulových“ zápasech znovu upevnil pozici nejproduktivnějšího hráče Čeljabinsku a statistiku si vylepšil o 13. gól a 34. asistenci. Traktoru to ale v domácím duelu s Novosibirskem na body nestačilo, Sibir zvítězil 4:2.
Druhý nejproduktivnější Čech v soutěži Hyka ve druhé třetině vykřesal jistému účastníkovi play off naději na zvrat snížením na 1:3 a pak ještě asistoval u přesilovkového gólu na 2:3. Jenže hosté, kteří už jsou bez šance na vyřazovací boje, v poslední části potrestali vyloučení českého reprezentanta a Traktoru pak už nepomohla ani hra bez brankáře Romana Willa.
Bilanci 1+1 měli také Michal Jordán a Hynek Zohorna z Chabarovsku, který zvítězil v Minsku 6:5. Duel českých brankářů dochytal jen Marek Langhamer, domácí Dominik Furch střídal v 28. minutě po čtvrtém inkasovaném gólu.
Poslední postupové místo do play off si zajistil Spartak Moskva po výhře 6:1 nad Soči a porážce Viťazu Podolsk v Helsinkách s Jokeritem 2:3. Lukáš Radil pomohl k vítězství Spartaku jednou asistencí, na gól přihrál také Jakub Jeřábek z Viťazu.
07:31 Korškov (A. Petersson)
10:18 A. Petersson (V. A. Tkačov)
22:05 Kraskovskij (Kovalenko)
30:59 Alexejev (A. Marčenko, Rafikov)
08:14 Žafjarov
Konovalov (Isajev) – A. Marčenko (A), Rafikov, M. Osipov, Ohtamaa, Barancev, Čerepanov, Misjul – Pulkkinen, Lander (A), Kajumov – Korškov, V. A. Tkačov (C), A. Petersson – Kovalenko, Kraskovskij, Alexejev – Beljajev, Ivanov, Iljenko – Berjozkin.
Serebrjakov (31. Tichomirov) – Ch. Wideman, Pajgin, Orlov, Austin, Mišarin, Aljajev, Marin – Žafjarov (A), Miele, Čechovič – Terry, Der-Argučincev, Šenfeld (C) – Gončaruk, Kloos, Varnakov – Urakov (A), A. Michejev, Belevič.
Rozhodčí: Beljajev, Frano – Kučava, Stroganov
Počet diváků: 2779
34:03 V. Tichonov (Dawes, S. Da Costa)
50:41 Judin (K. Petrov, Rukavišnikov)
52:35 K. Petrov (Cormier)
60:53 A. Galimov (Voronkov, Wikstrand)
19:26 Valk (Dietz, H. Karlsson)
31:02 Dietz (Varone, Frattin)
51:32 Varone (Videll)
Biljalov (Golubjov) – Wikstrand, T. Murphy, Pedan, Chenkel, Rukavišnikov, Judin, Jarullin (A) – Dawes, V. Tichonov, S. Da Costa – K. Petrov, Cormier, Pesonen – M. Gluchov, Galijev, Lukojanov (A) – Voronkov, Safonov, Zaripov (C) – A. Galimov.
H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dietz (C), Makljukov, Šalapov, Lintuniemi, Heatherington, Samat Danijar – Paňukov, Varone, Frattin – Lilja, Videll (A), Asetov – Michajlis, Valk, Ševčenko – Petuchov, Akolzin (A), Šestakov – Musorov.
Rozhodčí: Gašilov, Romasko – Nikolajev, Parikov.
25:00 Hyka (Avcin, Bailen)
36:16 Bailen (Pilut, Hyka)
06:49 O. Li (Ruohomaa)
18:19 Romancev (Šaškov, Jermakov)
24:32 Vj. Ušenin (O. Li)
46:37 O. Li (Jokipakka, Ruohomaa)
Will (Fedotov) – Pilut, Manuchov, Bailen, Tělegin, D. Bodrov, Karpuchin, Isajev, S. Garejev – Osnovin, Byvalcev, Kalinin – Avcin, Sedlák, Hyka – Gorjunov-Rolgizer, Åberg, D. Iljin – M. Majorov, Polygalov, Tridčikov.
Säteri (Krasotkin) – Achijarov, Jokipakka, Jermakov, Děmidov, Timašov, Chochlov, Pastuchov – Šarov, Ruohomaa, O. Li – Romancev, V. Komarov, N. Korotkov – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Šaškov – Česalin, Sajustov, Ovčinnikov – Dubakin.
Rozhodčí: Ansons, Gofman – Gorděnko, Strelcov
Počet diváků: 5512
35:02 Korosteljov (Světlakov)
39:33 Andronov (P. Karnauchov)
59:35 Šalunov (Mamin)
Šugajev (Šostak) – M. Chabarov, Vittasmäki, Kudako, Makejev, Adamčuk, Lalonde (A), M. Tichonov – J. Morozov, Berglund, Liška – Petunin, Kodola, Vovčenko (A) – Kapustin, Jo. Nättinen, Geraskin (C) – Guslistov, A. Alexejev, Dumbadze – Kazakov.
Lars Johansson (Šaryčenkov) – Ar. Sergejev, Dahlbeck, Gilmour, Rykov, M. Robinson (A), Blažijevskij, Ibragimov – P. Karnauchov, Andronov (C), Sošnikov – Okulov, Šalunov, Mamin – Leipsic, Loktionov, Slepyšev (A) – Sorkin, Světlakov, Korosteljov – Afanasjev.
Rozhodčí: Olenin, Hribik – Ivanov, Sivov
05:18 Igumnov (Brjukvin, Jefremov)
08:57 An. Sergejev (Kagarlickij, Jaškin)
09:49 Mironov (O. Lindberg, An. Sergejev)
19:04 Jaškin (Šipačov, Kagarlickij)
21:36 Jefremov (Brjukvin)
21:51 Muranov (Kruglov)
Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, Čajkovský, Volkov, Mironov, J. Zajcev, An. Sergejev, Bojkov – Kagarlickij, Jaškin, Šipačov – Tarasov, O. Lindberg, Pääjärvi – Brjukvin, Igumnov, Jefremov – Kruglov, Šipov, Bryzgalov – Muranov.
Gross (11. Fomin) – Trjamkin, Holzer, Ch. Genoway, Zborovskij, Alexej Vasilevskij, Arzamascev, D. Zajcev, Ščemerov – Žukenov, Dacjuk, Makejev – Holland, Macek, Golyšev – Bělousov, Sexton, P. Kulikov – Protapovič, Bočarov, Zacharov.
Rozhodčí: Belov, Judakov – Zachrenkov, Sadovnikov
Počet diváků: 4 254
47:18 Chajrullin
Ivannikov (Ozolin) – A. Osipov, Bryncev, Volgin, Semjonov, Abrosimov, K. Vorobjov, Puzanov – Linus Johansson, McMillan, Bikmullin – Galuzin, Enlund, Chajrullin – Šiksatdarov, Čiviljov, Chafizov – Porjadin, Bucajev, Šafigullin.
Košečkin (Olkinuora) – J. Jakovlev, Martynov, Pašnin, Minulin, Dronov, Holm, Nikolajev – Beck, N. Kuljomin, Rasmussen – S. Mozjakin, S. Plotnikov, Košelev – A. Nestrašil, Čibisov, Karpov – Goldobin, Korobkin, Švyrjov.
Rozhodčí: Anton Lavrentěv, Ivan Fatejev – Ilnur Galimov, Danill Zacharov
16:22 Širokov (D. Višněvskij)
25:06 Lehterä (Širokov, Bakoš)
34:06 Fjodorov (Rylov, Talalujev)
42:56 Lehterä (Nikišin, Širokov)
48:40 Širokov (Lehterä, Radil)
55:33 Bakoš (P. Černov, Rylov)
49:41 Ruděnkov (Valencov, Miromanov)
J. Hudáček (Truškov) – Rylov (A), D. Višněvskij, Zubarev, Nikišin, Kulik, Serikov, Sokolov – Širokov (A), Lehterä, Radil – Fjodorov, R. Hanzl, Nikoncev (C) – Bakoš, P. Černov, Talalujev – Zlobin, Torčeňuk, M. Cyplakov – Averšin.
Kulbakov (Treťjak) – Miščenko, Rundblad, J. Alexandrov (C), Miromanov, Pogorišnyj, Valencov, Batyršin, Sedov – Šmeljov, Točickij (A), Peťkov – Ruděnkov (A), Glotov, Kolgotin – A. Galimov, Kurbatov, Garajev – Kazakov, Rubcov, N. Kvartalnov.
Rozhodčí: Odinš, Sidorenko – Ponamarenko, Šadrin
Počet diváků: 3 966
03:46 Mosaljov (Falkovskij, Menell)
16:28 Z. Mitchell (Prince)
18:15 Paré (Gorbunov)
22:59 Varfolomejev (Protas, Solovjov)
48:24 Protas (Klinkhammer, Falkovskij)
02:26 Jordán (V. Butuzov)
15:43 Golubev (H. Zohorna, Polunin)
26:54 V. Butuzov (Jordán, S. Těreščenko)
27:51 Polunin
30:27 H. Zohorna (Turbin, Polunin)
54:01 Pjanov (Turbin)
Furch (28. Kolosov) – Menell, Falkovskij, Znacharenko (A), Solovjov, Děrjabin, Šinkevič, Denisov – Alistrov, Z. Mitchell, Prince (A) – Kozun, Protas, Klinkhammer (C) – Paré, Gorbunov, Mosaljov – Varfolomejev, Usov, K. Voronin – Děmkov.
Langhamer (Šijanov) – S. Těreščenko, Korjagin, V. Vasiljev, Jordán (C), Turbin (A), Kamalov, Zimin, Mašín – Michasjonok, Rasskazov, Zaseda – V. Butuzov, Pjanov (A), Archipov – Polunin, Golubev, H. Zohorna – A. Kuzněcov, Gizdatullin.
Rozhodčí: Spirin, Gamalej – Golovljov, Savenkov
Počet diváků: 4 488
15:07 Schroeder (O'Neill, Joensuu)
39:52 Junttila (O'Neill)
48:19 Nicklas Jensen (Savinainen)
25:57 Moisejev (Pylenkov, Jeřábek)
27:02 Tedenby (Daugavinš, Děrgačov)
Kalninš (Jukuri) – Lööv, Lepistö, D. Sklenička, J. Krejčík, Pudas, Friman – O'Neill, Schroeder, Joensuu (A) – Mäenalanen, Nicklas Jensen, Junttila – H. Ikonen, Hännikäinen, Savinainen (A) – Halme, Pihlström, Anttila (C).
Todykov (I. Ježov) – Pylenkov, Jeřábek, Voronkov, Hultström, Pautov, Golovkov (A), Katičev – Tedenby, Danforth, Daugavinš (A) – Moisejev, Bardakov, Děrgačov – Malychin, Grebenščikov, Laričev – Gončarov, Arťuchin (C), V. Popov – Ivaňuženkov.
Rozhodčí: Birin, Kulakov – Novikov, Šalagin
28:14 Dzierkals (Džerinš, Jelisejevs)
07:24 Manninen (Hartikainen)
17:29 Koledov (Pimenov, Soloduchin)
45:03 Kugryšev (Naumenkov)
Nalimov (Voris) – Zile, Scarlett, Sund, Mamčics, Ošenieks, Tumanovs, Maione – Darzinš (C), Gračov, Indrašis (A) – Larionovs, Džerinš, Roberts Bukarts (A) – Dzierkals, Švanenbergs, Jelisejevs – Rihards Bukarts, Berzinš, Skvorcovs – Zyrjanov.
Tarasov (Vyprickij) – Larsen, Panin (C), Koledov, Naumenkov, Alexejev, J. Birjukov, A. Semjonov – Hartikainen (A), Manninen, M. Granlund – V. Žarkov (A), Kadějkin, Platt – Amirov, Chochrjakov, Kugryšev – Baškirov, Pimenov, Soloduchin – Pustozjorov.
Rozhodčí: Gofman, Sergejev – Lazarev, Šišlo
KLUB | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | x-Kazaň | 60 | 33 | 8 | 8 | 11 | 185:131 | 90 |
2. | x-Magnitogorsk | 60 | 31 | 6 | 7 | 16 | 165:138 | 81 |
3. | x-Čeljabinsk | 60 | 27 | 7 | 6 | 20 | 157:143 | 74 |
4. | x-Jekatěrinburg | 60 | 24 | 6 | 8 | 22 | 152:154 | 68 |
5. | x-Nižnij Novgorod | 60 | 22 | 7 | 9 | 22 | 170:168 | 67 |
6. | Nižněkamsk | 60 | 13 | 6 | 2 | 39 | 133:214 | 40 |
KLUB | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | x-Omsk | 60 | 33 | 3 | 12 | 12 | 180:134 | 84 |
2. | x-Ufa | 60 | 28 | 10 | 5 | 17 | 181:151 | 81 |
3. | x-Barys Nur-Sultan | 60 | 20 | 11 | 7 | 22 | 147:157 | 69 |
4. | Novosibirsk | 60 | 20 | 7 | 4 | 29 | 146:155 | 58 |
5. | Chabarovsk | 60 | 17 | 7 | 7 | 29 | 146:171 | 55 |
6. | Kunlun Red Star | 59 | 10 | 2 | 8 | 39 | 139:213 | 34 |
KLUB | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | x-Petrohrad | 60 | 33 | 4 | 8 | 15 | 178:126 | 82 |
2. | x-Jokerit Helsinky | 60 | 26 | 6 | 9 | 19 | 174:153 | 73 |
3. | x-Čerepovec | 60 | 23 | 9 | 4 | 24 | 149:159 | 68 |
4. | x-Spartak Moskva | 60 | 20 | 8 | 7 | 25 | 157:173 | 63 |
5. | Viťaz Podolsk | 60 | 21 | 6 | 5 | 28 | 155:175 | 59 |
6. | HK Soči | 60 | 12 | 2 | 9 | 37 | 121:202 | 37 |
KLUB | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | x-CSKA Moskva | 60 | 34 | 9 | 5 | 12 | 182:121 | 91 |
2. | x-Dynamo Moskva | 60 | 34 | 5 | 6 | 15 | 195:137 | 84 |
3. | x-Jaroslavl | 60 | 30 | 8 | 7 | 15 | 181:126 | 83 |
4. | x-Dinamo Minsk | 60 | 17 | 15 | 3 | 25 | 167:174 | 67 |
5. | Dinamo Riga | 60 | 5 | 4 | 10 | 41 | 126:211 | 28 |
Poznámka: Minsk, Kunlun, Dynamo Moskva, CSKA Moskva, Viťaz Podolsk a Magnitogorsk mají započítány technické výhry. Týmy označené „x“ mají jistý postup do play off.