Iluzionisté, kouzelníci či mágové byli součástí společnosti od nepaměti. V minulosti se jejich služby využívaly nejen k pobavení, ale i k manipulaci. To však není případ Damiana Odess-Gilletta, který nám ukáže několik triků. | foto: Jan Zátorský, MAFRA

Důležitá je teorie sendviče a gradace. Reportérka se učila kouzelnické triky

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Všichni víme, že je potřeba bedlivě sledovat kouzelníkovy ruce. Určitě se pokusí odvést pozornost a nenápadně někde něco schová. Dívám se na Damianovy prsty, ale nemůžu si pomoci a musím se zaposlouchat i do jeho příběhu. Zase mě převeze, píše reportérka Zuzana Hubeňáková, která si vyzkoušela, jaké je to být na chvíli kouzelníkem.

Poprvé jsem amerického kouzelníka Damiana Odess-Gilletta viděla na akci, při níž producenti světově známé soutěže Fool Us, což by se dalo přeložit jako Oblbni nás nebo Převez nás, vytipovávali vhodné adepty pro účast v show .

Damian tenkrát velmi ležérně a nenásilně vyprávěl příběh o světoznámých kouzelnících a doplňoval ho různými triky. Zkušeným producentům nezbylo než mu vyseknout poklonu. Nikoliv za náročnost nevídaných triků, ale za jeho schopnost přirozeně je zapojit do strhujícího vyprávění.

„Dobrý kouzelník musí mít spoustu schopností, jako herecký talent, umění improvizovat nebo odvést pozornost, ale pomůžou i znalosti vědy, techniky a matematiky.“

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se