Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 23. února 2024 Svatopluk

Až dvojnásobně víc lidí chce své peníze investovat do akcií, kryptoměn či komodit

  7:30 – ADVERTORIAL
O téměř čtyřicet procent vyšší tržby než za stejné období v loňském roce i příval nových klientů. Přední český a světový broker X-Trade Brokers (XTB) hlásí ještě před koncem roku rekordní výsledky i expanzi do Dubaje a Jižní Afriky.

Investování letos zažívá boom | foto: Shutterstock

Nejistá finanční situace, kdy inflace pomalu ale jistě ukusuje velké částky z naspořených peněz, se projevuje také na akciových trzích. Pro lidi jsou investice v této oblasti, ačkoli mohou být i značně spekulativní, cestou, jak své úspory zhodnotit, nebo alespoň zachovat.

Zájem o akcie, komodity a další možnosti investování potvrzuje i jeden z českých předních brokerů X-Trade Brokers (XTB). Ve srovnání s čísly z loňského třetího čtvrtletí totiž společnost zaznamenala výrazný nárůst tržeb, a to o 36,5 %, v řeči peněz z 31,4 milionu euro na 42,9 milionu euro. Zvýšil se i konsolidovaný čistý zisk dosažený v tomto období, a to na 22,2 milionu euro, což je nárůst o 43,9 % ve srovnání se třetím čtvrtletím předchozího roku, kdy zisk dosáhl 15,4 milionu euro.

„Ve třetím čtvrtletí letošního roku jsme dosáhli výrazného nárůstu příjmů i zisku. Nejdůležitější je, že tyto nárůsty jsou založeny na neustále rostoucí základně nových a aktivních klientů. Přestože je třetí čtvrtletí převážně letním obdobím, výsledky jsou velmi dobré, i díky každodennímu úsilí našeho týmu,” říká Omar Arnaout, předseda představenstva XTB.

Vize již splněna

Už v červenci si přitom XTB mohlo takzvaně odškrtnout svůj cíl, co se týče počtu nových klientů. Na začátku roku totiž Omar Arnaout oznámil jednu z vizí roku 2021, kterou bylo 120 tisíc nových investorů. S koncem září už však společnost ohlásila zisk 146 427 nových klientů, čímž cíl výrazně překročila. Jedná se o rekordní 98,9% nárůst ve srovnání se 73 612 novými klienty získanými za prvních 9 měsíců minulého roku. A rok ještě nekončí.

„Jsme rádi, že jsme našeho letošního cíle dosáhli v tak rychlém čase. Tento parametr je klíčový pro zajištění stabilního růstu výnosů a zisku skupiny v dlouhodobém horizontu. Důležité je, že jej podporuje i rostoucí základna aktivních klientů, kterou jsme ve srovnání se třetím čtvrtletím loňského roku zdvojnásobili,“ shrnuje Omar Arnaout.

V současnosti mohou klienti XTB investovat až do 5 400 různých finančních instrumentů včetně akcií, ETF a CFD na forexovém trhu, do indexů či komodit. XTB nabízí také možnost investovat do CFD na kryptoměny.

Začátkem září přibylo do nabídky devět nových instrumentů založených na kryptoměnách. Zájem o ně stále roste. Jen v prvním pololetí roku 2021 uskutečnilo 20 % klientů XTB alespoň jednu transakci s využitím CFD na tyto instrumenty a pro téměř 10 % nových klientů byla transakce s využitím CFD na kryptoměny tou první, kterou uskutečnili po otevření účtu.

Investice bez poplatků

V Česku mohou klienti využívat všech služeb, které XTB poskytuje. Na výběr mají z již zmíněných více než 5 400 různých finančních instrumentů. K investování mohou využívat platformu xStation a vylepšenou mobilní aplikaci xStation Mobile.

Online investiční konference

Pro začínající investory i ty, kdo chtějí mít přehled, se v sobotu 20. listopadu koná další ročník Online investiční konference, kde se bude hovořit o inflačních rizicích, investicích v Číně i výhledech trhu na rok 2022. Největší bezplatná online konference bude dostupná živě od 10 hodin na YouTube (přihlásit se můžete zde).

„Úspěch XTB v České republice i globálním měřítku se skládá ze tří prvků. Největší bezplatné vzdělávací základny pro investory na trhu, naší vlastní oceňované desktopové i mobilní platformy xStation, které jsou navíc podpořeny vynikajícím zákaznickým servisem a neustále rozvíjenou investiční nabídkou. Výsledky, kterých jsme dosáhli ve třetím čtvrtletí, výrazně podpořila i realizace nové marketingové kampaně s Josém Mourinhem, která propaguje investování bez poplatků a vzdělávací aktivity. Ty jsou klíčové, zvláště když získáváme tisíce nových klientů, kteří s investováním teprve začínají,“ říká Vladimír Holovka, obchodní ředitel společnosti XTB.

Geografická expanze na jih i východ

Letos si společnost XTB splnila i další milník. V polovině roku zahájila činnost XTB MENA Limited ve Spojených arabských emirátech (SAE). Klienti nově otevřené pobočky v Dubaji mají přístup k téměř dvěma tisícům finančních instrumentů, přičemž se nabídka bude dále rozšiřovat a upravovat v reakci na potřeby a preference místních investorů. Stejně jako na jiných trzích, i v SAE se XTB výrazně zaměřuje na vzdělávání a spolupráci s místními etablovanými partnery.

V srpnu navíc získala dceřiná společnost XTB Africa (PTY) Ltd. licenci k působení v Jižní Africe. Představenstvo v současné době koordinuje přípravné práce na zahájení činnosti na tomto trhu ve druhé polovině roku 2022.

Autor:
  • Nejčtenější

Má Zuzana vědět, kolik bere Franta? Výše mzdy bude brzy věc veřejná

16. února 2024

Premium Informace o tom, kolik berou kolegové na stejné či srovnatelné pozici, dosud držené za dveřmi...

Brzy se změní státní příspěvek v „penzijku“. Expertka radí, jak neprodělat

22. února 2024

„Teď stále ještě dostáváte za částku 1 000 korun od státu 230 korun. Ale po změně zákona...

Mladí nadšenci z Beskyd uspěli u zákazníků i v soutěži. Obrat firmy roste

17. února 2024

Mikuláš Dohnal a Jakub Najdek jsou milovníci kávy. Už na vysoké škole začali provozovat e-shop s...

U alimentů nerozhoduje, co vyděláte, ale co byste vydělat mohli, kdybyste chtěli

16. února 2024

Krachem končí zhruba polovina manželství. A rozchází se i nesezdaní rodiče. Kromě mnoha dalších...

Daně 2023: Jak zdanit příjmy z nájmu a na co si dát pozor

21. února 2024

Řada lidí si přivydělává pronájmem nemovitosti, a to nejen bytu, domu nebo jeho části, ale také...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Nižší spotřeba českých domácností krotí drahotu. Sázíme na střídmost

23. února 2024

Pokles nákupního apetitu Čechů přispěl ke zkrocení vysoké inflace. Lidé dávají obchodníkům jasně...

Potřebujete půjčku do výplaty? V nabídkách jsou obrovské rozdíly

23. února 2024

Premium Nemoc, rozbité auto nebo domácí spotřebič, bez kterého se neobejdete. Děje se to denně. Ne pro...

Rvačka nebo nefunkční zvonek. Kdy můžete přijít o dávky nemocenského

22. února 2024

Onemocněli jste nebo utrpěli úraz a lékař vám vystavil neschopenku. Jak je to s vyplácením...

Brzy se změní státní příspěvek v „penzijku“. Expertka radí, jak neprodělat

22. února 2024

„Teď stále ještě dostáváte za částku 1 000 korun od státu 230 korun. Ale po změně zákona...

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...