Diskuse k článku

Kde v Indii meditovali Beatles

Co se týká esoteriky, duchovna a hlavně jógy, je Rišikéš hlavním městem světa. Síla tohoto místa přilákala i členy legendární kapely, kteří zde, uprostřed indických ašrámů a v blízkosti Gangy, připravovali písně pro legendární Bílé album.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

OHNOTHIMAGEN

To je zase něco...

To je teda zase něco...

Most Lakšmandžhula má s Beatles společný velký kulový, mimoto centrální autobusové nádraží je u mostu Ramdžhula. "Božstvo na bráně chrámu" je při vstupu na ghát ašrámu Parmarth Niketan - s Mahárišiho ašrámem nemá společného VŮBEC NIC. Fotky z vnitřku Mahárišiho ašrámu evidentně autor nemá, tak si vyfotil jen vstupní bránu, to ovšem umí udělat každý trouba, že... za těch padesát rupek (mě to stálo mimochodem jen deset) mohli fotit i uvnitř. Ganga v Rišikéši je průzračně čistá - prudká je taky, ale především ledová.

0/0
1.3.2010 18:17

sarumánek

docela pravdivé

Hezká reportáž o jednom velkém podvodu na hloupé a důvěřivé evropské a americké turisty. Kde má jít o duchovno, jde ve skutečnosti jenom o tahání peněz za pseudoduchovní exotiku. V šedesátých letech to ještě nebylo tak profláknuté, takže to bylo mnohem víc "in" než dnes, ale i ti idealističtí Beatles přišli docela brzo na to, že tu něco nehraje a zmizeli. Dnes už to může brát vážně jenom absolutně nesoudný naivka, kterého utáhnete na vařené nudli. Ale pěkně tam asi je, musí to být zážitek, to zase jo :-)

0/0
1.3.2010 16:43

intago

není problém meditovat

ale přijmout to co prožijeme. Příliš silná káva, která není egu po chuti;-)

0/0
1.3.2010 10:43

Radcol

Re: není problém meditovat

R^R^R^

0/0
1.3.2010 10:49

intago

Re: není problém meditovat

ahá, tys to také zažil. No jo, bylo nás dost. Ale člověk si po letech zvykne na ezoterickou Jinakost Matrixu. I  Plotinos si rok léčil nervy a pak se z něj stal filozof

0/0
1.3.2010 11:58

farous

Kde meditovali?

Nebylo by lepší napsat hulili a chlastali ... prostě pařili ? ;-)

0/0
1.3.2010 10:17

Poslední Czarnian

Re: Kde meditovali?

Takhle to zní mnohem vznešeněji;-D

0/0
1.3.2010 11:37

golemič

Indie a její duchovno....

Pro mne také byla indie šok, tolik bídy a takovou absenci soucitu s těmi ubožáky - pro mne šok. Asi pro tu "duchovnost" pracovala matka Tereza právě v indii. Bláboly různých "guru" a realita té země - ať si každý udělá obrázek. Mne to naprosto jednoznačně ukázalo, že hindu bláboly nemají žádnou opravdovou cenu. Od mé návštěvy v Indii /1983/, sice uplynulo hodně vody v Ganze, ale platí to furt...

0/0
1.3.2010 9:23

Niktor

Re: Indie a její duchovno....

A nevadí vám, že Indie se zvlášť od roku 2000 rozvíjí tak prudce, že dnešní situace už je opravdu jiná než v roce 1983? ;-)

A co je nedostatek soucitu? Vy byste se snad dojímal na každým žebrákem na ulici, kdybyste je vídal denně? A kde v Indii jste vlastně byl?

0/0
1.3.2010 10:28

golemič

Re: Indie a její duchovno....

máte pravdu s tím, že je dnes hospodářsky jinde, ale já mluvím o "duchovním" dojmu a realitě a o nemístném obdivu k tomuto. Zde se, myslím, moc nezměnilo, ale máte pravdu v tom, že už je to pár let co jsem tam byl, informace nyní mám zprostředkované.

0/0
1.3.2010 10:39

Najdete na iDNES.cz