VIDEO: Kolumbijec se mění v Transformera. Za měsíc zvládne 1 200 proměn

aktualizováno 
Za měsíc musí podstoupit na 1 200 transformací, z auta se bryskně přemění v robota. Jenže Luis Rene Cruz z Bogoty to nedělá kvůli dětinské posedlosti ani duševnímu svérázu. Dělá to kvůli chudobě. Doufá, že díky pouličním vystoupením změní těžký osud své rodiny.

Je to vlastně smutná podívaná. Na rušné ulici leží pod „kapotou“ vyrobenou z papundeklových krabic v kolumbijském vedru na chodníku muž, škvírami vyhlíží ven k silnici. Čeká, až budou mít řidiči červenou, poté přijde chvíle na jeho skutečný vstup na scénu.

Když auta zastaví, začne se z kleku zvedat na nohy. Laciná imitace karosérie Transformes, pomalovaná dětskými barvami, kolem něj plandá, každá její část však nakonec dosedne na své místo. Z auta se stane před zraky čekajících motoristů robot.

A když se Luiz Rene Cruz, který je v jeho papundeklovém těle ukryt, vztyčí, vyrazí k frontě aut pro svou odměnu. Bere je jedno po druhém, dokud se nerozjedou. Za den si vydělá až dvacet dolarů.

Této živnosti se však před osmi lety nechopil proto, že by si býval chtěl hrát na pouličního umělce. Jeho a jeho rodinu tehdy srazila na kolena nouze. „Podívejte, nic jsem nevystudoval, mám jen střední školu. Dostrkaly mě k tomu životní okolnosti, onemocnění rakovinou, tisíc věcí, které se mi staly,“ cituje jej server RTE.

Před oněmi osmi lety bylo jasné, že postaru už to nepůjde. „Věděli jsme, že na cestě je druhé miminko. Musel jsem přijít na to, jak se uživit lépe, než když máte jen minimální mzdu,“ líčil.

Nakonec to vymyslel i díky hračkám svého malého synka a sledování filmu Transformers. Vytvořit první model si vyžádalo 200 naspořených dolarů, tři měsíce času a něco barev, šroubků a silikonu. Za osm let, kdy si vydělává na ulici, vystřídal osm kostýmů.

„Minimální mzda na podporu rodiny nestačí,“ uvedl pro server CGTN America s tím, že jeho vystoupení mu zajistí peněz o něco víc. „A rovněž mi dopřejí něco ještě cennějšího, příležitost být se svými dětmi a ženou,“ dodal.

Konkurence pouličních živností je však velká. O peníze projíždějících se ucházejí mobilní trhovci, jiní umělci, imigranti prchající před katastrofálními životními podmínkami ve Venezuele. Ti všichni pracují ve vedru, vlhku, dešti i chladu dlouhé hodiny.

Pana Cruze žene k silnici každý den velký sen. „Chci si koupit vlastní dům,“ líčí.

Autor:

Nejčtenější

Arizona proti pornu. Je společenskou hrozbou, tvrdí parlament

Ilustrační snímek

Prostupuje celou společností, kazí mladistvé, vytváří toxické prostředí. Pornografie způsobuje zdravotní krizi,...

Žijeme jen jednou, ať to tedy stojí za to, říká MOgirl Týna

Věřím v osobitost, říká MOgirl Týna.

Pracuje jako zdravotní sestra v domově pro seniory a baví ji to. Považuje se za empatickou, přátelskou a realistickou....

VIDEO: První republika zahnala prostituci do kabaretů

Prostituci se nepovedlo vymýtit žádného společenskému zřízení. Maximálně zamést...

Své místo si udržela v každé době napříč historií, skrze všechny politické i společenské systémy. Prostituce je...

„Beztak ho máš malý“. Nový smajlík může vyjadřovat i malý penis

Emotikon „Pinching Hand“ se může stát hitem letošní edice symbolů.

Ono gesto je vypovídající, velmi srozumitelné. Naznačuje, že něčeho je opravdu málo. Nebo že něco je opravdu malé....

VIDEO: Sexy česká trenérka amerických hokejistů uvedla zápas hymnou

Sexy Češka je nejen zpěvačka a tanečnice, ale i trenérka amerického hokejového...

V americké profesionální Federální hokejové lize kondičně trénuje tým Carolina Thunderbirds, šest zápasů ho však řídila...

Další z rubriky

Ženy z ostrova Sprogo: provinily se sexualitou a společnost je ztrestala

Zařízení Christiana Kellera nepotřebovalo mříže, z ostrova se kvůli...

Tato instituce byla něčím mezi vězením a nemocnicí. A též výrazem touhy udržet dánskou populaci čistou. Na ostrově...

Žijeme jen jednou, ať to tedy stojí za to, říká MOgirl Týna

Věřím v osobitost, říká MOgirl Týna.

Pracuje jako zdravotní sestra v domově pro seniory a baví ji to. Považuje se za empatickou, přátelskou a realistickou....

VIDEO: Pražský radní chodí bos. Bezdomovci mu z lítosti dávají boty

Lukáš si libuje, že sníh je měkoučký.

Mladíka bez bot odmítl ve Frýdku-Místku pustit řidič autobusu do vozu. Tato informace namíchla Lukáše Findeise. Radní...

Najdete na iDNES.cz