Největší sexuální skandály, které otřásly světem

aktualizováno 
Clinton a poskvrněné šaty dvaadvacetileté stážistky, božská Marilyn Monroe, která přišla oblečená neoblečená na oslavu prezidentových narozenin, nebo prostitutky newyorského guvernéra Eliota Spitzera. Představujeme vám sexuální skandály, které se zapsaly do dějin.

Marilyn Monroe, Monica Lewinská, Ashley Youmansová (jedna z prostitutek guvernéra Spitzera) a Mazarine Pingeotová, nemanželská dcera francouzského ex-prezidenta Mitterranda | foto: Koláž - iDNES.cz

JFK a Marilyn Monroe: Happy Birthday, Mr. President

O tom, že si známý playboy John F. Kennedy začal s božskou Marilyn Monroe se šuškalo už velmi dlouho, ale až do 19. května 1962 šlo pouze o dohady a drby. Ty ale získaly jasné obrysy, když blonďatá sexbomba uprchla ve vrtulníku z natáčení filmu, aby mohla Kennedymu popřát k narozeninám.

Její vystoupení na prezidentově narozeninové oslavě vstoupilo do dějin. K mikrofonu se postavila v třpytivých, poloprůhledných šatech, které byly tak úzké, že muselo být každému, kdo nebyl slepý, že je pod nimi nahá. Lehce udýchaným, zastřeným hlasem zazpívala "Happy Birthday, Mr. President" a bylo víc než zřejmé, že očividně nepůjde o řadovou voličku.

Fotogalerie

Jejich vztah měl však několik výrazných "ale". Jednak údajně Marilyn současně udržovala poměr s prezidentovým bratrem Robertem. Především však do vztahu s JFK vkládala tolik nadějí, že to začalo být pro prezidenta velmi nebezpečné. Údajně už dokonce sama sebe viděla v roli první dámy.

Kennedy ztratil nervy a překotně se s ní rozešel, což hysterická a labilní herečka velmi těžce nesla. Když byla potom v srpnu roku 1962 nalezena ve svém apartmá mrtvá, dal její románek s prezidentem vzniknout řadě konspiračních teorií. Jejich přívrženci tvrdí, že ji nechal odstranit sám prezident, aby neohrozila jeho kariéru a image.

Clinton a Lewinská: šaty, které zostudily prezidenta

Aféra bývalého amerického prezidenta Billa Clintona a dvaadvacetileté stážistky Moniky Lewinské plnila první stránky amerických novin v roce 1998 a 1999. Pokud jste v té době nebyli v kómatu nebo v kočárku, ze všech stran se na vás valily podrobnosti aféry, kterou média překřtily na Monicagate.

Buclatá brunetka si začala s prezidentem v průběhu své stáže v Bílém domě a pak si začala o podrobnostech svého "vztahu" (pokud tomu tak chcete říkat) vylévat srdíčko při telefonátech se svou kamarádkou. Ta nelenila, sladkobolné řeči si nahrála a předala je příslušným orgánům.

Efekt, jehož dosáhla, by se dal přirovnat k výbuchu bomby. Monika se stala mediální hvězdou číslo jedna, která před kamerami štkala, jak věřila, že po boku prezidenta zestárne, protože jí jednou řekl, že by s ní rád trávil víc času. Hlavní roli hrálo zlomené srdce, zrazená důvěra, pošpiněná čest a doživotní zklamání.

Prezident a jeho stážistka.

Prezident a jeho stážistka. "Vše nejlepší k narozeninám, Moniko! Bill Clinton, 23. 7. 1997" stojí na fotce.

Clinton vše vytrvale popíral, až se na scéně objevily legendární modré šaty se skvrnou od prezidentského spermatu. Nějaký čas se dokonce zdálo, že Clinton za svou avantýru zaplatí křeslem, ale nakonec vše ustál a Lewinská o své osmnáctiměsíční aférce zplodila celou knihu. Mimochodem, vyšetřovací spis zaplnil neuvěřitelných šestatřicet krabic.

François Mitterrand: přísně střežené tajemství

Když několik měsíců po skončení mandátu zemřel v roce 1996 bývalý francouzský prezident François Mitterrand na rakovinu, vyšlo najevo tajemství, které se mu dařilo neuvěřitelně dlouho skrývat před veřejností. Na pohřeb se totiž dostavila mimo jiné i jeho nemanželská dcera Mazarine Pingeotová, kterou měl s jednou ze svých milenek.

Václav Klaus: blonďaté letušky

Podívejme se i do Česka. Když bulvár nachytal v roce 2002 Václava Klause s bývalou letuškou Klárou Lohniskou, spekulovalo se o tom, že manželství prezidenta stojí před krachem. Ukázalo se přitom, že tahle aférka nebyla ojedinělá.

Blonďatá letuška měla být už druhou v pořadí a vlastně jakousi náhradou za Evu Svobodovou, která byla Klausovou osobní letuškou v devadesátých letech (a kterou údajně představil i matce). Prezident k celé záležitosti uvedl, že pokud člověk přebíhá ulici na červenou, samozřejmě musí počítat s tím, že sklouzne a přejede ho auto.

Už o šest let později mu však otrnulo a v březnu 2008 jej bulvár opět načapal, jak si do hotelu za Prahou odváží další blondýnu Petru Bednářovou, pro změnu opět letušku. Paní Livie však má očividně nervy ze železa, protože prezidentovi všechny nevěry odpustila s tím, že u něj převažují charakteristiky, kvůli nimž se vyplatí s ním zůstat.

Dvě desítky let se Mitterrandovi dařilo vést dvojí život a pendlovat mezi svou oficiální rodinou a rodinou své milenky. Skandální však nebyl jen fakt, že prezident měl milenku a nemanželské díte, ale skutečnost, že obě ženy žily z peněz daňových poplatníků a navíc využívaly policejní ochrany, na níž samozřejmě neměly nárok.

Kromě toho Mitterrand využíval k cestám za svou milenkou a dcerou vládní letoun. Pikantní třešničkou na dortu se stala skutečnost, která však nebyla nikdy s jistotou potvrzena: předpokládá se, že média o celé aféře dlouhá léta věděla a že se v redakčních šuplících ukrývaly fotografie prezidenta s tajnou dcerou, nikdy však nebyly zveřejněny.

Eliot Spitzer: klient číslo 9

Když newyorský guvernér Eliot Spitzer nastoupil v roce 2007 do své funkce, vypadalo to, že ideálnějšího kandidáta si voliči nemohli přát. Velmi rezolutně vystupoval proti korupci a prostituci, jeho morální profil se jevil jako naprosto neposkvrněný, takže získal přezdívku "Pan Čistý".

O to větší bylo potom překvapení veřejnosti, když se ukázalo, že tento vzor ctnosti utratil víc než patnáct tisíc dolarů za luxusní prostitutky. Coby legendární klient číslo devět si objednával prostitutky několik let a podle odposlechů jich vyzkoušel víc než padesát. Obdivovaný otec tří dětí odstoupil na začátku roku 2008.

Autor:

Nejčtenější

Ženy z ostrova Sprogo: provinily se sexualitou a společnost je ztrestala

Zařízení Christiana Kellera nepotřebovalo mříže, z ostrova se kvůli...

Tato instituce byla něčím mezi vězením a nemocnicí. A též výrazem touhy udržet dánskou populaci čistou. Na ostrově...

Arizona proti pornu. Je společenskou hrozbou, tvrdí parlament

Ilustrační snímek

Prostupuje celou společností, kazí mladistvé, vytváří toxické prostředí. Pornografie způsobuje zdravotní krizi,...

Žijeme jen jednou, ať to tedy stojí za to, říká MOgirl Týna

Věřím v osobitost, říká MOgirl Týna.

Pracuje jako zdravotní sestra v domově pro seniory a baví ji to. Považuje se za empatickou, přátelskou a realistickou....

VIDEO: První republika zahnala prostituci do kabaretů

Prostituci se nepovedlo vymýtit žádného společenskému zřízení. Maximálně zamést...

Své místo si udržela v každé době napříč historií, skrze všechny politické i společenské systémy. Prostituce je...

VIDEO: Sexy česká trenérka amerických hokejistů uvedla zápas hymnou

Sexy Češka je nejen zpěvačka a tanečnice, ale i trenérka amerického hokejového...

V americké profesionální Federální hokejové lize kondičně trénuje tým Carolina Thunderbirds, šest zápasů ho však řídila...

Další z rubriky

VIDEO: První republika zahnala prostituci do kabaretů

Prostituci se nepovedlo vymýtit žádného společenskému zřízení. Maximálně zamést...

Své místo si udržela v každé době napříč historií, skrze všechny politické i společenské systémy. Prostituce je...

VIDEO: Daniel se živí jako nahý uklízeč. Nabídky se mu jen hrnou

Ne, Daniel studem opravdu netrpí.

Nejprve to prohodil jako žert. Pak se šestadvacetiletý zedník zamyslel a řekl si, že to zkusí. Potom vešel Daniel...

OBRAZEM: Vznešení a hrdí. Podívejte se na ikonické barevné snímky indiánů

Bylo zřejmé, že na invazi bílého muže do svého světa doplatí. Tušili, že...

Bylo zřejmé, že na invazi bílého muže do svého světa doplatí. Tušili, že přijdou o pozemky i svůj způsob života. Do...

Najdete na iDNES.cz