Mobil jako důkaz nevěry. Nenechte se chytit

aktualizováno 
Mobilní telefon může být skvělým pomocníkem při maskování nevěry, pokud si ale nedáme pozor, rázem se stane naším nejslabším místem. Zde je návod, na co si dát pozor a jak mobil správně využívat.

Milenku si v mobilu dobře schovejte. | foto: Profimedia.cz

Ženy jsou mnohem citlivější na detaily, takže stačí malá nepozornost a máme problém.

Znáte to, sami si ničeho nevšimnete, ale vaše manželka a přítelkyně při setkání okamžitě zpozorní a táže se vás na neznámý parfém, který z vás cítí. Ještě horší to ale bývá s mobily

PŘEČTĚTE SI: Nenechte si strkat nos do mobilu: Praktické a velmi užitečné rady.

Právě proto, že mobil máme s sebou skoro pořád, může se právě on stát oním trojským koněm, který veškeré naše snahy o utajení nevěry přivede vniveč. Přitom může být ale i skvělým pomocníkem, který nám leckdy může zachránit krk – pokud vám totiž partnerka zavolá, můžete klidně z milenčiny postele tvrdit, že jste zrovna na důležité poradě či obchodní schůzce.

Jen si dejte pozor, abyste nebyli moc zadýchaní, pak je lepší zvolit raději výmluvu typu "šel jsem si zaběhat" (ta by ovšem zrovna mně asi neprošla...).

Stejně tak se dá mnohem snadněji schovat s mobilem než s telefonem pro pevnou linku. Stačí se jít na chvíli projít...

Kromě toho, díky mobilům si řada lidí (a naštěstí i manželky) zvykla volat raději na ně než na pevné telefony v kanceláři či doma. Tím se snižuje riziko toho, že vám manželka zavolá do firmy a nějaký aktivní kolega jí sdělí, že z práce už jste přece dávno odešli.

Rozhodě se ale vyplatí – pokud přítomnost v práci potřebujete simulovat – nastavit si na pracovním telefonu přesměrování na mobil. Tím máte jistotu, že případný hovor nevzbudí nezaslouženou pozornost okolí.

Milenka

V každém případě si ale dejte pozor na to, abyste se samou starostí o utajení neprozradili. Přirozeně platí zásada: neměnit výrazně své chování. To platí i o chování k mobilu a s mobilem.

Pokud totiž až dosud ležel váš mobil celé dny na stole a vy jste si došlé SMS přečetli jednou denně - a najednou začnete ke každé SMS rychle běhat, máte zaděláno na pořádný průšvih.

Nedávno se jeden známý málem prozradil tím, že běžel nahý z koupelny k telefonu v obýváku... protože mu dorazila SMS zpráva. Jeho manželce přišlo podobné chování pochopitelně zvláštní, nikdy dříve to neudělal.

Máme tady tak klasický paradox: Jak nezměnit chování, být přiměřeně ležérní ve snaze utajit, že se něco děje, a přesto se neprozradit? Odpověď není tak složitá – nesmíte podcenit žádný detail!
 
Jména a telefonní čísla

První, nač musíme myslet, je telefonní seznam. Ten nás zbavuje rizik, že partnerka najde milenčino číslo poznamenané v notýsku. Jenže pokud máme všechny pracovní kontakty v telefonu zapsány s příjmením a jménem firmy, pak kontakt Eva bude zřejmě vypadat poněkud nepatřičně – tedy kromě případu, že právě takhle se jmenuje vaše partnerka.

Pokud si tedy budete ukládat potenciálně nebezpečné telefonní číslo do „Kontaktů“, snažte se, aby vypadalo co nejvíce jako jedno z mnoha.

Rozhodně se nevyplatí sahat po nějakých nesmyslných zkratkách a kódech. Pokud vám bude partnerka prohlížet mobil, rozhodně se bude spíše pídit po tom, co že za mobilní číslo je uloženo v Kontaktu MXZ, bez povšimnutí ale zřejmě přejde (tedy pokud není už zcela paranoidní) Evu Dolejšovou z firmy Albert Corsky and Company. Zvlášť když budete mít v kontaktu uveden i pracovní e-mail a webovou schránku (a pozor, obojí fungující).

Není příliš vhodné si milenku do telefonního seznamu zapisovat pod mužským jménem. Může se totiž stát, že se přeřeknete. Odlišování rodů v češtině je přece jen nápadnější než v některých jiných jazycích.

A kdyby náhodou přítelkyně zaslechla část hovoru s milenkou (klidně nějakou úplně nezávadnou) a z tvarů sloves by bylo jasné, že jde o ženu, dostáváte se do potenciálně velkého problému.

Nezapomeňte totiž, že kromě telefonního seznamu se jména v mobilu objevují také v protokolech o voláních (volaná, přijatá či zmeškaná čísla). Pokud by se tedy někdy později podívala přítelkyně do vašeho mobilu, a viděla by, že hovor byl z čísla Tomáš Kovařík, zřejmě byste se křížovému výslechu nevyhnuli.

Protokoly jsou vůbec velmi zrádné, dá se z nich vyčíst opravdu hodně. A pokud budete mít v telefonu z deseti posledních hovorů osm z jediného čísla, ani sebechytřeji zapsaný kontakt vás neuchrání.

Některé telefony umožňují nastavit si dobu, po kterou mají záznamy v protokolu zůstat. V tom případě platí, že méně je někdy více. Trochu vám to zkomplikuje situaci, až budete hledat nějaký pracovní kontakt, který byste jinak v přijatých hovorech klidně našli, ale za trochu nepohodlí bezpečí stojí, ne?

Pokud telefon protokoly neumožňuje nastavit, obvykle je umí mazat. Ideální je, když můžete mazat hovory po jednom, i úplně prázdné protokoly by totiž mohly působit podezřele. Ovšem i prázdné jsou lepší než opakovaně 20 hovorů s Evou. V každém případě zapomeňte, že byste si k milence přiřadili nějaké vtipné a efektní zvonění. V ideálním případě nechte nastaveno stejné, jaké máte na ostatní pracovní kontakty.

Další možností je nastavit si nějaké zvonění nezvonění, třeba jen jednoduché pípnutí. Z teorie pravděpodobnosti je totiž jisté, že milenka vám aspoň jednou zavolá, když u toho přítelkyně bude. A opět, zvonění, které nikdy předtím neslyšela, zřejmě vyvolá nežádoucí pozornost.
 
SMS a MMS, nejčastější zdroj problémů

Textové zprávy jsou mnohem diskrétnější než volání, takže pokud potřebujete nějakou komunikaci utajit, hodí se mnohem lépe. Jenže oba typy zpráv se v telefonu ukládají. A na rozdíl od hovoru, u něhož po skončení dá maximálně zjistit délka trvání, SMS zprávu si může přítelkyně přečíst celou.

Dobrou zprávou pro všechny nevěrné je, že soud nedávno rozhodl o tom, že SMS a MMS spadají pod podobný režim jako například dopisy a jeden žárlivec byl odsouzen za to, že přítelkyni četl SMS v jejím mobilu. Jenže jít podat trestní oznámení na přítelkyni bude stejně přiznáním viny, takže raději nezavdejte příčinu.

Cyklista píše SMS zprávu

Myslete na to, že nejde jen o doručené zprávy, v telefonu se dají najít i ty odeslané. Některé typy umí ukládání odeslaných vypnout, ale ne úplně všechny. V tom případě rozhodně nezapomínejte všechny odeslané zprávy pravidelně (a co nejčastěji) mazat.

Zrádné mohou být také „Koncepty“, tedy zprávy rozepsané a nedokončené, stejně jako zprávy ve složce „K odeslání“, kde může viset zpráva, kterou se z nějakého důvodu nepodařilo odeslat.

Pokud si do mobilu stahujete poštu nebo se vám dokonce automaticky doručuje, máte další potenciální zdroj nebezpečí. Zvlášť pokud vám milenka píše na pracovní e-mail, což je vůbec poměrně riskantní. Pokud se na vás domluví vaše přítelkyně i váš šéf, bude výsledek roven popravě. Proto je rozumné v mobilu uchovávat jen nejdůležitější e-maily a ostatní mazat.

Snad ještě zrádnější mohou být MMS zprávy, zvlášť pokud rozehřátou milenku napadne poslat vám nějakou fotku, která vám má zvednout náladu. Určitě udělá radost, pak ale sentiment stranou a okamžitě smazat. Zapomeňte, že by se vám podařilo podobné zprávy přesunout do nějaké archivní složky. Pokud se totiž jednou žena odhodlá k tomu, prohlédnout vám mobil, udělá to opravdu důkladně.
 
Fotky: pozor na místa, kde jste nebyl

Rozvoj foťáku v mobilech znamená další nebezpečí, dají se totiž docela dobře prohlédnout. A zatímco u analogového fotoaparátu stačilo vhodně ukrýt negativ, u digitálního je třeba být opatrnější. Ačkoli asi jen málokterou ženu napadne spustit si prohlížení obrázků na foťáku. Tedy pokud nejste tak hloupý a nenecháte na stejné kartě obrázky ze společné dovolené, na kterých by mohla něco hledat.

Ovšem s mobilem je to něco jiného. Fotky nebo videa v mobilu se dají prohlédnout hodně snadno. Nejde jen o to, že by mohla přítelkyně zjistit, že v mobilu máte desítky fotek jiné ženy.

Zradit vás může i mnohem zanedbatelnější detail – stačí mít v mobilu fotku z místa, kde jste oficiálně nebyl. Pokud tedy s milenkou vyrazíte například lyžovat a přítelkyni se vymluvíte na služební cestu, bude fotka sněhuláka se stejným datem minimálně hodně podezřelá.

Protřelí muži navíc počítají ještě s jednou ženskou lstí. Představte si, že se vymluvíte na posezení s kamarády v restauraci. Pokud má přítelkyně podezření, může jí foťák ve vašem mobilu nahrát na smeč a žádost „Pošli mi prosím fotku, jak to tam vypadá“ vás přivede do úzkých.

Pro tento případ je poměrně praktické mít v mobilu pár podobně zaměřených fotografií, které se pak dají odeslat v MMS. Z té se naštěstí datum pořízení nedá zjistit! Ale pozor, po použití okamžitě smazat, pokud pošlete podruhé stejnou fotku, už se jen těžko vymluvíte.
 
Aplikace: když lepší telefon může být problém

Stejně jako fotoaparáty pronikají do mobilů další (potenciálně nebezpečné) aplikace. Poměrně zrádné mohou být instant messengery. Většina z nich naštěstí neuchovává historii, ale i tak o vás může zapomenutý a spuštěný Jimm prozradit mnohé. Podobně zrádné mohou být různé mobilní blogy a podobné aplikace.

Dejte si pozor i na tak zdánlivě bezpečnou věc, jakou je GPS navigace. Nedávno se na internetu objevila zpráva, že existuje aplikace pro zařízení s operačním systémem Windows Mobile, která po nainstalování do přístroje s GPS umí odpovědět na došlou SMS zprávu s klíčovým slovem zprávou obsahující informace o vaší aktuální poloze.

Podobně vás může ale zradit i obyčejný navigační software. Většina z nich totiž uchovává jak historii vyhledávání, tak třeba poslední polohu. Pokud tedy místo pracovní cesty do Hradce Králové najde přítelkyně ve vaší navigaci adresu na Šumavě, budete muset rychle vymyslet důvěryhodnou historku o kolegovi, který si půjčil váš mobil, protože navigaci nemá. A doufat, že to bylo dost důvěryhodné.
 
Viry: když vás zradí technika

S rozvojem chytrých telefonů vstoupilo do našeho života další riziko v podobě virů a škodlivého software. Není to totiž tak dávno, co jsme vás na iDNES.cz informovali o viru pro mobilní telefony s operačním software Symbian. Ten dokáže jednak přeposlat všechny SMS, které vám přijdou, na jiné telefonní číslo, jednak bez zazvonění přijmout hovor z předem definovaného čísla a aktivovat mikrofon. Pokud by vás tedy přítelkyně chtěla dostat, mohla by si detailně vyslechnout „vaši poradu“.

Telefon

Nedá se předpokládat, že většina žen kolem nás bude schopna sehnat si podobný typ viru a nahrát vám ho do telefonu. Ale nepodceňujme je. Nemusí to zvládnout sami, ale pokud se obrátí třeba na soukromého detektiva, ten už by podobný zásah mohl zvládnout. A mnohem jednodušeji, než do vašeho mobilu namontovat štěnici.
 
Žádný zmatek

Jak jsme už zmínili hned na počátku, se starostmi o utajení to není potřeba přehánět. I přehnaná pečlivost může být totiž problematická. Naopak, pokud se naučíte využívat možností, které vám telefony nabízejí, můžete zůstat relativně v klidu.

Majitelé Nokií z řady E Series jsou zbaveni velkého rizika, pokud zapomenou mobil doma – to bývá totiž nejčastější způsob, jak se k němu přítelkyně dostane. E Series přístroje se totiž okamžitě uzamknou, jakmile na ně přijde SMS zpráva s předem definovaným slovem.

Tato funkce byla původně vyvinuta kvůli ochraně důležitých firemních informací, ale pro tento případ ji lze skvěle použít také. Jednoduše si v menu telefonu aktivujte funkci vzdáleného zámku a nastavte si kódové slovo.

Pokud potom zapomenete mobil doma, stačí požádat kolegu o půjčení mobilu a na svoje telefonní číslo si poslat SMS s kódovým slovem. Telefon se uzamkne a bez znalosti číselného hesla s ním nelze nic udělat.

Poměrně hodně telefonů umožňuje také podobné zabezpečení jako počítače, tedy nutnost zadat  PIN nebo bezpečnostní kód, kdykoli je aktivní spořič displeje. Některé modely z dílny Samsungu navíc dovolují chránit číselným heslem přístup k některým aplikacím a složkám v telefonu.

PINem si tak můžete ochránit SMS, protokoly hovorů, fotografie nebo cokoli jiného. Zvláště pokud využíváte i menstruační kalendář, který některé modely této značky nabízejí. Přítelkyně by totiž zřejmě i letmým pohledem zjistila, že není její.

Pokud máte chytrý telefon, existuje jak pro Symbian, tak pro Windows Mobile hned několik aplikací, které umožňují kryptovat obsah telefonu. Tyto aplikace jsou většinou placené, ovšem za nějakých 20 dolarů by vám manželství nebo vztah stát mohl. Více se o kryptovacích programech dozvíte v tomto článku.

PŘEČTĚTE SI: Nenechte si strkat nos do mobilu: Praktické a velmi užitečné rady.

Autoři: ,

Nejčtenější

Podvrh s nahou fotkou kongresmanky neprošel. Odhalili ho fetišisté

Alexandria Ocasio-Cortezová je konzervativní Americe trnem v oku. Provokatéři...

Ona fotografie měla zdiskreditovat mladou levicovou americkou kongresmanku. Ale ukázalo se, že nahé nožky ve vaně a...

Náš bůh měl 24 druhů letadel, zaznělo na vědeckém kongresu v Indii

Z ohýbání vědy podle potřeb hinduistického nacionalismu viní kritici premiéra...

Newtonova teorie gravitace je mylná, její indická verze, pojmenovaná po tamním premiérovi, je dokonalá. Za objev...

Pomsta především: židovští spiklenci chtěli zabít šest milionů nacistů

Aba Kovner byl od mládí aktivistou sionistického socialistického hnutí, vůdcem...

Na konci holokaustu bylo na šest milionů zavražděných lidí židovského původu. Poválečný soudní proces v Norimberku...

Lesbické porno dál vládne. Trendy 2018 však přinesly i romantiku a trans

Trendy se mění, absolutním favoritem zájmu uživatelů a uživatelek porna však...

Pornografie neexistuje ve vakuu, reaguje na témata a dění ve společnosti. Takové je poselství pečlivé analýzy statistik...

Věřte si a nikdy se nevzdávejte, vzkazuje MOgirl Lucka

Velkou vášní MOgirl Lucky je fitness.

Žije spokojený život. Chodí do práce, která ji baví, po ní se věnuje koníčkům. Sen, který jí dalo dětství, tedy zahrát...

Další z rubriky

Sexuální fantazie: sny o skupinovém sexu přicházejí až s věkem

Mezi mužskými a ženskými fantaziemi není tak velký rozdíl, jak tvrdí...

Nejde jen o pohlaví. Roli hraje i věk, vztah k víře, politická orientace. To vše souvisí s našimi sexuálními...

Chlapi nejsou snadná kořist, říká domina a striptérka Majkelína

Majkelina

Je striptérkou, jako rázná domina má sadomasochistický projekt, se svou přítelkyní vystupuje jako bondage modelka. Pro...

VIDEA ROKU: Paruky na vaginy, nahá kráska ve sněhu i sebevražedný skok

Videa roku: modelky s parukami na vagině i sebevražda skokem ze stezky

Nejen nahá kráska ve sněhu, ale i modelky zakrývající si intimní partie parukami. Právě tato videa váz zaujala v roce...

Najdete na iDNES.cz