SOUTĚŽ: Připravte se na bikemaraton s profíky a na špičkovém kole

  14:00aktualizováno  14:00
Vyzbrojíte se elitním kolem Specialized a špičkoví odborníci proklepnou vaši fyzičku. S technikou jízdy vám poradí bývalý profesionální biker, tréninkové plány vám sestaví na míru profitrenér. Pečovat o vás budou výživoví poradci. Po tři měsíce okusí jeden z vás trénink vrcholového cyklisty.

Bikemaraton Drásal. Letos se ho můžete zúčastnit s profesionální podporou v zádech. | foto: Miloš Lubas, Kolo pro život

Bikemaraton Drásal je jedním z nejtěžších závodů seriálu Kolo pro život a vy ho máte šanci zdolat s profesionální přípravou v zádech. Stačí se prostřednictvím formuláře na Xman.cz přihlásit a přesvědčit porotu, že šanci raketově zlepšit svou fyzičku i technické ovládání kola máte dostat právě vy.

I amatér může stoupat vzhůru

Ne, nehledáme hotové sportovce, zkušenosti s cyklistikou však mít musíte, stejně jako zdravou zarputilost a vůli zamakat a radikálně se posunout vzhůru. Soutěž, kterou pořádáme ve spolupráci s pojišťovnou Kooperativa, je otevřena mužům i ženám od třiceti do pětačtyřiceti let. Musíte mít najeto alespoň tisíc kilometrů na horském či silničním kole za rok a zkušenost s přinejmenším jedním MTB závodem delším než pětačtyřicet kilometrů v loňském roce. Podmínkou je také dobrý zdravotní stav.

Nesmí vám scházet touha přijímat výzvy a komunikativnost. Postoupíte-li do užšího výběru a uspějete-li poté v osobních pohovorech před porotou, budou vaše zápolení, výhry i smolné momenty sledovat čtenáři a čtenářky iDNES.cz. Mnohým dodáte kuráž k aktivnějšímu životu, leckteří se možná právě díky vašemu zápalu odhodlají začít zlepšovat svůj výkon systematičtěji.

Ukážete jim, že nahoru se dá jít, aniž sportu obětujete sedm dní v týdnu a veškerý volný čas.

Podmínky téměř jako profík

Své přihlášky posílejte do 24. března. Poté bude mít porota týden na užší výběr a pohovory s vybranými soutěžícími, počátkem dubna vyhlásíme na Xman.cz vítěze. Čeká na něj volné místo v profitýmu Radima Kořínka. Do cyklistické první ligy se přitom vydá na špičkovém kole značky Specialized a samozřejmostí bude nastavení posedu do nejefektivnější a zdravotně nejbezpečnější polohy podle programu Body Geometry Fit. Vybavení bude zahrnovat též přilbu, dres, sporttester Garmin Forerunner 610, výživu Nutrend a úrazové pojištění od Kooperativy.

Špičkový stroj

Vybere-li porota muže, vydá se na první dvě etapy na kole Specialized Epic Comp 29", druhé dvě absolvuje na stroji Specialized S-Works Epic Carbon 29" XTR.

Pokud vyhraje cyklistka, odjede celý závod na kole Specialized S-Works Fate Carbon 29“.

Specialized S-Works Epic Carbon 29“ XTR

Specialized S-Works Epic Carbon 29“ XTR

Specialized S-Works Fate Carbon 29“

Specialized S-Works Fate Carbon 29“

Sporttester Garmin Forerunner 610

Sporttester Garmin Forerunner 610

Vítěz pojede bikemaraton v dresu pojišťovny Kooperativa.

Vítěz pojede bikemaraton v dresu pojišťovny Kooperativa.

Na fyzičku vybraného sportovce či sportovkyně bude dohlížet lékař Karel Martínek, který pečuje například o výkonnost bikerky Terezy Huříkové. Pod vedením profesionálů se naučí, jak pracovat s rovnováhou a těžištěm, jaké volit převody či jak řadit. Během celé přípravy mu bude oporou tým odborníků: budou sledovat výkonnostní parametry a přírůstky svalové hmoty svého svěřence, analyzovat jeho pocity a subjektivní vnímání zlepšení, vrcholů i krizí.

Pod taktovkou profíků bude procházet i jednotlivými tréninkovými bloky a dvěma kontrolními závody, 27. dubna prověří jeho formu Trans Brdy, 8. června Orlík Tour Kooperativy.

Pak už bude vše směřovat k velkému finále. Bikemaraton Drásal České spořitelny, který se chlubí 115 kilometry v terénu a převýšením 3 200 metrů, se jede 6. července.

Přihlaste se a staňte se "profesionálním cyklistou"

Podmínkami soutěže je věk 30 až 45 let (na pohlaví nezáleží), alespoň tisícovka najetých kilometrů za rok, přinejmenším jeden MTB závod (nad 45 kilometrů) absolvovaný v loňském roce, dobrý zdravotní stav bez zjevných vrozených vad, vůle zlepšovat se a komunikativnost.

Přihlášky posílejte do 24. března, poté bude následovat užší výběr formou osobních pohovorů s porotou. Vybraného sportovce či sportovkyni vyhlásíme na Xman.cz počátkem dubna. Hned nato začne pod dohledem profesionálů trénovat na Bikemaraton Drásal České spořitelny, který se jede 6. července. Celou přípravu budeme pro inspiraci ostatním amatérským sportovcům z řad čtenářů sledovat na Xman.cz.

Soutěž organizujeme ve spolupráci s pojišťovnou Kooperativa.

Autor:

Nejčtenější

Moje fantazie nejsou mládeži přístupné, říká MOgirl Mallghareth

„Že jsem lesba, jsem si poprvé uvědomila, když jsem se v dětství zamilovala do...

Vždy tušila, že je na holky, ani tak však nebylo přiznání jednoduché. „Dlouho jsem se mu bránila. Se svou přirozeností...

Tajemství nejbohatšího muže světa: Rockefellerův otec byl podvodník

Pěstoval si image muže čistých hodnot, jeho otec, který mu půjčil peníze do...

Svůj úspěch líčil jako příběh plný odříkání, píle. Jenže jeho kariéra obnášela též nemilosrdné potírání odborů, stávek,...

Velká Bertha obírala boháče ve vlacích. Stala se podvodnickou legendou

Dokázala využít i své korpulentní postavy. Vzbuzovala díky ní důvěru, protože...

Falešná jména, smyšlené tituly, především však skvostné řečnické schopnosti. Pohotové reakce, schopnost improvizovat. A...

I sexuální scény musí herci cvičit, nejen akční, říká trenérka

Film Život Adéle rozkrývá milostný vztah dvou dívek, hlavní role ztvárnily...

Jak se líbat, jak předstírat kopulaci, jak sadomasochistické praktiky a jak znásilnění. Hercům radí, hledá s nimi...

Bizarní bazar: indické tržiště s lodní veteší má na délku 11 kilometrů

Na každou loď se čeká s netrpělivostí, je cestou k obživě.

Svou poslední plavbu tu zakončily stovky lodí. Byly rozebrány na součástky a šrot a jejich vybavení slouží lidem dál. V...

Další z rubriky

VIDEO: Střídal barvy, zvracel. Reportér málem nepřežil akrobatický let

Přetížení a výkruty, motání se nahoru dolů. Akrobatické létání dá zabrat.

Bylo to moje nejhorší natáčení. Na palubu mě vzal pilot ze čtyřčlenné skupiny The Flying Bulls Aerobatic Team, která...

VIDEO: Formule 1 pro úředníky. Japonci závodí na kolečkových židlích

V Japonsku závodí v jízdě na kancelářských křeslech

Inspirací jim není nic méně dramatického než podniky Le Mans a Formule 1. A závody Isu-1 Grand Prix vzrušení rozhodně...

Kdo má vanu, ten má ránu, směje se MMA zápasník Petrášek

Postavu má Miloš Petrášek jako kulturista. V kleci to však není výhoda.

Má téměř kulturistickou postavu, proto bylo pro laiky nepochopitelné, že jej dvakrát porazil Jeremy Kimball, jehož...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz