Premium

Mimořádně jen 19 Kč/měsíc
na prvních 5 měsíců

Vysočina Fest

Festivalová mapa Česka: 17 hudebních festivalů, které letos nesmíte minout

Hudební festival Let It Roll se konal v Milovicích. (4. srpna 2023)

Prvním červnovým víkendem odstartovala sezona letních hudebních festivalů. První byl na programu hned ten nejhlasitější a nejdrsnější - Metalfest v plzeňském Lochotíně. Na každý ze 13 víkendů v...

2. června 2025  11:45

Letní festivaly budou bezhotovostní, lákají na stálice české pop-music

Po loňském úspěchu bude i letos největším tahákem Sázavafestu kapela Kryštof.

Sice žádné zářivé zahraniční hvězdy, za to plno stálic české a slovenské populární hudby. Takové letos budou letní hudební festivaly na Vysočině. Na těch dvou největších, Sázafavestu a Vysočina...

14. června 2019  17:22

Vyprodaný Vysočina Fest měl našlapaný program, ale i potíže s prachem

Každý den do areálu přišlo přes jedenáct tisíc lidí. Sledovali koncerty...

Kapela Kabát byla jedním z největších lákadel šestého ročníku jihlavského Vysočina Festu. „Zase je vyprodáno. Skvělý!“ křičel z pódia už v pátek večer frontman zřejmě nejoblíbenější české skupiny...

9. července 2018  17:47

Nejtěžší je zabavit děti. Jak Jurda z Divokýho Billa připravuje ČeřínekFest

Na Vysočina festu v sobotu vystoupila kapela Divokej Bill (7. července 2018).

Za necelé dva týdny se bude konat multižánrový festival na jednom z nejvyšších vrcholů Jihlavska. Pořádá ho basák Miloš Jurač.

8. července 2018  15:14

Ráda budu objevovat, o co jsem přišla ve vzpurném věku, říká Lenny

Zpěvačka Lenny odstartovala třídenní Vysočina Fest v Jihlavě (5. července 2018).

Hity jako Hell.o nebo Standing At The Corner Of Your Heart patřily k těm prvním, které odstartovaly šestý ročník Vysočina Fest v Jihlavě. O jeden z úvodních koncertů se postarala zpěvačka Lenny.

6. července 2018  14:27

Festivalovou smršť na Vysočině odstartují 2 Unlimited a Fun Factory

Nizozemští 2 Unlimited.

Letní festivalová sezona 2018 se blíží a letos bude hudební menu na Vysočině bohaté. Uskuteční se jednodenní i vícedenní přehlídky od folku přes pop až po metal. Pořadatelé pozvali domácí i...

9. května 2018  18:19

Chinaski oznámili novou sestavu, pokračují v pětici a chtějí opět do klubů

Sestava kapely Chinaski od roku 2018

Listopadová zpráva o konci čtyř členů kapely Chinaski vyvolala rozruch i mystifikace o rozpadu skupiny. Parta okolo Michala Malátného nyní oznámila příchod nových členů, se kterými absolvuje všechna...

4. ledna 2018,  aktualizováno  16:31

Vysočina Fest obsadil jihlavský lesopark Heulos, lidé už jím neprojdou

Jihlavský amfiteátr loni při Vysočina Festu zaplnilo 35 tisíc lidí. Nejméně stejně tolik jich pořadatelé očekávají i letos. Festival je vyprodaný už od dubna.

Ve čtvrtek začíná v Jihlavě jeden z největších hudebních festivalů v kraji - Vysočina fest. Do lesoparku Heulos má přilákat několik desítek tisíc návštěvníků. Už nyní jsou proto nutná mnohá omezení....

4. července 2017  17:36

Kraj dal vyprodanému festivalu statisíce, dostal za to VIP vstupenky

Mezi tisíci účastníky jinak vyprodaného Vysočina Festu budou politici i úředníci Kraje Vysočina, kteří dostali vstupenky za to, že kraj konání hudebního festivalu finančně podpořil.

Je to už taková tradice, o níž se moc nemluví. Krajští politici na Vysočině pošlou pořadatelům velkého hudebního festivalu statisíce korun. A pořadatel pak adresuje na hejtmanství desítky volných...

26. června 2017  8:53

Velký přehled letních turistických novinek v Česku pro rok 2017

Prášily-Zelená hora v Národním parku Šumava

Nové turistické okruhy, opravená koupaliště i městské slavnosti. Vydejte se s námi za novými turistickými atrakcemi, které české a moravské kraje připravily pro letošní sezonu.

22. června 2017

Letní festivaly lákají na Haberu i exotiku, největší jsou už vyprodané

Zpěvák Pavol Habera se svou skupinou Team jsou největšími lákadly červencového Vysočina Festu v Jihlavě. Sehnat nyní vstupenku je už prakticky nemožné.

Vyprodáno, hlásí už od dubna dva z největších hudebních festivalů na Vysočině. Rozebrané jsou už všechny vstupenky na jihlavský Vysočina Fest i humpolecký Bernard Fest. Zájemci o letní hudební akce...

20. června 2017  8:43

Vysočina fest hlásí vyprodáno. Na Haberu či Kollera dorazí tisíce lidí

Paľo Habera se skupinou Team bude jednou z hlavních hvězd Vysočina festu v Jihlavě. Třídenní červencový festival je však už vyprodán, zbývá jen posledních pár kusů drahých VIP vstupenek.

Do začátku Vysočina festu, jednoho z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších letních hudebních festivalů v kraji, sice zbývají ještě více než dva měsíce, ale už nyní jsou vstupenky beznadějně...

29. dubna 2017  9:12

V roce 2017 bude Vysočina sledovat soud kvůli sypačům i oslavy zoo

Hlavním magnetem letošního ročníku Vysočina Festu v Jihlavě by měl být Paľo Habera se skupinou Team

Kulaté narozeniny jihlavské zoologické zahrady, sledovaný soud, mohutné investice do krajských nemocnic, nebo dokončení důležitého obchvatu. Redakce MF DNES vybrala 13 nejdůležitějších a...

2. ledna 2017  9:11

Bratři Neckářovi by rodný dům svého otce v Jihlavě už nenašli

Václav Neckář zazpíval v Jihlavě své největší hity včetně Půlnoční.

Jedním z prvních hostů letošního Vysočina Festu v Jihlavě byl minulý týden populární zpěvák a herec – Václav Neckář. V plné síle a v nasazení vystoupil společně se svým bratrem Janem a skupinou...

16. července 2016  10:45

Vysočina Fest odstartoval. Jelen křtil vlky, Kabáti zkouší brzy ráno

Kapela Jelen si své účinkování na největším hudebním festivalu v kraji Vysočina...

Pomyslné ozubené soukolí jménem Vysočina Fest se ve čtvrtek odpoledne dalo do pohybu. Jeden z nejlépe obsazených letních hudebních festivalů na Vysočině své brány otevřel úderem 15. hodiny. A došlo...

8. července 2016  8:46

Festivalová smršť začíná. Po pěti letech se na Vysočinu vrátí Kabát

Dlouhodobě nejoblíbenější česká rocková kapela Kabát se na Vysočinu vrátí po dlouhých pěti letech. Bude hlavní hvězdou červencového Vysočina Festu v Jihlavě.

Horečka letních hudebních festivalů se nezadržitelně blíží. I na Vysočině nabídne zábavu milovníkům všech hudebních žánrů. Přijdou si na své vyznavači metalu, rockové, taneční, folkové i vážné hudby....

7. června 2016  17:43

Kapela Kabát zamíří na Vysočinu po pěti letech, lístky už se prodávají

Fanoušci kapely Kabát se mohou těšit na staré hity i novinky. (Ilustrační snímek)

Pořadatelé jihlavského multižánrového festivalu Vysočina Fest oznámili, kdo bude hlavní hvězdou letošního čtvrtého ročníku. V amfiteátru se představí jedna z nejúspěšnějších tuzemských skupin -...

30. ledna 2016  8:21

Festivaly už zbrojí na léto, dorazí Olympic, No Name i další hvězdy

Festivaly na Vysočině chtějí i letos přilákat desetitisíce diváků.

Dvě největší hudební akce letošního léta v kraji, jihlavský Vysočina Fest a­ světelský Sázavafest, už oznamují první zpěváky a kapely, které dorazí. Největší trumfy ale vytáhnou s ohledem na...

21. ledna 2016  15:15

Jihlava už není mrtvé hudební město, zjistili to i Mandrage

Mandrage

Podaří se jim navázat na hity jako Šrouby a matice, Františkovy Lázně nebo Tanči, dokud můžeš? Plzeňská skupina Mandrage připravuje nové album. Ochutnávku z něj, song Brouci, zahráli v sobotu na...

12. července 2015  7:36

Lucie Bílá a Arakain rámusili v Jihlavě. Spojí se i na vánoční turné

Koncert kapely Arakain a Lucie Bílé na Vysočina Festu v Jihlavě.

Čtyři koncerty za víkend? Podle frontmana kapely Arakain, která je v současnosti na turné i se Zlatou slavicí Lucií Bílou, to není vůbec problém. V pátek zahráli i na jihlavském Vysočina Festu. Ke...

11. července 2015  10:08

Hvězdy po roce opět dorazí na Heulos. V Jihlavě pobaví i nemocné děti

Aneta Langerová bude mít v Jihlavě koncert v pátek večer.

Větší akce letos v létě v krajském městě Vysočiny nebude. Dnes v 15:30 začne v areálu jihlavského letního kina na Heulose prvním koncertem Vysočina Fest. Chybět na něm nebude řada předních českých a...

9. července 2015  8:28

Jihlavský Vysočina Fest zve na hudební hvězdy i Otesánka

V Jihlavě nebude letos chybět Vojta Dyk spolu s B-Side Bandem. Vystoupí 9. července v 19:00 hodin.

Na řadu známých zpěváků a kapel se mohou těšit návštěvníci letošní přehlídky Vysočina Fest v Jihlavě. Festival se uskuteční od čtvrtka 9. do soboty 11. července v amfiteátru v lesoparku Heulos.

3. června 2015  15:10

Festivaly na Vysočině vytahují esa. Hrůzu, Dyka, Stromboli i Viewegha

Do areálu jihlavského letního kina se vejde nejvýše 12 tisíc lidí, zahraniční hvězdy by tak Vysočina fest nezaplatil.

Pořadatelé letních hudebních festivalů v kraji pilují své programy na příští rok. Většina už má seznam vystupujících. Organizátoři hudebních festivalů v Jihlavě, Světlé nad Sázavou a Humpolci...

14. prosince 2014  7:51

Kapela Chinaski bude v nové písni zpívat o Jihlavě, prozradil Malátný

Frontman kapely Chinaski Michal Malátný

Kapela Chinaski připravuje nové album. A na něm dá prostor i písni, ve které zmíní Jihlavu. Právě v krajském městě Vysočiny to u příležitosti festivalového vystoupení prozradil frontman kapely Michal...

15. července 2014  12:30

Vysočina fest ukončil druhý ročník a loví cizinu. Není ale nafukovací

Slovenská Tublatanka na Vysočina festu 2014 v Jihlavě.

Více než 20 tisíc diváků se přišlo za tři dny podívat na multižánrový hudební festival Vysočina fest v Jihlavě. Organizátoři se začínají poohlížet vedle českých zpěváků a kapel i po zahraniční hvězdě.

14. července 2014  9:53

Do Heulosu se sjely hvězdy české hudby: Začal tu Vysočina fest

Velkým lákadlem prvního dne Vysočina festu v Jihlavě byl koncert kapely...

Druhý ročník jedné z největších hudebních akcí na Vysočině odstartoval. Diváci si v jihlavském amfiteátru už vyslechli například koncert skupiny Čechomor a zpěváka Tomáše Kluse. Další hvězdy dorazí...

11. července 2014  8:40

Richard Müller se těší na Vysočina fest do čisté a příjemné Jihlavy

Jednou hz hlavních hvězd Vysočina festu bude slovenský zpěvák Richard Müller.

Ve čtvrtek v jihlavském amfiteátru odstartuje další ročník velkého hudebního festivalu Vysočina fest. Jednou z jeho největších hvězd bude slovenský zpěvák Richard Müller. Na podiu se objeví v pátek...

9. července 2014  18:53

Vysočina bude lákat hudební fanoušky. Na Kluse i Kollera

První ročník Vysočina festu na jihlavském amfiteátru se povedl.

Organizátoři významných festivalů na Vysočině už oznámili první hvězdy, na které chtějí v roce 2014 lákat diváky. Sázavafest třeba sází na hvězdy elektro swingu - Bart & Baker. Kapela Kryštof zahraje...

3. ledna 2014  15:28

Světlou roztančí festival. Přijede Hadouken, Falcova kapela i Kryštof

Richard Krajčo z kapely Kryštof na jihlavském Vysočina festu.

Třídenní hudební festival Sázavafest odstartuje v zámeckém parku ve Světlé nad Sázavou ve čtvrtek 1. srpna. Po boku slavných skupin z domácí hudební scény se divákům představí i nově objevení...

29. července 2013  7:13

Vysočina fest zakládal tradici, Lipnice po dvaceti letech možná skončí

Jednou z hlavních hvězd Vysočina festu v Jihlavě byla kapela Kryštof s...

Vysočina hostila o víkendu dva velké hudební festivaly. Konal se dvacátý ročník dvoudenní Rockové Lipnice a premiérový třídenní Vysočina fest v Jihlavě. Oba přilákaly tisíce lidí a oproti...

15. července 2013  12:57

Písničkář Klus pojmenoval malou jihlavskou tygřici Cinta, tedy láska

Symbolický křest tygřího mláděte při zahájení jihlavského Vysočina festu. Role

V netradičním duchu se neslo zahájení jihlavského hudebního festivalu Vysočina fest. Písničkář Tomáš Klus při něm pokřtil mládě tygra sumaterského. Tříměsíční slečně dal jméno Cinta, což znamená v...

12. července 2013  11:26

Jméno tygřice z jihlavské zoo vybere její kmotr Tomáš Klus

Mládě je zatím v bezpečí vnitřního výběhu v pavilonu šelem, ale až ještě trochu

Mládě tygra sumaterského z jihlavské zoologické zahrady bude mít za kmotra zlatého slavíka - písničkáře Tomáše Kluse. Křtiny se odehrají ve čtvrtek v rámci Vysočina Festu v amfiteátru letního kina na...

11. července 2013  7:10

Z letních festivalů na Vysočině jsou rivalové, lákaly i na podobný web

Tomáš Klus na festivalu. Archivní foto.

Hned dvě velké hudební akce čekají druhý prázdninový týden na příznivce rocku a popu na Vysočině. Rocková Lipnice letos oslaví jubilejní dvacátý ročník. Koná se však ve stejné době jako první ročník...

9. července 2013  12:43
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.