Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 18. 5. 2023 8:43

Prezidentské volby 2023

Online reportáž portálu iDNES.cz z prezidentské volby 2023.

23:00

Vážení čtenáři, v tuto chvíli končíme on-line zpravodajství z prezidentských voleb, další aktuální informace sledujte na idnes.cz/prezident. Děkujeme za pozornost.

22:55
Petr Pavel

Zvolený prezident Pavel chce jmenovat šéfa BIS Koudelku při nejbližší příležitosti generálem. Potvrdil to dnes ČT. Zeman Koudelku odmítal povýšit.

21:44
Česko

Šéfa BIS Koudelku jmenuji generálem při nejbližší příležitosti, řekl Pavel

přečíst článek
21:16
Česko

Mathé: Pavel může hradní kancelář předělat, pravidla pro předání nejsou

přečíst článek
20:16
Petr Pavel

Petr Pavel se setkal s ředitelem Bezpečnostní informační služby Michalem Koudelkou. Probrali spolu nastavení vztahů a spolupráci do příštích měsíců. Dosavadní prezident Miloš Zeman byl ke Koudelkovi a k celé BIS silně kritický a opakovaně ho odmítal jmenovat generálem. Pavel před volbami řekl, že by Koudelku do generálské hodnosti jmenoval.

20:05
Petr Pavel

Zvolený prezident Petr Pavel se spolu s premiérem Petrem Fialou (ODS) a předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) zúčastnil slavnostního setkání ke 30. výročí vzniku Armády ČR.

19:45
Důležité

Americký ministr zahraničí Antony Blinken poblahopřál Petrovi Pavlovi k vítězství v prezidentských volbách. Uvedl, že se těší na spolupráci v řadě oblastí.

19:13
Česko

Vyhrál otec Toma Cruise a Babiš už na jaře nezaseje. Český humor měl žně

přečíst článek
19:07
Důležité

Nově zvolený prezident Petr Pavel se ve středu 1. února setká s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem, předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou a premiérem Petrem Fialou. Od 18:00 zasednou k pracovní večeři a budou diskutovat o představách budoucí spolupráce.

18:10
Petr Pavel

Pro budoucího českého prezidenta Petra Pavla bude velkou výhodou, že dobře zná fungování Severoatlantické aliance ze svého dřívějšího působení. Soudí tak lidé pracující v bruselském sídle aliance i další znalci místních poměrů, podle nichž se tu jako generál zapsal velmi pozitivně ve funkci šéfa Vojenského výboru. Již tehdy se podle nich nebál mluvit o záležitostech, které byly na vojáka nečekaně politické.

16:26
Česko

Obsazení Kanceláře prezidenta republiky (KPR), která je organizační složkou státu se zvláštní rozpočtovou kapitolou, je plně v kompetenci hlavy státu. Nově zvolený prezident Petr Pavel bude moct stanovit organizační řád a strukturu kanceláře, přičemž se nebude muset řídit její dosavadní podobou. V pondělí o tom informoval Ivo Mathé, někdejší šéf prezidentské kanceláře prezidenta Václava Havla.

16:17
Česko

V Pardubickém kraji zvítězil v druhém kole prezidentských voleb generál Petr Pavel, v kraji mu odevzdalo hlas 58,09 procenta voličů. Dominoval ve všech okresních městech včetně Svitav, kde první kolo vyhrál Andrej Babiš.

Petr Pavel ve volbách ovládl Pardubický kraj, dominoval ve všech okresech

přečíst článek
16:09
Petr Pavel

Prezident Petr Pavel staví tým pro Hrad. Vedle mluvčí Markéty Řehákové a kancléřky Jany Vohralíkové v něm bude Radko Hokovský. „Momentálně působím jako tajemník zvoleného prezidenta, mé zařazení bude záležet na tom, jaká bude organizační struktura,“ řekl iDNES.cz Hokovský, který zakládal think tank Evropské hodnoty.

Rodí se tým prezidenta Pavla. Klíčový muž Kolář bude „přítelem po boku“

přečíst článek
16:08
Česko

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová v březnu navštíví Tchaj-wan, uvedla to v reakci na telefonát Petra Pavla a tchajwanské prezidentky Cchaj Jing-wen.

16:01
Česko

Nově zvolený prezident Petr Pavel několikrát veřejně vyslovil návrh na spolupráci s uznávaným architektem Josefem Pleskotem. Ten v pondělí uvedl, že to bere jako svou zodpovědnost a výzvu.

Je to výzva, od Hradu musí zmizet zátarasy, nebrání se Pleskot Pavlově nabídce

přečíst článek
15:59
Petr Pavel

Zvolený prezident Petr Pavel během telefonátu s tchajwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen poděkoval za gratulaci a ujistil ji, že Tchaj-wan a Česká republika sdílí stejné hodnoty. Zároveň doufá, že se v budoucnu setkají osobně.

15:47
Důležité

Tchajwanská prezidentka Cchaj Jing-wen telefonicky hovořila se zvoleným českým prezidentem Petrem Pavlem, uvedla podle Reuters kancelář prezidentky.

15:06
Česko

Jako svou zodpovědnost a výzvu bere Josef Pleskot několikrát veřejně vyslovený návrh zvoleného prezidenta Petra Pavla na spolupráci s předním českým architektem. Uvedl, že Pavla si váží jako člověka a jako prezidenta ho respektuje. Prvním krokem v jakýchkoli změnách musí podle obou mužů ale být vyřešení bezpečnostních opatření při vstupu do areálu Pražského hradu.

14:53
Česko

Pavlův portrét bude ve školách viset výjimečně, většina tradici zrušila

přečíst článek
14:41
Svět

Pavel dráždí Čínu. Mluvil s Tchaj-wanem, chce osobně potkat prezidentku

přečíst článek