Na Zlaté tyčce se sejde světová skokanská špička. Moderovat bude Mareš

  16:14aktualizováno  16:14
Vůbec poprvé v historii se pardubická aréna promění v atletické kolbiště. V úterý večer se v ní bude v rámci sportovně-kulturní akce Zlatá tyčka skákat o tyči. Na ploše budou k vidění skvělí atleti, ale i populární moderátor Leoš Mareš.

Tvář pardubického mítinku Jiřina Svobodová-Ptáčníková spoléhá na bouřlivou podporu diváků. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Žádný led, basketbalové koše, florbalové či házenkářské branky ani hlína pro motokrosaře. A dokonce ani obří pódium či sektory pro vystavovatele.

Pardubická ČEZ Arena toho za více než deset let fungovaní zažila už skutečně hodně. Přesto se dočká premiéry. V úterý ji poprvé obsadí atleti.

Ti se v ní představí na akci nazvané Zlatá tyčka, při které se sejde světová špička ve skoku o tyči. Dá se očekávat, že muži budou překonávat laťku i v šestimetrové výšce.

"Bude to paráda a show. Taková akce zatím u nás chyběla," slibuje a zároveň zve diváky do haly česká tyčkařská jednička Jiřina Svobodová Ptáčníková.

Právě loňská mistryně Evropy z Helsinek bude největší českou nadějí. K vidění ale bude i několik medailistů z olympijského Londýna a i další výteční skokané.

Ovšem podle pořadatelů nepůjde zdaleka jen o vrcholový sport. Už od 17 hodin, kdy se aréna otevře pro veřejnost, bude možné sledovat i bohatý doprovodný program.

Divákům se představí i výtvarník a finalista televizní show

Vystoupí třeba výtvarník a performer Alex Dowis. Finalista soutěže "Česko-Slovensko má talent" slibuje publiku nevšední zážitek, který navíc budou lidé moci sledovat velmi detailně.

"Díky velmi kvalitnímu vybavení haly uvidí publikum celý průběh výtvarné akce nejen přímo na pódiu, ale také na vnitřním televizním okruhu," uvedl technický ředitel mítinku Jan Pecka s tím, že výtvarná show bude inspirovaná atletikou.

Prostor dostane také akrobatická a kabaretní skupina Lidoskop nebo DJ Mary C. Kruton. Ovšem pro většinu lidí budou největšími taháky známí moderátoři Leoš Mareš a Patrik Hezucký. Jejich vtipy a glosy doprovodily už nejednu podobnou akci.

"Mimo jiné budou k vidění akrobatky a akrobati, kteří na svých šálách zavěšených od střešní konstrukce haly předvedou kousky doslova beroucí dech," doplnila mluvčí akce Ivana Vejvodová s tím, že vstupenky jsou na pokladnách arény k dostání od 90 do 150 korun.

Za ně si většina diváků odnese hlavně sportovní zážitek. Ovšem jeden z nich i klíčky od nového vozu. Pořadatelé totiž vymysleli diváckou soutěž, jejíž hlavní cenou je automobil Hyundai i30. V něm odjede ten, kdo trefí nejlepší skočený výkon dne v obou kategoriích.

Kdo uhodne výkony vítězů, pojede domů novým autem

"Pro příklad - někdo bude tipovat, že v ženách vítězka zdolá 485 centimetrů a v mužích vítěz dá 601 centimetr. To by ale mohlo uhodnout víc lidí a auto je jedno, proto existuje druhé kritérium. Na kolikátý pokus to bude - na první, druhý nebo na třetí? A kdyby ani to nestačilo, tak tu máme rozlišení v čase. V kolik hodin nejlepší pokusy přijdou," uvedla Vejvodová.

Přihlášení do soutěže není nijak složité. Stačí k němu platná vstupenka a pak registrace na webových stránkách akce. "Na našem webu zlatatycka.cz je vedle všech informací o mítinku také návod, jak se soutěže zúčastnit," dodala Ivana Vejvodová.

Hlavní část akce, tedy atletické závody, začne v 19 hodin. Soutěžit se bude dvě hodiny. O půl desáté vše skončí vyhlášením vítězů a diváckých soutěží.

Nejčtenější

Asi mi na půl minuty hráblo, vysvětlil muž soudu líbání dceřiny kamarádky

Ilustrační snímek

S tříletou podmínkou odešel od Krajského soudu v Pardubicích třiačtyřicetiletý muž. Když vezl v autě kamarádku své...

Cyklista utrhl předjíždějícímu autu zrcátko, řidič mu za to prošlápl kolo

Dvaatřicetiletý řidič auta cyklistovi za utržené zrcátko šlápl do kola.

Roztržkou mezi řidičem osobního auta a cyklistou se zabývá policie na Litomyšlsku. Původně byli tamní policisté ve...

Pardubice se napřesrok změní ve staveniště, dopravu čeká tvrdá zkouška

Doprava na ulici 17. listopadu v Pardubicích

Pardubice po roce 2020 čeká modernizace vlakového nádraží společně s opravou klíčového silničního nadjezdu u nemocnice...

Česká Třebová otočila, chce dosud odmítaný nájezd na dálnici D35

Ilustrační snímek

Zastupitelé České Třebové před pěti lety odmítli přímé napojení města na chystanou dálnici D35 u Litomyšle. Nyní jej...

Pardubice v prosinci přijdou o autobusové nádraží, náhradní není

Pardubické autobusové nádraží skončí. Pozemky pod ním koupil Jaroslav Strnad....

Pardubice čekají další dopravní problémy. A to poměrně značné. Na konci roku totiž soukromý investor zavře autobusové...

Další z rubriky

Slatiňanský hřebčín má první letošní hříbě, Xabea přišla na svět nad ránem

První hříbě narozené letos v hřebčíně ve Slatiňanech nese jméno Xabea.

Dobrá zpráva přišla v pátek ze Slatiňan. Zdejší hřebčín, který se zabývá chovem starokladrubského vraníka, má letos...

Pardubice zrušily plán na odkup spalovny, její další osud už neovlivní

Stará spalovna nebezpečného odpadu u Pardubic

Pardubičtí zastupitelé zrušili plán na odkup spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví. Radní sní o tom, že s dalšími...

Oprava pardubické radnice finišuje, úředníci se vracejí

Některé úředníky čeká stěhování do nově opravených kanceláří už v březnu.

Už 13 měsíců jsou úředníci sídlící v historické radnici na Pernštýnském náměstí rozstrkáni po celých Pardubicích. To...

Najdete na iDNES.cz